Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 117 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    aydın

yusufyüreklim Ne Sağlam Ne de Sakat Sayılmak!

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %40'ın altında engeli olan arkadaşlarım.Ben sağ gözümü bir kaza sonucu kaybettim tamamen görmüyor.2005 yılında rapor çıkardım %32 oran verdiler, 2007 yılında tekrar çıkarttım bu seferde %20 verdiler. 2007 yılında askerlikten muaf tutuldum. 2009 yılında ise ehliyet almak için müracaat ettim ve monoküler ehliyet verdiler karanlık çöktükten sonra araba
    kullanmam yasakmış. bir çok yere iş başvurusunda bulundum hep benden rapor istediler raporumun %32 olduğunu söylediğimde ise kusura bakma bu rapor seni engelli olarak kabul ettirmez dediler sağlam olarak kabul edilmek istedim engelin var olmaz dediler. Ne yapalım biz yani yaşamayalım mı yaşama hakkımızı neden elimizden alıyorlar. Neden ben ve benim gibi binlerece insanın durumunu hiç düşünmüyor bu ülkeyi yönetenler yazık gerçekten. 4 yıllık üniversite mezunuyum ve polislik için başvuruda bulunmak istiyorum ne yazık ki gözüm görmediği için ona da başvuramıyorum. Binlerce polis var eline silah almayan geri hizmette masa başında oturan bu şekilde değerlendirilip niye kabul edilmiyoruz. İşlerine gelince engelliyiz işlerine gelmeyince de değiliz yazıklar olsun gerçekten bu kanunlara ve bu adaletsiz yönetim düzenine.Bende Bimere bir kaç gün önce şikayetlerimi bildirdim bakalım
    ne olacak.benim durumum da olan arkadaşlar birlik olalım ve hakkımızı arayalım lütfen bizlere yardımcı olacak sözü geçecek kişilerle irtibata geçip sesimizi duyuralım...

sarasota

maalesef engelli olupta engelli sayılmayan engelli olmayıpta engelli sayılan çok arkadaşımız var buda sanırım bizlerden değil sürekli oranlarla oynayan oranları düşüren kurumlardan kaynaklanmaktadır engelli olarak işe giremezsin engelli değilsem normal girmek istiyorum dersin bu sefer engelli statüsüne koyarlar yani enteresan bir durum özellikle bu problem göz hastalarında ortaya çıkmaktadır çok önemli bir organ olduğu ve yaşamı büyük ölçüde değiştiren bir organa bu derece düşük oranlar verilmesi yanlıştır bir gözü tamamen görmeyen diğer gözüde çok az gören birine bile engelli denmemektedir bu kişiler git tamamen görmez olunca gel o zaman hak edersin denmektedir bu kişiler tamamen görmedikten sonra napsınlar sizin vereceğiniz raporu neyse söylenecek çok şeyler var ama boşverin ne desek boş .......

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

yusufyüreklim

birşeyler yapılması sesimizin duyurulması lazım nasıl yaşayacağız böyle kimse bunu neden düşünmüyor. Hak ve adaletten söz ediyor en büyük haksızlık hak yemek bize bu yapılanlardır yazık ya...

sarasota

bunu bizim değil tepedekilerin görmesi ve düşünmesi lazım tüm milletvekilleri durumdan haberdarlar ama ne yazıkki hiçbişe yapmıyorlar muhalefettende bir önerge geldimi iyimidir kötümüdür bile hiç dinlemeden aynen şöyle oluyor kabul edenler___________ kabul etmiyenler__________ kabul edilmemiştir yani önergede kabul ederseniz ölmüş ananız babanız mezardan çıkacak deseler gene kabul etmiyecekler ayıptır yahu milletin yararına olan şeyleri kabul edin ne var yani bunu hükümet önerse nolur muhalefet önerse nolur esas olan millet değilmi ??????????

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara

meralmiz

babamın ayağı 3 santim kısa açık bariz bir şekilde aksayarak yürüyo millet de onu ewwelden beridir engelli zannediyor ama doktor babama en son %36 rapor verdi daha da vermedi hatta hocam çalışma gücüm kalmadı artık üzerimdeki engel ile erken emeklilik hakkımdan yararlanmak istiyorum 40 verebilirseniz demesine rağmen

babam aynı zamanda askerlikten de muaf ben engelli miyim değil miyim diyo askere almıyosalar engelliyim diyo ama doktorlara göre engel yokkkkkkkkkkkkkk

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

yusufyüreklim

%40'ın altında engeli olanlara yaşama hakkı tanımıyorlar, hiç düşünmüyorlar biz bu kişiye %40'ın altında rapor verdik ama bu ne yapar nasıl sıkıntılar yaşar demiyorlar ver geç raporu kaç olursa olsun.Bi kanun çıkarın ya %40'ın altında engeli olanlara da bi kanun çıkarın bi hak verin insaffff..

filozof86

Ben de bu durumdan müzdaribim.9-10 sene önce yüzde 45 vermişlerdi ve raporum reddedilmişti.Halbuki şuan o kadar zor bir hayat sürüyorum ki bana sorsanız yüzde 90.Ama ne sağlıklısın ne özürlü.işte hayat bu

sarasota

meralmiz;

4 puan daha verse belki mesleğini elinden alırlardı ya obakımdan vermemiştir oysa sapasağlam olupta 50 60 alan o kadar çok insan varki memlekette acaba bu oranları veren doktorlara bişeler yapılmışmı nerdeeee diğer tarafta seninde dediğin gibi askerlikten bile muaf tutulmuş yaşlı bir insana 4 puanı çok görüyor

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara

meralmiz

Allaha havale ediyoruz zaten bamamda engelli olduğu halde vermiyolar ya diğer gittiğimde psikolojim bozuk dicem diyo gerekirse doktora küfretcem diyo psikiyatri de oran verirse olur dio engeli varken vermiyolar insana yalan söylemek zorunda kalıyolar

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

musty35

doguştan engelıler saglam sonradan içhastaklıkları olanlar engelı oldu nerdeyse butun hastalrın %40+ raporu var artık bız gıdınce saglam çıkıyoruz .gelde bunlara hakkını helal et.30kusur yıllık engellılıgım ıyıleştı bunlar sayesınde.bakalım maaşlarda gıdınce napıcaz.

sarasota

arkadaşım iç hastalıkları olanlarda engelli olur tabiki ancak hak edilenlere verilmelidir yukarıda arkadaşında dediği gibi gözden oran almak için artık neredeyse kör olmak gerekiyor aynı şekilde ortopedidende 40 üzeri almak oldukça zorlaştı kardeşim bacağında kısalıktan 10 sene önce 45 oran almışken şimdi gittiğinde 20 verdiler yani anlicağın verilen haklar bile geri alınıyor

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA

erdalakbay

Gece koruyum iki gozumde gayet iyi goruyor isimi gorecek kadar gunduz cok bi sikinti yok en azindan buna sukur daralma falan var ama baskasina ihtiyac yok en azindan tek gozu hic olmayan benden az oranda rapor aliyor inanmasi guc degisik bi devletiz vesselam

sarasota

erdalakbay;

aynen kardeşim bende bundan bahsediyorum adamın gözü yok senden daha az oranda rapor alıyor bu ne yaman çelişki daha kötü ne olabilirki gözle ilgili en fazla insanın gözü olmaz ama bu bile kafi gelmiyor enteresan doğrusu

CengizYurek

Kardesim engelinden tut polislik hayaline kadar herseyinle tipatip bensin. Sanki yaziyi yazan ben misim gibi. Hemen bilgisayar basina gecip bimere bende yazi yazmak istiyorum

sarasota

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bimere yazın gerekirse bende yazayım ama gelecek cevap şöyle olur sanırım yazınızı inceledik bilindiği üzere ülkemizde engelli sayılmak için 40 ve üzeri oran almak gereklidir ve bazı meslek guruplarındada örneğin emniyet gibi mesleklerde engelli elemanlar çalıştırılamamaktadır ancak diğer mesleklerde engelli alımları vardır kamuyada engelli alınmaktadır işte falan filan buna benzer şeyler yazarlar

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon