Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 160 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibat Avatarı

Gerçek Adı
    ibat
    Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    hakkari

ibat iş kur desteği artıyor

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile istihdamlarını temel görev olarak gören İŞKUR tarafından engellilerin kendiişlerini kurmalarına yönelik sunulan hibe desteğinden 2015 yılında 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edileceğini bildirdi.
    İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, "Engellilerin mesleki eğitimleri ve rehabilitasyonları ile kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğini sunmaya devam eden Türkiye İş Kurumu başkanlığındaki Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, 2015 yılında kendisine sunulan 233 projeyi değerlendirerek 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edilmesine karar vermiştir.

Bu kapsamda en az yüzde 40 oranında engelli sağlık raporu olanların hazırladıkları 51 projeye proje başı 36 bin TL olmak üzere yaklaşık 1,8 milyon TL finansman desteği sağlanarak kişilerin kendi işlerinin sahibi olması sağlanacaktır." dedi.

Yazıcı ayrıca; komisyonun engellilerin mesleki eğitimi, işe uyumu ile işverenlere engelli istihdamları için destek teknolojileri ile engellilere yönelik işbaşı eğitim programları ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü projelerine de çeşitli miktarlarda destekler verdiğini bildirdi.
    Engellilerin kendileri veya engellilere yönelik çalışma yapan tüm kurum ve kuruluşların hazırlayacakları projeleri 28 Haziran 2015 tarihine kadar bulundukları ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine sunmaları halinde komisyon tarafından değerlendirilecek.

Üye
    abu bekir sarı Avatarı

Gerçek Adı
    abu bekir sarı
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

abu bekir sarı 36000 tl hibe

arkadaşlar 36000 tl hibe hakkında bilgisi olan varmı

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli

manuelfernandes 36 bin tl hibe işkur.iş kurmak istiyorum

Arkadaslar kafamda bi is fikri var ama hic sermayem yok yas 23 tarim mezunuyum.internette 36 bin tl engelliye hibe okudum acaba sermayemiz olmadan bu desteği alabilirmiyim? İs fikrimde çok güzel olduğunu düsünüyorum tıbbi bitkiler kekik lavanta nane yağı üretimi yağ elde etmk istiyorum makinalarida pahali

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Bu işin uzaktan görüldüğü kadar bir cazibesi yoktur, bu hibeye güvenilerek iş kurulmaz.
    Hi,ç sermayeniz yoksa olacak iş değil, çünkü işi kurmadan değil kurduktan sonra harcamalara ait faturalar karşılığında parça parça verilecek bu miktar. Ha zaten bu hibe olmasa da kurmaya niyetliyseniz güzel bir katkı olabilir.

1. Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar gibi masraflar için en fazla 2.000 TL.

2. İşletme gideri desteği: Kurulan işletmeye 12 ay boyunca fatura karşılığı olmak üzere işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 4.000 TL.

3. Kuruluş desteği: İşletmenin kuruluşundan itibaren 12 ay boyunca fatura karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, sarf malzemesi, ofis malzemesi gibi maliyetler için en fazla 30.000 TL. Destek verilen proje kapsamında kurulan işletmenin kuruluş tarihinden itibaren en az 3 yıl fiili olarak faaliyetine devam etmesi şart olup aksi durumun tespiti halinde kuruluş desteği olarak yapılan ödemeler yasal faizi ile birlikte geri alınacak.

Üye
    suskun121 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

suskun121

Sayın arkadaslar ben iş kura muracaat ettım butun evraklarımı hazırladım kursa gıtmemede gerek kalmadı cunku benım gayrımenkul yanı emlak alım satım pazarlama belgem var hepsı tamam fakat bu maddı gucu vermemek ıcın ananızdan emdıgınız sutu burnunuzdan gerı getırıyorlar once butun masrafları kendınız yapacaksınız sonra fatura karsılıgında gerı alacaksınız bu nasıl bır yasa nasıl bır adalet mesela benın 1 ekmek almaya param yok serefsızler engellı maasımıda yıllardan berı kestıler sosyal hızmetten de bır yardım yok bır kac gun sonra benım dosyamdan haber gelecek farzedelımkı projem kabul edıldı ben bu masrafları nasıl karsılarım kı bu tur seyler engellılerle dalda gecmek kandırmaktır sadece allah belalarını versın yasasınında devletınınde

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    1

Çapa63

@suskun121

Tek kelimeyle Haklısın... Ama bizim toplum bunun farkında değil al işte siz engellilere kendi işinizi kurmanız için hibe para, sadece bunu biliyorlar işin ince detayını, inceliklerini ve teferruatı bilmiyor, gerçi bir çok arkadaşımız da bunun farkında değil, işin araştırma kısmına gelindiğinde boş bir vaad olduğu ortaya çıkıyor.

Kısacası arkadaşım bu hibe desteğinin hiç bir artısı yok. Tüm engelli arkadaşlarım bunu bilsin.

Üye
    Mazhar K. Avatarı

Gerçek Adı
    Mazhar Güneş
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

Mazhar K.

Bu işler fasa fiso gibi... yapılması gereken en güzeli iş yapmak isteyen bir kaç engelli arkadaşlar bir araya gelip sermayelerini ve iş tecrübelerini bir arada birleştirip iş kurmaktır,şayet Ankara'da fikrime hemfikir olan varsa ben bu işte varım yok kredi yok hibe sorumluluk resmen
    ŞAHSEN KENDİM YALNIZ YAŞIYORUM 2022 MAAŞI ALIYORUM YETMİYOR GEÇİNDİRMİYOR VE GERÇEK OLARAK TEKLİFİME VARIM DİYEN OLURSA TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE İKAMETGAH EDEBİLİRİM YETERKİ İŞ OLSUN KAZANÇ OLSUN YÜRÜYORUM GÖRÜYORUM ELİM TUTUYOR ŞÜKÜR ALLAH'IMA(CC) MESLEĞİM SIHHİ TESİSAT
    İLETİŞİM KURMAK İSTEYEN OLURSA DEĞERLİ ARKADAŞLAR :05324770299 TELEFONUM TEŞEKKÜRLER
    Konu Mazhar K. tarafından değiştirilmiştir (31.08-2015 Saat 17:06 ).

Üye
    suskun121 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

suskun121

haklısın keske butun arkadaslarımız bunun farkına varsa ınsallah bızlerle boyle dalga gecenler belalarını bır an once bulurlar

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

daha oncede yazdım ben bu işin engllilere bi farkı yok ben 2012 de dukkanımı bole actım 3 yıl bna destekverdiler bu senenın mayıs ayında bıttı once sen harcıyosun faturalandırım banka dekontuyla teslım ettım paramı aldım yanı kursa gıttım bu para herkese verılıyo yanıengellılere bı farkı yokk

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Yaa arkadaş, engelliye müjde diye bu konu ısıtılıp ısıtılıp getiriliyor. Müjde falan yok. Müjde bunun neresinde?

Devlette akıl olsa, engelliyi işe alıp yıllarca asgari ücrete talim ettirmektense, değil 36 bin TL, 100-150 bin TL krediyi iş kurma koşuluyla, doğru dürüst bürokrasi falan istemeden verir. Böylelikle hem o kişi daha iyi gelir sahibi olur, hem istihdam yaratır, hem de devlete ve topluma daha az yükü olur.

Bunlar siyasi reklamdan başka bir şey değil.

cann.sm

biraz ağır kaçacak ama, asalaklıktan kurtulma sansı, kendi ayakları üstünde durma sansı, birilerini yanında çalıştırma sansı, nerden bakarsan bak pozitif bir uygulama,,, ömür boyu 300 liraya tav olacağına, belkide maddi olarak refaha ulasma şansı.....

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik

özcan kamil

devlet gine engelli insanlarla dalga gecmis masal anlatırgibi uydurukdan seyler devlet engelliye is bulamıyorki birde kredi versin hibe kredisini gidinde iskurdan ogrenin bakın karsınıza nasıl bir engeller cikiyor ben kendi paramla is yeri kuracam devletde denetime gelecek eger onay verirse bana bana krediverecek oda harcadigim paranın %70 bir sürüde püresüdür ohhhhhhhh ohhhhhhh

orhanbeyy Engelli hibesi

Arkadaslar devletin verdigi hibeden yararlanip işini kuran varmi ? Yada etrafinizda oyle kisilir ?

hocaoglu21

Konu Hakkında detaylı bilgisi olan varsa paylaşabilirler mi?

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    izmir

ibo3535

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iş kur hibe verecek acaba emekli engeliyede verecek mi

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon