+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Bilgisayarımda Fatal Error hatası
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

LODOS DENiZCiSi Bilgisayarımda Fatal Error hatası

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Dün akşamevde ki bilgisayarımda ki tüm kablolarda ki karışıklığı düzeltmek için çıkarttım.Sonrasında yeniden taktım.Fakat açılışta Ram özelliklerine ve bir kaç bilgi sıraladıktan sonra

cmos settings wrong
    chassis intruded !
    fatal error..system untled.
    diye bir hata veriyor ve bir türlü açılmıyor.bunun sebebi ne olabailir?

DeFnEx

aynı durum kardeşiminde başına gelmişti..sonra kasanın kapağını açtı..içinin tozunu elektrikli süpüreyle temizledi....fanı acayip tozlanmış...yine çalışmadı... 2 gün pc dinlendikten sonra kendiliğinden çalıştı....
    yada evine bilgisayarcı getir...kesin çözüm olur.....

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

LODOS DENiZCiSi

Aslında pc içinde fazla toz da yok. Ama ramların olduğu slotları eve gidince süpürgeyle temizlesem iyi olacak. defne yardımın ıcın tesekuurler.

infer

Sorun anakartınızın bios pilinde sanırım pilin yuvaya tam oturdugunu kontrol edin olmassa değiştirin...

LODOS DENiZCiSi

Yeni pili alalı iki ay oldu. ancak dün sorun pilde diye çıkartıp kaç kez geri taktım.sorun çözülmedi.Acaba diyorum kısa süreli pili çıkarttığım için bios ayarları gitmiş olabilir mi?

infer

Tarih/saat ve sistem ayarlarını yapın (özellikle CPU çarpan ayarını unutmayın), ayarları kaydedip BIOS' tan çıkın.

edipbalkan

lodos kardes bios pili değilde hemen pil yanınta 3 pinli bir jumper var 1 ve 2 de takılı jumper onu cıkarıp 2 ve 3 e tak ve power dugmesıne bas pc calısmayacak sonra eskı yerıne tak ve calıstır bakalım acılacakmı

LODOS DENiZCiSi

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: infer Mesajı Gör
    Tarih/saat ve sistem ayarlarını yapın (özellikle CPU çarpan ayarını unutmayın), ayarları kaydedip BIOS' tan çıkın.
    ınfor bıos ayarları kısmına geçemiyorum. dediğin ayarlar oradan yapılıyor sanırsam.Kaç kez denedimse geçmedi.Sadece birinde tesadüf eseri bıos ayarlarına girebildim ama düzeltme yapmadım.

edip kardeş dediğin yöntemi eve gidince deneyeceğim.umarım olur.

LODOS DENiZCiSi

oezix anakartımın modeli Pentium P4P800 Asus olması lazım.

LODOS DENiZCiSi

Bu arızadan sonra Bios ayarına bir kez ulaşabildim.Başkaca denemelerime rağmen ulaşamadım.Acaba bios ayarlarına ulaşmanın f8 ve tab dışında başka yolu var mı? Ulaştık diyelim hangi ayarı kapatacağım.

edipbalkan

Lodos kardes 3 ihtimalin en buyugu delete tuşu f1 ve f2 de yan yontemler pc acılırken yazar kesınlıkle oraya girince kesınlıkle load setup yapıp fabrıka ayarlarına dondurmen yeterlı olacaktır hıc bır ayarıyla oynama

LODOS DENiZCiSi

oezix bu dediklerini yapacağım.araştırman ve verdiğin bilgiler için teşekkürler.

edip kardeş,
    Bios pilini çıkarınca fabrika ayarlarına dönmeli ve pc açılmalıydı diye düşünüyorum.

FaCia

biosa qir default yap sonra disket sürücüyü DİSABLE YAP. biostan kaynaklanıyor.

LODOS DENiZCiSi

Sorunu tam düzelttim derken yine aynı hata mesajıyla karşılatım.Durum şöyle gelişti.Öncelikle bios ayarlarına F8,delete,tab tuşlarıyla ulaştım.Bios ayarlarında BOOT bölümünde ki BOOT DEVİCE PRİONTRY bölümüne girdim.Orada ilk sırada flopy disk kayıtlıydı.Onu hemen altında yer alan serinumarası şeklinde ki ayarla değiştirdim ve pc sorunsuz açıldı. Daha sonra hatanın tamamen düzelip düzelmediğini anlamak için tekrar açıp kapatığımda yine aynı hatayı (Fatal Error) hatasını verdi.Fakat bu defasında bios ayarlarına ulaşamadım. sorun aynen devam ediyor. Şimdi komşunun pc sinden yazıyorum.

LODOS DENiZCiSi

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oezix Mesajı Gör
    yukarıda yazdıklarımı uyğulamışmıydınız ?
    madde 46 dakiler sorunsuz takılı.Ancak madde 61 dekiler hiç biri takılı değil ozeix.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye