Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

jolie Bilgisayarım çok yavaşladı. Hızlandırmak için ne yapabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bilgisyarım çok yavaşladı içindeki gereksiz programları da sildim ama aynı hızlandırmak için ne yapmalıyım

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

format at

jolie

format attırıcamda suanda bilgisayarım lazım yani formata vaktim yok
    ayrıca evet ya genel anlamda yavaş donuyo arada

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    28.06-2015
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    izmir

boodi

malesef aynı sorun bendede var genel anlamda yavaş halbuki gereksiz ıvır zıvırda yüklemem ben fazla sayılabilecek bişeyde yok

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim: Yavaşlayan bilgisayarınızı hızlandırın - WEB TV :: Hürriyet

Bir de işe yarayacak olursa şayet haber vermenizi rica ederim.. Ben de deneyeceğim de..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

faruk34

Bu yazılımı 2 senedir kullanıyorum, bilgisayardaki gereksiz dosya kalıntılarını siliyor, istersen internet geçmişini veya ekle kaldırdaki silemediğiniz programları siliyor.Windowsla uyumlu program rahatlıkla kullanabilinir ucretsizdir, bilgisayarı hızlandıracağını sanmıyorum.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38

saww

Virüs olmasın önce bunu anla.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

jolie çözdün mü sorunu neden kaynaklanmış

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    28.05-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Blog Mesajları
    3

***Neri***

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: jolie Mesajı Gör
    format attırıcamda suanda bilgisayarım lazım yani formata vaktim yok
    ayrıca evet ya genel anlamda yavaş donuyo arada
    benimde genelde donuyordu pc asırı dolunca yüklenilince donar format gerekir benimde senin dediğin gibi vaktim yok dedim c cleaner die bi temizleme programı kurdum cerezleri falan demizliyo ve hızlanıyor
    artı ben birde program yüklerken artı onlarında yanında gene taller leride kaydetmişim programlar baya bi yığılmıs bende onları uzakdan yardımla bi arkadasıma temizlettim inanırmısın pc acmak icin 15 dk bekliyordum şimdi 1 dk da acılıyor

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

taracıyınızı degiştirin expolar çok donuyor ben google crone kullanıyorum çok hızlı isteryen olursa link verebilirim özelden

jolie

arkadaşlar son çare olarak format attırmak zorunda kaldım ve sorun kalmadı hepinize çok çok tesekkür ederim iyi ki varsınız:

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf

Dante

Yüksek erişimli yazma ve kopyalama değerlerine sahip bir SSD takarak işletim sisteminizi bunun üzerine kurmak bu sorunu donanımsal olarak çözerek tarihe gömmenize yetecektir.

Herhangi bir upgrade sözkonusu olmadan yapacağınız işlem ise rutin kullanımınızı inceleyerek daha tertipli düzenli bir hale getirmek. Örneğin üşengeçlikten açtığınız masaüstündeki klasörlerin tamamını bölünlenmiş diğer disk alanınıza ya da masaüstünden herhangi başka bir yere taşıyın ve bir daha da masaüstüne her ıvır zıvırı kaydetmeyin. Bu ciddi anlamda sisteminizin tökezlemesinin önüne geçerek daha hızlı açılıp kapanmasını sağlayacaktır. Düzenli olarak Scan Disk (Disk Tarama) ve ardından Disk Defrag (Disk Birleştirme) yapın, bunu alışkanlık haline getirin.

Sadece bu saydığım şeyleri yaparak bugün format attığınız bilgisayarı uzun uzun aylar boyunca en ufak yavaşlama hissetmeden kullanabilirsiniz. Format atmak, en ama en son çare olmalı.

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Blog Mesajları
    63

Capricorn

Dante bu konuda çok haklı.. Masaüstünde ne kadar gereksiz dosya varsa o kadar kasıyor p.c. Elinizden geldiğince masa üstünde tek resimler, şarkı dosyaları vs vs bulundurmayın.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu

ertugrul01

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öncelikle iyi bir antivirüs programı kurulu olmalı ve süekli güncellenmeli ve arada birde tarttırımalı, ayrıcada CClear diye program ile sistem taratması yapın.