Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 160 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALP_ Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    BURSA

ALP_

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MeTePe;

ben iş kuracağım diyen herkese geri ödemesiz kredi + 2 yıl gider desteği verir mi devlet?
    İnce eleyip sık dokuyacak tabi. Her önüne gelene verseydi eminim 1.yılın sonunda hibe edilecek para kalmazdı.
    Çevremde işini kurmuş ve geliştirmek isteyen insanlar var. Ancak KOSGEB'in yanıtı olumsuz olmuş.
    Projeyi iyi hazırlamak gerek. Ayrıca 2 yıl batmama garantili bir proje olursa hibeyi alırsınız.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ALP_ Mesajı Gör
    İnce eleyip sık dokuyacak tabi. Her önüne gelene verseydi eminim 1.yılın sonunda hibe edilecek para kalmazdı.
    Sayın arkadaşım, devlet işi gevşek tutsun, önüne gelene para versin dediğim yok zaten.

Sadece bu tür kredi veya hibelerden yararlanmanın neredeyse imkansız denecek kadar zor olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ondan sonra adamlar çıkıp "kredi veriyoruz ama kimse başvurmadı" diye yalan söylüyorlar.

Yukarıda yazdım. Kosgeb kredileri için kursa gitmeniz lazım. Açıp kurslara bakın. Sonra da kurs başvurunuzu yapın. Bakalım size bu sene sıra gelecek mi? Diğer illeri bilemem ama Ankara için gerçek bu. Tek bir yerde 30 kişilik kurslar veriliyor. 5.000 kişi 30'ar kişiden kaç ayda biter hesaplaması zor değil.

Diğer taraftan, hiç bir işin "batmama garantisi" olmaz. Koca koca holdingler bile çok detaylı fizibiliteler hazırlayıp girdikleri işlerde zarar edebiliyor. İş dünyası risk demektir. Batar da, çıkar da...

Üye
    ALP_ Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    BURSA

ALP_

Metepe, ilk cümlenize ben de katılıyorum. Size öyle diyorsunuz demedim.
    Evet, hibe desteğini almak çok kolay değil.
    Kursa gidildiğini duymuştum.
    Kaç kişi başvurmuş, ne kadar zamanda sıra gelir bir fikrim yok.
    Batmama garantisi olmaz. Ancak en az iki yıl fiilen sürdürülebilecek, ayakta durabilecek bir iş fikri ile projenizi sunun demek istemiştim.

Üye
    Vedat35 Avatarı

Gerçek Adı
    Vedat Emekdar
    Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Vedat35 Engelliye Geri Ödemesiz Kredi

Eşim %91 engelli. Yeğenim bugün TV da engelliye geri ödemesiz 36.000 lira kredi verileceğini izlemiş. 26.000 liralık hibe olanı mı duydu , yoksa yeni bir gelişme mi var ?

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

ben faydalanıyorum arkadaslar 2 yıldır 2015 mayısa kadarda yrarlanacm ancak bu zaten wardı bunun engellılereolan farkı ne dır bn de engellıyım 3 yıl once sertfıkamı aldım ısyerımı kurdumm

anlmadıgım engellılere yapılan fark ne dır hanı engellılere mujde dıoya orayı anlmadımm

hemn vermıyorlarr sen harcıyosun fatura we dekontları topluyosun teslım edıosun belkı 3 ay belkı 6 ay ıcerısınde sana oduyolarrr

Üye
    veysel yaylacı Avatarı

Gerçek Adı
    veysel yaylacı
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

veysel yaylacı

Selamlar arkadaşlar,
    Benim destek onayım geldi. Mutlulukla size bunu bildiriyorum. Mayıs ayındka da ödeme emri çıkacak.
    Bakıyorumda herkez bişeyler yazmış konuya herkezin konuya yaklaşımı çok saçma olmuş. Lütfen kimsenin heveslerini kırmayın.

Özele size şunlarını söyleyim;
    benim iş yerimin icraati online bir ortam siistem olacaktır.
    İstihtam ettireceksiniz diye bir gaye yok.
    Engellilere hitap edecek diye bir gaye de yok.
    Projenin kuracağınız işin aman aman bi farklı filan olmasına da gerek yok. Kayseride başka birinin daha projesi onaylanmış ve iş şu ÜTÜ EVİ.
    kursa filan da gerek yok. Başarılı bir sunum ile kendinizi becerinizi anlatmanız ispat etmeniz yeterli olacaktır.
    Ben bu destek projesinden fayfalandım başlakalarının da faydalanabilmesi için Sunum maliyet analizi konusunda tüm arkadaşlara yardımcı olacak bir çalışma içindeyim.

wgAW72Z - Kendi işini kurmak isteyen engelliler için hibe desteği
    Konu veysel yaylacı tarafından değiştirilmiştir (10.02-2015 Saat 15:33 ).

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Adana

BuTcHeR Başbakan Açıkladı...Engelliye 36 Bin Lira Hibe Desteği...

Üye
    bantun99 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    MANİSA

bantun99 bilgili arkadaşlarım bakabilirmi çok acil ve 36 bin hibe iş kuracaklar baksın herkez

s.aleyküm kardeşlerim.

yaşım 47 Babamın yaşı 74 Ayakları hiç tutmuyor Nefes darlıgı var Yıllardır bitmeyen Öksürük var.

Ben babamın üstüne rapor nasıl çıkartırrı bu durumlarda aylık verirlermi Kendisinin hiç birşeyi yok üzerine sadece ev var oda icralık.

Ben onun üzerine rapor çıkartarak hem ona avantaj kendimde bakım aylıgı alabilirmiyim? Lütfen nasıl alıcam bu durumlarda verilermi kime başvurcam hiö bilgim yok kardeşlerim. babamın emekli maaşı vardı 3 sene önce kesildi. fakir olarak gözüküyor. Kömür falan devlet yardımı sadece kömür alıyor engel olurmu ? Evli annemde 72 yaşında onunda 3 aydan 3 ay a 650tl maaş var başka hiç bişeyi yok cahil okumamış yani böle.

Birde dün şu haber çıktı Özürlüler iş kuranlara 36 bin E Kadar hibe faizsiz kredi falan digil Bildiğin hibe. Buyrun Kendi işini kuran engelliye 36 bin TL hibe! - Gündem Haberleri
    Burda bana yardımcı olun lütfen çok ihtiyacım var bunlara

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Kardeşim çok üzüldüm durumuna konuyla ile bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardimci olur umarım allah yardımcınız oldun

Üye
    bantun99 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA

bantun99

@tarum 41

İnş hocamda Babam hani yürüyor ama okadar gidik yani ZikZak çiziyor yolda bu yaştan sonrada tabi yaşlılık var Bizim durumda kötü ihtiyaç var inş bilen birisi çıkar___

s.aleyküm kardeşlerim.

yaşım 47 Babamın yaşı 74 Ayakları hiç tutmuyor Nefes darlıgı var Yıllardır bitmeyen Öksürük var.

Ben babamın üstüne rapor nasıl çıkartırrı bu durumlarda aylık verirlermi Kendisinin hiç birşeyi yok üzerine sadece ev var oda icralık.

Ben onun üzerine rapor çıkartarak hem ona avantaj kendimde bakım aylıgı alabilirmiyim? Lütfen nasıl alıcam bu durumlarda verilermi kime başvurcam hiö bilgim yok kardeşlerim. babamın emekli maaşı vardı 3 sene önce kesildi. fakir olarak gözüküyor. Kömür falan devlet yardımı sadece kömür alıyor engel olurmu ? Evli annemde 72 yaşında onunda 3 aydan 3 ay a 650tl maaş var başka hiç bişeyi yok cahil okumamış yani böle.

Birde dün şu haber çıktı Özürlüler iş kuranlara 36 bin E Kadar hibe faizsiz kredi falan digil Bildiğin hibe. Buyrun Kendi işini kuran engelliye 36 bin TL hibe! - Gündem Haberleri
    Burda bana yardımcı olun lütfen çok ihtiyacım var bunlara
    Konu bantun99 tarafından değiştirilmiştir (02.03-2015 Saat 22:58 ).

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Blog Mesajları
    6

yasin258

Ben şey diye duydum;
    Proje geliştirmeniz lazım yada proje sunmanız lazım ki onaylansın.Hemen vermiyorlar diye biliyorum.Zaten herşeyi devlet bir yere kadar karşılıyor.Yani şunu diyorum tv de diyorlar ki engelliye hibe bunların şartlarını doğru düzgün anlatmıyorlar!

Üye
    bantun99 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA

bantun99

10 kişi çalıştırma şartı varmış

Üye
    SARUHAN Avatarı

Gerçek Adı
    SARUHAN
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul

SARUHAN

Son bas vuru tarıhını 2014 yazmıs konuyu acan arkadas
    zamanı gecmıs nasıl olucak

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

CrystaL

Arkadaşlar bende düşünmeye başladım bu konuyu arayıp bilgi alan soran var mı bu işin astarı nedir? 36 bin TL hibe diye bağırmakla ve sadece kimlik fotokopisi rapor ile olacak bir durum olmadığını biliyorum. Tam olarak başvuru şartlarını okumadım anlaşılacak bir şey de değil. karma karışık şekilde aynı sözleri yazarak doldurulmuş. bilgisi olan kısaca bilgi verebilir mi? örnek; işçi çalıştırma zorunluğu var mı? eğitim alma gibi. vs.

@bantun99; 10 Kişi ye maaş nereden vereceğiz? şaka mı yapıyorlar kesin mi bilgi?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    04:16
    Yaşadığı Yer
    trabzon

algaNihat

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malum seçim zamanı ''şirin gözükme vakkti geldi çattı'' birşeyler yapmak lazım...!
    kısacası devlet engellilere ''bak kardeşim burası ceviz bağlığı, ağclarda'da ceviz toplayabilirsen senindir'' diyor..!
    Ağaçta'ki cevizi toplayabilecek kadar sağlıklı ve dirayetimiz olsa zaten sıfatımız engelli olmazdı.
    Engelli olduğumuzu kabul edene kadar anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirenler'in, şimdi çıkıp bizlere
    şirinlik gösterisi yapmaları ''sizi öpeceğim yanağınız nerde'' demek gibi bir şeydir...

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon