+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 10 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 1-15 arasındakiler
Engelliler insanlar için ibret olsun diye mi engelli hale getirildiler? [Tartışma]
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    horabali
    Misafir Üye

horabali Engelliler insanlar için ibret olsun diye mi engelli hale getirildiler? [Tartışma]

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Bizler yani engelliler hep insanların örnek vereceği yada bakıpta ibret alacağı canlılar mıyız? yani anaların babaların yada herhangi kişilerin "bak bak da ibret al" demesi için güzel bir örnek miyiz?
    Tamam şahsen ben şu an yaşadığım engelli durumunu hak ettiğimi düşünüyorum, mevla bir yerde dur dedi, ama bunu bana ders olsun diye mi yoksa kalan topluma ibret göstergesi diye mi yaptı, bilmiyorum..?

Sükût-u Vaveyla

Tam olarak konuya tarafınızdan açıklık getirilmeli bence.İbret olmak başka şey;örnek gösterilmek başka şeydir.
    Sakat bir insan görüp..''Allah'ım çok şükür halime''diye avazı çıktığı kadar bağırarak dua eden teyze misali mi?
    Yine sakat birini ve başarısını görüp,'bak evlat,bu insan bu haliyle neler yapıyo,sen neden yapamayasın??''misali mi konumuz olmalı

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

cagla_2

Allah'in neden bize engelimizi verdigini bilemeyiz. Kendi adima, ben bunu 'bu da benim bu dünyadaki sinavim' diye düsünüyorum. Her insanin bir sorunu var, fiziksel engeller, saglik sorunlari, aile içi sorunlar, maddi sorunlar,... Allah hepimize bir sinav vermis, sabirli olup, yilmayip testi geçmek gerek Diger insanlara da ibret olabiliyorsak, onlara saglikli bedenlerinin kiymetini gösterebiliyorsak, bu sorunlara ragmen yilmayarak cesaretimizle onlara da cesaret verebiliyorsak ne güzel.

----------

Sükût-u Vaveyla;
    Bence her iki düsüncede de alinacak bir sey yok, birincisinde belki teyzemiz aciyarak konusuyor ama onu da anlamak lazim. Acima da insani bir duygudur. Ayrica ne güzel bu vesileyle Allah'a sükrediyor iste Elbette bizim bir görevimiz de insanlara engelli olmanin üzücü ama acinacak bir durum olmadigini göstermek, daha basit sorunlari olanlara örnek olmaktir.

esrarengizadam25

çağla yazdıklarına aynen katılıyor ve yazdıklarının ne kadar mantıklı ve bizi anlatır olduğunu gördüğüm için sana çok teşekkür ediyorum arkadaşım

zeynep71

engelsiz insanların engelli insanlara bakılarak ibret alınması gerektigine katılmıyorum insanlar kendileri istememiştir engelli olmayı sonuçta her insan bir sınavdan geçer hayatta sağlıklı insanlarda bir anda hasta ve engelli olabilir engelli insanlar başarılarıyla örnek alınmalı diye düşünüyorum

Makri

Bir yerde engellilerde yaşamdaki yerlerini alabilmeli, bir tarafta ibret olsun diye engelli olduğunu iddia edenler, diğer tarafta da "La havle" çekenler...
    Herkese akıl, herkese fikir,...
    Salhaneye giden koyun misali, hayırlı işler...

M.Zahid

Engelli olmayı Allah c.c. tarafından verilen bir ceza gibi düşünülmüş..
    bak bak ibret al,engelli durumumu hakettiğimi düşünüyorum. gibi ifadeler yeterince açık.
    peki soruyorum;
    Doğuştan engelli olanlar için ne düşünüyorsunuz...
    yada,
    Çocuk yaşta engelli olanlar için ne söyleyeceksiniz..?

M.Zahid

Arkadaşım anlaşılan benim uslup biraz sert olmuş hakkını helal et.
    genel olarak, engelli olmayı imtihanın başka bir versiyonu olarak düşünüyorum.
    engelli olanların yada olmayanların ibret alması gereken yanlarıda var
    ama genelleme yapamayız..
    Sanırım bu şekilde yazmalıydım ..

sessizfırtına

ibret olsun kelimesi fikrimce çok yanlış bir cümle herkez kaderini yaşar.insanlığa ibret olsun diye engelli bir insanın dünyaya gelişi çok yanlış bir düşünce ama her zaman halimize şükretmemiz lazım beterin beteri var.

VUSLAT

Kesınlıkle bu bıze allah ın bır sınavıdır diye düşünüyorum

celik

engelli lafı niçin var - engelli olmak için. eğer engelli insan olmasaydı bu sefer sağlam insanların ne anlamı kalırdı.

kısa - uzun
    kalın - ince
    şişko - zayıf
    büyük - küçük v.s

hiç düşündünüz mü? bunların ve buna benzerlerinin karşıt anlamları olmasaydı kendileri ne işe yarardı hatta ve hatta kendileri olurmuydu diye...

M.Zahid

sessizfırtına;
    bende önce bu kelimeyi sizin gibi algılamıştım sonra düşününce burada ibret kelimesi;sağlıklı biri açısından sağlığın kıymetini bilmek manasında düşünürsen kötü bir anlam taşımaz..

Üye
    Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon

03Afyonlu ibret

insanlarımız ibret almak isteseler çok ibret alınacak şey var engelliler üzerinden ibret almaları ve ibret gösterilmeleri sanırım yanlış bizler ibretlik yaratılmış gösterilmek bizleri üzmektedir.
    Sanki biz şuçlumuydukkide ibret ğösteriliyoruz...
    saygılarımla

Üye
    Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

besalti20

Kesınlıkle bu bıze allah ın bır sınavıdır diye düşünüyorum ...VUSLAT............evet cok haklısınız bencede oyle aslında genel olarak neden bız bunu dusunmuyoruz DINI boyutu ıle...
    hem arkadaslar bız bunu bılımsel boyutunu bılıyoruz.
    HAYAT YASAMAK cok GUZEL ya arkadaslar sıkmayalım canımızı boşşşşşşşş

dostempati

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Her şey zıttı ile anlaşılır, kıymet kazanır.Soğuk olmazsa sıcak, kötü olmazsa iyi, ıslak olmazsa kuru anlaşılamaz.Bu dünya imtihan yeridir.Allah cc. nimet vererek ya da nimetleri alarak tüm insanları imtihan etmektedir.Kimine zenginlik verir, bakalım parasını neye harcayacak.Kimine akıl verir, aklını ne amaçla kullanacak.Kimine iktidar verir, bakalım insanlara nasıl davranacak.Kiminden de verdiği nimetleri alır.Zenginken fakir, güçlüyken zayıf, akıllıyken deli eder.

Allah u tealanın emir ve yasakları vardır.Yani her şeye bir kural koymuştur.Size verdikleriyle şımarmamalı, sizden aldıklarıyla da ümitsizliğe kapılmamalısınız.Malikül Mülk(mülkün sahibi) olan Allah tır.Mülkünde dilediği gibi tasarrufta bulunur.Karun çok zengindi, hazinelerinin anahtarlarını yüzlerce katır zor taşırdı.Büyüklendi ve Allah a asi oldu.Allah cc. onu zenginlik ve güç vererek imtihan etti.Karun imtihanı kaybetti ve isyankarlardan oldu.Kimine de fakirlik verir, ne yapsan üç kuruşu yanyana getiremezsin.Engellilik de böyle bir şey.Sağlamız, güçlüyüz diye şımarmamalı, engelliyiz diye de üzülmemeliyiz.

Kullar arasında en çok sıkıntı çeken peygamberimiz Hz.Muhammed(s.av) idi.Ölmeden önce babasını, 6 yaşında annesini, 10 yaşında dedesini kaybetti.Annesiz ve babasız bir iki gün geçirdiğinizi bir düşünün.Sırf bu bile ne kadar büyük bir sıkıntı durumudur.Aynı zamanda Allah u teala "Sen olmasaydın alemi yaratmazdım" diyerek en sevgili kulunun Hz.Muhammed(sav) olduğunu bildirmiştir.En çok sıkıntı çeken insan aynı zamanda Allah ın en sevdiği kuludur.Engelli olmak belki bir ceza, belki bir ödül bilemeyiz...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 10 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye