Sayfa 5 / 29 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 424 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    pinar
    Misafir Üye
    pinar Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar arkadaslar, ben 19 yasinda ismim pinar ben dogustan kalca cikikligi var sag kalcmda, ben 1 yasindayken ameliyat oldum onun icin. simdi sag bacam cok iyi hic bir rahatsizligim yok.
    Simdi 19 yasindayim ve sol kalcamda agrilar olusmaya basladi ve beni bazi islerden rahatsiz ediyor yani cok agri ediyor doktora gittim ve doktor benim XRAY cektirdi ve bana ameliyat olmami soyledi eyer olmazsa ilerde 10 sene sonra falan daha cok kirecleme ulasir dedi. ben avustralyada sydneyde oturyorum ve burda bu ameliyati yapan 1 tane doktor varmis bu hastaligin uzerine, bu beni biraz korkutu, 2 ay sonra doktoru yine gormeye gidicem eyer ameliyat olmak istiyorsam soylicem. bu yuzden cok korkuyorum.. bu siteyi buldum ve cok sevindim. cunku tanidigim hic kalca cikikligi insan yok.. insallah bana geriye cevap yazarsiniz bekliyorum
    Pinar[/b]

Üye
    sebnem Avatarı

Son Giriş
    23.12-2007
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende çift taraflı dkç hastasıyım 16 küçükken ameliyat olmuştum ama düzelmemişim şimdi ameliyat oldum benim ki yüksek dereceliydi ama doktorumdan allah razı olsun çok zorlu bi yarştı herşeyden uzak kalmıştım ama değdi herşey çok başarılı oldu bence sizlerde zaman kaybetmeyin bana platin taktılar küçüğüm diye çok yattım 3 ay alçıda kaldım ama değdi şimdi değneksiz biraz yürüyoum ama oda bi tane bilekten tutulan onuda atcam inanmak başarmanın yarısıdır tabi bu bir ekip işidir ama doktorumu herkese tavsiye ederim korkmayın ileride ne olacağını bilemeyiz daha kötü olmamak için bence geç kalmayın SAĞLIKLI MUTLU YARINLAR HEP BİRLİKTE ULAŞMAK DİLEĞİYLE

Üye
    qulumm Avatarı

Son Giriş
    02.07-2009
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAM ............

BENİM BABAMDA VAR TEK TARAFLI..

KARDESİMDEDE VARDİ AMA...
    ,
    ONU 3 YASINDAYKEN TEDAVİ....

YAPTIRDIK...VE SUANDA ÖYLE BİR SORUNU YOK ..

LİSE 1 E GİDİYOR..

........!

Üye
    selmaokan Avatarı

Son Giriş
    08.06-2008
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.Bende doğuştan kalça çıkığıyım.Çocukken 4ameliyat geçirdim.Yanlış ameliyat yanlış tedavi 38 seneme maloldu.6 ay öncede protez takıldı.Ameliyattan önce 9 cm.kısalık vardı,şu anda 2,5cm kaldı onuda vucüt yürürken kapatır denildi.Yalnız 38 senedir bacağı fazla kullanmadığım için kaslar tam gelişmemiş egzersizlerim var.Zamanla normal olucak deniyor bende uğraşıyorum.İnşallah en kısa zamanda olur.hepinize sağlık diliyorum.Kendinize iyi bakın.

Üye
    selmaokan Avatarı

Son Giriş
    08.06-2008
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba gülbeyaz ben sonunda protez taktırdım ve kurtuldum ama dayanabildiğin kadar dayan tabiki son zamanlarda artık tabletler yetersiz oluyordu bana iğne olmaya başlamıştım ama anladığım kadarıyla sen henüz o aşamaya gelmemişsin inşallah gelmezsinde sana ağrısız günler diliyorum

Üye
    HATİCE_Z Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar biizim burda tek kalçasından ameliyat olan çok duydum onlarınki daha rahat ve kolaymış.Potez taktırdılar. Hatta 45 yaşında bi bayan arkadaşım çok kısalığı vardı ve artık yürümesi çok zordu zorlanıyordu ameliyat oldu şimdi o kadar mutluki anlatamam. Kendisi Ankara da ameliyat oldu.Başka arkadaşlarda var olan.Ben tek kalçam olsa hemen olurdum çift olunca insan korkuyor.Herkese saglık diliyorum .

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: HATİCE_Z
    Ben tek kalçam olsa hemen olurdum çift olunca insan korkuyor.Herkese saglık diliyorum .
    ikisini bir olmak zorunda degilsin birisi iyi olduktan sonra öbürünü olursun agrilari cekmene hic gerek yok bence
    benimde cift kalcaydi ayri ayri oldum zaten biri yiprandiginda öbürü saglamdi digerini 9 yil sonra olmustum birisine 15 yil oldu öbürüne 6 yil oldu sükür iyiyim

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de çift taraflı dkç var bundan on yıl önce sol bacağım ağrı yaptı gittiğim doktor er geç ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama henüz yaşın erken dedi o zaman otuziki yaşındaydım ondan sonra işime araba ile gidip gelerek fazla yorucu işler yapmayarak yani hareketsiz bir yaşamla bu günlere geldik bundan sonrası ne olur bilemiyorum bir süredir bu siteyi takip ediyorum arkadaşların yaşantılarından çok şey aldım kendi adıma herkese acil şifalar diliyorum

Üye
    nazom Avatarı

Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende doğuştan iki taraflı kalça çıkıklığı var, yaşım otuz dokuz,rahatsızlığım ilerlemeye başladığından artık bütün yolları denemeye başladım,bazı doktorlara bıraksam beni hemen ameliyata alacaklar, riski,ilerde karşılacağım sorunlara gelince fazla bilgi verilmiyor,ama şuan ki doktorum ise biraz daha sabırlı olmamı ve ileriki yaşlarda ameliyat olmamı istiyor.Arkadaşlar bu konuda tavsiye edebileceğiniz doktor ve hastaneler varsa bilgi verirseniz sevinirim,doktor doktor gezmek istemiyorum

Üye
    tatari77 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2008
    Saat
    10:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, bende DKÇ hastalığı ile doğdum. Çift taraflı olduğu için 6 ameliyatla 11 yaşımda iyileştim. Tabi kontrol süreci epey uzun sürdü. Suan 30 yaşımdayım, kilomu kontrol altında tutuyorum ve spor yapıyorum. Çok şükür ağrı sızı hiçbişeyim yok. Hepinize Allah'dan şifa diliyorum.
    Ben buraya formu okuduktan sonra sırf doktorumu size de tavsiye etmek için üye oldum. Ankara Meşrutiyet Cd. üzerinde muayenehanesi var. Dr. Ömer ERÇETİN. İnanın işinin ehli ve güven veren biri. Benim iyileşmemde payı büyüktür. Çok hayır duamı aldı. Umarım sizde aynını yaşarsınız.
    Birde ağrısı olan arkadaslar için bir JPG hazırladım. DKÇ nın ağrılı hale gelip proteze varma nedeni genellikle kalça eklem kireçlenmeleri. Bu JPG de ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olacak bir kaç egzersiz var. Ben sürekli yapıyorum .Sizede faydalı olabileceğini düşündüm.
    Burada JPG eklemenin bir yolunu bulamdım ama isteyen arkadaşların maillerine gönderebilirim. (Bu egzersizler, Fizik Tedavi Merkezlerinde eklem kireçlenmesi yüzünden ağrı çeken insanlara uygulanan ve doktorlarca tavsiye edilen egzersizlerdir.)
    Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Üye
    huzungulu Avatarı

Son Giriş
    31.03-2008
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar uzun zamandır sitedekileri okuyorum bilgi almak için .Ben 43 yaşındayım tek taraflı kalça çıkıklığı var 7 cm kısalık var .Sancım .ol olduğu için ameliyat olmayı düşşünüyorum.Ama çok korkuyorum sancım olmasa olmuycam doktorum kalç protezi dedi ben hala kararsızım bana bu konuda ayrıntılı bilgi arıyorum

Üye
    hircin06 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 ay evvel bu siteyi keşfettim 8 aydırda zaman zaman takip ediyorum...
    bende doğuştan çift taraflı kalça çıkığı var. 1,5-2 yaşımda alçıya alınıp bir süre tedavi oldum ama 14-15 yaşlarımda sağ kalça kemiğim farkedilir bişekilde dışarı attı 3 sene ağrılar çektim zaman zaman ağır taşımaktan fazla yol yürümekten anlamadan ters bi hareket yapmaktan ağrı giriyor ama eskisi gibi değil, kalça çıkığım var ama aksama yok bende tabi ağrım yoksa ağrım olduğu zamanlar aksamaya başlıyorum adıımlarımı yarım atıyorum bacağımı geri gitmiyor ağrı olunca. küçükken gördüğüm tedaviden sonra korkudan doktora gitmedim hiç. ama artık gitmem gerektiğini düşünüyorum. bildiğim kadarıyla kalça çıkığı olanlar kilo almamalıymış bu doğru mu acaba, bazen en ufak bir yük bile taşıyamıyorum marketten, ağrı girebiliyor.
    ameliyattan korkuyorum şu an aksamam yokken ya kısalık olurda ya da kısalık varsa artarsa diye endişeleniyorum. bu beni çok etkiler sanırım. sizce ne yapmalıyım, burda okuduğum kadarıylada kimisi doktor hatalarının sonucunu çekiyor bende bundan korkuyorum işte.
    allah herkesin yardımcısı olsun...

Üye
    gul32g Avatarı

Son Giriş
    22.04-2008
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 34 yaşında ve iki çocuğu olan bir bayanım.kalça çıkığı olduğumu 28 yaşında ikinci doğumdan sonra öğrendim.o ana kadar farkedilmedi.şimdi hafif topallama başladı.doktorum ağrıların dayanamayacak derecede olunca ameliyat yapalım ,yaşın daha genç dedi.bu sitede benim gibi olanları okumak biraz bencilce ama hoşuma gitti.en azından yalnız değilim.ilk zamanlar çok üzülmüştüm.ama sonradan düşündüm ki,herkes hastalanıyor,bana düşende bu.En azından her işimi kendim yapıyorum,kimseye muhtaç değilim. Şu anda çok yol yürüyemiyorum,çabuk yoruluyorum ve sanırım bir bacağımda kısalma var.Diz kapaklarımda da bazen çok ağrılarım oluyor.Moralimi yüksek tutuyorum.Çünkü her an teknoloji gelişiyor ve mutlaka bunada bir çözüm bulacaklar.Herkese selamlar.

Üye
    elsa Avatarı

Son Giriş
    29.10-2008
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 25 yaşındayım. bende kalça çıkığı olup olmadığını bilmiyorum fakat sol bacağım 1.5 cm kadar daha kısa sağa göre. kalça çıkığı olanlarda bel oyukluklarında fark olurmu yani bellerinin bir tarafı daha ince gibi görünebilirmi? böyle bir belirtisi varmı?

Üye
    oslmblt Avatarı

Son Giriş
    01.06-2008
    Saat
    20:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, ben yeni üye oldum.Kalça çıkığı ile lgili bölümü okudum ve yalnız olmadığımızı görmek -üzülerek söylüyorum -beni mutlu etti.

Annem 2 yıl önce kalça protezi ameliyatı oldu.(Antalyanın bir ilçesinde)Yürüyerek gittiği hastaneden sedyeyle zor çıkartık.Ameliyat hatalı yapılmış ve siyatik felç oldu. Fizik tedaviler sayesinde şuan özel cihaz ve koltuk değneğiyle yürüyebiliyor.

Nereye gittiysek kapılar yüzümüze kapandı.Çok fazla ağrısı var.DR.arıyoruz.Bize tavsiyesi olan var mı?

Çok teşekkür eder, herkese acil şifalar dilerim...

Sayfa 5 / 29 İlkİlk 12345678915 ... SonSon