SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
[Soru] Yeni kimlik çıkartmada ceza var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

basari [Soru] Yeni kimlik çıkartmada ceza var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    evet ben bugün yeni bi kimlik çıkartım kimliğini kaybeden yada çaldıran kişiler yeni kimlik çıkartırken 100 ytl ceza ödendiğini duydum bu doğrumudur bugün sadece 2 milyon yediyüzelli ytl oda nüfus cüzdanı bedelini ödedim bi kaç ay sonra bi yazı gelip 100 ytl yi maliyeye ödüceğim doğrumudur doğruysa bu cezayı ödemezsek neler olur... ayrıca kimliğime engelli yazdırtdım baktımki sadece kimliğin arkasında %40 özürlüdür yazımışlar yani zihinsel özürlü yazmıyo başkalarının kimliğindede böylemi yazılıyor ayrıca bugün gazateye kaybettiğim kimlik geçersizdir ilanını verdim (kaybolan kimliği bulup herhangi bi suç üstüme atılmasın diye) böyle ilan verdiğim gazateyi saklıcam heralde peki yarın biri kimliğimle suç işleyip üstüme attığında bu gazate beni kurtarmaya yetermi başka bişey yapmaya gerek varmıdır

basari

yeni kimlik çıkartmanın cezası varmı yokmu yorumlarınızı bekliyom arkadaşlar

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

meopius

Yeni nufüs cüzdanı aldınız mı?
    Evet ise o zaman sorun yok.....
    Muhtarlığa yeni cüzdanın seri numarası bildirdin mi?
    Evet ise sorun yok..

Yukarıdakilere evet dediyseniz; merak etme sorun yok...

bu arada senden başka kimse nufüs cüzdanı kaybetmediği için cevaplayamamışlardır. Sen neler yaptığını yazarsanız bizi de aydınlatmış olursun. Bizde sana minnettar kalırız.

OturanBoğa

Yeni kimliğini zaten "kaybettim" diyerek çıkarttın. Dolayısıyla eski kimliğinle suç işlenmesi seni bağlamaz. Gazete ilanını da saklamakta yarar var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

arkadaşım oturduğun bölgenin bağlı olduğu karakola gidip tutanak tutturman gerekiyor.(çaldırdım veya kaybettim diye ).Bu tutanak ile nüfus müdürlüğüne gidip tutanağı vererek yeni cüzdanını çıkarabilirsin.Eğer bu tutanağı yaptırmayıp nüfus müdürlüğüne gidersen geçen sene sanırım 30 ytl idi cezası var bunu zaten nüfus müdürlüğü hemen alıyor.

basari

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meopius
    Yeni nufüs cüzdanı aldınız mı?
    Evet ise o zaman sorun yok.....
    Muhtarlığa yeni cüzdanın seri numarası bildirdin mi?
    Evet ise sorun yok..

Yukarıdakilere evet dediyseniz; merak etme sorun yok...

bu arada senden başka kimse nufüs cüzdanı kaybetmediği için cevaplayamamışlardır. Sen neler yaptığını yazarsanız bizi de aydınlatmış olursun. Bizde sana minnettar kalırız.
    dediğim gibi nüfus müdürlüğünden kayıp olduğunu söyleyip yeni kimlik çıkarttım muhtara seri numarasını söylemedim ama onuda söylerim bi ceza gelip gelmeyeceği bi kaç ayda belli olur zaten

meopius

hayır basarı...
    Biraz farklı düşünelim...

Benim bahsettiklerimi yaptıysanız. Ceza gelmez. Zaten ödemiş oldunuz.
    Ama,
    bir kısmını yaptıysanız, diğer kısmını yapmadıysanız. Ceza er geç gelir. Kaç ay diye sorma. Cezanın ay ve günü olmaz. Ödenmedikce faize biner.

Muhtarlık,
    Karakol,
    Emniyet müdürlüğü,
    Nüfüs müdürlüğü...

yukarıdakiler aklıma gelenler. Belki daha vardır. Aramızda kimse nüfüs cüzdanı kaybetmediği için neler olacağını bilmiyor, olabilir. Geriye şu kaldı: kendiniz araştırmalısınız. Ve

en önemlisi; araştırmalarınızı buraya yazmalısın ki; birilerine bilgi vermiş oluruz değil mi BASARI?

Şimdi Muhtarlığa gidip ona kimlik no değiştiğini bildirmelisin. sonra biraz sohbet et, babacan biridir belki sana bir yol gösterir. Muhtarın bilgilerinden sonra el öper çıkarsın oldu mu?

basari

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    tamam arkadaş gözümü korkuttun gerekli yerlere gidecem

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye