Sayfa 23 / 73 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 1082 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hocam öyle bir soru sormuşsun ki forum kitlenmiş!Açılmaz bir kilitle hemde!
    Ya hocam bırakın bunları.Bu sınavdan herkes geçer.Ben izmir'e gittiğimde 2005 veya 2006 da doktor bana dedi ki ben seni keserim ama kalkamazsın.Bunu göze alır mısın?diye sorduğunda direk alırım diye cevap verdim.Ama eve gittiğim de belki 2 yada 3 gün doktorun dedikleri kafamdan çıkmadı.Tabi buna ailem karşı çıktı.Doktorda o riski almadığı için öyle kaldı.

İşyerimde bazen engelimle dalga geçerler.Ben de böyle şeylerin üstüne fazla gitmem.Çünkü kavga çıkar.O sağlamda ne oluyor?Sonuçta ben ondan bedenen eksikim.Kafamda çalışıyor,elllerimde,ayaklarımda.

Diyeceğim şu;Sen bu dünyaya kendi isteğinle gelmediğin gibi vücud şeklinide kendin belirlemediğin gibi.Hocam herkes sınavı farklıdır.Kimi parayla,kimi çocuğuyla imtihan olur.Düşünsene sen sağlıklı olsan çocugun engelli olsa ne olurdu?Hocam tek taraflı düşünmemek lazım!

Belki yanlış yazmış olabiliriz ama saygılar bizden!

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir öğretmenin sınavı gecemeyecegini bildigi halde öğrencisini sınava tabi tutması ve ögrenci gecemeyince de onu cezalandırması kadar ironik

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ferit şeytan melek değildir karıştırma o cinlerdendir meleklerin düşünce özgürlüğü yoktur cinler ise tıpkı insanlar gibi hür iradeye sahiptir elma meselesine gelince kuranı okuduğunda görürsün ki Allah yarattığı ve yaptığı her şey nedenler vermiştir bir şey durup dururken olmaz örneğin dünyanın yaradılışında ol dedim oldu demez önce suyu yarattım suyun içinde karayı oluşturdum (bilimsel olarakta önce su sonra toprak oluşmuştur) der zaten bu nedenle evrim teorisi islama tezat oluşturmaz ha tanrı varsa evrim yoktur tezi bize değil hristiyan ve yahudilere aittir ama esas olan şu ki dine ya inanırsın yada inanmazsın bu tamamen senin hür iradene kalmış inanmazda ölünce haklı çıkarsan ne ala toprağa karışır gidersin ama haksız çıkarsan geri dönüşün olmaz

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Tartışma ilginç bir yöne doğru evriliyor...

İslam, deizm, teizm, ateizm arasında gezinip duruyor.

Bakalım daha nerelere gidecek....

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demirc;

demirc kardeş dediğim gibi bu konuda herkesin görüşüne saygım vardır.. Ama hak vermiyor degilim sana öldükten sonra cennete (varsa) şayet gitmeyi cok isterdim göğüsleri yeni tomurcuklanmış bakire huriler ve şaraptan şelaleler bir erkek için reddedilemez bir yer.. Lakin benim dünya görüşüm kadınların fiziksel olarak farklı da olsa insani olarak hicbir erkekten farklı yanı olmadıgını ayrıca alkol vb gibi ürünlerini sevmemem şayet inanacaksam da cennete gideyim diye de inanacak biri olmadıgım icin kadın olsam sağlam ateist olurdum bu duruma göre cennetin erkekler icin yaratılan bir yerden ibaret görürdüm her ne kadar cennet annelerin ayaklarının altındadır denilse de ki hep sözde kaldıgını bildigim halde...herneyse şeytan cin ya da melek burda değinmek istedigim "iddia "ya tutulması durumu... Bu arada ben evrime hic deginmek bile istemiyorum ayrıca evrime inandığımı ya da inanmadıgımı da söylemedim soru cevap tartışma şeklinde konu uzadıkca uzar cevap yetiştiremeyiz birbirimize sohbet icin teşekkürler iyi günlerde kalın

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

MeTePe;

Abi evrim teorisiyle evrenin ve dünyanın oluşumu da birbirine karıştı Herkes fikirlerini söyledikçe tartışma daha renkli daha verimli bir hal alıyor. Keşke daha fazla insan din üzerine özgürce konuşabilse

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış anlaşılmasın evrim varmıdır yokmudur zerre umursamam ama olması islami açıdan sorun teşkil etmez lakin insan bunun dışındadır her şey için neden sonuç ilişkisi kurulmuştur kuranda ama insanın yaradılışı hakkında sözü kesindir biz önce ademi yarattık merdoli bu ülkede nede dünyada dini konuda çok sayıda tartışan bulamazsın bi taraf tamamen yoksayar diğer taraf körü körüne bağlanır tartışanıda kafir ilan eder arada çok nadir insanlar din üzerine eğilir araştırmalar yapar bunları akıl süzgecinden geçirir ya ateist olurlar yada koyu dindar o insanlara denk gelirsen tartışma zevkli ve eğitici olur aksi halde sığ lafların dışına çıkılmaz

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: merdoli Mesajı Gör
    Keşke daha fazla insan din üzerine özgürce konuşabilse

Din üzerine "özgürce" konuşmak ülkemizde yasaktır... Başka her türlü inanışa her türlü hakaret yapılabilir, eleştirilebilir, yorum yapılabilir.

Ne biçim konuşuyorsun sen öyle?

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kuran, evrimi darwinden daha çok savunur. allah, kainata belli yasalar koymuştur herkes o yasalara tabidir ve herşey belli süreçler de, neden ve sonuç ilişkisiyle oluşur.

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece konuyu okudum diger yorumları okumadım ve konuyu açan arkadaş için söyleyebilecegim tek şey şeytana uymuş kafasındaki şeytanı yensin hayır ve şerrin Allahtan geldigine inansın o yazdıgı şıkları düşünmeyi bıraksında kendine sunulan hayatı yaşamanın tadına baksın ama güzel düşünerek böyle düşünceler insanı imanından eder Allah korusun yaradılışla ilgili neden niçin soruları sorarsanız yaradan oldugunuzdan daha beterini verir bu halinizi ararsınız kendinize gelin.... yorum yapan arkadaşlar sözüm sadece bu konuyu açanadır... offf darlandım

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gayet güzel bir başlık açmış arkadaş bence. Saygı çerçevesinde din, inançlar konusunda herkes konuşabilmeli, fikirlerini açıkça paylaşabilmeli, birbirinin düşüncelerinden istifa edip tartışılabilmeli. Bu tarz şeyler konuşulursa işte şeytana uymuş, çarpılcak beter olcak gibi söylenimlerde bulunmak bunlar çok sığ düşünceler artık. 2500 yıl önce yunan filozof sokrates zehir içirtilerek idam edilmişti o dönemde sadece çabası insanları düşünmeyi öğretmekti şüphe ederek doğru karara varmalarını sağlamaktı dinsizlikle suçlandı öldürüldü. Ama artık o devirlerde yaşamıyoruz...

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

magus2120;
    Anladığım kadarıyla evrim hakkında ciddi bir bilgi eksiğiniz var. İslam dinine mensup herkesten canlılığın temelinde yaratılışçılığın olduğunu kabul etmesi beklenir. Hiçbir semavi din evrim ve canlılığın başlangıcı hakkında yaratılış teorisi dışında teori kullanmaz. Bilgilerinizi tazeleyin ve öyle gelin lütfen

MeTePe;
    Dilimin ayarı yok abi ben ne yapayım

nurayyy;
    Her şeyden önce 300 küsür cevap yazılan böyle bir tartışmanın sadece ilk mesajına bakarak yorum yapmanın çok mantıklı olmadığını düşünüyorum. Ayrıca mesajımızı tamamen bana yönelik yazdığınız için gönül rahatlığıyla cevap verebilirim. Size 3 sorum olacak. 1- Eğer "düşünmeyi bırakacaksam" primatlardan ne farkım kalır? 2- Tanrı bana akıl ve özgür irade verdiyse bunu neden kullanmamı istemesin? 3- Düşünmeyi birakip sadece sunulan hayatı yaşamanın tadına baktınız diyelim. Ahirette Allah size "Ben sana AKIL verdim sen onla ne yaptın bakalım?" derse cevabınız ne olur?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

merdolı brova

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar,reenkarnasyonun Hristiyan inancı olduğunu yazmış.bu kesinlikle yanlış bir bilgidir.ben kuranıda,incilide,baştan sona okudum.reenkarnasyon Hindistan çıkışlı bi inançtır.bilmeden yalan yanlış bilgiler yazılmasın lütfen.reenkarnasyona inanan pek çok insan var dünyada ve bu kişilerin bazıları Hristiyan,bazıları Müslüman,bazıları Yahudi,bazılarıda diğer inançlara sahip ülkelerden olmak üzeredir.ayrıca ben bir yazımda,renkarnasyonda,tanrı inancı vardır yazdım fakat yoktur yazmışım gibi algılanmış.son olarak bunuda düzeltmek istedim.

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ALLAH,a inanıyorum tanrı diye birşey yoktur.

Sayfa 23 / 73 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon