Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @NaftalinKokusu Numune'nin Nöroloji bölümünde konuldu tanı orda oldu yatışım, biyopsi falan. Bi yolu var mı diye sorarım ama aynı süreci yaşamak istemiyorum araç falan hiç önemli değil

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Artık İstanbul | Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@burccu burdaki herkes bir sağlık sorununa sahip. Kimsenin bir diğerinden daha fazla zorluk çektiğini düşünmüyorum, her hastalığın da kendine göre zorlukları var. Herkes bir şekilde bu çarkı döndürüp çalışabiliyorsa, siz neden yapamayasınız. Bilgisayar kullanarak bu forumda yazı yazıyor olmanız bile devlet dairesinde masa başı çalışan düz memurların yaptığı her işi rahatlıkla yapabileceğiniz anlamına geliyor. Sanırım sizin sıkıntınız iş yerine gidip gelme konusunda engeller. Zaten çok bariz bir şekilde bu durumdan sıkıntı yaşıyorsanız engelli raporu alabilecek seviyede bir rahatsızlığınız vardır, o raporlar girdiğiniz bir kadroda da kimse size neden geçiktin neden yavaşsın vs gibi söylemler ile gelmez rahat rahat çalışırsınız. ÖTV indirimi ile güzel bir araba alırsınız, babanız, abiniz, eşiniz vs sizi her gün işe bırakır. İllaki bir çözümü bulunur. Hırs yapın, bu işin peşini bırakmayın. Görme engelli bir bilgisayar mühendisi olarak yazıyorum, hayat size neyi yapamayacağınızı söylüyorsa ona bunun aksini ispatlamak sizin elinizde. (:

Lakin bi konuda okuduğum birşeyi aktarmak istiyorum memurlar.net de mi okudum burda mı okudum tam hatırlamıyorum ama engelli olduğu halde bir arkadaş düz kpss ile işe yerleşiyor. Yıllar sonra erken emeklilikden faydalanmak için engelli raporunu ibraz ediyor vs. Sonra amirlerinin ona fırça attığını, işini kaybetme riskini yaşadığını vs anlatmıştı bir forumda. Gerekçe olarak da sınava girmeden önce zaten engelli raporunu almış ve yerleşmesi gereken ekpss kadrosu iken düz kpss ile yerleşmiş gibi. İnternette başka örnek bulamamıştım, o arkadşın da akibetini bilmiyorum. (:

iyi günler.

Edit 1:
    @NaftalikKorkusu ben yaşadım. %100 daha kolay. Matematik soruları matematik değil bariz çok kolay mesala. O yüzden bu sınavda 82 almak ile düz kpss sınavında 82 almak arasında en az 20 puan fark vardır diye düşünüyorum. Sana ve aldığın puanlara saygı duyuyorum lakin iki sınava da giren biri olarak konuşuyorum.

Edit 2: @burccu hanım ekpss başvuru formunda bu tarz engellerinizi belirtirseniz sizin gireceğiniz odayı zemin katta tashis ediyorlar mesala. Düz kpss içinde bu tarz bir işlem olabilir ama ösym ye bu rahatsızlığınızı rapor ile ibraz etmeniz gerekebilir. (Sağlık raporu engelli raporu değil)

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nistag'müs çok teşekkür ederim desteğiniz için psikolojik olarak çok tedirgin oluyorum aslında çok büyük bi kısıtlaması var diyemem o yüzden emin olamıyorum

Sağlık raporu aldım ama kullanmadım bakalım zorlanacak mıyım
    @kolera23 teşekkür ederim bakalım konuşucağım yarın

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ben senin yerinde olsam gider heyete girerim bakalım ne oran verecekler...Diyelim kpss ile yerleştin bir zaman gectikten sonra raporunu beyan eder kanımca engelli kadrosunda olursun...Atanamadın ekpss beklersin ....kendinizi germeye gerek yok

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

Neden rapor alıp Şansını Ekpss'de denemiyorsun ?

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ZAMANın ötesinde bu yıl bilmiyodum seneye de yok zaten ve ben çok sabırsızım

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

@burccu Allah yardımcın olsun o zaman..

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ZAMANın ötesinde teşekkür ederim

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Bizzat bu konuda doktorum söyledi caner bey bir insan gençken bazı şeylerin rahatsızlığın farkına varmaz yaş ilerledikçe hastalık artar ve engelilik oranı artar

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bedriatak haklı sayılır. Sürekli kramptan dolayı acı çektiğimi ve herkesin yaşadığı normal bi şey olmadığını birkaç ay önce fark ettim Doğuştan olan hastalıklarda insanlar olumsuz etkilerine çoktan alışmış farkında bile olmuyo.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

@burccu Rica ederim

Üye
    mustafa450 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba @burccu hanım. Bende kas hastasıyım. Benimde doğduğum günden beridir var olan Hastalık. 5 sene boyunca araştırma hastanesinin Biyopsi sonucuna göre Hastalığımın teşhisini Muskuler Distrofi olarak tanımladılar. Doktorum o zaman aileme korkulacak birşey olmadığını zamanla yaşı ilerledikçe ve kendini toparladıkça düşmeleri azalacak ve kendini daha iyi hissedecek demiş.

İlk 5, 6 yaşıma kadar ayakta zor durdumuğu ve sürekli kafa üstü düştüğümü biliyorum. Zamanla düzeldi. Bisiklet sürmeye başladım. Zamanla yere oturduğum zaman zorda olsa ayağa kalkabiliyordum. Merdiven inip çıkmakta ve otobüse binmekte zorlanıyordum. liseyi bitirdim ve kilo almaya başlayınca kaslarım güçsüzleşmeye başladı. Artık oturduğum yerden kalkamaz oldum. Trene binmekte otobüse binmekte zorlanır oldum.

Kilo her insan için zararlı olduğu gibi Özellikle de kas hastalarının kilolarına çok ama çok dikkat etmesi gerekiyor. Sonuçta bir insanın vucudunu taşıması gereken ağırlıktan fazlası binerse normal insanı dahi zorlar ve bizim gibi kas hastalarının dikkat etmesi gereken kilolarına çok dikkat etmeleri ve eğzersizlerini aksatmamaları gerekiyor.

Spor ve diyete başladım. kendimi kasmadan. Yürüyüş yapıyorum hızlı tempo ile yürüyüşümü yapmaya çalışıyorum. Evde bisiklet sürüyor 1 kg 2 kg dambıllarla çalışıyor ve mekik çekme aletleri ile mekik çekmeye çalıyorum. Yapmış olduğum sporla kendimi daha iyi hissediyorum.

2015 Ekpss tercihleri ile memur oldum. Çalıştığım Kurum ildeydi. Ailemin yanından 7 ay boyunca sabah tren istasyonuna kadar otobüs daha sonra trenle İle ulaşıp ardından da 20 dk'lık 1 buçuk kilometreye yakın yürüyüşün ardından çalıştığım kuruma varıyordum. ve akşamları da aynı gidişi geliyordum. Dediğim gibi bu gidiş gelişlere anca 7 ay dayanabildim. Biliyorum kendimi çok zorladım. 2 hafta evde hasta yattım. Daha sonra kilo almaya başladım ve Trene binemez olunca Çalıştığım kuruma yakın yerden ev tuttum. Ailemden uzakta zor oluyor ama katlanmak gerek. 2 Aydır spora tekrardan başladım. Kendimi tekrardan iyi hissetmeye başladım. Ve trene çok zorlanmadan tabi yine dizlerimin üstüne basa basa çıkıyorum ama önceki gibi çok zorlanmadan.

Kusura bakma bölük börçük yazdım. Diyeceğim o ki moralini düzgün tut. Kilona çok dikkat et. Hastaneye başvur. Kas biyopsi testi yapılmıştır. Tanısı konduysa ve Elektromiyografi (EMG) testi sonucunuda sunarsın ki tekrardan EMG yaptırmak zorunda kalmazsın çünkü çok acı veriyor iğneyi kaslara batırıyorlar. %40 ın üzerinde raporu tahminimce alırsın. Normal KPSS ile atanamazsan en azından 2018 de EKPSS sınavına çalışır atanırsın.

kendine dikkat et... Sağlıcakla Kal...

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafa450 gerçekten çok güzel anlatmışsın biyopsi ekg ve ck ma bakıldı ama teşhis konulamadı. Ben size göre de çok çok geç öğrenmişim. Ve çok utanıyorum kabullenmekte zorlanıyorum herkes bana bakıyo gibi geliyo dışarı çıkmak falan istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burccu hanım ben tb2nhf yazdıklarınızı yeni gördüm raporum 100 de45 şizofrenim şizofren diyince millet korkuyo ama zararsısız inşallah yeteri raporu alırşınız

Üye
    burccu Avatarı

Gerçek Adı
    Burcu
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tb2nhf öyle düşünmeyin herkes olumsuzluklarını yaşıyo hastalığının çok geçmiş olsun size de hayırlısı olsun

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri