+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 3 / 5 İlkİlk 1 2 3 4 5 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Doğuştan Ortopedik Şekil Bozuklukları olan kim var?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

asumanemir

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    edadoruk;

arkadaşım benimde 3 aylık bir oğlum var ve biz de sizinle aynı kaderi paylaşıyoruz oğlumun sağ el 2 parmağı yok sen bu mesajı yazalı 4 sene olmuş cevap yazar mısın bilmiyorum ama herhangi bir tedavi yaptırdınız mı oğlunuza şimdi nasıl paylaşısan çok sevnrm..

özcann

merhaba
    14 yaşında oğlum var. sağ kolu tam açılmıyor ve baş parmağı yok. sağ elinin parmakları ise diğerine göre biraz küçük. yalnız sağ elinin gelişimi sol eline göre doğduğu günkü oranı koruyor yani gelişimi iyi. ilk zamanlar genetik dahil her türlü ortopedik incelemesi yapıldı sadece egzersiz programları verildi onları uyguladık ameliyattan hiç bir doktoru bahsetmedi yalnız sağ kolu düzgün durabilirmi bu istek ile bir uzmana en yakın zamanda müracaat edeceğim. psikolojik bir sorun yaşamadı. bu durumda olan anne babalara tavsiyem çocuklarını aşırı koruyucu bir pozisyon almamaları ve onları kendi sorunlarını kendilerinin çözmesi gerektiği hususunda yönlendirmeleri. bahsettiğim sorun haricinde fizik tavır ve davranış, başarı olarak mükemmel bir oğlum var onu çok seviyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

müdafi357

merhabalar benimde sol el başarmak dışında diğer prmaklarım yok.bugüne kadar hep elimi saklamanın bi yolunu buldum ve bu konu hakkında hiç konuşmadım.aynı şeyleri yaşayanların neler hissettiklerini merak ediyorum.duygularınız paylaşırsanız sevinirim

sıddıka

merhaba arkadaşlar benim 2 aylık kızım var sag kolunda unla kemigi yok kolu kısa elindede 2 parmak eksik amaliyat olurmu bu durumda olan varmı lütven cevap yazın

engelli_eskisehir

merhaba doğuştan sol elimin parmakları yok.

melek00 Kızımın doğuştan sol eli yok. Nelere dikkat etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar,
    Benim 8 aylık kızım var doğuştan sol eli yok.Bana bilgi ve destek vermenizi rica ederim.

Üye
    Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    11.12-2014
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi

AsTeRuNyA

sadece ve sadece onun yanında oldugunuzu hissettirin geçmiş olsun

melek00

teşekkür ederim Emrah.Sizin problemin nedir?Ayrıca kızım için ilerde iyi bir çocuk pedegogundan destek almak istiyorun.

Aziz Özdemir

merhabalar bende yeniyim benimde sağ elimde 3 parmağım yok çok rahatım genede bilgisayar oynuyorum herşeyi yapıyorum daha ne olsun dimi ?

ali4377

selam aleyküm millet,benim sağbacağımda yanlış kişi tarafından yapılan bir iğne sonucu sakatlık kaldı kısalık ve incelik var,ayrıca diyalizede giriyorum herkese sabırlar diliyorum ve acil şifalar,saygılarımla.

zeynepp18

Benim rahatsızligim da buraya girio. Kollarimda diz dirsek ve ayak eklemlerimde kisit diye tabii r edilen hafif egrilik var. Hiç bir rahatsızlık duymuorum. Ameliyat da düşünmüyorum. Yalnız kalcamda da vardi kisit. Ordan daha yeni ameliyat oldum.

Ortopedik problemi olan arkadaslara bursadaki ömer faruk bilgen hocayi tavsiye ederm. Herkese acil sifalar,,

Üye
    Gerçek Adı
    umut yildiz
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Hopee

Benımde Dogustan sol ve ayaklarımda parmaklıklardakı bogumların yoklugu ıkı ayagımın topuk kısımlarından bırlesık sekılde dogmusum 10 a yakın amelıyattan sonra ayrıldı ayaklarım. ellerımde aynı sekılde parmaklıkların ve bogumluların yoklugu

ortopedi: Konjenital el ve ayak anomalisi
    sag el 2.ve 4. parmak distal falans hipoplazik.
    sol el 2. ve 4. parmak pıp eklemden aplazik
    sag ayak 1.ve 2. parmak pıp eklemden distali yok.
    sol ayak 1 2 3 4 parmak pıp eklemden dıstalı yok.
    sag ve sol ayak anomalik gorunumdedır.
    her ıkı ayak bılek dorsalınde ınsızyon skarları mevcut.
    konkominant ekstremite 4,2 a3 krıterlerı uygundur
    domınant ekstremıtede tabla 4,2 a3 krıterlerıne uygundur.
    sag ayak deformıtesı tabla 3,4,a krıterlerıne uygundur

Ve oyle bı ulkedeyız kı benı sorunum var dıye askere almıyor,ama hastane raporumu 36'dan 27 ye sonra 17 ye dusuruyor..

Pes etmek yokk..

sb-sn

doğuştan kifoskolyoz war işte

Tilsim

Bende doğuştan ortapedik özürlüyüm. morqio sendromu diyorlar. Bunun için bi tedavi olmadım. Tıpta çaresizmiş bu konuda Bu hastalık 7 aylık olduğu zaman idrardan anlaşılabilmiş ancak. Doğduğumda bi doktor benim hasta olduğumu söylüyor ama bunun tespitini yapamıyordu. Anacım, babacım o 7 ayı nasıl geçirmiş Allah sabırlar vermiş İlk zamanlar boy kısalığı dışında bi sıkıntısı yoktu birde kendimi fazla yorarsam, devamlı oturursam bacak ve bellerde ağrı.. Ama zamanla hastalık daha büyümeye başladı, nefes darlığı hareketlerde kısıtlamalar, kollar Amin demek için bile 5 dakikadan fazla tutamamalar, işitme kaybı ve bitmez tükenmez ansızın gelen, geldi mi de gitmek bilmeyen diş diş eti ağrıları.. Bugün 25 yaşındayım. Allahıma şükürler olsun bugüne kadar bu hastalığımdan ötürü ne moralim bozuldu ne keşke deme ihtiyacı hissettim.

Sanırım hastalığımı hep lehime kullandım. Mesela boyum kısa olduğu için okula giderken hem ön sırada ben olurdum. Bilirsiniz öne oturmaya can atan çoktur okullarda.. 60 70 kişilikti sınıfımız, kalabalıktı. Herkes 3 kişi otururken ben koca sırada tek başıma otururdum.

ibrahimsami

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhabalar doğuştan Klippel Feyl sendromum var ayrıca skolyoz vertebra, füzyon işitme kaybı daha sayayımmı

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye