Sayfa 15 / 15 İlkİlk ... 51112131415
Toplam 222 mesajın 211-222 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hazar8 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2016
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her kese gecmish olsun.

Benim eşim (34 yaş) hodgink lenfomadan tedavi goruyor. doktorumuz, İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde Reyhan hanimdir, Allah razı olsun şok iyi bir insan. kemoterapileri ise Bakude aliyoruz. 3.kuru tamamladık. her şey yolundadir Allaha şukur. Bir sorum var bilgili arkadaşlara.. Eşimde mediastende 45*38 mm kitle ve dalakta tutlum var. PET kemik iliginde de tutlum olduğunu gösterdiginden biopsi onerildi. kemik iligi biopsisi sonucu ise böyle geldi: "hafif hiperselüler kemik iliğinde ( %70-80) çok serili normal hematopoezis izlendi, Atipik hücre infiltratı saptanmadı". Şimdi hangisine inanmamız daha doğru olur.. kan deyerleri aldigi tedaviye gore normal... Bu arada 2.kur sonra toraks BT yapildi ve esas kitle 18*22 mm kadar kuculmuş.. Yorumlarınızı rica ediyorum...

Üye
    CAGLARKILIC Avatarı

Gerçek Adı
    cglrklc
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mikroskobik bulgular:alınan doku örneğinin içerisinde yer yer yoğun plazma hücrelerinide içeren zemindeyoğun lenfoid hücre infiltrasyonu görülmüştür. Lenfoid hücre popülasyonu içerisinde bazılarıfolliküler içerisinde, bir kısmı interstisyel dağılımında, nükleol belirginliği içeren büyük neoplastik hücre infiltrasyonu görülmüştür.
    Tanı:1-akciğer, wedge rezeksiyon, üstlob:diffüz büyük b hücreli lenfoma2-akciğer, wedge rezeksiyon, altlob:diffüz büyük b hücreli lenfoma3-plevra,eksizyon,diffüz büyük b hücreli lenfoma
    yorum:neoplastik infiltrasyonu oluşturan hücreler kısmen hyalinize ve atrofik görünümde folliküller içerisinde ve bir kısmı interstisyel dağılımda izlenmiştir.bu nedenle olgunun mukoza ilişkili lenfoid dokunun ekstranodal marjinal zon lenfomasında(malt lenfoma)dan diffüz büyük b hücreli lenfomaya transformasyon oluşturduğu yönünde düşünülmüştür.iyi günler doktorumuz 4. Evre olduğunu söyledi fakat iyi huylumu kötü huylumu tam bir cevap alamadık,bunun tedavisi mümkünmüdür.kurtulma olasılığı nedir.kemoterapi kaç kür olmalı ve yatarakmı tedavi etmemiz gerekir.çünkü ege ünv.hastanesi tadilatta olduğundan yatıramıyacakmış doktor,çok kararsız kaldık size zahmet yorumluyabilirmisiniz.

Üye
    Semra fırat Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meraba bana aralik 2015 hodgkin lenfoma tanisi konuldu.kitle akcigerlerimin arasinda soluk borusunun ustunde oldugu icin nefeste sorun yasadim ve bu sekilde farkedildi.erken teshisin faydalarini cok gordum.benimki ikinci evreydi ve kemoterapim yeni bitti.bildigim kadariyla lenfomada iyi huylu kotu huylu fiye bisey yok sadece tedavi edilmesi sart edilmezse hayat standartlarini etkiliyo veilerleyince farkli tumorler olusturabiliyo ama bu bilgiden emin degilim.benim kemoterapim 4 kür seklinde oldu son kürün ikinci tedavisini alamadim.kemoterapide butun metabolizmaniz degisiyo.yemek yiyemeyecek duruma gelebiliyosunuz ictiginiz suyun tadi bile kotu geliyo vucut herzaman yorgun oluyo kan degerleriniz dusuyo saclariniz dokuluyo cildiniz gunese karsi cok hassaslasiyo agrilariniz oluyo ve bunun gibi daha bicok sıkıntınız oluyo.ama en onemli sey moral ve piskoloji.bi kere kesinlikle kendinizi hasta gibi hissetmeyin ve davranmayin.haa dikkat etmeniz gereken seylere dikkat edin ama hijyen gibi..bol bol saglikli ve dogal seyler tuketin cunku yemezseniz bunyeniz zaten zayif dusuyo ilaclardan dolayi daha zayif duser.bol protein tuketin.damak tadiniz degisecektir.yagli seyler tuketmeyin yiyebiliyosaniz bol kuruyemis ve et tarzinda seyler tuketin cok faydali oluyo.zamaninizi kitap okuyarak film izleyerek yuruyus yaparak degerlendirmeniz icin harika bi zaman.bunlara bol bol ihtiyaciniz olacak.ben toplamda yedi kez tedavi aldim.ama aldigim bleomycin adinda bi ilac akcigerlerime zarar verdi zature yapti.iki hafta hastanede yattim ve suan evden tedaviye devam ediyorum.bu tedavi bitmeden radyoterapiye de basliyamiyorum.benim merak ettigim radyoterapi gorenlerin bu surecte neler yasadiklari ve bu hastaligin tekrarlama gibi bi durumunun olup olmadigi?

Üye
    cumhur.c Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Semra fırat

Merhabalar Öncelikle Geçmiş olsun bende Hodgkin Lenfoma Tedavisi gördüm 2016 ocak ayında Kemoterapi bitti Şubat aynın sonunda da Radyoterapi bende 4 Kür Kemo 15 gün RT aldım.
    Radyoterapi tedaviyi alacağın yere göre değişiyor ben boyun bölgeme aldım boğazda kuruluk v.b sorunlar oldu ama o kadar rahatsız edici değildi. öyle aman aman bir yan etkileri de olmadı bana Sorarsanız Kemoterapiden daha iyi en azından yan etkileri az.

Üye
    Semra fırat Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meraba ben bes gundur RT ye basladim dediginiz gibi gayet rahat geciyo ve simdilik herhangi rahatsiz edici bisey olmadi ve kesinlikle kemoterapiye gore daha iyi ama hala merak ettigim bisey var bu hastaligin tekrarlama gibi bi durumunun olup olmadigi? Bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim

Üye
    Chanchanman Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle hepinize geçmiş olsun.Yaklaşık olarak 5-6 ay önce ensemde 2 tane şişlik olduğunu fark ettim ve 2 ay önce doktora başvurmaya karar verdim.Muayenede kasıklarımda da olduğunu öğrendim.En büyüğü 1.5 santimmiş.Buna ek olarak eş zamanlı olarak bacak,gövde,el ve daha çok kollarımda kaşıntı var ayrıca ellerimde sürekli kırmızı izler çıkıp duruyor.Muayeneden sonra 1 hafta antibiyotik kullandım ve ensemdeki bir şişlikte ufalma oldu ancak tekrar bir büyüme söz konusu.
    Aranızda sadece şişlik veya kaşıntıdan başka belirtisi olmadan teşhis konan var mıdır?

Üye
    cumhur.c Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimizin tek dileği bir daha tekrar etmemesi ...
    Yarına çıkaçağımızın garantisi yok bunuda nüks edeceğinin garantisi yok bence.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

herkesler nasıl???

Üye
    cumhur.c Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi olmaya çalışıyoruz sizler nasılsınız.

Tedeviniz bitti mi arkadaşlar.

Üye
    Mervekeles Avatarı

Son Giriş
    28.12-2016
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar. Oncelikle hepinize cok cok gecmis olsun insallah tez zamanda hepiniz sagliginiza kavusursunuz. Benim sizlere bi sorum olacak. Yaklasik 5 6 ay once benimde bogazimin sag tarafinda bi sislik hissettim once saglik ocagina gittim 20lik disimden kaynaklanabilecegini soyledi ve antibiyotik verdi kullandim fakat gecmedi. Sonra kbb ye gittim faranjit oldugumu soyledi bi antibiyotikte o verdi 1 ay sonra gecmezse ultrason dedi onuda kullandim. 1 ay sonra yine gittigimde bogazimda komple beyaz iltihap oldugunu ve bu sefer igneyle tedavi onerdi onlarida kullandim iltihap gecti ama sislik inmedi. Sonra farkli bi kbbye gittim cok iyi bi doktora denk geldim bunu takip edicez dedi once ultrason cekildim lenf bezi sisligi dendi daha sonra kan testleri yapildi kan degerlerim gayet normal cikti sadece bi elisa testinde enfeksiyon cikti emin olmak icin ilacli bas boyun kafa tomografisi cekildim onun sonucunda da bana temiz oldugu herhangi bir kanser olmadi enfeksiyona bagli olabilecegini soyledi ama gereksiz antibiyotige gerek olmadigini soyledi. Cok sevindim basta fakat hala kafamda soru isaretleri var. 1 aydir geceleri terliyorum ama oyle yatagi yorgani ıslatacak sekilde degil sadece atletim biraz nemleniyor ha bugun ha yarin gecer dedim ama her gece bunu yasiyorum bu arada 1 ay once hamile oldugumu ogrendim tabi 4 gun once bebegi aldirmak durumunda kaldik acaba bu terlemelerim hormonal bi durum mu? Yqni benim sorum su ilacli tomografide cikarmiydi boyle bi durum olsa yoksa tekrardan kbbye gitmelimiyim? Kafamda milyon tane soru surekli karsima okudukca hodgkin lenfoma cikiyor korkuyorum..

Bu arada boyutu arka 1cmden kucuk 22 mm kadar..

Üye
    ayazli61 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kemoterapi aldım şimdi kendi iliginden nakil diyolar olan varmi aranızda

Banada t hucreli lenfoma tehsisi kondu 6 kur kemoterapi aldım bitti şimdi kendi iligimden nakil diyolar olan varmi aranızda

Üye
    Bugia Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otolog nakil olduktan sonra hastalığı geri gelip iyileşen hodgkin var mı aramızda? Birde bu akıllı ilaçlar varmış hodgkin için kullanan var mı

Sayfa 15 / 15 İlkİlk ... 51112131415

LinkBacks (?)

1. 22.09-2010, 20:03