1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Elektrik ve doğalgaza indirim yok. Su içinde sabit bir oran yok belediyeler tarafından belirlenen oranda indirim uygulanıyor. Engellinin ailesiyle yaşadığı evde ya da kendi evinde olmak kaydıyla rapor oranı %40 ve üzeri engelliler indirimden yaralanıyor. İndirimden yararlanmak için raporunuzla beraber bulunduğunuz ilin belediyesine müracaat etmeniz gerek.

Nuri Özgür

Arkadaşlar %50 diye bir kanun yok ki. Bu tamamen belediye başkanı ve meclis üyelerinin tasarrufunda olan bir şey. Onlar ne kadar oranı kabul ederlerse indirim o kadar olur. Mesela ben kasabada oturuyorum, evraklarını götüren engelliler su parası vermiyor. Ben toplu taşıma araçlarına ücret ödemiyorum ( gerek belediye aracı, gerek koop. araçları).

İndirim için istenilen belgeler:
    •* Engelli durumunu en az %40 olduğunu bildiren Sağlık Kurulu Raporu,
    •* Engelli vatandaşımızın nüfus kâğıdı fotokopisi
    Engelli vatandaşımızın ikametgâh adresini bildiren belge
    •* Aile içerisinde engelli olarak hayatını devam ettiren biri var ve kişi üzerinden

indirimden faydalanacak ise aile nüfus sureti,
    •* Aile içerisinde yaşayan engelli vatandaşımız ağır özürlü veya 18 yaşından küçükse,
    Mahkeme tarafından tahin edilen vasi belgesinin aslı ile başvurulması gerekmektedir.

Güzelim38

Teşekkürler

mehmet onalan

nuri kardeşimizin dediği gibi yani... su için sanırım atık su indirimi oluyor belediye yani % kaç indirim uyguladıklarını kesin bilmiyorum %40 ve üzeri her vatandaş kendi adı altında faylanabilir engeli olanlar sakat kartıınızı mutlaka alın bir çok şeyden azda olsa faydalanırız....

Üye
    tropik Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    trabzon

tropik

trabzonda sudan %50 indirim üzerine ev varsa emlak vergisi ödemiyorsun ondan muafsın 200m2 aşmamak lazım

Üye
    arguz58 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

arguz58

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elektrik ve doğalgaz indirimi almak için vekillere mi yazmak lazım bu konuda bilgisi olan var mı? Dilekçe mail vs ile bu hakları talep etsek bu konuda yapan veya çalışma yapan grup,dernek vs var mı?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12