Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülnihal Avatarı

Gerçek Adı
    nilgün kalır
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    ankara

gülnihal 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ndeki ikiyüzlülük!

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her sene dünya engelliler günü kutlanıyor.

Hani yasam sartları olarak unutulduk.. Ne okullar, ne ulasım araçları yani hayatımızı kolaytıracak hiçbirseyimiz yok bunu biliyoruz...Yani verilmeyen hakları alma mücadelesi veriyoruz.

Engelliler gününde bizlere eglence düzenliyorlar...Kimin eglendigi tartısma konusu... resim sergisi açıyorlar Sergi 2. katta.. merdiven uzun, asansör yok...

Parti veriyorlar... tekerlekli sandalye kullanan kardeşlerimiz kucaklarda indirilmeye çalısıyorlar...

nedir ki bu... ne zaman görecekler bizi... Yani engellileler günü ilan edip, bizleri perisan ediyorlar.. Hani iyi organizasyonlarda vardırda, artık olumsuzluklardan onları bile göremiyoruz...

Artık görün yaaa bizi görünnnn.. Senenin bir günü olsun basarın bunu artık... Biz önümüze koydugunuz her engeli yılın 364 günü asıyoruz bir günüde asmakla ugrasırız kimse merak etmesin

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Blog Mesajları
    4

Sirine

:cry: :cry: :cry:
    bu tip organizasyonlarda yere mekana alana çok dikkat edilmeli.....kaş yaparken göz çıkarırmamalı....
    insanlara yeter dedirtirilmemeli.... :? :shock:

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    adana

ismet tanış

böyle günlerde bile eğlenenler inanki engelsizlerdir..Utanmalılar ama nerde utanılacak yüz yokki öylesi insanlarda. :x :x

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez

hakanarslan

bılemıyorum ama bazen özelestiri de yapmak ıstıyorum ve kendımızıde suclu goruyorum cunku bızler haklarımızı savunamıyoruz..engellı olmayan ınsanlardan kendımızı savunmalarını ıstıyoruz. yada kendımızı ıyı ıfade etme yetımız yok... bırazdaha yanyana sokulursak bırlık olursak ve sımsıkı tutunursak bırcok engelı asabılecegımıze ınanıyorum

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    VAN Erciş
    Blog Mesajları
    3

Gothica

üzülerek izledim haberi asansör olduğu halde kapalıı!!!! bina sahibinin organizasyondan haberinin olmaması imkansız zaten... Be adam ne diye devre dışı bırakırsın asansörü :evil: :evil:

Üye
    can_bey Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    09.05-2016
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

can_bey

zaten engellerrimiz var birde böyle engellenmek .... :!: yazık

Üye
    marina Avatarı

Gerçek Adı
    metin SAYIT
    Son Giriş
    26.07-2011
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

marina

çok üzücü

intimate_78

bende marinanın söyeldiğine katılıyorum cok üzücü bir durum

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    VAN Erciş
    Blog Mesajları
    3

Gothica

Esra mimariyi bilemiycem ama asansör mevcut binada ve bina sahibi tarafından düşüncesizce kullanım dışı ediliyor!!

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

Hasan DURMUŞ

Çok doğru bir paylaşım

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    6

minerva

365 günün hemen her günü özel bir takım günlere ithafen ayrılmış bizede 3 aralık uygun görülümüş o yüzden sadece o gün özürlüler hatırlanır gibi oluyor özellikle basını bende eleştirmek istiyorum yapıcı yönde bir hatırlama değil maalesef Nadir arkadaşıma katılıyorum o güzel özetlemiş basını bizlere olan alakasını biraz daha duyarlılık sırf formalite icabı değil gerçekçi bir şekilde engeller biraz daha basın-yayın,tv dünyasında ele alınmalı :!: bu nedenlerden dolayı ben 3 aralığı bizim günümüz olarak görmüyorum hiç bir anlamı yok benim için...

Halil tartışma 3 aralık dünya engelliler günündeki iki yüzlülük

evet gülnihal sana katılıyorum aslında ben bu günlerin hep göstermelik yapıldığına inanıyorum bir yığın hemaset nutukları cekip sonrada bildiklerini okumaktan başka bir şey yaptıkları yok elma şekeri dağıtmak gibi birşey yaptıkları sözden cok eylem istiyoruz.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

özer özkan 3 aralık hakkında

aslında var olmayan kutlanması sakıncalı olan 3 aralık hakkında bir şeyler paylaşmak istiyorum
    bilindiği üzere her yıl 3 aralıkta dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çeşitli etkinliklerle engelliler günü kutlanmaktadır.bu durum olmaması gereken bir durum
    çeşitli etkinliklerle 3 aralık kutlaması demek iyi ki engelli oldunuz anlamına gelir sadece 3 aralık ve 10-17 mayıs'da engelliler anılması gerekmez her gün anılması ve toplumun engellileri anlaması gerekir.maalesef ülkemizde engelliler roman vatandaşlarımız gibi 4 hatta 5.ci sınıf vatandaş olarak görünüyor.belediye toplu ulaşım araçlarında engellilerin biniş önceliği olduğu halde engelliyi sıranın en sonuna atmaya çalışan bazı öküz vatandaşlar var.toplu ulaşımda engelliye çok az kişi kalkıp yer veriyorlar tekerlekli sandalyeli engelli vatandaşlarımız için olan kaldırıma araba koyan namussuzlar görme engelliler için tasarlanmış özel sarı şeritli yoldan yürüyen dengesizler var.asıl engelli onlar siz engelliler.biz üyeleri ve yönetimi asla engelli değilsiniz asıl engelli demin saydığım engelli düşmanlarıdır.
    kısacası 3 aralık çeşitli etkinliklerle kutlamayıp sağlam vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile sempozyum ve paneller düzenlemek gerekir.Türkiye'de sağlam vatandaşlar engelliler konusunda maalesef bilgisiz.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Blog Mesajları
    3

mami23082

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    seneler öncesinin konusu ama gene devam ediyor malesef aynı sorunlar devlet eskisinden daha az önemsiyor bu problemleri ortopedik engelliler için ulaşım sorunları devam ediyor işin kötüsü devlet göstermelik iş yaptığı için sadece bu günde hatırlıyor ve yaptığı işlerde göstermelik olduğu için yarardan çok zarar sağlıyor daha iyisi de yapılmaya uğraşılmıyor ve daha rahat özgür kendi başına yaşamak toplu taşıtları kullanmak isteyenlerin önleri tıkanıyor , devlette yaptığını bir minnet objesi olarak gördüğü için yeter de artar bile diyor toplum zaten bu konularda duyarsız ve engellilerde kendi içinde eğer ona yarar sağlamıyorsa ses etmiyor yani işimiz ALLAH'a kaldı ALLAH yardımcımız olsun ...