Sayfa 22 / 73 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon
Toplam 1082 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MeTePe;

Abi desteğin için çok sağol. Kaydettim bu mesajını. Sık sık okumayı düşünüyorum. Özellikle kendimi bunun gibi çıkmazda hissettiğim anlarda.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herhangi bir şeyi din üzerinden tartışacak o konuda yorum yapacaksanız öncelikle dini iyi bilmeniz lazım yarım imam adamı dinden çıkartır burada inanmayan arkadaşların sordukları yada verdikleri cevaplarda zerre sorun yok lakin inanan arkadaşlar öyle absürk cevaplar vermişsiniz ki dini bilgim olmasa ateist olurdum
    hiçbirimizin engeli yaradılış hatası değil sen saatte 200km hızla duvara toslarsan yada yüksekten düşersen fiziğin kanunları gereği ödeyeceğin bedeller bellidir akaraba evliliği yaparsan yada hamilelik esnasında beslenme hataları yaparsan biyoloji devreye girer yeni doğan bir bebeği her gelen öperse bunun getireceği sorunları doktorlar sıralar yani her engelin genetik, hastalık, kaza gibi nedeni bellidir siz Allah'tan ne yapmasını bekliyorsunuz arabanın freninemi basacak kuzenler evlerin bu nikah kıyılamaz siz kardeşsinizmi diyecek bunları yapsa insanın iradesi diye bir kavram kalırmıydı unutmayın bu kavram bizi biz yapar tüm hastalıklar kötülükler yokluklar bizden alınsaydı buraya dünya değil cennet derdik
    engelli olmakla cennetin direk bağı yoktur cennet için öncelikle müslüman olacaksın kul hakkı yemeyeceksin ibadetini yapacaksın ha şu var engelinizden dolayı insanların rahatlıkla yaptıkları şeyleri siz binbir çileyle yaparken bunun karşılığında mutlak sevap alırsınız öreğin insanlar tuvaletini yapınca sevap almaz ama felçli olan alır tabi sevabın yazılması içinde öncelikle müslüman olmanız lazım yok öyle ben engelliyim her haltı yerim ahirette cennet isterim

KADER: insan kaderinde yazıyor diye birşey yapmaz yaptığınız için kader yazılır buna ölümde dahildir

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer islamiyete mensupsanız tasavvuf düşüncesi göre değilde kuran ayetlerine göre sorularınızın cevabını alırsınız. tanrının insanın yansıması olduğuna dair ayetlerde bir şey olmadığı gibi böyle bir inanca sahip olmak tanrının benzersizliğine ve kusursuzluğuna red etmektir. insan sonlu ve sınırlı bir varlıkken, tanrı sonsuz ve sınırsız bir varlıktır. dünya imtihan yurdu sabır ve şükür etmek gerekir.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

demirc;

Homo sapiens sapiens, Descartes'ın deyişiyle düşündüğünün üzerine düşünebilen insan anatomik olarak 200.000 yıl önce Afrika'da ortaya çıkmış ve modern davranışlarına 50.000 yıl önce kavuşmuştur. ABD Nüfus Referans Bürosu'nun açıkladığı bilgilere göre modern insanın oluşumundan İslamiyet'in yayılmaya başladığı 7. yüzyıla kadar yani yaklaşık 50.000 yılda dünya üzerinde yaşamış olan toplam insan sayısı 55-60 milyar civarında. Cennete girebilmek için ilk şartınız müslüman olmak olduğuna göre sizce bu kadar insan öldükten sonra nereye gitti acaba diye sormak isterim

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merdoli sorun her ne kadar kulağa etkileyici gelse de aslında islami açıdan çok saçma ve yersiz Hz. Muhammed son peygamberdir başı olmayanın sonu olurmu

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Abi sorudan kaçıyorsun ama bak. Sorunun saçma olup olmadığını sormadım ki ben. İslamiyetin yayılmaya başladığı 7. yüzyıldan önce yaşayan insanların "İslami açıdan" öldükten sonra nereye gittiğini sordum.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzel kardeşim sorunun cevabını zaten verdim Hz Muhammed son peygamper olduğuna göre daha öncede Allah elçiler yollamıştır mantığını çıkartamıyormusun Hz.İsa'dan önceki yahudiler cennete gider Muhammed'den önceki hristiyanlarda cennete gider musadan önceki tek tanrıya iman edenlerde cennete gider yeni bir din gelene kadar bir önceki dine iman eden onun kurallarına uyanlar cennete gider lakin yeni din geldikten sonra bir önceki dinlere uymanın anlamı kalmaz islam dediğin Hz. Muhammed'le başlamaz insanlık tarihiyle başlar din ve inanç aynıdır sadece şeriat kuralları değişir galiba okuduğun kutsal kitaplar arasında Kuran yoktu olsaydı bu soruların cevabını orada çok rahat bulurdun birçok kutsal kitap okudum din felsefesi araştırdım diyen biri bu soruyu sormaz

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bak ne güzel anlattın işte şimdi. Saçma ve yersiz demektense böyle güzel güzel anlatsa herkes hem her okuyan rahatça anlar hem de insanlar biraz daha bilgilenip fikir sahibi olurlar. Sorduğum bazı soruların cevabını ben de biliyorum elbet. İki ayrı yazardan Kur'an-ı Kerim meali okudum ben. Ancak bazı soruları başka insanların nasıl cevaplayacağını merak ettiğim ve olabildiğince objektif bir tartışma platformu oluşturmak istediğim için açtım zaten konuyu.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merdoli;

demirciye sorarsan o da sana o insanlar montajdı ,gerçeği biziz diyecektir

Üye
    inadına-yaşamak Avatarı

Gerçek Adı
    nizamettin
    Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mert Kardeşim Anladıgım Kadarıyla Engelin Nedeniyle ALLAHA İsyan Ediyorsun Özellik Senin Ergün Beye Yazdıgın Bir Cümle Dikkatimi Cekti (Ancak bunların hepsi yine insanlar tarafından yazılmış şeyler.) Sana Sadece Şunu Demek İstiyorum Hani Demişsin Ya İnsanlar Tarafından Yazılan Şeyler ALLAHIN Bize Verdigi Emirler Görevler Buyrukların Hangisinde İnsan Oglunun Alehine Bir Görevdir ? Örneğin Namaz Kılmak- Oruc Tutmak -Zekat Vermek- Mazluma Fakire Bakmak - Komşun Açken Tok Yatma Gibi Buyrukları Vardır Ben Sadece Birkacına Deyindim. Hangi İnsan Oğlu Bu Kadar İyimser Düşünebilir ? ALLAHIN Bize Emrettiği Buyrukların Hepsi Bizler İcindir Güzellik İcindir. İnsan Oglu Bu Kadar İyimser Bu Kadar Lehimize Şeyler Düşüneceğini Zannetmiyorum. Sana Abi Kardeş Bir Dost Tavsiyesi Sadece Yarım Saat Kafanı Yastıga Koy Sadece ALLAHIN Bize Emrettigi Buyrukları Düşün Eminimki Anlıcaksın Bu Sır Perdesini.

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünyada bunca acılar yaşanırken savaşlar yaşanırken çocuklar ölürken ve hala buna yukardan bir müdahele edilmiyorsa kafanızda var ettiğiniz Tanrı sizinle sadece alay ediyordur

Üye
    inadına-yaşamak Avatarı

Gerçek Adı
    nizamettin
    Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın Ferit Bey Eskiden İnsan Oglu Kavim Kavimdi Bu Kavimlerin Arasında Kötülük Hayasızlık Vs Vs. Şeyler Oldgunda ALLAH Onları Kavim Kavim Canlarını Birden Alıyordu.Ama Şimdi İse Ahir Zamandayız Nerdeyse İyi İnsan Kalmadı Dünyada ALLAHIN Bundan Sonraki Müdahalesi Kıyamet Olacak. Eger ALLAH Kötü İnsanları Cezalandırmış Olsaydı Dünyada İnsan Kalmazdı.ALLAH Cok Az İnsanın Yüzü Suyu Hürmetine Kıyameti Koparmıyor.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

inadına-yaşamak;

Öncelikle tanrı kavramına bir isyanım veya itirazım yok. Sadece onun bize verdiği kabul edilen düşünme yeteneğimi kullanarak kendi kendime inanç temellerimi oluşturuyorum o kadar. Eğer isyan ediyor olsaydım konuya tıkladığınızda karşılaştığınız ilk mesaj çok farklı olurdu. Ayrıca herhangi bir şekilde ilahi olduğu kabul edilen buyrukların insanoğlunun aleyhine olduğunu söylemedim. Ancak bu buyrukların hepsinin insanlığın lehine olmasının onların ilahi olduğunu kanıtlamaya yetmeyeceği düşüncesindeyim.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mert ne yaparsan yap nerde ararsan ara bir yaratıcıyı kanıtlayan bişey bulamazsın zaten bu yüzden dinler inanç olarak adlandırılır Allah'ın ıspatı olsaydı buna bilim derdik ve dinlerin mantığı kalmazdı ya inanırsın yada inanmazsın doğru yolu bulacam derken dikkat et ecel seni bulmasın

Lovex72;
    sınavda cevapları vermeyince öğretmenler yokmu sayılıyor

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şunu anlamıyorum Sen ki Tanrı'sın ve kendi yarattıgın bir Melek (şeytanla) bahse tutuşuyorsun ve insanoğluna güvenip ademin elmayı yemeyecegini söylüyorsun ve yiyecegini bildigin halde onları cennetten kovuyorsun .. sen ki herşeyi gören bilensin kaderi yaratan sensin kaybedecegini bile bile ve de kendi yarattıgın iblisle bahse nasıl tutuşuyorsun aklım almıyor ve mantıklı da degil... Kimsenin inancına saygısızlık yapmam herkes her istedigine inanır saygı duyarım aksine saf duygularla inancına baglı insanları severim..Lakin insan düşünmeden edemiyor... merdoli arkadaşın dediği gibi sahip oldugum beynim bana bunları düşündürüyor ve bunlar günahsa şayet bana bunu veren Tanrı ise o zaman ben bunu düşünürken aslında Tanrı2nın kendisi de suçlu değilmidir..Bununla ilgili daha bir çok şey var aslında yazabilecegim ama dediğim gibi herkesin bu konuda her görüşüne saygım vardır inançlı ya da degil.. İç huzuru nasıl elde edebiliyorsanız bence öyle düşünün ve elinizi de vicdanınıza koyun...

Sayfa 22 / 73 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon