Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    xxxman seni ancak memuriyet paklar, sınava hazırlan en iyisi

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 yaşında 2,5 senede nasıl emekli oluyorsun?
    Özel sektör düşünüyorsan oku!
    Yok kamu işine gircem dersen lise ilköğrt. daha avantajlı!

Sana rastgele, kolay gele......

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    22:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saw kardeş 7-8 yıllık primim var 2.5 yıl sonra 3600 gün tamamlanmış olcak o şekilde emekli olcam...KAMU SINAVI DİYORSUNUZ ARKADAŞLARDA birincisi kaç tane özürlü insan alıyorlar 2.si sınavdan geçip kurumun 2. sınavına tabi tutuldunuzmu? onuda denedim formaliteden başka bişey değil gibi geliyor bana sınavdan 70 puan aldım deselerki başvuranlardan puanı en yüksek olanı alcaz eyvallah kurumun yeniden sınav yapması ne 2kişi alınacak bi kurum sınava 1500 kişiyle girince ondan da umudu kestim

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    22:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

code senin hastalığın ne kaç yılda emekli olursun ne kadar emekli aylığı alırsın bilemem ama 10 yıllık primin varsa yüzde 60 üzeri raporun varsa hiç bekleme başvur...bizim durum istisna ilerleyici bi hastalık belki yarın yatakdan kalkamazsın çalışmayı bi kenara koy valla 500-600 ne verirlerse artık hiç yoktan iyidir napalım..

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgurkan;

pollayanacılık yapmaya çalışıyorsun gıbime geldı yazdıklaırn hep pozıtıf hep pozıtıf reeldede hep pozıtıf seylerle karsılasıyor olmalı yada engellı olmamalısın bunları yazmak ıçın yaşadıklarımızı hangı kurum bılmıyorkı söylermısın bana? işkur en yetkılı kurum hergun bunun gıbı 100lerce şikayet gelıyor..kuurm yaptırım cezası bıle uygulamıyor.. bıre bır şahıt oldum yaa bıre bır yanı.. işkur ıl mudurunun yanına çıktım.. telefon görüşmesi yapıyor mudur .. dıyaloğ aynen şu "bılmem ne bey kadroda kı engelllı açiğinız hala tamamlanmamış 10 kişi açık var ne yapabılırız 7 aydan berı sızı idare edıyorum yapmayın böyle lutfen.karsı taraf nededıyse artık mudur aynen şu cevapta " hımm peki öyleyse ben yarın bakarım hesaba hadı hatrınız için 5 ay daha ıdare edelımm.. ben engellı arkadasları yolamaya devam edıyorumm aynı sıstemle ılerleyelım yınee...

bu ne şimdı kanım dondu bunu duyunca mudur buyrun dedı yok bırsey deyıp çıktım yanında..
    istedıgın kadar ıstedıgın yere yazı yaz sikayet et olmuyor olmuyorr. özel sektör böyle ya devlettt..

devletın kadroları neden boşş.. bence ilk önce devlete hesap sorunn özel sektore deıll.. bı iş veren aynen böyle dedım yuzume önce devlet kadrosunu doldursun bız gerısıne ondan sonra bakarız dedı ya...

Üye
    serhat92 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    16.09-2013
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim %85 iç hastalıklarından özrüm var, fakat dediğim gibi iç hastalıkları fiziken herhangi bir sorun yok fakat bugüne kadar 3 firmaya başvurdum ve red cevabı aldım doktor heyetinden gecemediğim için kendim lise mezunu bilgisayar programcısıyım ama sözde engellilere verilen iş istihdamından faydalanamadım hala

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen katlılyorum herşey sözde ben hastaneye başvurmuştum çağırıldım sonra neymiş efendım uni okumamışım tacrubem yokmuş, iş mi veriyorsunuz da tecrübem olsun o kadar insan eğittiler onlar tecrubeli miydi tecrubelıyse neden eğitiyorsun. böyle işte durumlar bazılarına dunya toz pembe kendılerıni işe attılarmı yönetenler melek oluyor geri kalanı düşünen nerde bizde bile

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ne takılıyorsunuz bu ilanlara yahu... İş işverenin değil mi isterse manken arıyorum der İsterse kazma sapı ama istemekle kalır. Onları yontulmamış kazma sapı olarak görün gitsin. Zaten öyle yontulmamış kazma saplarının yanında ne işiniz var? İlahi yani he

Bu durumlara HE DE GETSİN :d

Geç te olsa eğitiminizi tamamlayın kendi işinizi kurmak için mücadele verin. Krediyle vs. Aksi halde bu özel sektörle baş edilmez. Çünkü Özel Sektör Kapitalizmin ta kendisidir. Onlar anca vampir gibi kanı emmeyi bilir, ne anlarlar insanlıktan.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işkurumunda bir görüşmeye gitmiştim.Firma yetkilisi aranızda B,C,vs.gibi ehliyeti olan varmı diye sordu.(servis şöförü olarak kullanmak istiyor anladığım kadarıyla).İşkurdaki memurda dinliyor bir güzelce.Memura;işverenlerin bizlerde istediği kadar nitelik arama hakkı varmıdır?diye sordum memurda evet var diyor.Ancak 4857/30.madde çok anlaşılır değil.Bir başka işkur şubesindeki memur ise hiçbir şart arayamaz derken bir diğeri evet arayabilir diyor.Çalışma bakanlığına bu konu için mail atmıştım henüz dönüş olmadı.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimi İşveren olarak düşünüyorum evet masa başı işim fazlaysa zeminim (asansörüm , wc ,vs) ihtiyacı karşılıyorsa ewet masa başı memur için sadece evrak takip edebilecek birini talep ederim ancak atıyorum 100 tane servisim minübüsüm ve otobüsüm var ve engelli çalıştırmak zorundayım e yerimde olsanız engelli olupta C yada E ehliyeti olan yokmu onlardan almak istemezmisiniz?
    Arkadaşın biri demişki siz başvurmayın ceza yesinler
    İşveren İşci bulmadan eleman talebinde bulunur ihtiyacı karşılayacak elemanı işçi bulma kurumu karşılayamazsa cezada kesemez bunu bilesiniz o yüzden işçi bulma kurumu olayın üzerine gitmek isterse ki orada 1 memurun iki dudağına bakar elinde ne kadar engelli varsa yönlendirir ve birini almak zorunda bırakabilir almaz ise ceza baskısı yapabilir.
    Bilginize.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bide E sınıfı ehliyeti olan engelli arayanlar var..

Üye
    aslan28 Avatarı

Gerçek Adı
    ATIL
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    mersin merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliyim işkura gittigimde yada iş başvuralarında bulunduğumda hep beden işçisi alıyorlar bunu yetkililer görmüyormu? ayrıca biz bedensel engelliler görme engelliler yada aynı durumda olan engelliler çalışamıyacakmı evine ekmek götüremiyecekmi hep birilerine muhtaç olarak mı yaşayacaklar lütfen arkadaşlar bu sorularıma sizden cevap bekliyorum???

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlüye her alanda türlü engel koyan devletin böyle işvereni olur. Söyleyecek bir şey yok ama illa bir gün karşı karşıya geleceğiz bunlarla. Burada olmasa ahirette, o zaman nereye kaçacaklar, kelime oyunu yapabileceklermi merakla bekliyorum...

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şirketimizde bünyesinde çalıtırılmak üzere özürlü işçiler alınacaktır
    Aranan şartlar: görme ve duyma engeli olmayan ellerini ve kollarını kullanmasında sorunu olmayan ayakta durmasında sakıncası olmayan özürlü kişileri şirketimiz bünyesinde işe alacağız.

BU TÜR ENGELLİ İŞÇİ ARAYAN ŞİRKET YADA KURUMLARI GÖRDÜKÇE ACABA ÖZÜRLÜ KİN DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU ARANAN ÖZELLİKLERİN ÇOĞU SAĞLAM İNSANLARDA BİLE YOKKEN MARİFETMİŞ GİBİ ÖZÜRLÜ İŞÇİ ALIYORUZ DİYE BÜTÜN ENGELLİLERLE DALGA GEÇER GİBİ BİR İLAN VERİRKEN ACABA VİCDANLARI RAHAT MI?

(NOT: YUKARIDAKİ İLANI BEN KENDİM YAZDIM BİR YERDEN ALINTI DEĞİLDİR BİR KAÇ İLANDA BÖYLE ŞARTLAR ARINDIĞI İÇİN KONU AÇMA İHTİYACI DUYDUM MİZAHİ OLARAK)

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hadi diyelim firma açıkça belli etti niyetini bunu biryere sığmazda sığdırdığımızı varsayalım bu ilanı incelemeden ölçüp biçmeden yayınlıyan işkur yeni devletin bir kolu ya bu kadar rezil bir olay gel görkü gündem yapabilecek bir basın yayın organı yok devlet kanalı yok millet vekili yok eee biz neyin tartışmasını yapıyoruz bence firma az dahi yazmış bu kadar rahat bırakırsan adamları cezada yazmassan ortaya bu ve benzeri olaylar çıkar.
    Belki olayla alakası yok lakin paylaşayım. bu açılım muhabbeti çıktığında 2 ay sonra popüler olan tüm tv kanallarını aradım ve engellilerinde bir açılıma ihtiyacı olduğunu gündem yapmalarını istedim kısa geçiyorum kimse sallamadı beni en hassasta dinleyen kanald oldu lakin dinlemekle yetindiler bireysel olarak çok mücadele veriyorum özellikle şehrimde
    Kimin ne yaptığı umrumda değil ben doğrudan yanayım

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon