Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Torba Yasada bizi (engellileri) ilgilendiren değişiklikler..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    5

karakaya Torba Yasada bizi (engellileri) ilgilendiren değişiklikler..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Abdullah Gül, torba yasayı onayladı!

Kanun Adı: BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNU VE DİĞER BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN
    Kanun No: 6111
    Kabul Tarihi: 13/2/2011
    Resmi Gazete No: 27857(1.Mük)
    Resmi Gazete Tarihi: 25/2/2011

Sevgili Arkadaşlar,

Malumunuz Toba Yasa olarak adlandırılan ve bir çok kanunda yeni düzenlemeler getiren,cezalarda indirime gidilen yeni bir düzenleme yapıldı.

Biz engellileri ilgilendiren bölümleri paylaşırsak faydalı olacağını düşünüyorum.Sizlerde yeni gelişmeleri buraya aktarırsanız daha rahat bilgilenmiş oluruz

Saygılarımla...

-------------------
    **Slikozis hastalarından en az %15 iş göremez raporu alanlara 550 liraya kadar aylık bağlanıyor. Kendilerine ve ailelerine sağlık yardımı verilecek. Bağlanan aylıklar dul ve yetimlerine de geçebilecek. Kanun yayımı tarihinden itibaren 3 ay içinde talepte bulunmaları gerekiyor.
    **Özürlü sınavları merkezi olarak yapılacak. Özürlülerin sınava ulaşımını devlet sağlayacak.
    **Özürlü memurların çalışma saat ve süreleri, iklim koşulları ve iş durumu dikkate alınarak belirlenebilecek.
    **Görme engelliler isterse imza atarken şahit bulunacak. Ancak engelli istemezse, şahitsiz imza da geçerli olacak.
    **Yaşlı ve engellilere ödenen muhtaçlık aylığında, yersiz ödenen aylıkların geri tahsilatında %50 cezalı tahsilat kaldırılıyor
    **Engelli memura da isterse gece nöbeti ve vardiyası yazılamayacak.

Kaynak : Torba yasanın kanunlaşmasının ardından borçların yapılandırılmasında uygulanacak ayrıntılarda son noktaya gelindi

karakeçili

inşaAllah hepimiz için hayırlı olur. güzel bir başlık güncel tutmada fayda var.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

alfa

Torba yasada genelde çalışan özürlüye haklar tanınmış, ama maaş almaya devam eden özürlülere bir hak yok. Maaşın bağlanma ve devamlı olma şartı, Kişi başına 100 tl imiş! yani bu sınırlama komik oluyor, bunun standartları iyileştirilmeli diye düşünüyorum.

Ayrıca 2022 alan evli ve çocuklu olan engellilerin vefatı halinde, geride kalan dul eşe ve küçük çocuklarına maaşın intikal etmesi için bir çalışma yapılmalı.

hera

'Office home' adıyla evden çalışma modeli kabul edildi

engelliler bu uygulamadan yararlanabilir mi ve nasıl bir yol izlenir merak ediyorum

ergincengiz

**Özürlü memurların çalışma saat ve süreleri, iklim koşulları ve iş durumu dikkate alınarak belirlenebilecek.

bu made sadece kamu çalışanlarını mı ilgilendiriyor acaba

iskocyalim

Memur yazdığına göre kamudur arkadaşım. Özel işyerlerinin insafına kalmış. Büyük özel kurumlara bankalara falan valilik yazı gönderiyorda daha ufak yerlerde çalışanların durumu zor

songulsevinc

Evet arkadaşlar bende onu diyecektim. Torba yasası diye adlandırılan şey sadece memurları kapsıyor anladığım kadarıyla. Neden özel sektörde çalışan engelli arkadaşlarımızı da kapsamıyorki.
    Gerçekten ben ve benim gibi olan arkadaşlarımızın işi zordu. İyice zorlaştı anladığım kadarıyla.

özer özkan

haydi hayırlısı

buzluçay

allah yardımcımız oolsun

nacar

Slikozis hastalarından en az %15 iş göremez raporu alanlara 550 liraya kadar aylık bağlanıyor. Kendilerine ve ailelerine sağlık yardımı verilecek. Bağlanan aylıklar dul ve yetimlerine de geçebilecek. Kanun yayımı tarihinden itibaren 3 ay içinde talepte bulunmaları gerekiyor.
    BU AYLIK NE AYLIGI OLUYOR Bağlanan aylıklar dul ve yetimlerine de geçebilecek. BEN BU MADDEYİ ANLAMADIM

Rain_Man

ne kadar saçma işler var arkadaşlar Slikozis..hastalığı olan çalışamıyor da bedensel ruhsal hastalar çalışabiliyormu sanki.adaletsizlik çok büyük hani sosyal devlet nerede kaldı anladığım kadarıyla 100 tl gelirin varsa sen oooooooooooo gül gibi geçinirsin diyor devlet organları ama en az kira 250 tl bu fark ne olacak hadi belediye çeşmesinden su içerek doyduk diyelim.(köyden indim şehre filmindeki zeki alasya misali) 150 tl kira farkını nereden bulacağız.iş istersin tahsilin ne derler en az lise olmalısın sınav kazanmalısın ben okuyamadım imkanlarım müsade etmedi. o halde intahar et diyor devlet bizlere bu anlayışla birde.gitiğin dairelerdeki memurum aşağılamasıda işin cabası ..saygılar arkadaşlar.

özer özkan

hayırlı olsun malum seçim yaklaştı başbakanımız gene yaptı babalığını seçim öncesi

Üye
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Blog Mesajları
    1

alanya

Çok yapmış, yarısını geri alsında......

Unutmayın ki daha onbinlerce özürlü devlet kadrosu keyfiyen boş tutuluyor.

Bio

O kadar çok yasa var ki uygulanmayan hep bunlardan yakınmıyormuyuz sitede, olan yasaları uyguladılarda torba yasadaki haklar kaldı binlerce engelli kadrosu boşken ve her müracaatta hastanede raporları sürekli olmasına rağmen engeeliler süründürlürken heyete girerken engellilerden ücret alnımayacağı genelge ile hastanelere gönderilmesine rağmen hala bu paralar alınırken siz torba çuval gibi yasalardan bahsediyorsunuz bu söylediklerim sadece 1 kaç tanesi daha neler neler bunu engelli olarak düşünmezsek vatandaş olarak düşünürsek yasal olarak hakkımız olan bir çok yasadan faydalanamazken hala torbayla çuvalla uğraşıyoruz net olsunlar engelli bakıma muhtaçlara en az 1 milyar maaş bağlasınlarda göreyim kaynak yok diye bağıranlar sen yeraltı yer üstü zenginlikleri yabancı özel şirketlere ve yandaşlarına peşkeş çekersen tamamen avrupa ve amerikanın güdümüne girersen tamamen teslim edersen kendini kaynak yok der geçersin sonrada işde böyle boş işleri dolu gibi yedirirler millete hüsnü mübareke halkın sesine kulak ver diyenler önce kendi ülkesinde yönettiği vatandaşına sahip çıksın onların sesini duysun ondan sonra başka memleketler hakkında yorum yapsın.....

Böyle gelmiş böyle gider biz uyudukdan sonra ....

ÜMİT

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bio yazdığın yazının altına imzamı atarım harfiyen katılıyorum.....

Konu Kapatıldı!
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye