+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Devlet Personel Başkanlığı'nın duyurduğu engelli işe alım ilanları çok az?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

anatolianboys56 Devlet Personel Başkanlığı'nın duyurduğu engelli işe alım ilanları çok az?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    DPB tarafından yılda 3 defa acılan engellı memurluk sınavına yapılan alımlar cok az sayıdadır. En son açılan temmuz ayı engellı memurluk sınavına 48 engellı memur alınacaktır. En son bir yıl once devlettekı engellı memur acıgı tv lerde ve basında yer alan haberlerde 20.000 e yakındı. Ancak bir arkadasımın LOKMAN AYVA ile yaptıgı e mail yazışmasında LOKMAN AYVA bu açığın 6 yada 7 bin civarında oldugunu belırtmısti..
    Yılda 3 defa yapılan memurluk sınavına toplamda 200-300 engellı memur alımı yapılıyor. Ve işe alımlarda ise genelde lise ve ortaokul mezunları alınıyor. Diyelim ki bu sayı 7000 olsun. Yılda 3 defa yapılan memurluk sınavında toplam alım ise 200 ile 300 dolaylarındadır.

Mademki bole bi sorunu gundeme getırdımx çözüm önerimi de belirteyım. DPB taraından yılda 3 dfa acılan engellı memurluk sınavı sayaısı yılda 6 defaya yukseltılebılır. Ve sınavlar osym merkezlerınde yapılabılır. Çünkü bir çok engellı arkadasımız bu sınavlardan dolayı cesıtlı kentlere gitmek zorunda kalıyor ve bu durumda engellıye bellı bır maddi yukumluluk getırıyor bir cok engellı arkadasımızın maddi durumu iyi olmayabılır (bu husus mutlaka gozonune alınmalıdır)
    Ayrıca DPB taraından acılan sınavlarda alınan yardımcı hızmetlı ve beden ıscısı alımı cok fazla sayıdadır. ayrıca bir beden ıscısı aynı zamanda bir buro elemanı alımına basvurabılırken bedensel engelli bir elemanın bole bı avantajı yoktur. bunlar gozonune alınıp acılan memurluık sınavı alımlarında buro memuru sayısının daha fazla olması gerekır dıye dusuuyorum.
    Ayrıca ben şimdiye kadar engelli istihdamının haftanın konusu oldugunu hıc gormemıstım. Engellilerin istihdamı ve çözüm onerılerı baslıklı bır yazı haftanın konusu olabılır ve bu konuda toplu ımza protestosu basbakanlık devlet personel baskanlıgı lokman ayva gibi mılletvekıllerıne gonderılebılır bu duyarlılık daha once arabam benım bacaklarım kampanyasında gosterıldı. ve bu konuda istediğimizi aldık. istihdam konusu engellılerın en onemlı sorunu ve bu konunun haftanın konusu olmasını dılıyor herkesın bu konuda gereklı duyarlılıgı gostererek imzaya cagırıyorum
    SAYGILARIMLA
    cumali kılıç

OturanBoğa

Ah keşke bu iş o kadar kolay olsa. Sınav sayısını iki katına çıkartarak çözülebilse sorunlar... Ama hayır, o kadar kolay değil. İstersek sınav sayısını yüze çıkartalım, sonuç değişmez. Zira sorun sınav sayısında değil, kamu kurum ve kuruluşlarının sakat statüsünde personel alımı yapmamasında.

Bence bu tür uygulamalarda çok temel teşvik ve ceza uygulamaları olmalı. Ne biliim, çalıştırma zorunluluğundan daha az sayıda personel çalıştırılan kurumlarda mesela genel müdürler dahil tüm yönetici kadrolarının sicil puanları X puan düşürülebilir. Ya da benzer bir senkronizasyon (eşleştirme, eşzamanlılık) sağlanabilir...
    Kurumun yöneticileri, sakat statüsündeki kadroları doldurmadıklarında kendi canlarının yanacağını bilirse, fellik fellik sakat personel ararlar...

Bu konu tabii ki haftanın konusu yaplabilir. Yaparız.

Bu arada, varolan sınavların başka başka şehirlerde ve kurumların kendi insiyiatifleriyle olması tabii ki sorun. Bu da düzenlenmeli...

Not: Bugüne dek istihdamla ilgili çok sayıda haftanın konusu oldu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

anatolianboys56

Not: Bugüne dek istihdamla ilgili çok sayıda haftanın konusu oldu...
    DEMISSIN.PEKI TOPLU IMZA GONDERILDI MI?BENIM ONERIM ISTIHDAMIN ONUNDEKI ENGELLERI BELIRTEN BIR YAZI VE BU SITENIN HER UYESININ IMZASININ TOPLANMASI VE BU IMZALARIN BAŞBAKANLIK,LOKMAN AYVA DPB GİBİ DEVLET KURUM VE KURLUSLARI ILE SİVİL TOPLUM ORGUTLERINE GONDERILMESI VE BU KONUDA KAMUOYU OLUSTURULMASI.DİLERİM BU İSTEGIM GERCEKLESIR.ŞİMDİDEN BASARILAR DILIYORUM...

honor

OturanBoğa, aynen katılıyorum sınav sayısını ne kadar arttırsalarda bi şey değişmez. Önce devlet kendi kurallarına kendisi uyması gerekir. Özel sektöre engelli çalıştırmıyor diye ceza kesiyorsan kendine de bakacaksın. Zaten sınav yapıyorlarda ne oluyor her kurum kendi kafasına göre takılıyor. Devlet ciddiyeti denilen şey engelli sınavlarında tamamen yok sayılıyor. O kadar çok değişmesi gereken şey var ki... Mesela benim gibi tekerlekli sandalye kullananları üst katlarda sınava almaya kalkışmaktan vazgeçmeleri lazım, merkezi bi sınav olması lazım(fotokopi ile çoğaltılmış soru ve cevap anahtarı süsü verilmiş kağıt parçalarını bırakmaları lazım)... Daha bir sürü şey yazarım ama bunları hepimiz biliyoruz Ben kamu yönetimi mezunuyum peki ne yapıyorum? "HİÇ". Niye? Çünkü devlete göre benden İdari yargı hakimi olmaz, kaymakam olmaz, Müft. olamaz... Yani sınavın sayısını ne yaparsanız yapın OLMAZ! Önce bu kafaların değişmesi lazım.

Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    15.12-2014
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat

ewet mail kampanyası başlatallim bu konuda skystar muhabirini ilgili olmaya davet edelim.

anatolianboys56

sevgılı prens mickey mouse arkadasım bu sky star muhabırını tanıyormusun.bu konuda bıze yardımcı olabılır mı?

Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    15.12-2014
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat

star tv eneglli muhabiri kendisi haber yapiyor yakında prograam yapacak cep telefonu vaar verim itersen mns adreside var

ülgenim

Engelli çalıştırılması konusunda kurumlara cezai müeyyideler uygulanmalı.Hemde kurum amirinin maşından kesilmeli.Kesilmeli ki canı yansın.Canı yandımı o zaman görür Hanyayı,Konya'yı.Birlik olalım,Derneklerimiz vasıtasıyla toplu olarak hareket edelim.Dernek başkanlarını daha aktif olmaya çağırıyorum.Başbakanlığı faks yağmuruna tutalım.Gerekirse oturma eylemi yapalım.Hak verilmez;ALINIR.Secimler yaklaşıyor.Onun için şimdi tam sırası.Bakın memurlara iyileştirme zammı yapılıyor,niçin ?Oy almak için.Bizlerde öyle yapalım.Sonuca ulaşmak dileğiyle......

anatolianboys56

ülgenım nıcklı arkadas bu sıteden toplu e mail gonderılebılır.bunun ıcın bize oturanboga yardımcı olabılır.toplu e mail nasıl gonderılır.ben şahsen bılmıyorum bu konuyu oturanboga ve sıte yonetıcıs arkadaslarımız daha iii bilir.en iyisi onlardan yardım ıstemek....

bulent381

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    eskıden ekmek aslanın agzında idi allıp kacma imkanın vardı şimdi ekmek aslanın midesinde alma şansın mücizelere kalmış dün tv de haberlerde bılmem nerede 250 kişi itfaiye memuru alınıcak diye bi haber okudum başvuranlar kımya ögretmenı ziraat mühendisi biyoloji ögretmeni bilgisayar mühendisi vs düşünün bunların işi yok hepside 4 yıllık bitirmişler benım acıkcası hiçmi hiç umudum yok

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye