Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 160 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ata29 Avatarı

Gerçek Adı
    Metin
    Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    18:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu konuda herhangibi gelişme varmıdır arkadaşlar kredi alan iş kuran varmı ? bir laf atıldı ortaya hiç bir kurumun haberi yok konudan ??

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    21.06-2016
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,bu girişimci engel tanımaz projesinde yararlanan var mı_?
    Bende başvuru yapmak istiyorum,ama aklıma takılan eğitimi aldıktan sonra hemen 30 bin tl veriyorlar mı?
    Yoksa cebinden harcayıp onlar sana sonramı ödüyor?

Üye
    gokhancss Avatarı

Son Giriş
    03.02-2015
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Kocaeli'de "Girişimcilik Engel Tanımaz" tanıtım toplantısı yapıldı. Aşağıda bunun gerçekte ne olduğunu yazdım. Yazık.
    Normalde herkese verilen yeni girişim desteği adı değiştirilerek yeniden sunuluyor. Bir de şu vaatleri vardı; "engelliler için gerekli ortam hazırlanacak" diye. Fakat 2 kat merdiven indik, çıktık, bekledik. İki ayağında da sorun olan bir abim merdivenlerden zorla indi.

Girişimcilik Engel Tanımaz Fiyaskosu! | İnternet ve Teknoloji Blogu

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi gördüm bu başlıgı heyecan verici gercekten aklıma yattı kendi işimin olması hayali bile süper yapabilecegim sektörde anladıgımız iş koluda var
    başta 5 makina alsam devamı gelir sanırım

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6

benimki bir öneri mesleği olmadan iş kuracaklara. mum imal edin, o kadar kolayki yapımı. krediye bie gerek yok. birkaç kalıp, 2 kğ parafin ve piknik tüple tencere lazım

Üye
    EFSANE_52 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

KOSGEB in engellileri desteklemek amaçlı bir projesi vardı bilgisi olan varmı acaba.
    ben işyyeri açmak istiyorum.

Üye
    Hellowen Avatarı

Gerçek Adı
    Ali ÖZDEMİR
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi işini kurmak isteyenlere tanınan fırsatların günden güne arttığı Türkiye’de son planlanan destek projesi engellilere yönelik.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kendi işini kurmak isteyen engellilere 100 bin TL’ye varan destek sağlayacak.

“Girişimci Engel Tanımaz”
    “Girişimci Engel Tanımaz” adı altında faaliyete geçecek projede amaç, engellilere önce eğitim vermek,
    ardından maddi destek sağlayarak kendi işlerini kurmalarını sağlamak.
    KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’nden sağlanacak bu maddi yardımın, işletme kuruluşuna dair olan kalemleri ise geri ödemesiz olacak.

Proje için tüm Türkiye’den başvuru yapılabilecek.
    Eğitimler KOSGEB’in eğitim merkezlerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, Erzurum ve Gaziantep illerinde verilecek.
    Eğitimler engelli vatandaşlarımızın özel durumlarına göre özel platformlar üzerinden verilecek.
    İşitme engelliler için işaret dili tercümanı, indüksiyon döngü sistemi; görme engelliler için Braille baskılı dokümanlar,
    bilgisayar ekran okuma programları; ortopedik özürlüler için de ulaşılabilir mekan gibi her özürlü tek tek değerlendirilecek
    ve kaliteli eğitim alabilmesi için sınıflarda gerekli tedbirler alınacak.

Eğitimlerini tamamlayıp projeleri kabul edilen engelli girişimciler, dört kaleme yayılan ve 100 bin TL’ye varan destek alabilecekler.
    Bu dört kalem şu şekilde:

• İşletme Kuruluş Desteği
    • Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanım Desteği
    • İşletme Giderleri Desteği
    • Sabit Yatırım Desteği
    İlk üç kalem için toplam 30 bin TL tutarında bir destek verilecek ve bu miktar geri ödemesiz olacak.
    Sabit yatırım desteğinin ise üst limiti 70 bin TL olacak ve işletmenin kar yapmaya başlamasının ardından adım adım geri ödenecek.
    İşletmenin kar yapmaması durumunda geri ödeme prosedürünün nasıl şekilleneceği ise henüz belli değil.

Her Girişimciye Koç Desteği
    Engelli girişimcilere yapılan destek eğitim ve maddiyatla sınırlı kalmayacak.
    Kendilerine akıl hocalığı desteği sağlaması için meslek odaları ve derneklerden gönüllü koç yardımı alacaklar.
    Bunun yanı sıra seminerler ve toplantılar vasıtasıyla sektörlerinin farklı girişimcileriyle tanışıp, işadamlarıyla bir araya gelmeleri sağlanacak.

Projenin pilot aşaması Ankara’da gerçekleştirilecek.
    Pilot uygulamanın ardından son hali verilen “Girişimci Engel Tanımaz” projesi tüm ülke çapında hayata geçirilecek ve Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden başvuru alacak.

Üye
    ail özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    toloy toloy
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilere yönelik kendi işini kendin kur projesi var.bu konu hakkında kapsamlı bilgisi olan varmımemurlarda başvurabiliyormuş galiba

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KENDİ İŞİMİ KURMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ BAŞVURUN!..
    ''Girişimcilik Engel Tanımaz'' projesi için başvurular başlıyor.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından geliştirilen ortak bir çalışma ile ''Girişimcilik Engel Tanımaz'' projesi engellilerin işgücü piyasasına dâhil olmalarını sağlayarak ekonomik ve sosyal yönden güçlendirilmelerini amaçlıyor.
    'Girişimcilik Engel Tanımaz'' projesi ilk etapta Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Erzurum illerinde sınıflar açılacak ve eğitimler verilecek. Sınıflarda engelli kişinin engel durumunda göre tedbir alınacağından başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması önemlidir. İşitme engelliler için işaret dili tercümanı, indüksiyon döngü sistemi; görme engelliler için Braille baskılı dokümanlar, bilgisayar ekran okuma programları; ortopedik özürlüler için de ulaşılabilir mekan gibi her özürlü tek tek değerlendirilecek ve kaliteli eğitim alabilmesi için sınıflarda gerekli tedbirler alınacak. Üç hafta sürecek olan kursalar hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu olmak üzere üç farklı seçenekte düzenlenecek.
    Türkiye’nin her yerinden müracaatın yapılabildiği kurslar için talebe göre diğer illerde de sınıf açılabilecek. Kurslara işsiz, memur, işçi, emekli, iş yeri olan, iş yeri olmayan tüm engelli kişiler ve birinci derecede engelli yakınları başvuru yapabilecek. Projelerin yürütülmesinde yerel düzeyde belediyeler, STK’lar, kamu kurumları ve diğer ilgili kuruluşlardan oluşan Proje ortakları ile işbirliği sağlanarak daha çok engelli ve ailesine ulaşılması amaçlanıyor.
    Kurslardan mezun olan kişilere tecrübeli iş koçları rehberlik edecekler. Piyasa şartlarına tutunabilecekleri iş ortamları oluşturan, iş planı ile KOSGEB’e müracaat eden kişilere 30 bin liraya kadar hibe verilebilecektir.
    Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, ben de varım, girişimci engel tanımaz diyorsanız aşağıda web adresinde yer alan başvuru formunu doldurun ve ilk adımı atın…
    http://www.ozurluveyasli.gov.tr/tr/html/764/kendi_isim

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kontenjan dolmuş. Başvurular yedek olarak alınıyor. Burda da mı torpil dönüyor. Normal yollardan başvurup katılan var mı acaba ?

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana bu şekilde mail gelmişti. o dönem gerekli telefonları arayıp bilgi almıştım. şimdi net hatırlamıyorum detayları ama bahsedildiği kadar kolayca her isteyene iş kuracak para vermiyorlar tabiki. en saçma kısmı ise okuyunca memur bile olsan başvurabilirsin sanıyorsun. öyle bir saçmalık olmaz zaten yasal olarak mümkün değil.

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim biraz daha değişik bir sorum olacak kafama takılan sorular hakkında beni aydınlatabilirseniz sevinirim
    %60 sürekli raporumla gün ve yılımı doldurup vergi ind. hakkı kazanarak sgk dan emekli oldum.5 yıllık rapor yenileme uğraşım sonucu.

1-Basit düzen vergiye tabi olarak kendi adıma iş kurup dükkan açmayı planlıyorum (yeni nesil yazarkasa pos cihazı bayilik ve aynı zamanda PC bakım onarım teknik servis) ..Anladığım ve çevremden duyduğum kadarı ile Belli bir gelir seviyesine kadar vergi alınmıyormuş seviye aşıldığı zaman aşılan seviye üzerinden vergiye tabi olunuyormuş yani gelir ile götürü dengede durduğu sürece vergi alınmıyormuş yanlışmıyım ?

2-Kendi adıma iş kurmam halinde Emekli olduğum için sgk emekli maaşım kesilirmi ? yada bir kısımı kesilir mi ? veya hiç kesilmez mi ?

3-yazarkasa bayiliği alan yakınım iş yerini,telefon hattını benim üstüme yapacak (eski işinden vergi borcu olmasından dolayı) kendisi dükkanda yazarkasa işi bende bilgisayar işi yapacağım hesap ve muhasebe benim elimde olacak.Ayrıca benim cebimden hiç bir şekilde para çıkmayacak sadece iş ve hat üzerime olacak bu durumun bana herhangi bir avantajı veya dezavantajı olur mu

4- Dikkat etmem unsurlar var mı sonra katakulleye gelip borç içinde boğulmak istemiyorum.Fakat extra kazancımda olsun istiyorum..evde yatmaktansa

Üye
    jehya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseria
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    49
    Blog Mesajları
    4

11 Mart 2014

http://www.eyh.gov.tr/upload/Node/27079/xpics/ISKUR.p1.jpg[/IMG]

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen çalışmalar sonunda kendi işini kurmak isteyen engelliler için yeni bir fırsat sunuluyor.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da üyesi olduğu “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyon” tarafından yürütülen çalışmalar sonunda; kendi işini kurmak isteyen engellilerin iş gücü piyasasına aktif katılımını sağlamak ve sürdürülebilir istihdam için yeni fırsatlar sunuluyor.
    Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılan duyuruya göre, girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere, uygun görülmeleri durumunda hibe desteği verilecek.
    Destek kapsamında engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak ve projelere kuruluş işlemleri giderleri, işletme giderleri ve makine-teçhizat desteği olarak toplamda 26 bin TL’ye kadar hibe desteği verilebilecek.
    Ayrıca;
    • Engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere,
    • Engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere,
    • Engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve rehabilitasyon amaçlı projelere de
    finansal destek sunulabilecek.
    www.iskur.gov.tr adresinde bulunan Başvuru Rehberinde belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanacak projelerin 31 Mart 2014 tarihi akşamına kadar bütün illerde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine elden veya posta ile teslim edilmesi gereklidir. İŞKUR Genel Müdürü başkanlığında tüm paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan Komisyon tarafından değerlendirilecek projelerden uygun olanlara finansal destek verilecek.
    Destek hakkında Türkiye İş Kurumu aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın (aktif@iskur.gov.tr) elektronik posta adresinden veya 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri veya Hizmet Merkezlerinden veya 444 75 87 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınacak.
    Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılan açıklamaya göre işgücü piyasasında dezavantajlı konumda yer alan engellilere yönelik olarak, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan bugüne kadar yaklaşık 120 milyon kaynak tahsis edildi. Bu kapsamda 2009 yılından 2013 yılı sonuna kadar düzenlenen mesleki eğitim kurslarına 13.693’ü erkek, 8.549’u kadın olmak üzere toplam 22.242 engelli katıldı.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |

Üye
    hasan09800 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.09-2016
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese merhaba
    arkadaşlar iş-kurun desteklerinden bişey anlayan varmı yada bu iş-kurdan destek kredisi alabilen varmı.
    bence bunlar destek vermek için deyilde özürlülere eyitim vermek istiyorlar.22,242 engelli eğitim almış.acaba bu eyitim alanlardan bu siteye hiç üye olan yokmu?
    yada sadece eğitim düzeyinde mi kalıyor bu kanunlar.
    bence burda yazanlarla bu kanundan hiç kimse ne destek alabilir nede iş sahibi olabilir.
    tek yapmak istedigim 100 tane yumurta tavugu alıp beslemek ve yumurtasını satmak kağıt üzerinde yaklaşık 3000 binlira gibi bir yıllık destege ihtiyacım var.ben bu evrakları toplayıncaya kadar.2 tane tavuk alsam istedigim sayıya ulaşır.ve para kazanmaya başlarım.
    bunun ne eyitimi olur yani sen engellisin 2 tavuga bakamassın mı demek istiyor.

4- Başvuru İçin Gerekli belgeler:
    Başvuru yapacak istekliler aşağıdaki belgelerden kendileri ile ilgili olanları başvuru
    dosyasına eklemek zorundadır:
    1- Talep dilekçesi,
    2- Başvuru Formu ve ekleri,
    3- Başvuru Sahibinin Beyanı,
    4- Ticaret Sicil Gazetesi’nin aslı veya onaylı örneği (Ticari işletmeler için),
    5- Sivil toplum kuruluşlarına ait iktisadi işletmeye ait belgelerin aslı veya onaylı
    örneği,
    6- İmza sirkülerinin aslı veya onaylı örneği,
    7- Vergi, SGK prim ve idari para cezası olmadığına ya da yapılandırıldığına dair
    belgeler,
    8- Mesleki eğitime yönelik projelerde onaylı eğitim programı,
    9- İstihdam taahhüdü içeren projelerde bu taahhüde ilişkin belgeler,
    10- Proje ekibi hakkında bilgi (özgeçmiş ve deneyimi gösterir),
    11- Daha önce tamamlanan proje bilgileri (varsa),
    12- Proje kapsamında diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliğine ilişkin belgeler (varsa),
    13- Ayrıntılı proje faaliyet takvimi,
    14- Ayrıntılı bütçe tablosu,
    15- Engellilere yönelik faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarından, bir üst
    kuruluşa bağlı olanlardan üst kuruluş değerlendirme raporu,

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    25.02-2015
    Saat
    16:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynen katılıyorum hem süre kısıtlı hem de bu kadar zerzevat ile hangi engelli uğraşabilsin.

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon