Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Brüt 1000 tl maaşın neti ne olur?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

celik Brüt 1000 tl maaşın neti ne olur?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba arkadaşlar

bir aydır yeni girdiğim işyerin de bugün ilk maaşımı aldım. brüt 1000 tl. vergi indirimi de var. %40 engelliyim.

1- vergi indiriminden ne kadar yararlandığımı ve
    2- 1000 tl brütten bana ne kadar kalması gerektiğini öğrenmek istiyorum.

tşkler..

hakanarslan

brut ucretın 1000 ytl ıse 740 ytl + 49 ytl(asgarı gecım ındırımı)=789 ytl olması lazım.

vergi indirimin 160,00 ytl dır matrah % 15 gelır vergısı dusersek 24 ytl fazla alırsın.(789 ytl nın hesaplamasının ıcınde bu rakam vardır.)

not : asgari gecim ındırım tutarın medenı halıne gore degısır. evli isen cocugun varsa

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

GLY

BRÜT ÜCRET : 1.000,00
    SSK PRİMİ : 150,00
    -%14 İşçi Payı : 140,00
    -%01 İşsizlik İşçi Payı : 10,00
    GELİR VERGİSİ MATRAHI : 850,00
    SAKATLIK İNDİRİMİ : 160,00 (2009 yılı III.derece sakatlar için)
    GELİR VERGİSİ (%15) : 103,50 [(1.000-150-160)*%15]
    DAMGA VERGİSİ (%0,06) : 6,00 (1.000*%0,06)
    KESİNTİ TOPLAMI : 259,50
    NET ÜCRET : 740,50

Eğer bekarsanız Net Ücrete 49,95 tl. Asgari Geçim İndirimi Tutarını eklediğinizde elinize geçen tutar 790,45 tl.dir.

banderas

Peki ücret ne olursa olsun bunun normal olarak engelli derecelerini hesaplamadan bir ortalama formülü yokmudur,

Zaten engelli indirimleri belli asgari geçim indirimleri belli ,

celik

hakanarslan;

evet evli ve 19 aylık bir bebeğimiz var. bilgiler için tşkler..

celik

arkadaşlar şunu da öğrendim. ilk maaş ta emekli sandığından da %25 düşüyorlarmış..

tşkler..

celik

arkadaşlar bir şey daha sorucam. bodroda lll sakatlık derecesinden yararlandığıma dair ne yazması gerekiyor. çünkü bakıyorum bakıyorum sakatlık indirimi denen bir şey yok.

teşekkürler..

OturanBoğa

Bordroda "3. Derece Sakatlık İndirimi" ifadesi olmalı.

Bu arada: BRÜTTEN NETE ÜCRET HESAPLAMASI
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

celik

yanlışlık oldu kusura bakmayın arkadaşlar...

teşekkürler...

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    16.10-2014
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

diğer indirimler dediği sakatlık indirimi olmalı.

celik

oturanboğa abi hesapladım tam bordrom daki rakamı verdi. yani 807,93 tl. benim kafa takılan, vergi indirimi verildiğine dair bodromda ismi ne olması. isimlerin hepsini yazıyım mı bülent abi..

VERGİ İNDİRİMLERİ
    özel indirim
    diğer indirimler 160,00

MATRAHLAR
    BİR.VERGİ MATR. 816,67
    VERGİ MATRAHI 690,00
    SANDIK MATRAHI 1,000,00

YASAL KESİNTİLER

GELİR VERGİSİ 103,50
    SANDIK PRİMİ 140,00
    İŞSİZLİK SİG. PRİMİ 10,00
    DAMGA VERGİSİ 6,00

burada nerde onu öğrenmek istiyorum..

teşekkürler..

celik

yukardaki yazı da lll sakatlık indirimi hangisi oluyor acaba..

teşekürler...

OturanBoğa

Şu sakatlık indirimi: "diğer indirimler 160,00"

Çünkü 2009 YILI SAKATLIK İNDİRİMİ TUTARLARI (GVK 89/3)
    Birinci derece sakatlar için: 670,00 TL
    İkinci derece sakatlar için: 330,00 TL
    Üçüncü derece sakatlar için: 160,00 TL
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

celik

nasıl yani şimdi normal bir personel olarak çalışsaydım alığım 800.00 tl yerine 640 tl mi alıcaktım..

teşekkürler...

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Hayır, maaşının 160 tl'si vergiden muaf. Bu da maaşına net 30 tl civarında yansıyor.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye