+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Engelli yakını olan memurlar için mesai ve günlük izin haklarına dair..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kunta Engelli yakını olan memurlar için mesai ve günlük izin haklarına dair..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    arkadaslar bilindigi gibi memurlar için yeni haklar getirildi bu yeni yasalar çerçevesinde birinci derece engelli yakını olan memurlar gece mesaisine kalmayacak gün içindede 1 saat izin alabilicekmis
    bu yasadan yararlanmak için nasıl bir dilekçe ile çalıştıgımız kuruma başvuru yapabiliriz örnek bir dilekçe var mı

bir de sormak istedigim kardeş için yani aynı evde yaşadıgımız kardeşimiz için bu haktan yararlanabiliyor muyuz
    bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun tesekurler

saslan44 bakmakla yükümlü engelli yakını olan memura 1 saat izin..

merhabalar
    ben memur olarak çalışmaktayım. oğlum 14 yaşında ve %90 oranında engelli. sabahları onu okula bırakmak zorundayım ve mesai saatimiz 8.30 da başladığından işe gecikmeli geliyorum.
    son zamanlarda işyerinde bu durum sorun yaratmaya başladı.
    ancak yeni okuduğum bir haberde sabahları 1 saat geç gelebileceğimizi okudum.
    bununla ilgili idareye bilgi mi vermem gerekir.

yardımlarnız için teşekkürler..

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

kunta

evet son çıkan genelge ile birinci derece bakmakla yükümlü engelli yakını olan memur sabah veya akşam 1 saat izin alabilicek kurumunuza bir dilekçe ile başvurmak gerekiyor

benim sormak istedigim bu konu kardes için de uygulanabilir mi acaba

OturanBoğa

Bu konu ilgili genelgede şu şekilde geçiyor (30 Ocak tarihli Resmi Gazete):
    3 - Kamu çalışanlarının kanunen bakmakla yükümlü olduğu özürlü aile bireyinin bakıma muhtaç olduğunun ilgili mevzuatına göre alınmış geçerli özürlü sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi kaydıyla bu durumdaki personele; özürlü aile ferdinin günlük bakımı için izin kullanımında gerekli kolaylık sağlanacak ve personel mesai saatleri dışındaki nöbet görevinden ve gece vardiyasından muaf tutulacaktır.
    Yani, evet, nöbet görevinden ve gece vardiyasından muaf tutulması konusu açık, ama haberlerde geçen (bkz) "Engelli yakını olan memurun mesaisi 1 saat erken bitecek" ifadesinin genelgedeki karşılığı bence sorunlu. Ayrıca ve daha net bir ifadenin yer aldığı yeni bir yazı olmadan bu hak kullandırtılır mı, bilemiyorum.

Bu konuyu deneyimleyen memur üyelerimiz tecrübelerini buraya yazarlarsa faydalı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

levent1961

ben yine anlamadım:ben 2.derecede engelliyim kendim için vardiyadan muafiyet varmı.illede yakınım veya aile mden birimi olmalı.ki ben dilemem allah kimseye engelli olmak nasip etmesin.kendisi engelli olan memur içinde aynı hak geçerlimi?

akdenizli81

arkadaşlar atlanılan bir konru var. burada bakmakla yükümlü olduğu diyor kendisini katmamış bence ama yine de hukukçu arkadaşlar yardmcı olursa sevinirm teşekkü ederim

Üye
    Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke

eren_27

arkadaşlar kanun gayet açık bence burada kast edilen engellinin kendisi değil bakmakla yükümlü yakını yukarıda arkadaşın vermiş olduğu örnek gibi çocuğunu okuluna götürmesi gereken babanın maduğruyetini gidermek için çıkarılmış bir kolaylık kanunun çıkmasında katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler . . .

ugurci

bu genelgenin uygulanabilmesi için mevzuat
    degişikliği gerekiyormuş.bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

ahidem Engelli çocuğu olan annelerin hakları ve çalışma saatleri ile ilgili düzenleme var mı

neden mevzuat değişecekki

genelgede belirtilenler uygulanmayacaksa neden yayınlanıyor??

dün itibari ile benimde çalışma saatlerimi müdür değiştirdi

bende neler yapabilirim forumlara yazarken
    "Engelli çocuğu olan annelerin hakları / çalışma saatleri ile ilgili düzenleme varmı??

Benim 2,5 yaşında işitme engelli bir kızım var. Milli eğitime bağlı bir okulda rehber öğretmen olarak çalışıyorum. Kızımın özür durumuna bağlı olarak çalışma sattlerimin düzenlenmesi mümkün olabilirmi?

böyle bir düzenleme varmı??

sabah erken saatte kaldırıp bakıcıya götürdüğümde havadan etkilenip hasta olması orta kulak intihabı geçirme riskini artırması sözkonusu. bununla ilgili bir uygulama varmı???"

bu konuya deng geldim

RAM ve doktorumuzla görüşüp özel eğitim için çıkarttığımız rapor ve linkte verilen 2010/2 nolu genelgeyi ekleyip bir dilekçe ile idareye vereceğim bakalım nasıl bir uygulama ile karşılaşacağım??

iskocyalim

İyide aslında engellinin kendisi için izin olmasıda gerekli. Sounçta normal insanlar gibi biz evlerimize ulaşamıyoruz yollarda daha fazla zaman kaybediyoruz ve kendi bakımlarımız için gerekli bazı işlemler oluyor aslında engelli personel için günde 1 saat erken çıkmak veya 1 saat geç gelmek gibi bir düzenleme olmasıda gerekli.

ahidem

iskocyalim;

ülkemizde malesef ağlamayana mama verilmiyor. talip etmek gerekiyor
    girişimde bulunun
    bır çok uygulama insan haklarına aykırı zaten
    gerekli düzenlemenin yapılması için dava açarsınız illaki emsal karar olması şart değil davalar geçte olsa sonuçlanır

sizin davanız emsal olur

Kimyaci

Benim sol alt ekstremitede polio sekel engelim var ve raporum %43. Eşim Hemşire. Bu durumda eşim nöbetten muaf tutulacak mı? Bunun için ne gibi bir işlem yapmam gerekmektedir?

kazazede

Kimyaci;
    hayır
    öyle bi düzenleme yok.ağır özürlü olanlar için var

Kimyaci

Bilgi için teşekkür ederim kazazede...

BaY_Cin

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Arkadaşlar yeni çıkan yasaya istinaden Hatay Valiliği şöyle bir karar almış;
    Araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler; Hatay Valiliği Yazı İşleri Müdürüğü Hatay il sınırları içerisindeki tüm kurumlara kurumlarında engelli personel olup olmadığını sormuş ve ne gibi sıkıntıları olduğu yönünde mini bi anket tarzı yazı göndermiş ve buna bağlı olarak aşağıdaki yazıdada belirtildiği üzere kurumlardan -Kaymakamlık, İl Milli Eğitim vs- bünyelerinde çalışan engelli personellerin çalışma saatlerinin taraflarınca belirlenmesini istemiş ve gelen teklifler doğrultusunda makam onayı almış.

Çalıştığınız kurumun gelen evrak kayıtlarını bir inceleyin mutlaka bu veya buna benzer bir yazı gelmiş olması gerek. Sonuçta çıkan yasa kanun belli bunu sadece Hatay ilinin yapmamış olması gerek.

Not:
    "öğle arasına çıkmadan" isteği sadece Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün isteğidir. İllere ve yerleşim biriminin ulaşımı,uzaklığı ve büyüklüğü vs koşullarına göre bu istek veya çalışma süreleri değişiklik gösterebilir. Anılan kanunda da belirtiliği üzere çalışma süreleri kurumlarca belirleniyor, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir süre belirlemiş

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye