Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK Turkcell-DestekCell Hakkında bir açık...

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Turkcell'in Destekcell abonelerine özel Destek Servis Paketleri bulunmaktadır. DestekServis 1 paket kapsamında Her ay ücretsiz FaturaCell (100 Kısa Mesaj sınırı ile) bulunmaktadır.

http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,84500,00.html

Son 2 faturamı incelediğimde bir yanlışlık olduğunu fark ettim ve Turkcell ile iletişime geçtim. Aşağıda aramızdaki elmek yazışmalarını kopyalıyorum.

Destekcell abonelerine özel destekservis paketini kullanmaktayım.Bu paket içeriğindeki ücretsiz 100 adet faturacell kapsamında guncel fatura bilgisi daha önceleri ücretsiz iken yaklaşık 2 aydır Güncel mesajı ücretli olmuştur. bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi rica ederim.
    Muhammed Korkmaz
    Sayın Korkmaz,

Destekcell Servis Paketlerinden destek Servis 1 kapsamında;
    Ücretsiz 10 adet KimAramışCELL kullanımı /ay,
    Her ay ücretsiz 10 Adet Kısa Mesaj /ay, ücretsiz 1MB GprsCELL /ay
    Her ay ücretsiz FATURACELL (100 SMS sınırı ile) /ay veriliyor.

Saygilarimizla,

Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.
    Merhaba,
    Cevabınızın beni yeteri kadar tatmin etmediğini belirteyim. Çünkü; soruma cevap alamadım. Servis 1 kapsam bilgisini biliyorum, bilmesemde web sayfanızdan öğrenebilirim. Sorumu biraz daha açıklayıcı anlatmaya çalışayım.

Her ay ücretsiz FATURACELL (100 SMS sınırı ile) /ay veriliyor.

Bu kapsamda; daha önceden, Fatura yazıp 2222 ye mesaj olarak yolladığımda, ücretsiz fatura bilgime ulaşmakla beraber, Guncel yazıp 2222 ye mesaj yolladığımda ücretsiz olarak güncel bilgime de ulaşabilmekteydim. (100 SMS sınırı ile)

Yaklaşık 2 ay gibi bir zaman diliminde ise; fatura dökümlerimi incelediğimde Guncel mesajlarımın ücretlendirildiğini gördüm. 2 ay öncesine kadar her hangi bir ücretlendirilme yapılmıyordu. (Fatura dükümlerimi inceleyebilirsiniz)

Bu ücretlendirilmenin, hiç bir yazılı açıklama yapılmadan, neden yapıldığını öğrenmek istemekteyim.

Yok eğer bundan sonra ücretlendirilme yapılacak ise; 100 SMS in bdeva olma sebebinin mantıklı bir açıklamasını rica ediyorum.

Öneri anlamında; Bir kişi fatura bilgisini, bir ayda kaç kez öğrenmek ister? Açıkcası 1 SMS in yeterli olduğu kanısındayım.

Saygılarımla,

Muhammed Korkmaz
    2 gün sonra cep telefonumdan arandım. Kısacası; beni ikna edemeyeceklerini anlayınca daha detaylı araştırıp size geri dönüş yapacağız dediler. Elmekimden 5 gün sora tekrar arandım. (Biraz önce) Sistem hatası olduğu ve tutarların geri iade edileceği ve bundan sonra ücret alınmayacağı belirtildi.

Destekcell Servis 1 i kullanan arkadaşlar, son 2-3 fatura detaylarınızı incelermisiniz. Güncel mesajlarından ücret alındı ise Turkcell AŞ. ye başvurmanızı öneririm. Küçük bir meblağ için değmez demeyelim. Yaklaşık 5 YTL desek. 100.000 destekcell abonesi olduğunu varsayarsak çok yüksek bir meblağ oluşmuş olacak.

Saygılarımla,

Üye
    efkan Avatarı

Son Giriş
    22.10-2011
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul

efkan

bilgilendirdigin için tşkr ederim... bende destekcell kullanıyorum hiç sorgulama yapmadıgım için dikkat etmedim sorgulama yaptıktan sonra faturadanda dikkate alırım
    tşkrler.. 8)

AYDEM

Bana gelen Faturada 2 aydır Güncel mesajı ücretli olmuştur.Bu konuda dikkatimi çekmişti.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK

Demek ki genel bir hata söz konusu. Turkcell ile iletişime geçmenizi öneririm. Acaba başka arkadaşlar var mı?

==ORHAN==

Evet ücretlendirmişler. Teşekkürler aydınlattığın için. Arayalım bakalım ne diycekler.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK

Bu durum, sadece Destekcell abonesi olup DestekServis1 paketini kullanan Turkcell aboneleri için geçerlidir. Son 2-3 fatura detaylarınızı inceleyip 2222 ye gönderdiğiniz GUNCEL mesajlarınıza ücretlendirilme yapılmış ise yazılı başvurmanızı öneririm.
    Yazılı başvuru için;
    http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,12000,00.html

Şöyle bir mesaj yazabilirsiniz.

"Destekcell abonelerine özel olan DestekServis1 paketini kullanmaktayım. Bu kapsamda; daha önceden, Fatura yazıp 2222 ye mesaj olarak yolladığımda, ücretsiz fatura bilgime ulaşmakla beraber, Guncel yazıp 2222 ye mesaj yolladığımda ücretsiz olarak güncel bilgime de ulaşabilmekteydim. (100 SMS sınırı ile) Yaklaşık 2 ay gibi bir zaman diliminde ise; fatura dökümlerimi incelediğimde Guncel mesajlarımın ücretlendirildiğini gördüm. 2 ay öncesine kadar her hangi bir ücretlendirilme yapılmıyordu. Yapılan bu ücretlendirilmelerin tarafıma iadesi ve kesilecek faturalarımda herhangi bir ücretlendirilme yapılmaması konusunda yardımlarınızı rica ederim."

Saygılarımla,

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK

Bu konuda hiç başvuran olmadı mı?
    Tarafıma 8 Ytl lik iade yapmışlar.

Üye
    nisan12 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2007
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

nisan12

selam arkadaşlar bende destekcell kullanıcısıyım otomatik ödemede olduğu içinde hiç dikkat etmedim.Benim başka bi sorum olacak sizelere. Bu tarife gerçekten % 50 indirimli mi? daha önceki bizbizecell tarifesiyle aynıymış gibi geliyo faturalarım.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    Bursa

basari

türkcell destekcelle engellileri soyuyo bu kadar basit bana konuşulmadığım halde aylık 20 ytl faturalar geliyodu :evil: itiraz edincede yok şuraya buraya abone olmuşsunuz diyerek kıvırtıyolardı :evil: bende bu destekcellin faturalı hattından vazgeçip kontürlü hatta geçtim ve rahat ettim

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK

Arkadaşlar,
    Destekcell, kullanmasını bildikten sonra çok ucuza geliyor. Evet Bizbizecell tarifesine göre %50 daha ucuz. Yalnız diğer operatörleri aramak daha pahalı oluyor.
    Mesleğim gereği olsa gerek; tüm faturalarımı detaylı olarak incelerim.
    Şöyle bir örnek vereyim; son faturam 29,50 YTL geldi. (8 ytl iade vardı onu üstüne eklersek 37,50 diyelim)

Toplam 167 arama yapılmış. Bu aramaların içinde yurt dışı operatörlerine yapılan aramalar da var. (Yurtdışı aramaların bedeli zaten 12 YTL)
    7 Yıldır destekcell abonesiyim. Diğer operatörlerin özürlü tarifelerini de inceledim. En uygunu destekcell. TRcell'in arada bir yaptığı sistem hataları dışında gayet memnunum.

Kulanım ücret detaylarının incelenmesinde her zaman fayda vardır. Otomatik ödeme talimatınız olsa bile faturalarınız adresinize gönderilir.

Yasaklı Üye
    _MesuT_ Avatarı

Gerçek Adı
    Sölemem ki
    Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Lazimsa Sor

_MesuT_

A_GEYiK

tesekürler uyarın için.....bende 1 buçuk yıldr kullanıyorum...hemen inceleyip gerekeni yapacağım bende........

Vefat Etti
    Onur Avatarı

Son Giriş
    02.03-2009
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Onur

A_GEYiK arkadaşım yazın üzere online işlem merkezindeki incelemelerim sonucu " SMS Bilgi Servisleri 3,05 YTL" olarak eylül faturama yansıtıldığını gördüm. Büyük ihtimalle 5-6 kere sorguladığım Güncel tutarla ilgili. Oysaki aynen bende Destekservis 1'e aboneyim. Bu tutar hangi ad altında faturalandırılmış onu merak ediyorum. Faturamın detaylı bilgi aboneli olmadığı belirtmek isterim.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    20

A_GEYiK

Onur,
    Sistemlrinden kaynaklanan bir hata söz konusu. Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi; yazılı başvuru yaptığın takdirde alınan ücreti geri iade ediyorlar.

alperm

Destekcell paketinin kontürlü hat seçeneği varmı

Yasaklı Üye
    _MesuT_ Avatarı

Gerçek Adı
    Sölemem ki
    Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Lazimsa Sor

_MesuT_

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alperm;

Hayır yokk....Bu tarifeden faydaLanabiLmek için FaturaLı Hat aLman (veya) oLması gerekiyor....

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon