Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostlar arkadaşlar; Tarafım Kalender ŞAH olarak bu başlığı açmak için bir müddet bir zaman bekledim; bu durumun analizi yapabilmek için bu şart idi...

Evet samimiyetle söylüyorum ki; (Sivas) Cumhuriyet Üniversitesi; Gerçekten de; Engelli dostu bir üniversite... Ama bilin ki; bu sözde değil özde bir dostluk... Dostlar inanın ki bu üniversite de bu engelli dostluğunu temin eden; paha biçilemez değerde insanlar var...

Bu dostların en önemlisi; bu üniversitenin; çok mütevazı ve kibar bir, Rektörü var; ismi ' Prof. Dr. Faruk KOCACIK', dostlar o öyle bir mütevazilik ki; bilmem kaç cuma ; kaç cumayı, namazı aynı safta, aynı mekanlarda yan yana kırdık da; ben buradayım o mekandayım da; o sanki başka bir dünyada; başka bir mekanda idi. O sanki o Allah'ın huzurunda; o sanki yaradanın Arafat'ın da; Arafat dağında; vafe'nin mekanında idi... O hal ve tavırları ile kibirden uzak biri idi, o san ki Dünyayı Mahşerin provasında; o sanki koca bir dünyayı bırakmış ardında biri idi... inanın benim gördüğüm gözle görseniz sizde şaşarsınız şaşıp ta kalırsınız; riya kibir ve nefis sanki ondan sıyrılıp da gitmiş di... hem namazda hem sonrasında...

... Dostlar ARKADAŞLAR bu üniversitemizde kurumda dahası dahası da var... Bu üniversitede Prof. Dr. Metin BOZKUŞ bey... Bir dost muhabbeti selamı ile gidilen Metin BOZKUŞ bey var. O kendisi makam mevki olarak ileri yüksek biri, dahsı rektör yardımcısı. Ama insan insani olarak, o bu mevkilerin makamların da ötesinde biri. Metin bey insan insani olarak insanlık olarak bambaşka birisi. O manaviyatda daha yüce makamlarda, mevkilerde biri... O sanki içinizden sizden bizden biri. O sanki asrı sadetten; o iklimden size emanet, sanki siz ona emenet edilmişcesine davranan hoş görülü biri ... O sanki o maneviyattan manevi iklimden nasiplenmiş doğru olan yolda ötekilemiş biri. Ya onun Metin beyin misafir perverliği, ya hoş sohbeti... Ya dahası yardım severliği ... inanın bu paha biçilemez

... Dostlar arkadaşlar; Biri birisi birileri daha var;İsimleri anılması, engelli dostu olarak tanınması gereken insanlar var... O kendisini, tesadüfen, şaşkın telaşlı bir anımda tanıştığım; O kendisinin mevki makamını bilmeden rastladığım, aslında istemeden o an uğraşmakta olduğu işi haylice aksattığım, o inanılmaz tevazusu ve nezaketi ile karşılandığım biri, birisi...; O Sn Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan BUYRUK bey ... O dahil hepsi bu üniversite de görev yapan çoğusu çoğu insan harika insanlar... harika adamlar; söz derya ' Adam gibi Adamlar '

Ama bu kişilerin haricinde ve bu kişilerin dahilinde biri birileri daha var ki; onlar, o ban başka, başka biri...

...O tarafım zannınca öylesine değerli ki , o Mevkilerin makamların da ötesinde biri; O Personel D. Başkanı Vedat Coşkun bey... ; o benim için, Vedat bey benim için anlatılamaz anlatmaya kemiler kifayetsiz biri. O benim için sözlerin kifayetsiz kaldığı biri ... Ama onun için Vedat bey için bir kaç kelime sarf etmek gerekirse; O benim için; Haber fatihi; haydar-ı kerrar gibi biri ...

Elbet ki biri birisi daha var; dahası var; en zor zamanlarım da; en zor anlarımda yanımda olan; yüzüme kapanmış kapılara; kendisi de kapısını kapatan biri; O bizlere nice yeni ufuklar açan; hiç bir yardım için gözünü budaktan sakınmayan ayırmayan biri; O Asrı sadet ikliminden nasiplenmiş biri birileri var... Hasan KÖSE bey VAR... O sanki asrı sadetden kalma; o sanki hicrette Allah resulünün yoldaşı; Hz Ebubekir sıtdık gibi biri; O belirli bir siyasi görüşün il yönetim kurulu başkanı; O Hasan KÖSE bey ...

Arkadaşlar Tarafımın bu üniversitenin hem bir çalışanı; hemde haylice bir zamandır öğrencisi olarak; en zor günlerimde bana yardım elini uzatan bu insanlara minnettarım... bir engelli olarak; nakil ve tayin süreçlerinde, hastalığımın löbet ve atak dönemlerinde öyle zalimlerle öyle zulümlerle karşılaştım ki anlatamam...

Zanımca da 'Hayat ne aşk davasıdır, nede ekmek kavgasıdır ... Hayat insan kalabilme mücadelesidir şerefinle namusunla onurunla ... '

Ernesto Che Guevara

saygılar
    Konu Kalender ŞAH tarafından değiştirilmiştir (23.06-2016 Saat 16:18 ). Gerekçe: DÜZENLEME

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocalar iyi olabilir ama yerel halkı cok kazıklıyor öğrencileri. Cok kabalar tek kelime Eleştiriye gelemiyorlar hic tavsiye etmem Sivas'ı bi Sivaslı olarak.

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bir çok şehir bir çok ilçe de daha kötüsü var, Sivasımız geçimini öğrenci üzerinden sağlıyor olabilir bu insanların kötü olduğu anlamına gelmez, üniversite camii de cuma namazını yüzlerce kişi hep beraber kılarız, ben gurbette İzmirdeyim o kadar özlüyorum ki memleketimi, insanını ekpss tercihlerinde hep Sivas yazıcam memleketim hakkında böyle güzel şeyler söylemeniz çok güzel bi an önce Sivasıma gitme dileğiyle

Üye
    osivaslı5834 Avatarı

Son Giriş
    20.07-2016
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yaklasık 10 yıldır istanbulda yasıyorum ekpss ile istanbul sgk ya atandım son tercıhte ve şimdi direk memleketime topragıma sivasıma gidicem arkadaşlar sivasın insanı delikanlıdır halk kaba derken yapmacık değildir sivas gercekten adam gibi bir şehirdir memur kentidir sivasta bi memur rahatlıkla yaşayabilir dostun gercek oldugu bır memlekettır ve gercekten dısardan gelen ınsanlara gonulden yardımcı olurlar cokk ozledım bee benım guzel şehrım sıvasımmm

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hay Maşallah bütün Sahabe oraya toplanmış desene

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 yılında ilk müdahaleyi bana o hastane yaptılar çalışanlarının ve halkının nasıl olduğunu bilemem ama demek ki bana iyi insanlar denk geldi. Sevk işlemim olana kadar 8-9 gün kaldım çalışanlar ve halk bana göre mükemmeldi. Dışarıya her çıkmalarına istediğim bir şey olup olmadığını sormaları ve özellikle her çay demlediğinde ilk bana getiren o ablayı hiç unutamıyorum. Hepsinden teker teker Allah razı olsun.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sivas güzel şehirdir; yaşanacak şehirdir, ama sizin için bunu diyemem, bu bir yaşam, yaşam seçeneğidir, sivas farklı bir şehir ve giderek küçük istanbul olsada...

kendimden yaşanmış bir kıssa..

burada, bu şehirde doğmadım; burada bu şehirde de büyümedim ... fakat bu şehirden binlerce km uzakta, yurt dışında iken çok hastalandım, bir daha ülkeme bu şehrime dönemeyeceğimi düşündüğümde tek isteğim vardı, öldürdüğümde; vefatım sonrası cenazemin ülkeme defnedilmesi idi; o kadar ağır hasta ve yorgundum ki; o güne kadar hiş eşini yaşamamış idim... biliyordum ki bulunduğum ülkede ve mekanda; ölsemde ülkeme defin olmaya, bu na bi ihtimal yoktu; o an hayatta en çok isteğim şey ölü yada diri sivası memleketimi bir daha göre bilmekti;orada ola bilmekti. bana sorsan sivas bi yana dünya biryana .. bu satırları yazarken san ki o anki iklimi zannım; o zamanın ötesini tekrar tekrar yaşıyor gibi; gözlerim dolu yaşlar tomurcuk tomurcuk....

o gün anladımki birinin nereli olduğunu öğrenmek işin onun ölünce nereye gömülmek istediğini sorun... işte o insan oralıdır

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cumhuriyet Ününüversitemiz de yen bir dönem; Prof. Dr. Alim YILDIZ Bey yeni Rektör..

Evet Arkadaşlar dostlar; Sivas Cumhuriyet Üniversitesin de; Yeni bir dönem resmen başlıyor, bu dönem, Hali ile; Ünüversetimez de çalışan ve öğrenim gören, biz engellilerde yakından ilgilendirmekte, hali ile ünüversitemizde açılacak bir engelli kadrosuna EKPSS sonucu tercih yapıp atanacak engelli arkadaşlarıda yakından ilgilendirmekte ... Dahası kurumlar arası geçiş yapıp başka ünüversitelerden ve Başka kurumlarda Ününversitemize geçmek isteyen engelli arkadaşlarıda yakından ilgilendirmekte ....

Konunu devamı; Tam metin; Cumhuriyet Ününüversitemiz de yen bir dönem; Prof. Dr. Alim YILDIZ Bey yeni Rektör..

Tarafım Kalender ŞAH olarak İnancım odur ki; Alim Yıldız Hocamın da engelli dostu bir rektör olacağı yönünde...