Sayfa 43 / 73 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon
Toplam 1082 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: [musti] Mesajı Gör
    adnan oktar ve kedicikleri evrim teorisi ile baya ünlüdür
    Dünyadaki en büyük evrim karşıtı propagandanın mucidi ve sahibi Harun Yahya (yani Adnan Hocadır) Tabi Mevlana'nın ünlü sözünü hatırlamak lazım. Ne demiş üstad? Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...

Kimdin Harun Yahya? Akıl hastası raporu olanaskerlik yapmayan, hakkındaki davalardan akıl hastalığı raporuyla "yaptıklarından sorumlu değildir" diye kurtulan, 285 tane kuantum fiziğinden evrim teorisine kadar her konuda kitap yazan, amma velakin lise mezunu olup girdiği ne iç mimarlık, ne de felsefe fakültelerini bitiremeyen bir değerli büyüğümüz.

Bu büyüğümüz diyor ki 65 milyon yıllık kedi balığı ne olacak? Ben kendisine 300 milyon yıldır değişmemiş fosiller göstereyim, ne olacak?

Böyle bir laf etmek cehaletin en önde gitmesidir. Zerre kadar evrim teorisini koklamış kişiler evrim teorisinin bir canlının başka bir canlıya dönüşmesi olmadığını, sadece bazı canlıların diğerlerinin atası olduğunu söyler. Yani çoğu kişinin zannettiği gibi, evrim teorisi maymun dönüşüp insan oldu demek değildir. Evrim teorisi maymun ve insanın aynı kökenden türediğini söyler. Kedi balığına dönecek olursak, bugün doğadaki pek çok balık çeşidinin atası kedi balığıdır. Hatta kedi balığının da yüzlerce çeşidi vardır. Kedi balığından başka balıkların türemesi orijinal kedi balığı türünün de yok olmasını gerektirmez. Niye gereksin ki... Alt türlerine "artık benim görevim bitti, haydi yok olayım" mı diyecek?

Üye
    dokuzparmak ontanedir Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:46
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sadece Bilgi Amaçlı bir not eklemek istiyorum.

Behe, Discovery Institue ile ilgili çalışmalardan sonra kendisi 2010 yılında, yine kendisine ait olan ve 2006 yılında "Darwin Black Box" adlı kitabında kuramladığı akıllı tasarım konusundaki çalışmalarını bir nevi geri çekmiştir. Konu ile ilgili aşağıdaki linki okuyarak güncel durum konusunda bilgi sahibi olunabilir.

Harun Yahya mahlaslı Adnan Oktar ve kedicikleri mal bulmuş mağribi gibi sürekli Behe'ye sarılsalar da güncel bilgileri takip etmek pek işlerine gelmiyor muhtemelen.

https://en.wikipedia.org/wiki/Michae...over_testimony

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

Birincisi: farkettiyseniz ben foruma tek bir hadis bile yazmadım kendinizi kurtarmak için insanlara iftira atmayın komik duruma düşüyorsunuz.. Ayrıca ben Bir ilahiyat öğrencisi olmama rağmen en güvenilir hadislere bile şüpheyle yaklaşan biriyim yani ben her hadise inanmam sizin ''Kanıtlayamadığınız'' halde ölümüne savunduğunuz evrim ''Teorisi'' gibi, hadisleri ölümüne savunan biri değilim ben Peygamberımize inanırım ama günümüzdeki hadislere asla inanmam çünkü çoğu uydurmadır.. farkettiyseniz foruma hep Ayet yazdım.. çünkü benim kaynağım hadisler değil Kur'andır.. Allah herşeyi apaçık bir kitapta anlattığını Kur'anda ifade etmiştir.. Adnan Oktarın kedicikleri diyipte Adnan Oktarı Hoca zanneden ateistlerede gülüp geçiyorum.. bu adamın hocalıkla alakası olmadığını, mason ( siyonist ) oldugunu 1 dakikada anlarsınız.. ama sizin işinize nasıl geliyorsa öyle anlıyorsunuz biliyorum Kur'andan ayetleri istediği gibi Kırpıp Masum müslümanları nasıl kandırdığınızıda iyi biliyorum bakın aslında daha uzun şeyler yazarım Kainattaki madde - anti madde neden var ? Evrende neden herşey çift olarak yaratılmış ? Atom çekirdeğindeki notron ve protonlar.. evrendeki Yıldızların %85'inin ikizi olması.. karanlık maddenin varlığı.. meleküt nedir ? sicimler nedir ?? Kuark - Gluon sıvısı nedir ? bunları size anlatsam bile İnan - ma - ya - cak - sınız! o yüzden size sadece diyorum ki; kendinizi tatmin etmeyi bırakın.. kanıtlayamadığınız sacma sapan şeyleri insanlara dayatmayın

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fringe Mesajı Gör
    Biyokimya profesörü Michael Behe, bilim dünyasının materyalist dünya görüşü nedeniyle evrime sahip çıktığını ve bilimin halka nasıl yansıtıldığını şöyle ifade eder:
    Prensip olarak alıntı yazılara karşıyım... Bunların linki verirseniz isteyen okur, istemeyen okumaz. Şimdi ben de burada 10 sayfa alıntı koysam kim neyi okuyacak?

Behe'ye gelirsek, kendisi zaten evrim karşıtlığını başlatan kişidir ve bu yönüyle oldukça ünlüdür. Ama atladığınız bir şey var. Behe "akıllı tasarım" akımını gündeme getirmiştir. Yani sizin bildiğiniz anlamda evrime karşı değildir. Akıllı tasarım, bugün bilinen evrim teorisini yaratılışa uyarlamaya çalışan bir yöntemdir.

Diğer taraftan, Behe'nin kendi çalıştığı Üniversitenin dahi bir deklarasyon yayınlayarak Behe'nin görüşlerine katılmadıklarını beyan ettiklerini belirtmek gerek.

Ayrıca, alıntı falan yaparken, alıntıladığınız kişileri iyi araştırmanız gerek. Behe, Darwin'in pek çok tespitine katılır. Hatta insanla şempanzenin ortak atadan türediğini bile kabul eder.

Şu anlattığınız hayali anektoda gelince... matematik okumuşsunuz, bilgisayar mühendisliğine başlamışsınız, az buçuk istatistiğin ne olduğunu biliyor olmalısınız.

Peşpeşe attığınız 1 zarın ardışık olarak 3-3-6-1-3-5-1-6 şeklinde gelme olasılığıyla, 1 milyon tane zarı atıp, içlerinden sadece 3 gelenleri ayırıp, sonra bunları atıp içlerinden 3 gelenleri ayırıp, sonra tekrar atıp içlerinden 6 gelenleri ayırıp aynı dizeyi yakalama olasılığınız arasında milyarlarca kat fark olduğunu bilirsiniz. Ki, esas olasılık bundan çok daha farklı hesaplanır.

Yani, yok ağaçlar devrildi, kendiliğinden kereste oldu falan bunlar güzel masallardır da, ancak çoluk çocuğu kandırır.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Zamanın Ötesinde Mesajı Gör
    Kur'andan ayetleri istediği gibi Kırpıp Masum müslümanları nasıl kandırdığınızıda iyi biliyorum bakın aslında daha uzun şeyler yazarım Kainattaki madde - anti madde neden var ? Evrende neden herşey çift olarak yaratılmış ? Atom çekirdeğindeki notron ve protonlar.. evrendeki Yıldızların %85'inin ikizi olması.. karanlık maddenin varlığı.. meleküt nedir ? sicimler nedir ?? Kuark - Gluon sıvısı nedir ? bunları size anlatsam bile İnan - ma - ya - cak - sınız! o yüzden size sadece diyorum ki; kendinizi tatmin etmeyi bırakın.. kanıtlayamadığınız sacma sapan şeyleri insanlara dayatmayın

Güzel kardeşim,

Bunun gibi cümlelerinin kuru sıkı olduğunu görmüş oluyoruz böylece. Senden hani şu bizi yerin dibine sokacağın aminoasit-protein açıklamasını hâlâ bekliyorum, o açıklama gelmeden yazacağın "Şunu şunu yazarım size öyle bir şey yazarım ama yazmıyorum" gibi cümlelerin çok üzgünüm ama gülünç olmaktan öteye gitmiyor gidemiyor...

Burada yazdığın şeyler arasında inanılabilecek tek şey meleküt kavramı, diğerleri bilimsel kavramlar olduğu için inanılması mümkün değil.

Evrendeki madde- anti madde kavramının konumuzla ne ilgisi olduğunu ise çözemedim doğrusu. Ama madem böyle bir örnek verdin MeTePe'nin de söylediği gibi her tezin bir anti tezi olduğunu biliyorsundur. Buraya bir anti tezle gel lütfen, kuru sıkı laflar veya alakasız kavramlarla değil.

İlahiyat öğrencisiymişsin, saygı duyuyor ve başarılar diliyorum. Ancak sana bir tavsiyem olacak, nasıl ki pozitif bilimlerden biri gelip ilahiyattaki konulara burnunu sokmaya kalkmıyorsa tersinin de olması pek hoş değil. Pozitif bilimlerin özgüveni inançtan değil bilgiden kaynaklanır. Sadece inanç ile birşeyler yapmaya çalışırsan gülünç olmaktan öteye gidemezsin.

Sana bilmeni tavsiye ederim kardeşim, bilgi bilgi bilgi... Herkesin inandığını sen bilmeye çalış...

Selamlar

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kör bir insana rengi anlatmak ne kadar imkansızsacahil bir insana laf anlatmakta o kadar imkansızdır. Metepe sabır taşı mübarek.Kolaylıklar diliyorum.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Zamanın Ötesinde Mesajı Gör
    Kainattaki madde - anti madde neden var ? Evrende neden herşey çift olarak yaratılmış ? Atom çekirdeğindeki notron ve protonlar.. evrendeki Yıldızların %85'inin ikizi olması.. karanlık maddenin varlığı.. meleküt nedir ? sicimler nedir ?? Kuark - Gluon sıvısı nedir ? bunları size anlatsam bile...
    Anlat hele... ne olacak çok merak ediyorum.

Yanıt vermeyeyim diyorum ama bazı saçmalıklara da dayanamıyorum.

Madde-anti madde var? E, neden var? Sen gördün mü, elledin mi? Fosili mi var? Hani nerede? Varsa bile ne olmuş?

Evrende her şey çift mi yaratılmış? E, dünya niye 1 tane? Güneş niye 1 tane, gezegenler 9 kardeş?

Yıldızların %85'i çift yıldız mı? Kim söylemiş, saydın mı? Tüm yıldızları görebildiğini kim söyledi? 3lü, 4lü yıldızlar ne olacak? %85 çift olsa ne olacak?

Karanlık madde mi? Ne olmuş ona? Hadi gönder biraz da kokusu var mı, tadı var mı bir bakalım...

Kuark-gluon sıvısı (herhalde plasmayı kasdettin) bir anlatsan da dilimizi yutsak...

Hala proteinleri, aminoasitleri falan bekliyoruz. Açıkcası ben okuyalı çok oldu, büyük kısmını unuttum sayılır. Bilgilerimi tazelemiş olurum. Ama eminim Mert taze bilgisiyle senin canına okur.

Ben de çok eğlenirim. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

@MeTePe yazdıgım yorumları okumadıgın çok belli oluyor.. çünkü senın kafan taşlaşmış.. yani ben sana proteini anlatsam bile İnanmayacaksın.. bak bu kelimeyi defalarca yazdım yine yazıyorum ''İnanmayacaksın'' kalbi mühürlenmiş, kalbi paslanmış bir mahlukata proteini anlatsam ne olacak ?? ınanacak mısın ?? çünkü ben bugune kadar inanan birisini görmedım henüz.. mert benı taze bılgısıyle ezermiş ))))))) ne güldüm ya offf ınanılmaz korktum biliyo musun ? sen bana daha meleküt maddesinin ne oldugunu söyleye mıyorsun sana protein mi anlatacagım ?? taşlaşmış kafaya balyoz vursan nafile ''Onlar için birdir inanmazlar''.. benım buraya yazmamdaki amaç senı ınandırmak ya da senı ikna etmek değil ki kendini hint kumaşı sanma diye diyorum bunu buraya yazmamdaki sebeb Engellı olmadıgınız halde Engellı forumuna saçmalıklarınızı, ispatlayamadıgınız zırvalıklarınızı paylaşmayın... önce ispat edin sonra gelin konuşalım.. 2-3 tane resim atarak evrimi kanıtlamayı mı düşünüyorsunuz ?? gercekten sizler birer dahisiniz yaa.. o kadar bilim adamı evrimi ispatlayamadı ama bizim ''Sözde bilim adamı pıtırcıklarımız'' 2-3 tane balına resmıyle evrimi ispatladı şok şok şok yaa kardeşim sizin için elimi aslında hiç yormamam gerekir.. ama ne yapayım zavallı insanları kandırmayın diye uğraşıyorum.. kendi cehaletinizi insanlara bulaştırmayın.. ben hep şuna inanırım ''Evrime inanmak bir tür inanç ve hastalıktır''.. kendi yaratılan bedenine Tesadüf diyip, İnsanların yaptığı robotlara ya da icatlara ''Akıllı Tasarım'' demek gercekten, büyük bir hastalık.. bu hastalığın tedeviside yok malesef.. eğer olsaydı senı ikna etmek uğraşırdım ama ben senı ıkan etmek uğraşmıyorum sadece cehaletınızı insanlara empoze etmemeniz için uğraşıyorum.. malum böyle bir kafa yapısı yarardan cok zarar getirir... sen Allaha inanmıyor olabilirsin.. evet gercektende ınanmıyorsun o zaman senın amacın nedir ?? öldüğün zaman yok olacağını düşünen bir insan neden evrimi insanlara anlatır ki ?? git hayatını yaşa nasılsa yok olacaksın!!! değil mi ?? bu açıdan baktığımızda bile yaşadıgınız ''Kafa'' herkese lazım diye düşünüyorum

Moderatörler izin verirse Ateistliğin Bir İnanç ve Hastalık oldugunu anlatan bir video koyacağım... Bu bir Röportajdır.. çeşitli insanlarla Ateistlik hakkında yapılan röportaj.. Ahkam kesen ''Bilim adamlarımız'' bu videodaki sorulara bir cevap bulsunlar bakalım bu son yorumum olacak.. hadi eyw
    https://www.youtube.com/watch?v=oaP-qHnjIgs

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:20
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

sevgili metepe abim.ve sevgili merdoli kardeşim,foruma her girdigimde zaman zaman sizin yazılarınızı keyifle okuyorum,ikinizi tanımam,ne sohbetim vardır nede merhabam,ama sizi yürekten tebrik etmek istiyorum.çünkü size karşı yapılan saygısızlıga.edepsizlige ragmen yinede terbiye ve edebinizi bozmuyorsunuz.sizin bahsettiginiz konular hakkında benim çok fazla bilgim yok,onun için o konuda çok fazla şeyler yazmak istemiyorum.benim yazmak istedigim şey ben elhamdüillah ben müslümanım,ALLAHA,KURANA VE PEYGAMBER EFENDİMİZE inanıyorum. ama başka insanlarda hiristiyan,musevi yada ateist ne olursa olsun,ben onları sorgulama hakkımı kendimde asla görmem,herkes inancını yaşar,kimsenin inancına hakaret etmek hoş degil, bana göre herşey yüce rabbimin takdirindedir,cenneti.cehennemi.sevapı ve cezayı ancak o verir.yani herkes kendinden sorumludur,kimse bir başkasını sen ateistsin yada sen hiristiyansın diye sorgulayamazsın,ancak ve ancak sen böyle bir kişiyi ikna edebiliyorsan müslüman olmasını saglayabilirsin ama edemiyorsan kalkıpta hakaret ve saygısızlık yapamazsın,konuyu dahada amacından saptırmak istemiyorum,buraya yazmamın nedeni bir müslüman olarak size yapılan hakaretler için çok üzgün oldugumu ifade etmek istiyorum..
    saygılarımla...

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Zamanın Ötesinde

Bak ama olmuyor, ayıp ediyorsun...

Saygı çerçevesine dikkat edip seviyeyi korumaya çalışıyoruz burada yazarken. Zaten böyle bir tartışmanın "ciddi" olabilmesi için dahil olanların lakayıt ve terbiyesizce davranışlardan uzak durması gerekiyor. Paylaşılanlara saçmalık, zırvalık; seni ciddiye alarak cevap verenlere ise hasta, "sözde bilim adamı pıtırcıkları", kalbi paslanmış mahlukat diyerek kendince hakaret ettiğini düşünüyorsun. Terbiyesizlik ediyorsun...

Birine "hasta" diyerek onu küçümseyebileceğin son yerlerden biri burası belki de. Düşünsene, buradaki çoğu insanın başka başka rahatsızlıkları, hastalıkları var. Sen ise burada bir insana "hasta" diyerek ona hakaret ediyorsun. Buradaki bütün engellilere, hatta kendine bile hakaret ettiğinin farkında değilsin... Senin adına ben utandım okuyunca doğrusu...

Şu "engelli olmadığınız halde engelli forumunda" saçmalığını lütfen bir kenara bırak artık, forumda herkes engelli olmak zorunda olmadığı gibi konuşulan her şeyin de engellilerle ilgisi olması gerekmiyor.

Yine döndük dolaştık aminoasit protein meselesine geldik. Şunu anlaman gerekiyor: sen aminoasit protein konusunda bizi yerin dibine sokacak bilgilerin olduğu iddiasında bulundun mu? Bulundun. Kimse sana meleküt kavramını açıklayacağı iddiasında bulundu mu? Bulunmadı. Yanımda biyokimya kitaplarım ve notlarımla bekliyorum, seni ezmek için değil asla. Söylediklerini doğrulamak, yanlışın/eksiğin olursa düzeltme yapmak için. Hadi lütfen engin bilginle utandır beni proteinler konusunda, geceler boyu kitaplara gömüleyim ama bir açığını bulamayayım. Hadi, lütfen...

@hakancan06

Güzel dileklerin ve sağduyulu düşüncelerin için teşekkürler kardeşim. Mutlu ettin gece gece

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Arkadaş, çok cehaley gördüm ama böylesini de hiç görmemiştim. Biliyorum dediği şeyi bile bilmiyor.

Akıllı tasarımla robotların ne alakası var yahu?

Üç beş öğrenciye ayaküstü sorulan sorular ve bir kaç bilim insanına sorulan ve yanıtı anlamazdan gelinen röportajlarla hazırlanmış bir propaganda videosu ile kimi neye ikna etmeye çalışıyorsun bilmiyorum.

Şimdi videoda ne soruyor? Evrimin bugün gözlemlenebilir bir kanıtı var mı? Yani soruyu soran demek istiyor ki, bir köpeğin kediye dönüştüğünü gördünüz mü hiç? Diğeri diyor ki fosiller var. Bu hala ısrar ediyor... bugün gözlemlediniz mi?

Embesilce sorulara mantıklı yanıt beklemek hem embesilcedir, hem de kötü niyettir.

Papa newyork'a ziyarete gitmiş, uçaktan iner inmez bir gazeteci "Newyork genelevleri hakkında ne düşünüyorsunuz" diye sormuş!
    Papa şaşırmış: "Newyork'da genelev mi var?"
    Ertesi gün bütün gazeteler manşet atmış, papa New York'a ayak basar basmaz genelevleri sordu!

Şimdi artık cehaletin dibine vuran ve hiç bir iddiasını yerine getiremeyen, hiç bir soruya yanıt veremeyen arkadaşa yanıt olsun diye değil ama okuyanlar nimetlensin diye "gözlemlenebilir" sözcüğünü açalım biraz... Bilimde bir şeyin gözlemlenebilir olması gözümüzle görmemiz değil, o konuyla ilgili verilerin, kanıtların toplanmasıdır. Bugün gördüğümüz de veridir, 60 milyon yıl öncesinden kalan şeyler de veridir.

Bilimsel dediğimiz şeylerin büyük bir çoğunluğu gözle görülebilir şeyler değildir. Bir köpeğin kediye dönüştüğünü göremeyeceğimiz gibi, bir elektronun atomun etrafında döndüğünü de göremeyiz. Bu ÇARPIK KAFAYLA hareket edersek, bilimde hiç bir şey gerçek değildir, hiç bir şey doğru değildir.

Şimdi elimizde 2 seçenek var: Güneşin ya hidrojen helyum gibi atomlardan oluşmuş devasa bir küre olduğuna ve bunların nükleer reaksiyonlarıyla yanarak ısı ve ışık saçan bir yıldız olduğuna inanacağız, ya da gökyüzünün bir ucundan diğer ucuna gezdirilen bir kandil olduğuna... İşte cehalet burada ortaya çıkıyor. Çünkü bağnaz, bilgisiz ve düşünme yetisi olmayan bir insan "hani hidojen, hani helyum, ben görmedim, ellemedim, ne biliyorsun uzakta dev bir küre olduğunu" falan der.

Bilim insanları ise, güneşin ısısını, ışığını, hareketini ölçer, ışıyan gözle görünmeyen parçacıkları tespit eder, bunların neden olduğu değişikliklere bakar, hatta milyonlarca yıl önce güneşin ne şiddette parladığını bile tahmin edebilir.

İnsan her şeyi bilmeyebilir. Ama bilmediğini bilmek de bir erdemdir. Bildiğini zannedip bilmemek cehaletin en kötü türü!

@hakancan06

Güzel sözlerin için teşekkür ederim. Daha önce defalarca belirttiğim üzere benim kimsenin, ne bir müslümanın, ne bir budistin, ne bir hindunun, ne bir hristiyanın inancıyla işim yok. Kimseyi dinden döndürmek gibi bir amaç da taşımıyorum. Zaten öyle bir ihtiyaç da yok.

Kimsenin evrim teorisine, veya oyun teorisine inanması gerekmez. Bunları kabul etti diye dinden vazgeçmesi de gerekmez. Çünkü din, inanç deney, gözlem, ispat, tez, teori vs. gibi şeyler gerektirmez. İnsan bir dine inanır veya inanmaz. Bunun ispatı, iknası, çürütmesi vs. yoktur.

Ama bilim öyle bir şey değildir. Sorgulanarak gelişen ve günlük yaşamımıza doğrudan etki eden bir unsurdur. Bir inanç meselesi değil, yöntem meselesidir. Binlerce bilim insanının hayatlarını verdiği çalışmalara hiç kimsenin çer çöp muamelesi yapmaya hakkı yoktur.

Şimdi bir bilim insanımız, bu toprakların yetiştirdiği çok değerli bir insan Aziz Sancar Nobel ödülü gururu yaşattı bize... Bu insanın ömrünü verdiği çalışmalara çıkıp çer çöp diyebilir miyiz? Bir sorsak kendisine evrim teorisi için ne diyecek?

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

@MeTePe

tamam vıdeodakı sorulara cevap ver işte noldu yemedı mı bılım adamı pıtırıcığı guneşten köpekten falan bahsetmişsin ama ağır saçmalamışsın verdıgın cevapların vıdeodakı sorularla alakası yok.. sen proteını gözlemlediğinde var oldugunu görebılıyorsun değil mi ?? ama bir maymunun ınsana dönüştüğünü gözlemleyemıyorsun hatta bununla ilgili geçmişten kanıtlarında yok evet yok 2-3 tane balına resmıyle evrımı kanıtladıgınız mı sanıyorsun sen yaaaa ? videodakı soruların cevabını istiyorum ben cevabını veremeyeceğin konularada girme böyle kalırsın ortada haydi eyw bılım adamı evlat.. sende einsten olacak kafa var.. buralarda biraz daha dolaşırsan olursun sana guvenıyoruz

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe

istatistik - olasılık ..yani evet,bu konuda bir tespit daha var,meşhur duydunuz mu bilemiyorum..evet bir hücre,molekül,aminoasit doğa da kendiliğinden var olabilir...ama bunun sayısal değeri nedir biliyor musunuz? eminim ki biliyorsunuz..bu arada harun yahya(adnan oktar ) bence şov dünyasının vaz geçilmez bir orta oyuncusu..şaklabanı...lakin kendi mahyasıyla basılan kitapların hiçbiri kendisine ait değil..o kitaplar evrim karşıtı bilim adamlarının gerekçelerini bir araya toplayan toplama kitaplardır..adnan oktarı ciddiye almayabilirsiniz,zira bende ciddiye almıyorum..ama ortada milyonlarca yıldır değişmemiş,fosilleşmiş birçok canlı var.bu tartışma hiç bitmez..sizi ikna etmek gibi bir çabam zaten yok,edemeyeceğimi zaten biliyorum..sizinde öyle bir çabanızın olmadığını biliyorum..işte form güzel,iş arası yazışmak,tartışmakta fena değil..bakın tıp okumadım..doktor veya biyolog değilim..lakin bu bu konular hakkında konuşamayacağım veya zır cahil olduğum anlamına gelmiyor..türkiye de ki en büyük evrim savunucularından biri de jeoloji prof u celal şengör dür..kendisi jeoloji dışında konu evrime geldiğinde,tıp,anotomi,biyoloji,biyokimya,genetik, evrimsel biyoloji,felsefe,dinler tarihi bu liste uzar...bu konuların hepsi hakkında saatlerce konuşur...oysaki kendisi jeoloji prof u dur..sizin mantığınıza göre celal şengörün evrimi konuşurken yada savunurken siz ne derseniz değin,sadece jeoloji konuşması gerekir..ama kendisi öyle yapmaz..her şey hakkında bir uzman edasıyla konuşur..hatta evrim karşıtı bir biyoloji prof karşısında oturup biyoloji konuşmuştur( youtube dan izleyebilirsiniz)..yani herkes her konu hakkında bilgi,fikir sahibi olabilir..bunun için okumak ve araştırmak yeterlidir...mesela ben tıp doktoru değilim..siz tıp okumuşsunuz..ve iddia ediyorum ki tıp ın bir dalı olan psikiyatri konusunda sizden çok daha bilgiliyim.siz psikiyatri teşhisi koyamazsınız belki,uzmanlık alanınız olmadığı için..ama ben yanılma payım olmakla birlikte teşhis koyarım...3 yıl aralıksız psikyatri hastanesinde yattım..yıllardır tedavi görüyorum..toplu terapiler v.s v.s...okb,panik atak,şizofreni( şizofreni çeşitleri,katatonik,paronoid v.s ) depresyon,majör depresyon,kişilik bozukluğu,a-tipik psikoz v.s v.s bu hastaların hepsiyle 3 yıl aynı yerde yaşadım..birlikte terapilere girdik çıktık..hatta hatay da bir kadın hasta ilk kez psikiyatri servisine gelmişti..henüz teşhis koyulmamıştı..bu bir düğünde üzerine sim( parlak pul ) dökülmüş..bu kadında okb yi tetiklemiş..kadın tedavi ile düzelmeyen okb teşhisi aldı..ve o kadın bizimle terapilere katılırken,doktor daha teşhis koymamışken ben o bayana sende okb var demiştim..yani demek istediğim şu ki..bir konu hakkında fikir sahibi olmak,fikir beyan etmek için illa o konuda yüksek öğrenim görmüş olmak gerekmiyor..biraz okumak,araştırmak,ilgi duymak fikir ve bilgi sahibi olmanız için yeterli..

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    08:46
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YETER ama ya, her sabah bu başlığı görmekten gına geldi...
    "Biz, neyiz, Tanrı ve engelliler"miş... Sen nesin bilmem ama ben insanım insan...
    Bu bir sınav alemiyse, herkesin sınavı bir türlü olacak ama şu, ama bu şekilde...

UZATMANIN ALEMİ VAR MI?

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @merdoli

senin yaptıklarının ben kaç katını yaptım ankarada kendi akülü sandalyemi bile kullanmıyorum diye verdim ihtiyacı olana ... sizle muhattap olmak için yazmaya üşeniyorum çünkü hani siz tanrı buyruğu gibi sarılmışsınız ben bilirim artisliği yapmak dışında konuşalacak bir şeyiniz de yok ....ayrıca yok ben görmedim diyerek herşeyden muaf olamazsınız siz açın başlık görmediyseniz ama yok siz yapmasanız da yaptık der geçerseniz ben buradakilere pek güvenmiyorum açıkçası bir kısım ekmek alma peşinde bir kısım ego tatmin etme ayrıca ben ankarada belediye ve bimerle uğraştığım kadar kendi derslerimle uğraşmadım buradaki insanlar birbirine engelli oluşuyla ilgili önyargılı düşündüğünde de çıkıp cevap verdim yani benim yaptıklarımı sizin bilmenize de gerek yok sizle muhattap olmaya üşeniyorum çünkü bilimsel tartışmadan çok kabul tartışması ama siz baya buyruk kabul eder gibi etmişsiniz ayrıca 72 bin problem varken benim dediklerim gibi ve hiç kimse onlarla ilgilenmezken ne kadar aksini idda etseniz de (aynası iştir kişinin lafa bakılmaz sizde dahil) bunlarla uğaşmak makul gelmiyor bu 2 + 2 gibi olmadığını söyleyen arkadaşta bunu da söylerim bunu da demiş o kadar kesinlik olamayacağını da kendisi söylemişti neyse aman ya siz takılın kendi aranızda ego tatmini yapıp yaşayın benim bunlara ihtiyacım yok

Sayfa 43 / 73 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon