Sayfa 40 / 73 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon
Toplam 1082 mesajın 586-600 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dustipusi Avatarı

Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    04:20
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.
    Ilk once benim inancimda tanri ismini muslumanlar kullanmazlar.sanirim arkadasin inanci farkli saygi gosteririm.
    Bende engelliyim bu sekilde dogmayi biz istemezdik.belkide cektigi acilardan hepimiz isyan ettik ALLAH afetsin.bu konudada arkadasin ofkesine sorularina saygi gosteriyorum.
    Inancli biri bu tur sorulari soramaz sormaz kader der ALLAH buyuk der.
    Biz engelli dogduk yada sonradan engelli olduk evet ama bu dunyada aclikdan olen insanlar var,genc yasda trafik kazasinda silahla savaslarda olen insanlar var,her turlu olanaga sahip olup bunlarin tadina varamadan olen insanlar var. Bizim onlardan ne farkimiz var ki nefes alabiliyoruz.
    Fazla soru sormamak lazim isyanini yasayabilirsin yapabilecek bir sey yok.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

adam bu evrimi sasvunduğu kadar engelli haklarını savunmaz nasıl hırs yaptıysa vallaha cevap vermeye de hiç uğraşamaycağım gerçekten o yüzden he he deyip geçiyorum yazmak uğraştırıcı ...

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Körü körüne inanmak yanlıştır. Babaannenden dedenden duyduğun gibi inanmak ve kendin araştırmamak sorgulamamak yanlıştır. İlk ayet, "oku" dur. O yüzden araştırmak okumak ve gönülden iman etmek lazım. Nasıl bi allaha inanıyosun diye sorulsa 10 cümleden fazla allahı anlatmakta zorlanırsın. Telefonun özelliğini anlattığımız kadar anlatamıyız allahı. Çünkü araştırmazsak sorgulamazsak öğrenemeyiz. Misal, bi elmaya delil gözüyle bakmazsan aaa elma diyip yersen olmaz kardeşim elmanın rengi gözüne, kokusu burnuna, tadı damağına, vitaminleri vucuduna hitap ediyo. Elmadağ asit var ve o asit vucüduna zararlı olduğunu için aynı zamanda mideni koruyan bi asit daha var bak sen şuuru aklı olmayan ağaca nasılda tanıyo insanı elmanın olması ağacın hikmeti demek ahmaklıktır.. Çünkü ağaçta o elmayı yapıcak bi ilim yoktur. Bi erkek bi kadına gül veriyosa ona olan sevgisini belli etmek içindir demi? Peki, kainatı envai çeşit çiçeklerle güzelliklerle donatan rabbin sence seni sevmiyo mu? Kuran'da, her insana soruldu ve mahşer günü allahın adaletine kimse yok diyemicek deniliyo. Yani insan olmayı biz kabul etmişiz ama bu bize unutturulmuş. Zaten hatırlasak sınavın bi manası kalmazdı gece gökyüzünde ay parçalansa ve là ilahe illallah yazsa, hâlâ inkar eden biri kalır mı? Ama o zaman sınavında bi manası kalmazdı. Ve neden sakatım engelliyim diyenler, demesin. Çünkü bu bedeni sen yaratmadın. Sokakta bulup üstünede giymedin. Ve malik( mal sahibi) malından istediği gibi tasarruf edebilir.. yani birimizin kolu diğerimizin bacağı olmayabilir. O beden zaten bizim değil. Ruh bedenden ayrılınca et torbasından başka bişey değil. Senin olmayan bişeyden hak talep edemezsin..

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mami23082 Mesajı Gör
    adam bu evrimi sasvunduğu kadar engelli haklarını savunmaz nasıl hırs yaptıysa vallaha cevap vermeye de hiç uğraşamaycağım gerçekten o yüzden he he deyip geçiyorum yazmak uğraştırıcı ...
    Bu mesajı yüksek ihtimalle MeTePe için yazdınız ancak bana da yönelmiş olabileceği için konu sahibi olarak cevap vermek isterim. Sizi tanımıyorum, engelliler ve onların hakları için ne yaptınız bugüne kadar bilemem, yorumumu bu yüzden kendim üzerimden cevaplayacağım. Lise hayatımdan beri engelliler için birçok aktivitede bulundum, sosyal sorumluluk kulübü başkanlığım döneminde sayısız engelli kardeşimin yaşamına dokunduk ekip olarak.

İstanbul'da engellilerin karşılaştığı zorluklar ile ilgili dönemin Çevre ve Şehircilik bakanına mektup yazdım bununla bir de ödül aldım.

Protez kullanan küçük kardeşlerim benim çektiğim sıkıntılara düşmesinler diye takım halinde yeni bir protez teknolojisi dizayn ettik, bu projeyle önce İstanbul sonra Türkiye şampiyonu olduk, en sonunda Amerika'dan Dünya üçüncülüğü ile yurda döndük. Sonrasında bu projeyi patentle koruma altına aldık. İçinde bulunmadığım ama desteklediğim bir diğer proje ise Avrupa ikincisi oldu.

Memleketim Bursa'da engelli kardeşlerime getirilen ulaşım kısıtlamasını protesto edip kamuoyu yaratmaya çalıştım, milletvekilleriyle görüştüm, etkim var mı yok mu bilmesem de sonunda kısıtlamanın kaldırıldığını öğrendim.

Katıldığım yarışmalar ve kazandığım ödüllerde her zaman "Bunu kazanan ilk engelli" olma gururunu yaşadım, yaşıyorum, yaşayacağım. Diğer engelli kardeşlerime örnek olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim.

"Yazmak uğraştırıcı" demişsiniz ya hani, burada yazdıklarımın hiçbirini uğraşmadan yapamazdım. Evet uğraşmamak kolaydır, ilk başlarda keyiflidir de. Ancak devamında uyuşur kalırsınız, harekete geçmek istemezsiniz hiçbir zaman. Güzel olan şeyler ise tersine çok zordur ama sonucu çok tatlıdır. Hayata keşkeler yerine iyi kiler savurmak kadar mutluluk verici birşey inanın yok.

@Smilemisty
    Öncelikle örneği bilerek mi birlikte verdiniz bilmiyorum ama elma da gül de Gülgiller(Rosaceae) familyasının birer üyesidir ve geçmişlerinin bir yerinde ortak bir ataları vardır

Bahsettiğiniz "Elmanın hikmeti" konusuna gelelim. Yeryüzündeki bütün canlılar üremek ve genlerini bir sonraki nesle aktarmak için yaşarlar. Bu yüzden canlının en temel içgüdüsü hayatta kalmak sonrasında ise üremektir. Bitkilerin bir kısmı ise çiçekle ürerler, üreme gerçekleştikten sonra ise tohumlarını binbir farklı şekilde mümkün olduğunca fazla yaymaya çalışırlar. Çünkü bir sonraki nesil ne kadar geniş alanda yaşarsa olası bir felaket durumunda neslin devamını sağlama imkanı o kadar yüksek olacaktır. Kimi bitkiler olduğu yere düşen tohumlar yapar, kimileri tohumlarını rüzgara salar. Ama yapabilecekleri belki de en avantajlı yöntem tohumları hayvanlar için çekici bir meyvenin içine gömüp hayvanın bunu yemesini sağlamaktır. Hareketli olan hayvan dışkısı yoluyla tohumların yayılımını sağlayacak devamında yeni bitkilerin yetişmesi gözlenecektir.

Ancak meyveyi o hayvanın yemesi için de çekici hale getirmek zorundadır. Binlerce yıldır hep daha güzel daha tatlı meyveler tercih edilmiş böylelikle hep en iyi olan üreme savaşını kazanmıştır.

Elma da bu şekilde zamanla gelişmiş ve bugünkü halini almıştır, yüksek ihtimalle ilk elma diyeceğimiz şey ne bu kadar sulu ne de hayvanlar için bu denli yararlıydı. Ayrıca elma sadece ve sadece insan için değil doğadaki sayısız canlı için faydalıdır, bugün elmanın içindeki tohumları yayma görevini hayvanlar bizden çok daha iyi yapmaktadır. Ayrıca elmanın içindeki asit ile mide asidini karşılaştırmak anlamsız olur çünkü etkileri arasındaki fark çok büyüktür. Elma o asidi üremesine yaramayacak olan çeşitli böcek veya diğer canlıları kendisinden uzak tutmak için geliştirmiştir.

Son olarak, vücudumuzda sayısız asit bulunmaktadır. Bunlar canlılığmızın devamı için büyük önem taşımakta olup birçoğu da oldukça faydalıdır. O saydığınız vitaminlerin bile bir kısmı asittir. Özetle, her asit zararlı değildir.

Şimdi bana ahmak diyor olabilirsiniz ama gerçek budur, bunların hepsi bilgidir. Bilgiye inanılmaz, o siz kabul etseniz de etmeseniz de var olacaktır.
    Konu merdoli tarafından değiştirilmiştir (13.07-2016 Saat 15:04 ).

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@merdoli yaklaşık bir yıldır yorum yazılmayan konunuza bi anda forumda gezerken içimden geleni yazaraktan tekrar gun yuzune çıkarttım sanırsam, bence iyiki bu konuyu açmşssınız sonuçta bu forumda standart kurala göre birşeyler yapılmıcak. Hepimize ait bir şeyler var bu forumda. Ve ne kadar guzelki bunları dile de getirebiliyoruz . Kimse kimsenin goruşune katılmak zorunda değil. Herksin kendi goruşleri var lütfen saygı duyalım aşağılayarak yalanlayarak hakaret etmeye gerek yok işine gelmeyen yorum yapmayabilir .

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mami23082 Mesajı Gör
    merdoli üstüne alıp yanıt vermiş ama burada "adam" dediğin kişi benim herhalde...

Fazla detaya girmeyeceğim ama engelli hakları için bir kaç şey yapmışlığım var. Dile getirip seni utandırmak istemem.

Diğer taraftan, bir konuda hırs yaptığım doğru: Bu ülkenin gittikçe daha bağnaz, daha bilim karşıtı, İlber hocanın tabiriyle daha "cahil", daha at gözlüklü bir hale gelmesine karşı bir hırsım var. Siz ister evrime karşı olun, ister izafiyet teorisine, ister 2+2 nin 4 ettiğine... Benim için fark etmez. Yanlışsa yüzünüze söylerim. Çünkü söylediğiniz sözün nereye vardığını bilmek düşünmek zorundasınız.

Bilim dünyasının ve bilim adamlarının en büyük sorunu halka inmemek, bilimi halka anlatmamak, hatalı inanış veya düşünceleri düzeltmemektir. Bu umursamazlık boş bırakılan meydanda isteyenin istediği gibi at koşturmasına yol açıyor. Ya arkadaş, bilmediğin bir konuda nasıl hüküm verebiliyorsun? Bir inşaat ustasının ne kadar çimentoya ne kadar su koyduğuna karışabiliyor musun? Bir mobilyacıya vidayı oradan değil şuradan tak diyebiliyor musun?

Herkes bildiğini konuşur. Bilmeyenler genellikle biraz üstüne gidip yanlışları göstermeye başlayınca kaçar. Bu ülkede anlamsız bir şekilde bilim düşmanlığı yapılıyor. Bilim sadece şahsımız için değil, ülkemiz, geleceğimiz, çoluğumuz, çocuğumuz için önemli.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

Bilmediğin konu hakkında nasıl hüküm verebiliyorsun diyor kendisi bilmediği konuyu ölümüne savunuyor.. evrim ??? Evrimin olduguna dair bir kanıtın var mı ? ya da sana şöyle soru sorayım günümüzde ki canlılar neden evrimleşmiyor ? neden 1 tane bilim adamı Ara Form bulamıyor ?? canlıların evrimleştiğine dair geçiş süresi içinde neden ara form yok ? buna dair kanıtların nerede ? var mı kanıtın ? yoksa boşuna hüküm vermeye kalkmaycaksın.. bilim bilim diyorsunda bilim dediğin şey nedir arkadaşım ?? sen sanıyor musunki Bilim Adamları sana gerçeği anlatıyorlar ? önce bunları öğren bence daha çok yolun var dostum..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    1

Yahu kusura bakmayın da saçma sapan şeyler yazmayın... Ben gayet iyi biliyorum, siz de bilseydiniz bu sorduğunuz soruların tümünün yanıtları olduğunu da bilirdiniz. Ara form da var, ara form fosilleri de var, kanıtları da var, hepsi var...

Siz yok dediniz diye yok olmaz bunlar...

Benden iyi biliyorsanız deyiverin bakalım neden balinaların memesi var, solungaçları yok ama burunları ve akciğerleri var, neden hiç kullanmadıkları ve bacakları olmadığı halde arka bacak iskeletleri var?

Siz becerip bunu yanıtlayabilirseniz ben de size araformları gösteririm.

Ayrıca günümüzde evrimleşme olmadığını kim söylüyor. Her yıl 100'e yakın yeni mikroorganizmanın ortaya çıktığı tespit ediliyor. Bitki örtülerinin, ekosistemlerin değiştiği bulunuyor.

Anlamadığınız, bilmediğiniz konuda laf söylüyorsunuz. Evrim durduk yerde çöl ayısının kutup ayısına dönüşmesi değildir. Şartları vardır. Çevresel izolasyon ve biyolojik zorunluluk olması gerekir. Yarın tepemize bir göktaşı düşerse o zaman görürsünüz evrimi.. Yoksa komşunun bahçesindeki tavuk 6 ayda dinazor olmaz.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

Benim yazdıklarımın saçma sapan oldugunu nereden çıkardınız ? işinize gelmedi mi yoksa ? ara form gösterecekmiş.. Ateist bilim adamları bile Ara formu bulamıyor ''Çünkü öyle bişey yok'' kendinizi kandırmayın.. Şimdi neden balinaların memesi var diyorsun komiksin gercekten.. bende sana soruyla cevap verıyorum neden balinaların memesi olmasın ?? Yaratan sana mı soracaktı Balınaların memesini yaratayım mı diye ? ya gercekten komık oluyorsunuz bana 1 tane ara form göster sadece 1 tane yaaa 1 taneeee hadi

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,öncelikle hepinizden bu konu başlığı altına altına yazmış olduğum,bigbang teorisi ile ilgili yanlış bilgiden dolayı özürdilerim.ben o şekilde hatırlıyordum ama metepe arkadaşımız doğrusunu yazmış.fakat benim değinmek istediğim nokta,evrenin ve güneş sisteminin nasıl oluştuğunu anlatmak diildi ki, zaten adı üstünde,bigbang teorisi,henüz sadece bi teoridir.teorinin anlamını bilmeyenler için yazıyorum.teori henüz kanıtlananmamış bilimsel önermeler demektir.metepe arkadaşımızın övgü ile bahsettiği izafiyet teorisi ve evrim teoriside,yapılan tüm deney ve çalışmalara rağmen,henüz gerçekliği kanıtlanmamış önermelerdir.ha bilim dünyası bu önermeleri destekler nitelikte pek çok bulguya ulaştığını iddia ediyor fakat malesef bilim dünyası,herkesin bildiği gibi,dün beyazdır dediğine,ertesi yıl ya da bikaçyıl sonra siyahtır diyebilcek kadar zıt teorilerde ortaya atabiliyor.benim anlatmak istediğim,bu bigbang denen teoriyi doğru olarak kabul etmiş olsak dahi,nasıl olupta,bu bigbang sonucunda,güneş sisitemi kadar tıkır tıkır işleyen,düzenli bi sistemin ve hatta o sistemin içinde insanoğlunun varolabileceği kadar akıllıca,tasarlanmış bi sistemin nasıl oluştuğu idi.demiş olduğum tam olarak,bu kadar zekice tasarlanmış bi sisitemin,ancak tanrı nın varlığı ile açıklanabileceği idi.öte yandan,bu teorilerin doğruluğuna inanan,belki de milyonlarca insan vardır,bu doğru olabilir.fakat dünyada tanrı nın varlığına inannan da milyonlarca insan olduğuna göre.inanaların ya da inanmayanların sayısınında,tanrı nın varlığına ya da yokluğuna bi kanıt teşkil etmediği açıktır.ben herkesin görüşüne saygılı olduğumu bi kez daha yazmak istiyorum ancak son olarak,fikirlerimiz ve duygularımızında,gözle görülür,elle tutulur olgular olamadığını fakat hepimizin onların varlıklarına,hislerimizle ya da insanların davranışlarından çıkardığımız sonuçlar sayesinde inandığımızı da hatırlatmak istiyorum.tanrı gözle görülmez,kulakla işitilmez,evet ona dokunamayız.tanrı nın varlığını ancak onun varlığını hissederek ya da yaşam tecrübelerimize bakarak anlayabiliriz.sonuçta,ne kadar kanıtlarsa kanıtlasın,bi insanın bizim hakkımızdaki gerçek fikirlerini ya da duygularını,anlamak istemediğimizde,nasıl anlamıyorsak,tanrı varlığını bizlere ne kadar çok anlatmak ya da hissettrimek istese de anlamayan anlamayacaktır diyorum.herkese saygılar.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

kişisel egoyu tatmin ertme çabası bir metepenin yaptığı bence hala tek doğru kabul ediyor evrim gibi bir konuyla ilgili bir şey demek istemiyorum da neyse ..diğer arkadaş da alınmış madem deyim o kadar yazıyorum engellilere uygun hale getirilsin otobüs ulaşım araçları vs diye hiç ses bile çıkmıyor siz de bir tek kendinize hayrınız var galiba vallaha cidden yazmaya üşeniyorum ama sinirlendirmeye devam ederseniz bu üşengeçliğimi yenebilirim ama şimdi sallamıyorum bir gün yüz yüze geliriz konuşuruz isterseniz ...ayrıca bimere vs bir çok konuda yazdım tcdd metro otobüsler gibi ama sonuç alamadım burada da yazdım böyle boş bir konuda yazmak istemiyorum çünkü zerre önemli bir konu değil bana göre siz kendiniz doğru kabul ettiğiniz şeyi dikte ediyorsunuz ve mutlak doğru diyosunuz teoreme neyse ALLAH hayırlısını versin fazla muattap olmamak için de kısa kestim ama zorluyorsunuz bakalım ....

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    1

Ben balinaları boşa sormadım sana...

"Neden balinaların memesi olmasın ki?" çok açıklayıcı ve süper güzel bir yanıt olmuş. Böylelikle balinaların neden memeli olduğunu öğrenmiş olduk! İşte gerçek bilim dediğin böyle olur!

"Ben de neden insanların solungaçları olmasın ki" diyorum ama nedense yok!

Balinalara dönecek olursak:

evrimbalina - Biz, neyiz? Tanrı ve engelliler..? [Tartışma]

Bugün aynı soydan olan en yakın akraba canlı ise Su Aygırıdır. Su aygırları yaşam şekli olarak balinaya en fazla benzeyen hayvandır. Genetik akrabalığı ise diğer tüm canlılar içinde en fazlasıdır.

Şimdi seni ikna etmek için tek elimle amuda kalkıp diğer elimle çember çevirirken kuş mu tutmam gerekecek?

Kusura bakma onu yapamıyorum.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe
    METE,
    Biran için söylediğin herşeyin doğruluğunu kabul ettik diyelim.
    çok kılışe olacak ama tatmin edici bir cevap cidden iyi olurdu.
    akıl nedir?
    ayırt etme yetisi?

neden düşünüyoruz..yani birçok farklı canlı çeşiti var bildiğin gibi,
    börtü böcek,kanatlı kanatsız.

peki aklını bu düzeyde kullanan,teknoloji üreten,düşünen,makina kullanan neden sadece bizim türümüz.
    yani neden sadece biz bu yönde bu kadar evrildik.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

şimdi sen benım o attığın resime inanmamı mı beklıyorsun ? valla bravo tek bir resimle benı evrime inandırdın tebrik ederım ara form bu resımde mı yanı ? kardeş bence sen bilimin ne oldugunu öğren gel yorma bizi

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elma ve gül aynı soydan gelir ve türlerini devam ettirmek için daha çok alana yayılmak için tohumlarını havaya yayarlar, hayvanlar yaysın diye bitki kendini çekici gösterir. Bunlara katılıyorum. Ama bunlara bakınca programlanmış makine gibiler sanki demi? Bunları bitkilerin yapabildiğine inanıyomusun gerçekten? Ya bunu yapabilmek için ilim sahibi olmak gerekir, bunu neden kabul edemiyosunuz arkadaşım? O beyni olmayan bitki bunu kendi iradesiyle akıl edip yapamaz. Bakın türkçe yazıyorum ya bunu anlamak bukadar zor değil.. Elmadan sadece insan değil hayvanlarda yararlanıyo demişsin. Tabiki de yararlanıyo çünkü tüm mahlukatın rızkını veren Ya Rezzak dır. Evrim teorisi Darwin'in bi adaya gidip, ağaç kakanları gözlemlemesi sonucu çıkmış. Ağacı kaktıkça burunları incelip uzamış ve evrim teorisi demiş bu bilim adamı. Evrim teorisi gerçek olsaydı eğer, bugun müzelerde evrim arasında kalmış yaratıkları görürdük.. tam anlamıyla evrilmeyen varlıklar olurdu.. ama bunların hiç biri yok. Bu hayallerinizi yıkabilir ama hiç bizaman kesinliği kanıtlanamayacak bi teoriye tapıyosunuz.. ama Darwin'in her söylediği yanlış demiyorum. Hayat suda başlamıştır dediği doğru. Ama bu zaten 1400 yıl önce Kuran'da yazıyodu. Biz tüm canlıları sudan yarattık.. ya tamam herşeyi inkar ediyosunda portakalıda mı inkar ediyorsun senin için dilimleyip koymuş ya

Sayfa 40 / 73 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon