+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 13 1 2 3 4 5 11 ... SonSon
Toplam 185 mesajın 1-15 arasındakiler
Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

eroxsiss Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    benim aklıma birkaç soru takılıyor. engelli ve özürlü arkadaşlar elektrik doğalgaz su cep telefonu ev telefonu faturası indiriminden özürlülük oranına göre mi yararlanıyorlar? ve ileride evlenip sigortalı bir işe girseler kendi adlarına fatura edilen elektrik su doğalgaz ev telefonu faturalarında indirim istemeleri sözkonusu olabilir mi?
    sorularımı cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

OturanBoğa

Elektrik, doğalgaz ya da telefon faturalarında engellilere bir indirim yok ki!
    Bir tek bazı -küçük- belediyeler su faturalarında indirim uyguluyor o kadar.

Uygulanan indirimin %40 ve üzerinde sakatlığı bulunanlara uygulandığını sanıyorum. Bazen de artı olarak muhtaçlık/yoksulluk aranıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

eroxsiss

internetten araştırma yaptım bu konuyla ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyormuş.eğer bu tasarı yasalaşırsa muhtaçlığını belgeleyen özürlüler elektrik,su,doğalgaz faturalarında yüzde 50 indirimden faydalanacakmış.ayrıca bu yasa tasarısında belediyelerce işletilen veya kiraya verilen büfe, tuvalet, otopark gibi işyerlerinin yüzde 10'unun öncelikli olarak özürlüler ve özürlülere hizmet veren vakıf ve dernek tarafından işletilmesi sağlanacakmış.inşallah bu tasarı hemen yasalaşır.

zeusferhat

arkadaslar bugün vodafone abone merkezine gittim orada engelliler için olan tarife ücretlendirmesi hakkında bilgi veridi görevli iyikide bilgilendirdi vodafone tarife bilgilerini verirken 45 ytl llik vergiden bahsetmiyor yada ben göremedim haberiniz olsun... bence turkcell daha mantıklı.

bulnes

Arkadaşlar ben şahsen İstanbul için İğdaş,Ayedaş ve İSKİ'ye engellilere tanınan hakların olup olmadığına dair yazdım, Ayedaş hariç diğer ikisi cevap verdi.

İğdaş ve İSKİ engelli/özürlülere uygulanan herhangi bir uygulamanın olmadığını belirttiler. Sanırım Ayedaş'tan da aynı cevap gelecektir.

değerli dost

oturan boğa değerli arkadaşlar faturalar konusunda bir çalışma başlatamazmıyız ben evli 3çocuk babasıyım yani 5kişilik aileyim emekliyim faturalar çok canımı yakıyor eminim sizinde öyledir çalışacak iş arıyorum malum özürlüyüm ya iş bulamıyorum sosyal devlet işte burda devreye girmesi gerekiyor siyasetcilerimiz konuşuyor hep si kuru laf

ezgili dünyam

Bazı belediyeler sadece engelli bireylere değil aynı evde yaşayan ailesinede su faturasında indirim uyguluyor. Benim down sendromlu kızım var, bu haktan yararlanmak için belediye'ye başvurdum. İstenilen evraklar şunlar.
    1- Hastaneden alınan yüzde bildiren rapor
    2- İkametgah senedi
    3- Vukutlı nufus cüzdanı örneği
    4- Vasi belgesi.

Eşim ve benim evliliğimiz sürdüğü halde vasi belgesi istemelerine çok şaşırdık. Bunun için mahkeme'ye başvurmamız istendi. Böyle saçma bir durum olurmu, çok sinirlerim bozuldu. Bir yığın maddi ve manevi kayıp.
    Artık vazgeçmişken , birden hakkımı arama içgüdüsü ile belediye başkanına telefon ettim ve durumu anlattım. Kendisi gerekli birimi arayarak evlilik kurumu devam ettiği durumlarda bu belgeye gerek olmadığını söyledi. Bakalım bu hafta tekrar başvuracam, bir sorun çıkmayacağı söylendi.

mehmetbtunca

arkadaşlar İSKİ de gazilere bir indirim söz konusu.
    ilgilenen arkadaşlara yardımcı olaabilirim.
    saygılarımla..

basari

elektrikte hiç olmazsa indirim yapılmalı nerde bu erdoğan seçim yaklaşıyo yahu oy istiyosan elektrikte hiç olmazsa engellilere indirim yap 8 milyon oyu kap :mrgreen:

CELALBAYRAKTAR

izmitte oturanlar için isu atık su parası almıyor yani fatura yarı yarıya düşüyor.

bulnes

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: LostBoy
    Ankara aski su faturasında engellilere yüzde 60 indirim yapıyor .Dün ben yaptırdım..ve bu tüm ülke geneli için geçerli bir indirim .bakanlar kurulu kararınca .
    Nasıl yani ben İSKİ'ye yazdım, böyle bir şey yok dediler.
    Bununla ilgili bakanlar kurulu kararının bir kopyasını koyabilirmisiniz veya link verebilirmisiniz.

bulnes

Olur canım bakanlar kurulu bölgesel ve kısmi kararlarda alabilir.

mehmetbtunca

arkadaşım ben İSKİ ' de çalışıyorum.herhangi bir bakanlar kurulu kararı bize ulaşmadı olsaydı ilk önce ben kendi faturama indirim hakkı için baş vururdum.önceden yazdığım gibi İSKİ 'DE SADECE GAZİ ve GAZİ YAKINLARI için indirim sözkonusu.

bulnes

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Teşekkürler Mehmet Bey, verdiğiniz bilgi için,
    Bu durumda böyle bir imkan olursa ilerisi için demek ki zaman geçirmeden sizlerin burada bizlere duyuracağınıza inanıyorum.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 13 1 2 3 4 5 11 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye