Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 179 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 07.01.2015 yazısından sonra Cuma günü 09.01.2015 tarihinde acil olarak Çorlu Devlet Hastanesine kalp yetmezliğinden dolayı hastaneye yatırdılar, yapılan tedaviyile durum biraz stabil hale getirildi ve bugün taburcu oldum.
    Yarın sabah Tekirdağ Namık Kemal ünüverste hastanesine yatış yapacam ve kalp sol vertikul elektrik iletişim hatları tamamen kesilerek ablasyon yapılacak ve CRT pil takılacakmış.
    İşemi prof.Niyazi Güler yapacak.
    Hastane doktor ve pil hakkında yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu tip bir uygulamada mortalite olur mu .

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Muhtelen DDDR Pil takılacak sana. Her ameliyat bir risk taşımaktadır. Ama bu pil takkılırsa sadece üst kısım uyuşturulup öyle operasyon yapılıyor. Korkacak veya endişe edecek bişi yok. Sadece göğsünde bir metale alışman biraz vakit alabilir. Onun dışında hayatını herşey normalmiş gibi sürdürebilirsin.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorun söylemesi CRT-D pil takılacakmış,
    sormakistediğim ben iki defa ablasyon oldum, fakat ablasyonu kasıktan yaptılar, şimdi mademki pil takacaklar ve tekrardan ablasyon gerekiyormuş bu işlem koldan veya pilin takıldığı yerden mi yapılacak, kasıktan mı yapılacak.
    Ve en önemlisi doktor ve hastane hakkında bilgi verirmisiniz
    Konu S&S tarafından değiştirilmiştir (12.01-2015 Saat 18:02 ).

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

S&S arkadaşım,

Son ventrikülde işlem yapılacaksa kasık veya koldan işlem yapılması gerekir. Ama solda işlem yapılması biraz istisnai bir durumdur. İletim hatları sağdan gittiği için genellikle ablasyon işlemleri de sağda yapılır.

Kalp pili, "genellikle" köprücük kemiğinizin hemen üstünden geçen TOPLAR DAMAR yoluyla, kalbinizin sağ karıncık ve kulakcığına erişilerek takılır. Siz takılacağını söyledikleri pil CRT-D, aynı zamanda defibrilasyon (D) özellikli olduğu anlamına geliyor. Yani, bir taşikardi olduğunda otomatik olarak şok verecek ve bunu durduracak özellikte olacak.

Kalp pili işlemlerinde mortalite son derece düşüktür. Size büyük olasıkla ablasyon işlemi öncesinde geçici (kasıktan) pil takarlar. Ablasyondan sonra da kalıcı pili koyarlar. Elbette her tıbbi işlemde risk vardır. Ama normal şartlarda böyle bir işlem için sorun çıkması pek beklenmez.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

24.01.2015 yatış verdiler ve CRT-D pil takılacak prosedürü yotube'den buldum : CRT slide set for primary care physicians - YouTube

Üye
    vatan_60 Avatarı

Gerçek Adı
    vatan
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 211 yılından bu yana ıcd kalp pili taşıyorum ve tam 3 defa revize ettiler yani 3 defa ameliyat geçirdim hipertrofik kardimiyopati hastasıyım ve 2014 yılında p rapor verdiler pil ameliyatından korkulacak bir durum yok sakin olursanız hiç bir şey hissetmezsiniz asıl önemli olan pil takıldıktan sonrası çünkü çeşitli ayarlar yapılıyor yani pili sizin kalbinize göre planlıyorlar benimkini yanlış takmışlardı tekrardan revize ettiler bide operasyondan sonra 15 gün kesinlikle su değdirmeyin benden söylemesi Allah hepimizin yardımcısı olsun ne deyim böyle yaşamak zor ama bunada şükür

slm EYÜP hocam kusura bakma sormak zorundayım Allah dehada uzun ömür versin hastalığın neydi hangi teşhisten ötürü taktılar pili maşallah 15 yıl olmuş pil takılalı bende hipertrofik kardiyomapati hastasıyım 2011 yılında taktılar ICD pili kalbim pil sayesinde çalışıyor ben her gün Allahlıma dua ediyorum 10 yıl daha yaşarmayım diye en azından çocuğumun okula gittiğini göreyim diye seni fark edene kadar kalp pili takılan hastalar en fazla 10 yıl yaşar diye tahmin ediyordum ama şimdi seni görünce bana bir cesaret geldi inşallah Allah sana da bize de uzun yaşayıp çocuklarımızın büyüdüğünü görmeyi nasip eder

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam orda 1999 yazdım ama aslında 2001 de takıldı
    Arada pek bi farkta yok
    Düzeltemedim postu öyle kaldı

15 sene deil ama 13 sene oldu pil takılalı

Bende çocukluktan beri bayılmalar oluyordu.Defalarca hastaneye gittik ama bişey bulamadılar
    En son 2001 yılında sinemada bayılma oldu yine
    Hastaneye gittim Tilt table diye bir teste girdim
    Test toplam 5 aşamalı
    Ben 3.aşamada bayıldım
    O arada T/A 0 Nabız 0
    Yaklaşık 12 Saniye kadar T/A ve Nabız alınamamış
    Daha sonra kalp pili implante ettiler
    2009 da değişim için ameliyat oldum
    Şu ana kadar pek bir sıkıntı çekmedim çok şükür

Üye
    vatan_60 Avatarı

Gerçek Adı
    vatan
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşam sıdandartlarınız nasıl eforlu şeyler yapabil yomusunuz veya efor sarf ettiğiniz zaman kalpte ritim bozukluğu gibi çeşitli düzensizlikler oluyor mu masala ben banyo falan yaparken kalbimin ritminin bozulduğunu çok bariz fark edebiliyorum nabzımı dinlediğimde 3 atım normal 1 atım kasılarak yani duraklayarak atıyor buda benim vücudumda kasılmalara sebep oluyor. yokuş çıktığımda zorlanıyorum yine vücutta kasılmalar oluyor bazen baş dönmeleri falan oluyor bu şekilde yaşayıp gidiyorum sizde bu tür şeyler yaşı yomusunuz hiç biraz bahsederseniz sevinirim.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Merdiven çıkarken bir zorlama oluyor
    Onun haricinde pek bir problemim olmuyor

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk takılan kalp pili 1958 yılında ve adam 2001 yılına kadar yaşamış, 1915-2001 .
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ma_1958%29.jpg

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki son soru, bana pil takılırken (crt-d) birde AV NODE ABLATION FOR ATRIAL FIBRILLATION.
    Sormak istediğim bu ablasyon kasıktan mı yapılacak (daha önce iki defa kasıktan yapıldı ),
    ama şimdi nasılsa pil yerinden girebilirler diye düşünüyorum, daha önce hem ablasyon hem pil aynı anda uygulanan biri var mı?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

AV nodu sağdadır. Sağdan (yani pil takılacak yerden) yapılabilir. Ama bu tür ablasyon işlemlerinde mutlaka geçici pil veya doğrudan pil konulur. Geçici ise kasıktan veya koldan konulur.

Pil için girdikleri yerden aynı anda ablasyon yapmaları pek mümkün değil. (teorik olarak mümkün ama pratik olarak zor.) Bir destek sistemi olmadan da ablasyon yapılamaz. AV nodun ablasyonu kalbinizin normal atım iletiminin ortadan kaldırılması demek. Geçici (veya kalıcı) pil yokken bu işlemi yapmak riskli olur.

Dolayısıyla, çok muhtemeldir ki sizin kasıktan ablasyon, köprücük kemiğinizin oradan pil girişimi yapılacaktır. Kasıktan işlem yapılması sorun değil. Toplar damardan kateter konulacağı için çok fazla kanama riski vs. yoktur. Yani anjio gibi değildir.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkürler, kısmetse hafta sonu ben de pilli bir android olacam

Üye
    vatan_60 Avatarı

Gerçek Adı
    vatan
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba kardeşim ben merak ettiğin konuyu birebir yaşayan birisi olarak şunu söylüyorum ablasyon işlemi için kesinlikle Kate ter ile kasıktan giriyorlar kal diki siz kalp hastasısınız Me tepe kardeşim izinde dediği gibi sizin her iki kasıktan da girerek işlem boyunca birini geçici kalp pili için diğerinde ablasyon için kullana bilirler daha sonra kalıcı kalp pilini takarlar bende ablasyon yaptırdım ama o zaman kalp pili mevcuttu doktorum bana şöyle demişti eğer pil mevcut olmasaydı diğer kasıktan da geçici kalp pili için gireceğiz demişti. sağlıklı günler dilerim

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili vatan_60 arkadaşım,

Elbette her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ve farklı teknikler uygulayan doktorlar olabilir. Ama zaten kalıcı pil konulacağı için 2 kasıktan işlem yapılacağını pek sanmıyorum. Pil takılacak yerden geçici pil bağlayabilirler zaten. Ayrıca bir işleme gerek yok. Tek yapmaları gereken şey elektrodu yerleştirmek. Ablasyondan sonra da kalıcı pili bağlayabilirler. Böylesi hem daha ekonomik, hem de daha pratik olur.

Yine de dediğim gibi, herkesin kendine has tarzı vardır. Önemli olan hastayı riske atmadan ve minimum işlemle süreci tamamlamaktır.

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon