Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ronican Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    Diyarbekır
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alacağınız göreve bağlı. Hizmetli kadrosunda olup memur gibi 8-5 çalışan da var, sabah memurlardan yarım saat önce çalışanlar da var. Emin değilim, sanırım ne kadar erken geliyorsa işten de o kadar erken çıkıyorlar.

şuan yaz ayında olduğumuz için kravat ve çeket giymenize gerek yoktur. Aday memur olarak göreve başlayacağınız için kılık kıyafetinize özen gösterin ilk zamanlarda. Baktınız yok, müdür personele ses etmiyor ve sizden başka kıyafete dikkat eden yok, o zaman aşırıya kaçmadan sınır biraz ihlal edebilirsiniz. Adam sonuçta ve sizden sorumludur. sesini etmiyor diye kalkıp kot tarzı, spor ayakkabı giymek bence müdürün iyi niyetini istismar etmektir. kundura yerine pamuk, keten, kumaş altında giyilebilen günlük ayakkabıları giyebilirsiniz. kot yerine keten giyebilirsiniz mesela.

Sakal konusunda bence gerekli özeni gösterin, müdürün gözüne batar sakal. Adam var mühendistir, işi arazidedir, o kişilere kanmayın. Hem aday olduğunuzu da aklınızdan çıkarmayın. 10-20-30 yıl çalışan insanlarla kendinizi kıyaslamayın bence

Üye
    Ronican Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    Diyarbekır
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    14

Syn Ragnar, mesaj kutunuz dolu olduğu için özelden cevap veremiyorum size. Sorunuza burdan cevap vermemi isterseniz benım açımdan sorun yok.

Üye
    cahit ağbaba Avatarı

Gerçek Adı
    cahit ağbaba
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Ülkemizde devlet memurluğu çoğu kez işe adam değil adama iş icra etmektir ne yazık ki, velhasıl yeni atanan arkadaşlar önce bir iş yerinin havasını tenefüs etmelidir. Orada her şeyi uygulamalı görür öğrenirsiniz. Arkadaşım 657' yi oku dememdeki asıl amaç, 657' yi ne kadar iyi bilirsen, o kadar başarılı bir memur olup rahat eder ezilmessin.. kılık-kıyafet belkide bu konuda takılacağınız en son şeydir. Amiriniz önce sözlü olarak sizi bu konuda uyarır. eğer uyarıları dikkate almassanız, bu defa yazılı uyarır. ki bu devlet memurluğunda en hafif cezadırç BYY

Üye
    cecen68 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşalr hizmetli kadrosuna atandım işe takım elbiseyle gitmek zorunlu mu ? vesikalık resimlerde takım elbiseyle mi çekincez ?
    @cecen68

Üye
    msait19 Avatarı

Gerçek Adı
    m.sait
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    .?.?.
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

@cecen68

Takım elbise giyip fotocuya gitmen gerekmez, oradakine söylersin fotomontajla takım elbise giydirsin. Kendiminkini oyle yaptım gayet güzel hiçbir fark yok,,.

Üye
    NESLİİ Avatarı

Gerçek Adı
    NESLİHAN
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meb hizmetli kadrosunda herşey çalıştığınız okul / birim mudurune gore değişiyor.
    Bazı midirler yardımcı olup inisiyatif kullanarak kolaylıklar sağlarken bazıları normal personel muamelesi yapıyor. Sağlık sıkıntısı yaratmayacak şekilde verilen işleri yapın. ne kendinizi her işe atın nede bu işi ben yapamam deyin. Dengeyi engel durumunuza gore saglarsiniz.
    Okulda çalışan hizmetlilerde takım elbise zorunluluğu yok. Gerekli olduğu zamanlarda da mudur ya da sorumlu yetkili hatirlatiyor. Törenlerde ya da teftislerde takım elbise giymenizi isterler.
    Saç sakal tıraşı herzaman dikkat edin.
    Çalışma saatlerinde okula mudure gore değişiyor. Genelde okuldan son çıkan hizmetliler oluyor. Memur saatleri gibi dusunmeyin. Yaz aylarında da okullar kapalı olduğu için bakım temizlik olduğu için iş oluyor.
    Vesikalık resimlerde takım elbise ya da en azından gomlekli fotoğraf sizin açınızdan iyi gorunur.

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar Ekpss ile atanıp MEB'de göreve başlayan arkadaşlar bu başlık altında;
    İlk gün deneyimlerini,
    Kurumlarında nasıl karşılandıklarını,
    Amirleri tarafından hangi görevler verildiğini paylaşabilir.
    Böylece herkes kendi kurumu ile karşılaştırma yapma imkanına ve bu atamada yerleşemeyip, ikinci atamada MEB'e yerşelecek olan arkadaşlara bir nevi rehberlik yapma imkanına sahip olabilecek.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

işe başlayan var mı ki ? bizi arayan bile olmadı

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar pek tecrübeli olmadığımızdan bilen arkadaslar soruyu cevaplarsa müteşekkir olurum

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

bunu bende çok merak ediyorum.. hizmetliler takım elbise ve kundura ayakkabı ile mi işe gidiyor ? yoksa kot pantolon falan mı ?

Üye
    ahmet961 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet zorlu
    Son Giriş
    28.12-2016
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben dün yine aradım. Pazartesi den sonra belli olacak dediler.

Üye
    abdullahsavcı. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet memurları kılık kıyafet kanunu ne söylerse odur arkadaşlar kot pantolonu sadece belediye çalışanlarının giydiğini gördüm.

Üye
    dilmacvolkan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    Rize - Çayeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Zamanın Ötesinde Mesajı Gör
    bunu bende çok merak ediyorum.. hizmetliler takım elbise ve kundura ayakkabı ile mi işe gidiyor ? yoksa kot pantolon falan mı ?
    ya işin açıkcası mesai ved giyim konusunda iki nokta var. ben kendimi anlatayım sana;

1- Engel durumun
    2- Amirin insiyatifi
    ben spastik engelliyim ve kadrom hizmetli. Ama bana temizlik vs yaptırmıyorlar, yapamam zaten. Onun yerine kaymakam onayıyla memur kadrosu aldım. (ama kadro olarak değil). DYS de evrak takibi yapıyorum

mesai konusunu tayin olduğumda amirimle konuştum. Sen serbestsin dedi. çok erken gelmiyorum. Akşam da 4,30 5 zaten. Diğer istina durumlar zaten genelde standarttır. Eğer yarın işin varsa, haber verirsin gelmeyebilirsin. Burada 657 ye göre amirin sana maaş kesme cezası verebiliyorsa da İNSiYATİF kullanıyor.

Kılık kıyafette de ben rahatım istediğimi giyebiliyorum. Ama dediğim gibi engel durumunla alakalı. Kurumumda başka bir engelli kadrosunda memur var, O normal prosedüre uyuyor

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

@dilmacvolkan benim sadece ileri derecede işitme engelim var.. Allah şükür fiziki olarak engelim yok.. normal bir insan gibiyim.. sanırım bende prosedüre uymak zorundayım..

Kaymakam onayı ile memur kadrosu ne demek ? öyle bişey var mı ?

Üye
    dilmacvolkan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    Rize - Çayeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Zamanın Ötesinde

Normal insan gibiyim sözünü ayrıca espiriyle ele aldım. ben normal değilmiyim kardeşim Android miyim

muhtemelen normal prosedür işler sende.

öy7le birşey var evet. Ama kadronda değişiklik olmuyor gene hizmetli kadrosundayım MEBBİSte. ama, gene 657'de derki: "Amirin sana üst mevki verebilir, alt mevki veremez." yani hizmetliyi memur-vkhi- şef olarak çalıştırabilir ama bir memuru hizmetli olarak çalıştıramaz. bu hükme göre bizim kurum kaymakamlığa dilekçe ile dediki ben volkanı memur "olarak" çalıştıracağım. yani volkan aslında memur olmuyor ama memur gibi çalışma hakkı oluyor. Peki ne demek bu? Bizde e-imzan olmadan iş yapamıyorsun ve hizme4tli olarak e-imza almıyorlar sana onun için.

daha net bi ifadeyle;

memur 20 lira alıyor diyelim maaş, hzimetli 15.

ben gene 15 lira alıyorum çünkü kadrom hizmetli

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon