1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 128 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA

erdalakbay

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugun milli eğitim müdür yardıcısıyla görüştüm mevzuatta çay demle götür diye bşey yok onu yapmak senin insanlığına kalmış dedi şimdi bu mevzuatı arıyroum

kuntakinte

Hizmetli kadrosunun tam olarak ne iş yapacağı mevzuatta tanımlamıştır. Eğer bunu arıyorsan boşuna arama. Ama yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların yapacağı işler 657 sayılı kanunda sıralanmıştır. Kanun yardımcı hizmetler sınıfını şöyle tanımlamıştır: Yardımcı hizmetler sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karĢılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda koruma ve muhafaza hizmetleri gibi anahizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlardan 4 üncü maddenin (D) bendinde tanımlananların dıĢında kalanları kapsar.

Buradanda çıkaracağımız üzere hizmetlilerin aslen çay getirip götürme gibi bir görevi bulunmamaktadır. asıl işleri yazı ve dosya dağıtmak, gelenleri karşılamak, hizmet yerlerinin temizliğini yapmaktır.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA

erdalakbay

Aynen çay götürmek bizim işimiz değilmiş demlemeye bile karışma çok zorlarlarsa görevi yazılı iste bana getir o yazıyı dedi... 9 nisandan buyana diğer hizmetliler yapıyordu bende tek tük yapıyorum denilemezdi ama şimdi onlar işten çıkarıldı tek ben kalıcam hizmetli çay muhabbetine girerlerse yine yazılı istiycem....

mantıksızlık var çay ocağında takılmak zorunda bırakılıyoruz hizmetli odası yok çoğunlukla nöbetçi öğrnciler öğretmenlere çay götürüyor... mesela şaka gibi ama 2 şeker koyacaksa 4 koyuyor ikisini aynı atlar gibi kendileri yiyor.... mantık şu kadrolu hizmetliye verilen maaş 2000 civarı 2 liralık şekerin bekçiliğini yapıyoruz rezalet

Üye
    ahmet452744 Avatarı

Gerçek Adı
    AHmet
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    manisa

ahmet452744

Valla ben meb de engelli personel olarak çalıştım. temizlikten tutunda aklınıza gelebilecek her işi yaptırıyorlar. şeker hastasıyım temizlik yaparken kaç kere şekerim düştü komalık oldum ama yine de yaptırmaktan vazgeçmediler. Neymiş yapacak adam yokmuş.

pasini

valla bu konu çok derin eskıden bu kadrolara yerleşenlerde bılgı vermemış kı sonrakı gelen engellıler bır şeyler ögrensın.

benim de raporum sürekli ama ince el becerisi gerektıren işlerde ve tam görme gerektıren işlerde çalıştırılamaz yazıyor
    sayfa sahıplerınde yardım ıstıyorum yada bu konuda bılgısı olan kardeşlerımızden sızce bana ne iş verırler raporum sureklı ama bahane bulup yenı rapor ısterlermı durum ne olur yazarsanız sevınırım.

ka_rakartal

arkadaşlar benim engelli raporumda çalışma ile ilgili herhangi bir şey yok en baştan bir rapor mu çıkartmalıyım?

paranoya

sürekliyse sorun yok

ben agrı urfa antep mebi aradım hepsi aynı şeyi söyledi sürekliyse kabul ediyoruz dediler benim raporum 2009 yılında almıştım

devran29

memurlugu hep ıstedıgım ıcın hep hayAL ettıgım ıcın bana bır turlu gelmedı eyer ıstemesem belkıde bana kadro verırler atanan kardeslerım atanmıssınız hızmetlı olarak o kadar ıs vereceklerını sanmıyom verselerde sukredın bakın bende atanmak ıcın can atıyom ama olmuyo ıste nasıp olmuyo bana cıksa hızmetlı kadro tuvalet temızlıceksın deseler eyvallah derım artık memur lafı duyunca gozlerım kararıyo basım donuyo stresten sukredın halınıze allah yardımcınız olsun

bıde bırsey dıcem benım raporum surelı sızce bu atanmama manı oluyormu

ka_rakartal

arkadaşlar benim engelli raporumda şu işlerde çalıştırılabilir şu işlerde çalıştırılamaz yazmıyor ne yapmalıyım birde ben t.sandalyeliyim bana ne tür işler verirler

pasini

kardeş senın raporuna göre benım fıkrım ayakta olsan her iş verırlerama tekerleklı sandalyedeysen santral yada masa başı işler verırler...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA

KKELEBEKK

@ka_rakartal bence kurumun raporunu incelemesini bekle. Sürekli ise kabul ediliyor galiba. Ama yeni rapor aldıracak olurlarsa ek süre tanıyacaklarını söylediler ben sorduğumda.

pasini

süreklı olan bır raporla bu sınava gırıp kazndınız ve atandınız.adem kabul etmıycektı neden sınava aldı .mantıken kabul edılır.böyle bır şey ıstemeye hakları yok.bence.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA

KKELEBEKK

@pasinii tarihi 30 Mart 2013'ten önce olursa, çalışamaz yazarsa ve çalışamayacağı alanlar kısmı boş olursa da yeniden aldırma ihtimalleri olur diye düşünüyorum. MEB tarih konusunda sorun çıkarmıyordu başından beri ama şöyle birşey çıkmıştı:
    Devlet memuru olacak engellilerin 30.03.2013 Öncesi raporları geçersiz
    yine insiyatiflerine kalır belki...

pasini

bence durum ne olursa olsun adam mahkemeye verırı gene kazanır sen bu raporla sınava almış ve atamışsın raporda süreklıyse sıkıntı çıkaramazlar bu benım duşuncem ama ınsanlarda engel koyrsa buda bu ülkede normal ....

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA

KKELEBEKK

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    umarım uğraştırmazlar..

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon