+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
İşsizlik ödeneğinden faydalanabilmek için kaç yıl çalışmak gerekiyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

çömez sufi İşsizlik ödeneğinden faydalanabilmek için kaç yıl çalışmak gerekiyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Ben yaklaşık 2 senedir ssk da sigortalıyım. Eğer işten çıkarılırsam işsizlik sigortasından faydanalabili miyim.
    Çünkü işssizlik sigortası için son 3 yıl ibaresi var oysa ben 2 yıldır sigortalıyım ama 600 günü geçtim.
    İşsizlik sigortası için illa 3 yıl mı geçmesi gerekiyor.

OturanBoğa

İşten çıkartıldığı/çıkartılacağı tarihten önce son 120 günü sürekli olmak üzere 3 yıl içinde en az 600 gün sigortalı olarak prim ödeyen kişiler işsizlik ödeneğini hak eder.

600 gün prim ödemişse 180 gün, 900 gün ödemnmişse 240 gün, 1080 gün ve üzeri ödenmişse 300 gün süre ile işsizlik ödeneği alırsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

çömez sufi

sayın oturan boğa ben son 120 günün devamlı olması gerektiğini biliyorum.Merak ettiğim 3 yıl sigortalı olmam mı gerekiyor?Ben şu an yaklaşık 2 yıl sigortalıyım.600 günü de geçti zaten.Son 4 aydır da bir devamsızlık olmadı.Bir de merak ettiğim bir şey var.Ben vergi indirimini hakkettim.Ama emeklilik işlemleri zamanında tekrar rapor almamı isteyecekler mi?

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Yukarıdaki açıklama çok net aslında: 3 yıl sigortalı olmanıza gerek yok, 3 yıl içinde toplam 600 gün priminizin olması yeterli. Yani son iki yılda 600 gün priminiz varsa, işsizlik ödeneği alırsınız.

Bir kez vergi indirim hakkı elde ettiğinizde emeklilik zamanı yeniden rapor istenmesi söz konusu olmaz (tabii rapor sürekli ibareli ise)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye