Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 160 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

koseharun27

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar gaziantep'te başvurup eğitime başlayan varmı acaba ?

koseharun27

elfasln;

Kardeş bende cuma günü doldurdum herhangi ne bir mail nede bir telefon cevap yok altta bir mail adresi yazıyordu başvuru formunda dün mail attım orada yazan telefonu arayıp bilgi alabilirsiniz dediler.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    1

Çapa63

Bu ne ya arkadaşlar başvurdum "başladım" diyeniniz var, kursa gidiyorum diyeniniz var, ancak sonuçları ve bilgileriniz bizimle paylaşın diyen arkadaşların hiç birine cevap vermediniz... Sayfada benim gibi bir çok engelli arkadaşımın beklediği yanıt veya aydınlatıcı bir bilgi hiç birinizden gelmedi... Efendim bu kadar hibe bu kadar geri ödemeli kredi veriliyormuşta bilmem ne bilmem ne... Arkadaşlar verilen hibeyi ve krediyi biliyoruz ancak bizlere müracaat eden veya bilgi edinen arkadaşların edendiği bilgiler lazım...

Üye
    uday Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    kayseri

uday

kosgeb in ilçe temsilcisi ile konuştum. İmalathane açarsan yada badem bıyıklı cemaaat adamı olursan destek var ak parti sadece show yapıyor. Marangozhane açarsa engelli destek var marangozun ürettiğini satayım dersen destek yok. Bir engeli imalathanede nasıl çalışacak eşyanın tabiatına aykırı. Bir bayilik alayım dersen destek yok anlayın işte

İlçedeki kosgeb temsilcisi ile konuştum. İmalat hane açarsan 30bin hibe 70bin geri ödemeli destek alabiliyorsun. ( 70bin krediye ipatek vermek şartıyla )
    İmalatcının ürettiği malı satmak istersen Bir bayilik alayım dersen destek yok. Bir engelli tozun toprağın içinde o gürültülü ortamda nasıl çalışacak _? Merak ediyorum içimizde kaç engelli bir imalathanede çalışabilir ?
    Fatma Şahin Oy maksatlı Show yapmak yerine Ayakları yere basan projeler ile karşımıza çıksın.

Üye
    uday Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

uday

ya ben ne diyorum sen ne diyorsun ipotekte versen teminatta versen imalathane açmazsan 70bin kredi vermiyor. Sizden aklı başında yorumlar bekliyorum. devleti cemaat mensubu badem bıyıklılar hariç kimse dolandıramaz sen ferahtut içini

Ben ayrı bir konuya değindiğim halde niçin bu konuyla birleştirdiniz _? Yüce devletimiz Engeliye yapabileceği iş için kredi vermiyor. Ben buna değindim siz işgüzarlık yapıp benim yazımı sümen altı yaptınız.

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş

esrarengizadam25 uday

Arkadaşlar işin özü şu ; Aslında bu hibe ve kredi olayı herkese var. Yani kişi özürlü olsun ya da olmasın herkes için var. Birde ak partili veya badem bıyıklı olup olmamanız da önemli değil. İlk önce kosgeb e müracat edip yeni girişimci desteğinden faydalanmak istediğinizi ve kursların açılış tarihlerini sormanız lazım. TSO VE İŞKUR V.S. kurslar açıyorlar kurslara düzenli gidip kurstan sertifika aldıktan sonra işlemler başlıyor. Ama burda gizli bir gerçek var ki bu hibe ve krediyi gerçekten iş kuracaklara veya işyerini 2 yıl içinde işyeri açmış olanlara verecekler yani hiç parası olmayan bu işten faydalanamaz. Çünkü önce işyerini açıyorsunuz sonrasında faturaları kosgebe ibraz ettikten sonra bu paraların ödemesi gerçekleşiyor. Burda da bir tezatlık var. Çünkü zaten şu günde özellikle de bizim gibi gariban bir özürlünün veresiye iş yaptırması mümkün değil. Hibe olarak işletme kuruluşundaki giderler için fatura bastırmak oda kayıtları yazar kasa vs. için 3.000 TL kurduktan sonraki yazılım ve ofis donanımları için 15.000 TL ye kadar hibe var. Birde yanınızda çalıştıracağınız işçi veya işçi yoksa işyeri kirası vesair giderler içinde 12.000 TL ye kadar hibe var. Bir şekilde işyeri kuran bir kişi bu 30.000 TL yi alır inşallah. Tabi bu 30.000 rakamı en üst tutar. bu rakam 26.000 - 27.000 civarıda olabilir. En can alıcı nokta ise 70.000 tl lik kredi. Bu işin özü bu 70.000 tl yi bize nakit olarak vermiyor. İşyerine makina alacağız ve parasını kosgeb ödeyecek aldığımız firmaya. Bunun için bankadan teminat mektubu istiyor. Bankada teminat mektubu vermek için bizden 70.000 tl veya biraz daha fazla ipotek isteyecektir. Çünkü bankalarda krediye marj olayı var. Bu banka şartı bize kötü geliyor ama kim kime faizsiz iki yıl ödemesiz kredi verir ki arkadaşlar kimse vermez. Birde 70.000 liraya ne makinası alınırda ne iş yapılır orası da meçhul. Yani biraz parası olupta kafasında yatırım yapanlara hem 30.000 lira bedava para ve 70.000 tl lik te faizsiz ve uzun yıl ödemeli finansman.Yani işin özü bu arkadaşlar. Yorum sizin

Üye
    gultokinte1 Avatarı

Gerçek Adı
    gültekin yalçın
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    izmir

gultokinte1

Selamlar,
    Arkadaşlar sözkonusu krediden emekli engelliler de faydalanabiliyormu?ben % 76 ve 4150 günden yeni emekli oldum ama evim kira ve evli olduğum için maalesef maaşım yetmiyor.muhakkak başka bir işle uğraşmam gerekiyor.bilgi lütfen.Teşekkür ederim.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

buzluçay

ewet yararlanıyorlar

Üye
    uday Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

uday

hala havanda su dövüyorsunuz iktidara işgüzarlık yapıyorsunuz. Ben müracat ettim evimi ipotek vereyim dedim adamlar benden imalathane açmamı istiyor konu burada düğümleniyor. imalathaneye makina alırsam 70 bin kredi var. kaç engelli demirci dükkanında yada marangozhanede çalışabilir _? kiminin kolu yok kimin bacağı yok kimi yürümekten aciz kimi makinayla yaşıyor ve bu insanlara imalathane aç para verelim deniyor. Engelleinin yapacağı yada yapabileceği işler belli onlarada kredi yok vermiyorlar. ben şahsım için mücadele etmiyorum. İktidar engellilere 100 bin veriyorum diye show yapıyor ve üzerimizden oy devşiriyor. ve bu iş benim ziyadesiyle midemi bulandırıyor. Evimin expertiz raporu 130 bin tl ama kosgeb 130 kurus kredi vermiyor. Birde büyük harfler ile yazayım KOSGEB ENGELLİYE YAPABİLECEĞİ İŞLER İÇİN KREDİ VERMİYOR, ENGELLİDEN YAPAMAYACIĞI İŞLER İSTİYOR anlayın artık

esraristengizadam25;

Git kosgeb e deki: ben bir bayilik almak istiyorum, mavi jeans yada leke yada vs vs. 70 bin krediye karşılık istediginiz teminatı vercem ve her şartınızı yerine getirecem de sana kuruş para veriyorlarmı dene istersen. Sana vercekleri cevap: sen bayilik alma git bir konfeksiyon atölyesi aç diyeceklerdir. 2012 yılında 65 milyon euro yu tr de proje üreten yok diye geri iade etti bu iktidar.

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    17:44

cemal1453

arkadaşlar ben 2010 yılında engelli oldum ben 2006 yılından beri oyuncak ve hediyelik eşya satan dükkanım var ben bu engelliere sağlanan destekten yararlanabilirmiyim illaki koskep kursuna gidip belge alıp onların istediği onay verdiği proje içinmi destek alınıyor halen iş yeri olan engelliler için herhangi bir destek programı varmı 2010da yaşadığım trafik kazası sonrası omrilik felçi geçirdim ve bu süreçte sağlık harcamaları yüzünden ve belli bir dönem iş yerimi açamadığımdan dolayı maddi olarak desteğe ihtiyac duyacak durma geldim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir

nazisam

sayın arkadaşlar mende mersinden katılıyorum ben şu anda yüzde 51 oranla üçüncü derece vergi indirim hakkı alıp emekliyim 2 yıldan beri ve şu anda üzerimde imalat ve satış ruhsatlı kosgep,e de kayıtlı 4 yıldır faliyette olan patiseri işletmekteyim bende bu kosgep kredisinden yararlanabilirimiyim ve en önemlisi emekliligim bana bi sıkıntı yaşatırmı bu kredide ve aktif olan bir işyerime bu krediyi kullanmak mümkünmü öneri ve bilginizden yararlanmak isterim tşklr şimdiden NOT. konuyu en başından okuyup takip ettim benim işyerim hem imalat hemde satış ruhsatlıdır

Üye
    VaKKo Avatarı

Gerçek Adı
    Emre Turan
    Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara

VaKKo

UDAY arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum,bu iktidarın yaptığı show'dan başka bir şey değil..!!!
    ister normal insan ol ister kadın ol ister ENGELLİ ol değişen bir şey yok,bu kosgeb kredisi herkese açıktır.Eşimin amcası ve yenge bu krediyi kullanandı ve hala bunun sıkıntılarını yaşıyorlar.İşleyiş kısaca şu şekilde oluyor; İlk önce bir kursa gidiyorsunuz ve kursu bitirdikten sonra sınava giriyorsunuz,o sınavı geçerseniz size belge veriliyor.Daha sonra projenizi hazırlıyorsunuz (ne iş yapacağınızı anlatıyorsunuz) amcam ve yengem cafeterya açacaklarını beyan ettiler.EĞER CEBİNİZDE PARANIZ YOKSA ZATEN BU İŞE HİÇ BAŞLAMAYIN.ÇÜNKÜ İLK ÖNCE SİZ ÖDÜYORSUNUZ DAHA SONRA KOSGEB ÖDÜYOR. Ne iş yapacak olursanız olun ilk önce siz alıyor,siz kuruyorsunuz.Amcam ve yengem cafeterya açtılar dedim ya,haliyle dükkanda tadilat işleri yapıldı,bir sürü masa-sandalye buzdolabı...kısaca cafeteryada aklınıza ne geliyorsa bütün bunların harcaması yapıldı.Yani ilk önce elinizi cebinize atacaksınız,harcamaları yapacaksınız sonra faturaları kosgebe götüreceksiniz.Kosgeb ödüyor diyorum ama öyle her şeyi de ödemiyor!Aldığınız ürünün kosgebten ödenmesi için faturayı kosgebe götürüyorsunuz ya,uygun görmezlerse "bu uygun değildir" diye ödemeyi gerçekleştirmiyorlar.Eğer ödemeyi kabul ederlerse de faturanın tamamını değil yaklaşık olarak %70ini ödüyorlar,yani yine ürünün belli bir kısmı cebinizden çıkıyor.Ve bu haber engellileri çok sevindirdi biliyorum ama hiç sevinmeyin çünkü bu kosgeb hikayesi yıllardır var ve engelliye özel diye de birşey yok..!! Değişen hiç bir şey yok anlayacağınız.İsteyenler internetten kosgebin numaralarını araştırsın arasın sorsun

atipik

VaKKo son noktayı koymuş bilgilendirme için teşekkürler.Ne demişler"kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı kesermiş".

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugir

çapa arkadaşımız çok haklı bize neticeler lazım.

safakyıldızı ben emekli bir arkadasınızım kosgebden kredi almak istiyorum

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar ben emekliyim kosgeb deb kredi almak istiyorum acaba emekli olmam sorun olurmu vede büyükçekmecede oturuyorum en yakın kosgeb nerde yurt dısına tasıma poşeti ve elbezi gönderecegim tanıdıklarıma kredi verirlermi istanbul kacıncı bölge oluyor

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon