Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Çalışan sigortalı olan biri işyeri açma durumunda sigortanın iptal olması mı lazım?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kutup yıldızı Çalışan sigortalı olan biri işyeri açma durumunda sigortanın iptal olması mı lazım?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Daha önceden sigortalı bir yerde çalışıyor görünen birinin kendine işyeri açma durumunda o sigortalı işi bırakmış görünmesi mi lazım, yoksa işyerini açıp kendini bağkurlu mu göstermesi lazım.
    Sigorta durumu devam edip işyeri açsa olmaz mı?
    gerçi bildiğim kadarıyla işyeri olan kişinin bağkurlu olma zorunluluğu kalktı. öyle sanıyorum
    .bu durumda en doğru ve sağlıklı nasıl hareket edilmesi lazım?

OturanBoğa

Aynı anda hem çalışan hem işveren statüsünde prim yatırılamaz. Yatırılsa bile bu primler çöpe gider. İkisinden birinde karar kılınmalı ve o ödenmeli...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

kutup yıldızı

bülent bey yazdıgınız durumu biliyorum ben farklı bişey söylemeye çelışıyorum siz anlamamışsınız.
    şimdi eşim bir yerde çalışıyor görünüp sigortası yatıyor ya şimdi kendi iş yeri açmayı düşünüyor. işte benim öğrenmek istediğim o sigortalı çalışıyor görünen yerde o şekilde sigortası hala devam edebilir mi?
    bunun sakıncası var mı? yoksa oradan çoıkmış görünüp kendi açtıgı işyerinde sigortasına devam edebilir mi?
    daha önce esnaflarda zorunlu bağkurlu olma durumu vardı ya o kaldırıldı sanırım. sigorta devam ettirebilir mi?

OturanBoğa

Edemez işte. Bir kişi ya 4a'lıdır ya 4b'li. Yani eski adıyla ya ssk'lıdır ya Bağkurlu. Aynı anda iki statüde sigortalı olunamaz. Benim bildiğim bu kadar.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

Eğer kesinlikle 1 gün dahi olsa işyerinden ayrıldı gösterilmemişsee 4b ye geçmesine gerek yok ..Sigortasını yine 4a dan devam ettirebilir..
    Ama çıkış yapmışsa 4b den devam etmek zorunda...

kutup yıldızı

arce;

hmm en mantıklı çözüm bu gibi görünüyor.diğer türlü iş yeri açtığında illa sosyal güvence yapmasımı lazım öyle sorayım.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

Eğer çalıştığı yerden çıkışı yapılmamışsa neden işyeri açtığında sosyal güvencesi olmasın? aynı şekilde şimdiki devam ettiği sigortası devam edecek..Neyse siz bilirsiniz..

gursa

arkadasım ssk lı olarak calısan bır kısı kendı uzerıne bır ısyerı acabılır.sıgortada teklık esasıyla oncekı ssk pırımı odenır.sayet calıstıgı yerden bır gunlugunede cıkıs alır ıse otamatıkman bagkurlu olur.acmıs oldugunuz ısyerındede aynı catı altında yasayan aıle fertlerınden bırını sıgortalı gorterıp sıgorta pırımı yatırmayabılırsınız.kazanc aynı eve gırdıgı ıcın.

kutup yıldızı

işyerini o sigortalı kişi üzerine olması sorun olmaz o zaman.ben bunu çıkartıyorum bu yazılandan gursa...

gursa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Evet aynen oyle arkadasım ıstersen sen yarın yada pazartesı bır malı musavırle gorus onlar sana daha detaylı bılgı verırler ama benım dedıklerımde %100 dogru

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye