Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN

cockpit

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Örnektir: bir firmada 50 işçisi olarak en fazla 3 engelli işçi çaliştiran 3 engellinin ssk primi yüzde yüz devlet öder.
    50 içciden az olan zorunlu olmadığı halde engelli çaliştiran her biri yüzde 50 primi devlet öder.

kader1

arkadaşım bende bende yararlandım ama yüzde ellisini değil biraz faydası oldu bilgine

Üye
    musametin Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    samsun

musametin

“MADDE 58 – 4857 sayılı Kanunun 30 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “nasıl işe alınacakları,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görüşü alınarak” ibaresi eklenmiş, altıncı fıkrasında yer alan “yüzde ellisi” ibaresi “tamamı” şeklinde değiştirilmiştir.”

4857 sayılı Kanunun 30. maddesinin altıncı fıkrasında yer alan “yüzde ellisi” ibaresi 6518 sayılı Kanunun 58. maddesi ile “tamamı” şeklinde değiştirilmesi ile birlikte, gerek aynı il sınırları içinde elli ve üzerinde sigortalı çalıştıran işverenlerden kontenjan dahilinde veya kontenjan fazlası engelli sigortalı çalıştıran işverenlerin, gerekse engelli çalıştırmakla yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin, çalıştırdıkları her bir engelli sigortalının prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanan sigorta primine ait işveren hissesinin tamamı, Hazinece karşılanmaya başlanılmıştır.

Üye
    musametin Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    samsun

musametin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar dün işkura gitti danışmanıma sordum.
    dedim ki. bir şirketle anlaştım ben 1. veya 2. elemanıyım adamın eleman sayısı an ve engelli çalıştırma zorunluluğu yok benim ve işverenin hakları varmıdır nelerdir? dedim.
    danışmanım bana engelli çalıştırma zorunluluğu olmayan şirketler engelli çalıştırırsa ssk primini komple devlet ödüyor dedi. ve araştırdım öy bir yasa çıkmış bilginize. muhassebeyi aradım ssk primi ne kadar ddim 665 tl dedi eğer düzenli ödeme yaparsa 90 tl indirim kazanır ve 555 tl ye düşer dedi. bunun tamamını devlet ödüyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

LinkBacks (?)

1. 13.06-2009, 10:46