1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 160 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hellowen Avatarı

Gerçek Adı
    Ali ÖZDEMİR
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    19:42

Hellowen Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelliye İŞKUR’dan Büyük Fırsat

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşgücü piyasasında dezavantajlı konumda yer alan kesimlerin başında yer alan engellilere yönelik olarak, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan bugüne kadar yaklaşık 120 milyon kaynak tahsis edilmiştir. Bu kapsamda 2009 yılından 2013 yılı sonuna kadar düzenlenen mesleki eğitim kurslarına 13.693’ü erkek, 8.549’u kadın olmak üzere toplam 22.242 engelli katılmıştır.

Söz konusu fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere kuruluş işlemleri giderleri, işletme giderleri ve makine-teçhizat desteği olarak toplamda 26 bin TL’ye kadar hibe desteği verilebilecektir.
    Ayrıca;
    • Engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere,
    • Engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere,
    • Engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve rehabilitasyon amaçlı projelere de

finansal destek sunulabilecektir.
    www.iskur.gov.tr adresinde bulunan Başvuru Rehberinde belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanacak projelerin 31 Mart 2014 tarihi akşamına kadar bütün illerde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine elden veya posta ile teslim edilmesi gereklidir.

İŞKUR Genel Müdürü başkanlığında tüm paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan Komisyon tarafından değerlendirilecek projelerden uygun olanlara finansal destek verilecektir.

Türkiye İş Kurumu aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın (aktif@iskur.gov.tr) elektronik posta adresinden veya 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri veya Hizmet Merkezlerinden veya 444 75 87 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınması mümkündür.

Kaynak :
    http://www.iskur.gov.tr/TabId/189/ArtMID/1139/ArticleID/347/Kendi-İşini-Kurmak-İsteyen-Engelliye-İŞKUR’dan-B252y252k-Fırsat.aspx

hasantuna Girişimci engelliye İŞKUR’dan 9 milyon lira hibe desteği

İŞKUR, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını, girişimci engelli ve eski hükümlülere aktaracak. Engellilerin kendi işini kurmaları ve mesleki eğitimleri için toplam 9 milyon lira hibe desteği verilecek.

Haberin devamı..Girişimci engelliye İŞKUR’dan 9 milyon lira hibe desteği - KAMUHABER.COM

değerli kardeşlerimize duyrulur..

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Loris İşkur'dan Engellilere 36 bin lira hibe desteği

Türkiye İş Kurumu kendi işini kurmak isteyen engellilere, işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız olarak 36 bin TL'ye kadar hibe desteği verecek

İŞKUR Kırıkkale İl Müdürü Nazım Ulu proje başvuruları için 12 Eylül 2014 tarihinin son gün olduğunu hatırlattı. Ayrıntılı bilgilerin İl Müdürlüğü'nden ve 'www.iskur.gov.tr' adresinde bulunan başvuru rehberinden öğrenilebileceğini belirten Ulu şöyle dedi:
    "Engelliler, ikamet ettikleri il içinde uygulanmak üzere proje sunabilirler. Engelli bireylerin fiili olarak kendilerinin işbaşında olacakları projeler desteklenecek, engelli birey adına vasi olanların kendi işini kurmasını amaçlayan projeler desteklenmeyecek. Ayrıca emekli olan engellilerin proje başvuruları da kabul edilmeyecek. Söz konusu fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere toplamda 36 bin TL'ye kadar hibe desteği verilebilecek. Bu desteklerden faydalanmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının, engelli vatandaşlarımızın ve özel sektör işyerlerinin son başvuru tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekmektedir."

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/166761.aspx

Türkiye gazetesi 28.06.2014 Manşetinde de yer almaktadır.

Konu Loris tarafından değiştirilmiştir (28.06-2014 Saat 14:41 ).

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Çankırı

adil12

36 bin iş kurduktan sonra iflas ederse parayı geri istiyor mu?

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Loris

engelli birey adına vasi olanların kendi işini kurmasını amaçlayan projeler desteklenmeyecek.
    Arkadaşlar ben 2 aydır özel bir şirkette çalışıyorum. Daha önce annem ve eniştemin beni kandırarak/yalan söyleyerek bana zorla vasi kararı aldığını gösteren (abim ve benim ismim yazıyor ve süresiz). Annem bunu 2022 maaşlarımızı çekmek için yaptırdı. Eğer ben iş kurarsam hibe desteğiyle bu belge başıma iş açar mı? Sıkıntı yaratır mı?

Daha doğrusu benim bu vasi kararını [sadece benim için (Abim için değil)] iptal nasıl ettiririm? ilerde benim başıma ne gibi bir dezavantajlar çıkartır?

Üye
    yunusemre1997 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Emre
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Hatay

yunusemre1997

36 Bin TL'ye nasıl bi iş kurabiliriz

devran29

arkadaslar süreli raporu olanlarda bu ımkandan faydalanabılıormu

Üye
    veysel yaylacı Avatarı

Gerçek Adı
    veysel yaylacı
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

veysel yaylacı İŞKUR'dan Kendi İşini Kurman İsteyen Engelliye 36 Bin TL Hibe

Merhaba Arkadaşlar,

Ben bu işe ciddi şekilde hazırlanıyorum. Taslak bir projem var. Sizlerden de duymayan ilgilenmek isteyen var ise paylaşmak isterim;

İŞKUR’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelliye 36 Bin TL Hibe

Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki tüm engelleri kaldırmaya kararlı olan Türkiye İş Kurumu’ndan kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği verilecek.

Kaynak Link: http://www.iskur.gov.tr/TabId/189/Ar...n-TL-Hibe.aspx

saygılarımla...

devran29

allah utandırmasın ınsallah allah hayırlı ugurlu olsun

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı

adil12

İstihdam lı olacak yani yanında 10 kişi çalıştırmak lazım sırket acmak gıbı bır sey bu
    Ben dükkan açmak istedim ama işkur dan olmaz dediler.

aetsihi

babam 65 yaşında emekli engelli ben iş kursam faydalanabilir miyiz?

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı

adil12

aetsihi;

Yok sadece engelli kurabılır?

sonbahar.44

Veysel kardeş bende düşünüyorum artık işyerlerine karşı ezik büzük durmaktansa kendi işim kurarım konunun takipçisiyim deneyimlerinden yararlanmak isterim...

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

keremöz

abicigim 30 milyarla ne is yapacaksinki birazdaha fazla verselerya hadi 50 milyar veriyorlarmis diyelim o parayi alip bir isyeri kuracak kisi agzıyla kustutmus kisi olacak ki bu devlet denilen yaratigi kurrugunda tutup duvara duvara calsin birakin hemserimya gidin bir is bulun simit satin su satın corap satin bu pislige bulasmayin derim

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    2

Since1905OnLyGS

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekliliğime kadar kalkmazsa bu hibe olayı o zaman kullanabilirim

Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon