Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sd79 Avatarı

Gerçek Adı
    su
    Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende servikal distoni hastasıyım beyin pili taktırmayı düşünüyorum lütfen beyin pili takılan arkadaşlar detaylı bilgi verirmisiniz

Üye
    action9mm Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    02:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DİSTONİNİN TEDAVİSİ:
    1.Çay,nescafe,kahve gibi uyku açıcı içecekleri içmeyi kesin
    2.Enerji içeceği içmeyin(beyin damarlarını açtığı için etkiliyor)
    3.Gündüz duş almayın başınız ıslandığı için beyniniz etkileniyor gece yatmadan duş alın
    4.Ayaklarınızı sıcak tutun
    5.Cam önünde cereyanda durmamaya özen gösterin
    6.Klimanın önünde durmayın
    7.Servikal distoni hastaları kasılan boyun tarafının koltuk altı terlemişse peçeteyle terini alın mümkün olduğunca o bölgenin terlememesini sağlayın.Vücut terlemişse göğüs kısmındaki soğuyan ter bile vücudu etkileyip kolun/omzun kasılmasına neden olabiliyor
    8.Ve en önemli maddemiz.kendinize ginkgo biloba hapı alın(solgar olabilir).gündüz içerseniz kasılma yapar.gece yatmadan bi tane için çünkü beyin uykuda iken nöronların düzenlemesi daha iyi olur

Üye
    lacivert Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

spazmodik distoni hastasıyım ses kaslarım kasılıyor. dr. ismail koçak'ın hastasıyım. istanbul nişantaşında kliniği var. adını google'a yazarsanız adresi rahatça bulursunuz. o size yardımcı olur. allah şifa versin

Üye
    action9mm Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yares beni ararmısın tel numaramı vereyim sana sen nasıl tedbirler aldın kendine nasıl engelliyorsun yada azaltıyorsun kullandığın birşey varmı bi tedavi bişi buldunmu merak ediyorum. 05334153017 beni bi ararsan sevinirim.bende hemidisyoni hastasıyım ama gelip geçici sürekli olanlardan değilim.ne botox ne başka bi ilaç etki etmiyo kasıldığında sadece uyuyunca geçiyo.sende ki nasıl öğrenmek isterim.benim sol omuz sol kol sol bacak şeklince.adım fırat bu arada

Üye
    action9mm Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Millet yazdığım yapılması gereken distoniyle ilgili olanları yapıpta düzelme gözleyen varsa biraz yazarsa buraya sevinirim

Üye
    lacivert Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim ses kaslarımda istemsiz kasılmalar var. 4 sene önce başladı. başta sesim hiç çıkmadı. sonra antidepresan yardımıyla sesim kısık da olsa çıktı. tedaviyi bulana kadar süreç böyle geçti. tedavimi dr. ismail koçak yaptı. botoks uygulandı ses kaslarıma. böyle beyin emir verdiği halde kaslar kasılamadı. operasyon süper geçti. kasılmalarım bitti. 2 sene sonra tekrar başladı ama eskisine göre daha iyiyim iyileşme kaydettiğimi söyledi yeditepe üniversitesinden prof.dr. cem devge. doktor normalde botoksun etkisi 6 aydır en fazla. sen 1.5 sene kendin konuşmayı başarmışsın dedi. şimdi tekrar botoks yaptırıcam belkide bu hastalıktan temelli kurtulucam. umutsuz olmayın. önce yürekten inanmalısınız. bu evreni çekip çeviren bi varlık var. ve eğer o OL derse herşey olur. bol bol dua edin. allah'tan ısrarla şifa isteyin. kendinize güvenin. kesinlikle botoks yaptırın. beklemekten iyidir. bu arada moralinizi yüksek tutmanıza antidepresan da yardımcı oluyo mutlaka kullanın ama kendi kafanıza değil. doktora derdinizi anlatırsanız en uygun olanı o size söyler. bakın bunu öylesine söylemiyorum. doktora danışmadan psikiyatri ilacı kullanmayın faydası olmuyor. doktor sizin için en uygun olanı biliyor. unutmadan bir şey daha. psikiyatriye gitmek seans ücretleri pahalı diyorsanız. devlet hastanelerinde de bu hizmet veriliyor. doktorlar gayet iyi. ben özele de gitttim devlete de. çok iyi doktorlar var. onlardan da yardım alabilirsiniz. derdinizi anlatmanız için bir saat konuşmanız şart değil güzel düşünün herşey güzel olsun değerli arkadaşlar...

Üye
    elif75 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emel merhaba arkaaşım..seninle tel de görüşmüştük ama ben telimi kaybetim bu yüzen numaran yok..nasılsın nasıl oldun merak ettim...inşallah tamamen kurtulmuşsundur..ben hala çok kötüyüm..bıktım usandım artık bu hastalıktan..gittikçe de kötüleşiyorum..sana numaramı versem müsait oluğunda ararsan çok sevinirim..numaranı kaybettim diye çok üzüldüm..banırmadan ayşe ben.umarım hatırlamışsındır.. 0 542 523 91 53 hoşçakal arkaaşım allaha emanet ol..

Üye
    ayşee Avatarı

Son Giriş
    28.05-2012
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,<br>Öncelikle hepinize geçmiş olsun ,<br>Temmuz 2011 de keyifli bir sohbet esnasında aniden yüzümde uyuşma ve karıncalanma oldu.Hemen ardından da yüzüm sağa dpru egildi ve hızlı hareketler yapmaya başladı.Hemen acile gittik.Acilde tansiyonum 15-10 ölçüldü.Ve ondan sonra ne zaman kasılma olsa tansiyonum hep bu civarlarda oluyor.Normalde de hep düşüktür.Önceleri çok iyi değidiğimiz bir kaç hastane sıklıkla tekrarlamasından ötürü psikolojik dedi.

Ama daha sonra bilgisi olan bir doktor daha önce hiç yapılmayan preferik yayma,hemosistein çok yüksek , b12 149 feritin gibi sedim crp gibi tahliller yaptı.Sonuçlar B12 149,Ferritin çok düşük,sedim(55) crp(0.9) çok yüksek geldi.MR temizdi.DOktorum enfeksiyonun tetiklediğini düşünüyordu.Ama enfeksiyon bağırsaklarımdaydı.sinir sitemim enfeksiyona bağlı tutulumundan söz etti.Anlamıyorum.Tagretol,nepitin 600 ,Uzun dönem kortizol ,akineton kullandırıldı.Hla atak oldukça akineton ve prednol iğne oluyorum.

Zaman zaman bacaklarımı hareket ettirmekte zorlanıyorm,Heyet raporum olduğu için konuşmayacağım bir işte çalışıyorm,Çünkü bazen atakta konuşurken de çok zorlanıyorum.Tanım fokal sağ yanak distonisi.sie ne tür testler yapıldı.emg çekildi mi,hastalık gelişimi nasıl oldu.Her ay düzenli b12 oluyorum.B12 ve kan kaçağı bağırsaklarım yüzündenmiş.eksilen b12 de sinir sistemini etkilemiş.Babamda transvers myelit hastası,sizin ailenizde nöropatik hastalığı olan yakınlarınız var mı?Şuan nasılsınız kendinizi nasıl hissediyorsunuz,ben zaman zaman çok üzgün ama inaçlarımdan ötürü de çoğu zaman çok güçlü olmak zorundayım.Sadece yüzüme aptal aptal bakanların gözlerini çıkarmak istiyorum eşim çok destek bana ben her ne kadar yüzüm atarken onun yüzüne bakmaya utansam da Şuan ara ara ataklar yaşıyorum,işyerim anlayışsız ve yetersiz.ama ben onlar ne derse desin tedavim için çıkıp gidiyorum.

Botoks dediler ama istemiyorum.Kasılma olmazsa herşey harika ama en keyifli anında kendini hatırlatınca Distoni den nefret ediyorum.Kovuyorum gitmiyor)Allah Hepimize acil şifa versin,hastalığımızı verdiği gibi alsın inşallah.

Saygılarımla

Üye
    ares 35 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Öztürk
    Son Giriş
    20.06-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 yıldır boynumda servikal distony var.3 ay da bir botox iğnesi oluyorum ve düzenli olarak rivortril 2 mg kullanıyorum.Ben de ağrı,sızı pek olmadı ama istem dışı boyun hareketleri mevcut.Bu da yaşam kalitemi oldukça aşağıya çekiyor ve toplum içinde rahat davranamama sebep veriyor.Tedavisinin kesinlikle mutlak bir sonucu olmadığı iletilmişti bana hatta ameliyat opsiyonunu dahi düşünmüştüm zamanında ama doktorum hiç tavsiye etmedi sakat kalma olasılığın oldukça yüksek ve yinede çözüm olmayabilir denince bununla yaşamayı öğrendim ama pek parlak değil durum.Bazı arkadaşlar ameliyattan bahsetmişler.Kaynak ya da doktorlarının adını verebilirler mi?

Sevgi ve geçmiş olsun dileklerimle.

Temasa geçmek isterseniz ;
    autumn_leavesss@hotmail.com

Üye
    safakmemuk Avatarı

Gerçek Adı
    şafak
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,bendede kasılmalar oluyor,boyun tarafında.sol tarafa dogru kafamı cekıyor,yan bakmak zorunda kalıyorum,ama bu cok rahatsız edıcı bişey.lokal anestezi yaptırdım,ama faydasını goremedım,botoks yaptırırsam eger faydasını gorurmuyum acaba?basım sol trafa cekıyor,botoks yaptırırsam o çekme gidermi,nasıl olur

Üye
    emada Avatarı

Gerçek Adı
    Emel
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul /
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sd79;
    merhaba arkadaşım bende 15 yıldır servikal distoni hastasıyım 2011 şubat tarihiinde beyin pili ameliyatı oldum ewet boynumdaki kasılma geçti ama ameliyattan sonra diğer yerlarde başladı el kol ve ayaklarda bir çok tanıdığıım insan var pil taktıran geneli şikayrtçi diyebilirim size eğer hastalığınz ilerlememiş değilse ve çok kasılmanız yoksa ben kendi adıma tavsiye etmem açıkçası çünkü ameliyat öceside kasılmalardan şikayetçiydim şimdide başka yerlerin kasılmasından şikayetciyim sen sen ol çok ii düşün arkadaşım ben çünkü hata yaptığımı düşünorum amelitat olmakla gerçi memnun olanlarda var her bünyeye aynı yanıtı vermiyormuş ((

safakmemuk;
    ewet arkadaşım botox yada dsyport işe yarıyor bence yaptır derim rahatlarsın

Üye
    mesutt Avatarı

Gerçek Adı
    mesut şahin
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Distoni hastası olanlarla arkadaşlık kuralım

Üye
    angel81-03 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bencede arkadaşlık kuralım

Üye
    mesutt Avatarı

Gerçek Adı
    mesut şahin
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ciddi ciddi merak ediyorum aranızda distoni tanısı konulan var mı ?
    Ben şimdiye kadar hiç distoni tanısı konulan birini tanımadım da
    Kim o?
    Ben distoni

Üye
    nalan soylu Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bnde 4 yıldır distoni hastasıyım..3 çocuk annesiyim 3 ayda bir mersin tıp fakültesinde botoks tedavisi görüyorum..çok iyiyim tamamen iyiyim ama 3 ayda bir tekrarlanması gerekiyor..tavsiye ederim

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon