Sayfa 31 / 73 İlkİlk ... 2127282930313233343541 ... SonSon
Toplam 1082 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:51
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Koca dunyayi kisa sure içinde yaratan, insan kadar güçlü bir organizma yaratan rabbimizin sizce bizi unutmasiMumkunmu? Sadece normal bu rahatsizliklarimiz olmayan saglikli bireyler olsaydik belkideÇok zalim zevk peşinde koşturan biri olmamizi istemedigi icin aslinda onun cennetini hakketimizi ve bizi orda Gormek istedigi icin Verdi bize bu sakatliklari ki gunaha baticak imkanlarin gelismesine Engel oldu taa bastan Belkide bizde karsiliginda 3 gunluk dunyada sıkıntı içinde yasayip baki alemde rahatlik Verdi belkide ama biz bunuDusunemiyoruzdur.

merdoli;

Bence engelli insanlar rabbimizin biz insanlara ne kadar merhametli yaklastiginin canli kanitidir.Bu arada Ben beyaz tenli 15-20 yas araliginda lokum gibi bir bayanla ewlenmek istiyorum ilgiliAdaylara duyurulur.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmak ne mükafattır nede ceza en basiti beni Allah yaptığım birşey için cezalandırmadı yada şu kuluma kefaret olsun diye engelli yapmadı çatıdan düştüm fizik kuralları gereği belim kırıldı ve felçli kaldım doğuştan engelliler ise genetikten dolayı engelli oldular engelli olmak bizi ne cennetlik yapar nede cehennemlik bizlerin ibadette kazandığı sevap diğerlerine oranla fazladır yada sağlıklı bireyin kolaylıkla yaptığı işlemleri (tuvalet ihtiyacı gibi) bizler zorlanarak yaptığımız için sevap kazanırız tabi bunda hamd etme zorunluluğu vardır yani esas olarak biz neyizin cevabı sadece hasta kullarız

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

kutsal kitaplaRI okumuş birisiyim.
    temel eğitimimde hiçbir dini eğitim almadım için sorguluyorum.
    çocukluğumda, ilk camiye gidişim eniştem vasıtasıyla bir teravi namazıydı. ''beni takip et, ben ne yaparsam aynısını yap, içinden geldiği gibide allaha dua et'' dedi. bende, ''aLLAHIM SENİ ÇOK SEVİYORUM, ALLAHIM SENİ ÇOK SEVİYORUM'' dışında bir dua edemedim. o gün peygamber efendimizin sakalını gösteriyorlarmış, herkes ağlıyordu, bende ağladım. nedenini şimdi bile bilemiyorum.
    ama bazı arkadaşlarım dua türkce yapılamaz diyor.

sonrasında bütün tarihi camilere gittim. (istanbul, bursa, trakya) tabiiki turist olarak.
    ve istanbuldada, yurt dışındada birçok kiliseye gittim, adet üzerine mum yakmışlığımda oldu.

insanlar, dinler içinde din yaratıyor, ibadet yaratıyor. bunlara ne gerek varki. allahın farklı farklı dinleri yoık, anlatmak istediği hep aynı şey.
    ''iyi olun, mutlu olun, kimseye zarar vermeyin, paylaşın''
    oysa biz bunların tam tersini yaptık asırlarca.
    din adına, allah adına birbirimizi katlettik. neyi paylaşamıyoruz anlayamadım. allahsa, hepimizin allahı.
    bu yaşıma kadar islamın tek değişmeden kalan din diye biliyordum. sevgili demirc ve metepe sayesinde bunun yanlış olduğunu öğrendim.
    şimdilerdede barnabas incilini okuyorum. isa ile yaşayan, o zamanları kayıt eden bir havari.
    bu bitincede budizm öğretilerini okuyacağım.
    gün ola, harman ola. günün ne getireceğini kimse bilemez,

inandığım şey ne biliyormusunuz. doğru ve dürüst insan olunca, hiçbir dine ihtiyacınız yok.

şahsi fikrimdir ; ''allah'' kişiselleştirilmiş bir isimdir, sadece islama uygundur.
    oysa tanrı, varoluştan beri olagelen inanç biçimidir. ortak değerdir.
    dünya sadece arap yarımadasından ibaret değildir. niye çinde, amerikada, avrupada peygamber çıkmadı. oysa, şu veya bu şekilde insanlar ibadet ediyordu tanrı diye. başka seçeneklerimi vardıki zaten.

insanlar. vahiy gelmeden, ayet gelmeden,peygamber gelmeden kendi içlerinde tanrıyı yaratmış. bir yaradan olduğunu düşünmüş. bunu yargılamaya kimsenin hakkı olduğunu düşünmüyorum. hatta biraz daha ileri gideyim. allahın bile yargılamaya hakkı yok.

issız adalardaki, keşfedilmemiş topraklarda insanlara, allah duygusu veripte, kendi varlığını göstermiyorsa. orada yaşayan insanların kendisine tanrı yaratmasını nasıl eleştirebiliriz.

yüzlerce, belkide binlerce peygamber arap yarımadasından çıkıyor. dünya sadece buradan ibaret değil.

musa'dan olanları, isa katletti.
    isa'dan olanları, islam katletti.
    sonunda hepsi, allah adına birbirini katletti

burada bir yanlış var arkadaşlar.

günümüzde el_kaide,
    allah adına çoluk çocuk demeden katliam yapıyor.

varlığına, birliğine inandığımız allahımız eminimki böyle şeyler emretmiyordur.
    o halde tek seçenek kalıyor. KURAN'DA GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞTIR.
    Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (10.05-2014 Saat 05:42 ).

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

bu yasina kadar islamin tek degismeyen din oldugunu anlamissin. turlu mezhep tarikat var,bunlardada turlu seyh imam bilgin gecinen var, hepsi kendine yasadigi zaman gore yormus o yorumlara bakarsan cok degistirmisler muslumanligi. degismeyen kurani kerim, dunya durdukcada degismeyecek
    zaten muslumanlik diger dinlerin bozuldugu icin allah tarafindan muhammet mustafayi peygamerlik verilip insanlari dogruya yoneltmesi
    sen nasil okullarda okudunki, ben din bilgisi ve ahlak dersimiz oldugunu, o derste dini ahlaki islamin sartini sureleri okudugumuzu ogrenip sinavdan not aldigimizi biliyorum ilkokulda.
    araplar dunya yuzunde en bozguncu en sapik insanlar oldugu icin butun peygamberleri onlara gondermis allah
    dini tartismaya girecek kadar engin din bilgim yok ama din insanlarin ihtiyac duydugu bir seymiski insanlar dinlere inaniyor.
    dini iktidar icin kullananlar dine zarar veriyorlar dini carpitabiliyorlar.bu el kaideler el nusralar hepsi bir hepsi insanlarin mutlu olmasini degil kan govdeyi goturup kimbilir kime hizmet isi.

Üye
    osmanmuhammed Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

din inanç çok hassas konular burada birisi dinim hakkında cahilce ileri geri konuşursa iş başka yerlere gider o yüzden konunun acil kapanması lazım..allah insana akıl vermiş kullanma kılavuzu olarak kitabını vermiş araştıran herşeyin cevabını bulur orada bulamıyan aklından şüphe etsin ..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostempati;
    Herkes kendi aklı adına konuşsa daha iyi olmaz mı ? mesela dostempati arkadaşımız sınırlı bir akla sahip diye bizi de kendi kategorisine çekmeye çalışması doğru mu ? Birde bizlere şaklaban demesi çok ayıp,insan fikirlerini bu şekilde savunmamalı

MeTePe;
    Metepe bey yorumlarınızı hayretler içerisinde okuyorum ,sanki biraz yanlış bilgiler veriyorsunuz,bana öyle geldi ama sağlık olsun

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    17

YELPAZE----"inandığım şey ne biliyormusunuz. doğru ve dürüst insan olunca, hiçbir dine ihtiyacınız yok."------- EVET KESİNLİKLE DİNLERE İHTİYACIMIZ YOK.HATTA DİYORUMKİ DİNSEL DÜŞÜNÜRSEK ASLA GELİŞEMEYİZ.

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yuh artık abartmayın beeee

Üye
    osmanmuhammed Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni yaradanı sen nasıl tanımassın sen neden yaratıldın bir araştır yol yakınken dön gerçi sen öbür dünyada belkide hesaba çekilmiyeceklerden olabilirsin...--delal--hanım

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Köpek var diye sokağa da mı çıkmayalım arkadaş...
    Köpek köpekliğini yapacak insan da insanlığını...
    Köpek deyip de hor görme aman haa onun da var bir sırrı...
    Kalbine sor o sana söyler bu sırrı...

Kalperenlere
    selam olsun...

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Din Manevi bir olgudur, Fiziki bir yaptırımı yoktur.. Eğer Tanrı diye bir şey varsa ve Dünyayı yönetiyorsa ben bu kadar kötü yönetici görmedim.

herkes aynı inancı benimsemek zorunda değil.. hem diyorlar ki Bu dünyaya sınav için geldik.. hemde allah öyle istedi böyle oldu madem sınav için geldin sınavda niye karışsın ki? Alınyazısı - kader Değişir mi? kader değişmez alnımıza ne yazıldıysa o diyorlar sonra değişmesi için dua ediyorlar.. hem dünya işlerine karışacak.. hemde kendi değiştirdiği kaderden hesap soracak.. Komik yani.. Tüm dinler komik.. ve Efsanalerden ibaret..

yalan söyleme - hırsızlık yapma - komşuna selam ver - çocukları sevindir - hayvanlara eziyet etme vs.. zaten tüm dinler seni kabul eder

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yelpaze Mesajı Gör
    bu yaşıma kadar islamın tek değişmeden kalan din diye biliyordum. sevgili demirc ve metepe sayesinde bunun yanlış olduğunu öğrendim.
    yelpaze islam değişmeyen tek dindir benim eleştirilerim mezhepler üzerindedir maalesef mezhepler günümüzde dinin yerini aldı kuran aynı kuran hatta ilk orjinal yazımlardan biriside topkapı sarayında bulunmaktadır ayetlerde hiçbir değişiklik bulunmamaktadır ama mezhepler mantığa aykırı olarak ayetlerden tuhaf anlamlar çıkartmaktadırlar örneğin şia zekatı kabul eder ama zekat mal değil ilimdir ilim sahibi olanlar ilmi öğretmelidir(kast edilen sadece dini ilim) diyerek kendince din çıkarmıştır kimi mezheplerde ali Allah'tıra kadar sapıtmışlardır hatta bazı mezhepler saçmalıklarına kuranda bahane bulamayınca kuranın sayfalarının eksiltildiğine kadar götürmüşlerdir yani işin özü kuran indirildiği günden beri aynıdır ama insanlar her ayeti işine geldiği gibi yorumlamışlardır arap yarım adasına gelince islama göre ademin indirildiği bilme göre adamın hayat bulduğu yer afrika çoğrafyasıdır ilk peygamber ademdir ve kurana göre her kavme peygamber yollanmıştır yani senin düşündüğün gibi eşşeği saldım çayıra diye bişey yok binlerce peygamber var tabi bunlar islamın tezleri Allah'ın varlığına inanmayanlar için hiç sorun yok islama inanmayanlara kimsenin neden inanmıyorsun demi hakkı yok lakin islmda bana göre derseniz orda dur derler dinde bana göre olmaz kurana göre olur ya inanırsın yaparsın yada inanmaz yapmazsın din konusunda kim doğru kim yanlış bunun kesin cevabını almanın tek yolu mezara girmektir

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen mezara girip beklemeye geçicez olay budur...

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lal Olan Yüreğim... Gel seninle Yar'e gidelim... Gel benliğimizden vazgeçip Aşk ile Sükut-a erelim... Ne gelirse Hak'dan deyip Razı gelelim... Gel gönül biz kendimizden Vazgeçelim... "Bismillah"deyip"La İlahe İlallah "ile"Hamd edelim..!!

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kime göre engelli, neye göre engelli... Engelli olmak et ve kemiğin eksik olması mı ya da yere basamamak mı, tutamamak mı, görememek mi... Acımasız bir katil belki engelli değildir, eli ayağı tutuyordur... ne diyeceğiz aferim mi diyeceğiz? Ya katil olsaydın, çocuk istismarcısı olsaydın, ya aklın olmasaydı, ya aklın olup da yokmuş numarası yapan bir zavallının dibi olsaydın, hatta dibinin dibinin dibi olsaydın, ya cehennemin dibine gidecek olsaydın ne olurdu halin...

Şükür şükür yine şükür yetmez kardeşim hep şükür...

Sayfa 31 / 73 İlkİlk ... 2127282930313233343541 ... SonSon