Sayfa 1 / 27 1234511 ... SonSon
Toplam 399 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

FATOS Kalça Çıkığı olan kim var?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Ben tek taraflı kalça çıkığıyım ablam ve annemde çift taraflı. Ben küçükken ameliyat oldum ancak bir yanlışlık sonucu %100 iyi olmam gerekirken kalça çıkığı dışında farklı bir duruma geldim. Sağ dizim bükülmüyor, sağ kalça kemiğide çok iyi durumda değil. Yani sıkıntım birken birde diz kısmı çıktı ameliyat sonrasından keşke ameliyat olmasaydım ama daha çok küçük olduğum için bana kimse sormadı. şimdi ise 50 yaş civarında diz ve kalçaya protez ameliyat yapılacak... Beklemedeyim.

Üye
    kaderb Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

kaderb

Ben de çift taraflı kalça çıkıklığı var
    2003 ve 2004 senelerinde iki bacağımdan da
    ameliyat oldum sağ kalçaya protez takıldı
    şuan daha iyi durumdayım.

Lilyum

Benim de iki taraflı kalça çıkıklığım var. Çocukken çok ameliyat oldum, fakat tam olarak düzelmedi.

Ancak lise döneminde CMT hastalığı da ortaya çıktı, o sebeple denge problemi yaşıyorum. Bu rahatsızlık başlamadan önce bastonsuz yürüyebiliyordum.

Üye
    Gulen Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Gulen

Benim de doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığım var. Bu ana kadar herhangi bir cerrahi müdahale geçirmedim.
    İleriki yaşlarda protez amaliyatı olmam gerekecek.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli

CEREN Aynı kaderi paylaşmak..

Merhaba herkese..
    Hoşbulduk Oya
    Benin doğuştan kalça çıkıklığım vardı.2 yaşında tedaviyle iyileşti.10 yaşına kadar hiç bir aksama ve sakatlığım olmadan yürüdüm.10 yaşında eski doktoruma muayene için gittik öylesine..(eğridir Kemik hastalıkları Baş hekimiydi keşke ismini verebilseydim.. Reklam olur diye vermiyorum Kalça yapımın düzgün olmadığını 20 yaşına geldiğimde kireçlenme sonucu yürüyemeyeceğimi söyleyerek hemen ameliyata aldı..Sonra hata üstüne hata...6 ameliyat sonuda kıpırdayamaz hale gelmiştim..Sonra Ege üniversitesinde başka bir doktordan başka hatalar zirciri ...
    En sonunda 6 cm kısa ve 90 derece dışa dönük bir sol bacağım oldu..başarılı doktorlarımızın sayesinde.. :cry:
    Üniversiteyi böyle bitirdim.
    Sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle karşılaştığınm en iyi ve dürüst doktoru tanıdım..
    1999 yılında bacağımı elizatör cihazıyla 6 cm uzattı ve dönüklüğü düzeltti.Ama o kadar çok ameliyattan sonra kalçanın yapısı ve simetrisi bozulduğu için biraz aksama kaldı yine..
    Bilemiyorum kader mi ama 28 yılım hastanede geçti...
    İleriki yaşlarda protez diyor doktorlar ama bu konuda kararsızım.
    Protez taktıran arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Rahat oluyor mu zorlukları var mı..Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

Mutlu ve aydınlık günler sizin olsun...

sessizlikk

Bende doğuştan çift taraflı kalça çıkığım, burda okuduklarım beni çok etkiledi ben yalnız olduğumu düşünüyordum.ben ilkokuldan sonra 1 kez amilıyat oldum. ve bastonla yürüyorum şimdilik pek bi şikayetim yok allah hepimize kolaylık versin

Üye
    kaderb Avatarı

Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

kaderb

Evet yalnız olmadığımıza bende çok sevindim
    cerencim bendede kalça çıkıklığı vardı
    ve küçükken geçirdiğim yalnış ameliyatlar oldu
    ama en son 2003 ve 2004 te 2 ameliyat geçirdim
    protez takıldı çok memnunnun sana tavsiyem
    ağrın yoksa protez ameliyatını nekadar geç olursan okadar iyi
    protezin ömrü 15 veya 20 yıl olduğundan tekrar değiştirmek zorunda kalınıyor bu yüzden nekadar geç olursan belki birdaha değiştirmek zorunda kalmazsın.
    sevgiler.

Üye
    archimuge Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    eskısehır/kocaeli

archimuge

benım de cıft taraflı dogustan kalca cıkıgım var.uzun tedavıler ve amelıyatlar (8)sonrasında suan ıyıyım.bastonsuz yuruyebılıyorum ama aksamam kaybolmus degıl.

Keco

Benim 4,5 yaşımdayken meydana gelen sağ bacağımda kalça çıkıklığım vardı. Defalarca ameliyat oldum. Son ameliyatımda baldır kemiğinin kalçaya bağlanan üst kısmı büyük oranda alındı. Şu anda kalçam boş. 26 cm kısalığım var. Henüz bir kesinliği olmayan tedavi sürecim için üniversite eğitimimin bitmesini bekliyorum!!!

Rüveyda_

merhabalar... bende doğuştan çift taralı kalça çıkığıyım. Küçükken bir sürü operasyon geçirdim. Yıllarım hastanelerde geçti. Düzeldim sayılır ama doktorların hatası yüzünden sağ bacağımda kısalık kaldı. Yine de çok şükür problemsiz hayatıma devam ediyorum.

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

FATOS

Kalça ve diz protezleri konusunda ankara'da iyi bir doktor bilen arkadaşlar varsa yada bu konuda tecrübesi olan tam detaylı bilgi almak istiyorum. çünkü gittiğim her doktor farklı şeyler söylüyor ya ameliyat olucam ya da bekleyeceğim ama öncelikle çokkk iyi bir doktordan kesin ve son bir şey duymak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlarımız var ise lütfen paylaşsın. Tşk.

efsane12

bende doğustan sol kalça çıkıklığı var....
    ayrıca bacağımda 10 cm kısalık ve incelme var 2004 yılında doktorumun yaptığı muayene sonucunda öğrendimki sinir kaybıda başlamış.... (İyi haber) zamanla ilerliyor............

Üye
    Narcicegi Avatarı

Gerçek Adı
    Ülkü
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Narcicegi

Bende sağ tarafta kalça çıkıklığı var. 13 yaşındayken ameliyat oldum çok şükür şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım ama zamanla ayakta kısalma başladı ve tek tarafa baskıdan diğer bacağımı çok zorluyorum. Ameliyat olmam kesin nasip olursa ama ileriki yaşlarda. Bugünlerimize şükür

Üye
    sema... Avatarı

Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

sema...

herkese merhaba...
    bende bu sitede yalnız olduğumu sanıyodum taki bu başlığı görene kadar
    bende de doğuştan çift taraflı kalça çıkı var,6 yaşımda olduğum ameliyatta sol kalçam düzeldi fakat daha sonraki yapılan operasyonlarda sağ kalçamda herhangi bir düzelme olmadı önce platın koydular olmadı ağırlık takıp uzatmayı denediler yine olmadıtabi bu süre içinde benim ameliyatlarımı gerçekleştiren başhekim trafik kazası geçirdi ve ameliyatıma başka doktolar girdi sonrasında nemi oldu onların unutkanlıkları yüzündden kalçam iltihaplandı ve iltihabı kurutmak için 6 ay kadar hastanede devamlı yatmak zorunda kaldım daha sonra kemiğin gelişmesi için bana beklememi söyldiler.bende bekledim tabi en son kontrole gittiğimde ise önüme iki seçenek sundular ya bacağimın boyunu uzatıcaklar yada protez için beklememi söylediler bende kararsız kaldığım için hala bekliyorum..
    bu arada dikkatimi çekti bende olduğu gibi çoğu arkadaşımda da doktor hatası söz konusu çok ilginç allah hepimizin yardımcısı olsun.....

Üye
    gülnihal Avatarı

Gerçek Adı
    nilgün kalır
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    ankara

gülnihal gülnihal'den

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Benimda sag bacagımda kalça çıkığı var..

ama hiçbir tıbbi müdaheleye basvurmadım.. Basvurmamda çevremde o kadar çok ameliyat olupda mevcut durumlarındann kötülerine boyun egmek zorunda kalan arkadaslarım olduki...

ben verdigi rahatsızlıkla ve onunla yasamayı ögrendim...Çevremdeki herkesede bunu gösterdim ve ögrettim...

ve yalnız olmadıgımızı bilmekte güzel...

Sayfa 1 / 27 1234511 ... SonSon