Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011
Toplam 160 mesajın 151-160 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memolikk Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

memolikk engelliyede devlet hibesi yapılsın

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    devlet çiftçiye 30000tl hibe
    gençler 100000 tl destek
    esnafa kobilere geri ödemesiz destek geri ödemeli faizsiz destek vermekte

peki bu devlet neden engellilere şart koşmadan destek yada hibe vermez faizsiz kredi yada hibe olarak destek vermesi gerekir herkese destek bulunuyor engellilere kıytırık indirimler yapılıyor
    nerde bu dernekler başbakanla bakanlarla neden söylenmiyor istenmiyorki verseler hükümet tarafından
    acilen engellilere destek olarak nakit para verilmelidir ve şartı sadece engelli olması yeterli olmalıdır

Mehmet6868 Engelli İstihdamı İçin 36 Bİn TL Hibe! Son Başvuru 10 Haziran

İŞKUR engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin kendi işini kurmaları halinde hibe desteği verileceğini duyurdu.

İşte Duyurunun detayları;

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin kendi işini kurmaları halinde 36 bin TL hibe desteği verilecektir

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Desteklenecek projeler;

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 10 Haziran 2016 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize teslim edebilirler.

PROJE BAŞVURU REHBERİ (WORD)

PROJE BAŞVURU FORMU

YÖNETMELİK

GENELGE
    Iskur un sitesinde gerekli açıklama var

Üye
    neoero Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul

neoero

merhaba arkadaşlar, servis işi yapmak istiyorum, acaba bu işkur desteğinde servis için minibüs alımını kapsar mı?

eylmz

Projeden faydalanan oldumu ?

Üye
    ındependent Avatarı

Gerçek Adı
    kurtuluş
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    samsun

ındependent

Gerekli bilgiler burada(word ile açın):
    Tıklayınız
    Bana biraz karışık gibi geldi???

Üye
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    dünya

mb21 işkur engelliye hibe desteği

arkadaşlar baş vurup sonuç alanlar varmı aranızda?
    Girişimcilik eğitim programı sertifikası istiyorlar bunu nerden alacağız?
    halk eğitiminden alınan sertifikalar geçerlimi?
    işkur'dan alınan mesleki eğitim sertifikaları geçerlimi?

Üye
    Kaan58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengiz
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

Kaan58

http://www.iskur.gov.tr/TabId/189/Ar...-Bekliyor.aspx buradan gerekli bilgileri ulaşabilirsin @mb21

Suqer İşkur engelilere hibe 2016 yılı için bir daha verilir mi?

Evet arkadaşlar malesef Ekpss'den atanamadım bari nasibimi kendi işimde arıyım diyorum.2016 yılında işkur engellilere 50000₺ destek vermişti bir daha ne zaman destek verir? 2016 yılı içerisinde bu uygulama bir daha yapılır mı? Yoksa 2017 yılını mı bekliycez? Konuyla ilgili düşüncelerinizi alayım

Üye
    shnmrtyrn Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

shnmrtyrn Engellilere Verilen Hibe Desteği İçin Aranan Şartlar

Arkadaşlar bu hibe desteğini almak istesek ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor daha önceden bu desteği alan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Suqer

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mehmet6868

İlk önce girişimcilik eğitiöimaşcam projemi suncam yaptığım masrafın faturalarını berdikten sınra 10 iş günü içerisinde pranı geri alacam.İşkur 3 yıl süre işe dükkanı devir etmeme izin vermiyor, dilerse bu süreyide 3 katına kadar yükseltebilir.Eğer bu demirbaş malzemeleri v.s amacı sışında kullanır veya satarsam faizi ile birlikte bende ger alacak bunuda biliyorum.Tek sorum şu ben bu projeden yararlandım eyvallah 1 yıl kar edemedim.Bunaldkm ve iş yerimi kaptmak istedim veya 2 yıl sonra memr olma şansı yakaladım sükkanı kaptmak istedim bu durumda ne olur? Bilgilendirme için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011