Sayfa 28 / 29 İlkİlk ... 18242526272829 SonSon
Toplam 424 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lightrose Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşah Öztürk
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba Rüveyda bende bursadanım senin amelat olduğun doktor hangisi merak etim banada amelat diyorlar

Üye
    narım Avatarı

Gerçek Adı
    nesrin
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

Trafik kazası sonucu kalçam kırıldı platin takıldı. Yaklaşık 10 sene sonra ağrılarım çoğaldı yürüyemez hale geldim ,bu arada protez öncesine kadar bütün ameliyatlarımı medeniyet ünv.göztepe araştırmada oldum.Beni ameliyat eden doktor OĞUZ ŞÜKRÜ POYANLI,Ortopedi ve Travmatoloji,Doç.Dr bile yemedi tekrar bir ameliyata bana direkt yok ölürsün pıhtılaşır daha kötü olursun vs. şeyler söyledi.İnanabiliyor musunuz elinden geleni yaptı korkutarak ameliyat etmemek için.Bir sürü doktor gezdim affedersiniz hepsi birbirinden b.. para hırsı bürümüş ve bir garantide vermiyorlar 2.3. bilinmeyen ameliyatlarında söz konusu olacağını belirttiler .Kısacası ben çok kötü dönemler ve hem psikolojik hemde maddi zorluklar yaşadım bu araştırma süresince .Anlatmak istediğim benim yaşadıklarımı kimse yaşamasın sosyal güvenceniz varsa 1 kuruş bile para ödemeden emin ellerde olmanız. Arkadaşlar Metin sabancı balta limanı kemik hastahanesinde Doç.dr.Bilal demire gidin hala dua ederim kendisine Allah razı olsun sevdiklerini ona bağışlasın.Gerçekten bir doktor ilk muayenem ilk defa gittim ve hiç tereddütsüz ben birşey söylemeden sürecimi gittiğim doktorları hiçbirşey anlatmadan ,rontgene bakarak sana protez ameliyatı yapacağız dedi.05.10.2015 te ameliyatımı oldum çok şükür hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.Umarım bu paylaşmış olduğum bilgi işinize yarar ve banada dua edersiniz .Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun .

Üye
    alexisy Avatarı

Son Giriş
    29.10-2016
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende doğuştan kalça çıkığına sahibim. İlk çocuk ve kız olmam, anne karnında ters olmam ve doğduktan sonra da kundağa bağlanmam sebepleriyle iki kalçamda çıkıktı. Bu durumu ailem farkettiğinde 1 buçuk yaşındaymışım. Ankara da olmuşum ameliyatları iki kalça olmasından dolayı 3 kez. Son ameliyatımda sol kalçamı tam olarak yerine oturtamamışlar arasında biraz boşluk kalmış yaşım küçük olduğundan ileriki yaşlarda yerine oturabilir diyerek 4. ameliyatı yapmamışlar. Daha sonrasında düzenli olarak kontrol ediliyordum herhangi bir değişiklik var mı diye. Tabi o zamanlar çocuk olduğum için pek bilmiyordum ne olup bittiğini. Vücudumda dikiş izleri vardı ama bana hep bir şaka gibi gelirdi hatırlamadığım için. 16 yaşıma geldiğimde bir şeyler farklılaşmaya başladı. Kendimde hissediyordum yürürken bazı şeyleri hatta doktora gitmeden önceki son şikayetlerim yatağa yattığımda bacağımdan dolayı zorla uyuduğumdu. Sonra doktora gittim bana ameliyat dedi. Seçim şansım hiç olmadı. Ameliyattan sonra iyileşme sürecim tahmin ettiğimden de zor geçti. Diğer kalçamda bir sorun çıkmaması için 2 ay boyunca hep yattım. Hiçbir ihtiyacımı kendim karşılayamadım. Bu hem benim hemde annem için çok zorlu bir süreçti. Bütün bunlara rağmen ameliyatım güzel geçmişti ve sonuç çok iyiydi. Şuan 19 yaşındayım ve tekrar bir şeyler ters gitmeye başladı. Doktorum Ankara da olduğu için burda başka bir doktora gittim ve çekilen filmime baktığımda kalçamda tekrar bir boşluğun oluştuğunu gördüm. Daha sonra kendi doktoruma da gittim. Bana ameliyatlık bir durumum olmadığını söylüyorlar ama bir problemde yok demiyorlar. Yürürken bazen zorlanıyorum ve bunun üzerine birde diğer kalçamda acıyor. Yattığım zaman sabit duramıyorum sanki vücudum iki parçaymış gibi hissediyorum dolayısıyla da uyuyamıyorum. Bu durum beni çok mutsuz ediyor ve ne yapmalıyım bilmiyorum. Ama yinede şükrediyorum rabbime o 2 aylık yattığım sürede yürümenin ne kadar önemli olduğunu ve bu her ne kadar ailen bile olsada etrafındaki insanlara muhtaç olmanın ne demek olduğunu çok iyi öğrendim.

Üye
    yilmazesram Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese,
    Benim annemde çift taraflı kalça çıkığı var.Ağrıları zaman zaman oluyordu ama son 1 haftadır yolda yürürken bacağına kramp giriyor ve yolda kitlenip kalıyor.Dün Prof.Dr.Mustafa Caniklioğlu'na gittik.Ameliyat olmasını tavsiye ediyor.İlk önce bir bacağından o iyileştikten sonra diğer bacağından olursun dedi.Bele ve bacağa baskı uyguladığı için ileride daha kötü olacağını falan söyledi.
    Yaşı henüz 49.Kemik hastanesine gittiğimizde en son aşama ameliyat demişti doktor.Doktorlar bu ameliyatları yüksek ücretler karşılığında yaptığı için söylediklerine pek güvenemiyorum.Sizlerinde fikrinizi almak isterim?

Üye
    bilgekucuk Avatarı

Gerçek Adı
    Bilge Küçük
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@saka1
    merhaba
    ben sitede yeniyim acaba yaptıgınız spor hareketlerini öğrenebilirmiyim

@murat321
    merhaba
    ben de 6 kadar bir sure bu urunleri kullandım.Ama şimdi yine aynı haldeyim aksama ve ağrı var yani.siz hala kullanıyor musunuz yoksa gerek kalmadı mı.Eğer işe yarıyorlarsa kim ameliyat olmak ister.Umarım kısa sürede cevap verirsiniz.

Üye
    KUTANAY Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Andan menderes üniversitesin de prof dr emre çullu beyi öneririm bende protes kalça için gideceğim nasıp olursa şimdiden geçmiş olsun

Üye
    Karbeyaz32 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese geçmiş olsun.....ben de bu siteye yeni üye oldum.yaklasik 2 ay gibi ameliyat olacağım(kalça protezi)... ve çok korkuyorum...
    Ameliyat öncesi ameliyat olurken ve sonrası beni çok korkutuyor
    Ve sormak istedigim çok şey var
    Bende kapalı alan fobisi var *hastaneye gittiğim kısa zamanlarda bile daraliyorum ameliyathaneye aldığında nasıl olacak bilmiyorum
    *genel anestezi yapmıyorlar sanırım
    * ameliyat sonrası hastanede ne kadar kalmam gerekecek
    *yüzü koyunmu yatmam gerekecek bu sure içinde
    * banyo yapabilecekmiyim eğer bu konularda beni bilgilendirecek arkadaşlar varsa daha çooook sormak istediğim sorular var( çok bunaltmazsam )beni yanitlarsaniz çok sevinirim..

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar @Karbeyaz32, Öncelikle şimdiden çok geçmiş olsun. Ameliyathaneye aldıktan çok kısa süre içinde zaten anestezi yapılıyor. Bu nedenle sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ama doktorun ihtiyaç duyarsa belki öncesinde sakinleştirici tarzda bir iğne yapabilir. Ameliyat için genel anestezi yapılmıyor. Epidural anestezi ismi verilen ve sadece belden aşağısını uyuşturan, sizin de yarı uyur uyanık halde olacağınız bir anestezi yapılıyor. Bu anestezi girişinden ayrıca ameliyat sonrasında otomatik makine ile ağrı kesici enjeksiyonu da yapılıyor. Ağrınız yoksa ya da ihtiyaç duymadığınız anda çıkartırlar. Ameliyat sonrasında her şey normalse hastanede 4 gece-5 gün kalırsınız. Yatarken yüzükoyun yatmıyorsunuz, sırtüstü yatıyorsunuz. İsterseniz sağlam bacağınızın üzerine yan da yatabilirsiniz. Ancak 2-3 ay süreyle yan yatarken bacak arası yastık kullanmanız gerekecek. Ameliyatlı bacağınız tarafına ilk 3 ay yastıklı da olsa yan yatmayınız. Banyoya doktorunuz ne zaman izin verirse o zaman girebilirsiniz. Tahminen 10-15 gün sonra. Banyo için öncelikli şart ameliyat yaranızın tamamen kapanması ve bu yaradan enfeksiyon alma riskinizin kalmamasıdır. Başkaca sorunuz olursa özelden de yazabilirsiniz. Bilgim ölçüsünde cevaplamaya çalışırım. Sağlıcakla kalın...

Üye
    Elocan Avatarı

Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kızımda var iki taraflı kalca gelişim geriliği şu an 2 yaşında ilk bir yıl Pavlik kullandık ama düzelme olmadı şimdi Aralık ayında sağ taraftan ameliyat olacak ve iki ay alci da kalacak benim sormak istediğim bu hastalık tekrar edermi yada daha sonraları bacakta kısalma falan olur mu illaki sonraki yaşlarda protez mi gerekli düzelme şansı hiç yok mu okuduğum kadarıyla sizlerde ameliyat olmuşsunuz ama sonra hep ağrılar devam etmis doktor bana eğer genetik se tekrarlar dedi tekrarlanması ne demek boyuna hep ameliyat mi olacak o zaman bilgisi olan cvp yazsin lutfen

Üye
    nur67 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    bende sol tarafda kalça çıkıklığı var 2008 de amaliyat oldum hastanem ve drlarımdan çok memnunnum zor bir süreçden geçtim ama şuan çok iyiyim şükür ,

Üye
    NaftalinKokusu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun o diz sıkıntısı cok büyü

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar @Elocan, öncelikle çok geçmiş olsun. Bu forumlarda yazan arkadaşlar genel itibariyle hep yetişkin insanlar olduğu için çoğunlukla yetişkin sorunları hakkında görüş beyan ediyorlar. Bebeklerin durumuyla ilgili olarak bugüne kadar ben pek bir şey okumadım doğrusu. Ama genel olarak bilinen bilgi şu yönde: "Eğer kalça çıkığı sorunu erken dönemde teşhis edilirse 2-3 yaşa kadar tamamen tedavi edilebiliyor." Bu genel bir ifade, tabi ki sizin bebeğin durumu daha özel olabilir. Gelişimsel kalça çıkığı denilen olay bebeklik döneminde daha ziyade femur başından kaynaklanan bir sorun değil, femur başı yuvasının oluşmamasından kaynaklanan bir durumdur. Femur başı kendine düzgün bir yuva bulamayınca kalçada tutunabildiği yere göre şekil alıyor ve böylece zamanla femur başı da bozulmuş oluyor. Bana kalırsa daha fazla geç olmadan çocuk kalça gelişimi ve çıkıkları konusunda uzman başka doktorlar arayınız. Moralinizi bozmayın, artık kalça çıkığı ameliyatları bizim bebeklik dönemlerimizdeki gibi başarısız değil, yeter ki usta bir el bulun. Siz ve bebeğinizin sağlıcakla kalması dileğiyle...

Üye
    Elocan Avatarı

Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cvp için çok teşekkür ederim ben kızımın rahatsızlığı 3 aylıkken öğrendim Gaziantepliyim orda bize iki bez kullanın geçer dediler tabi ben tatmin olmadım okuldan izinliydim zaten doğum izni ankaraya getirdim hacettepede bi Prof çok güvenilir geldi Pavlik kullandık ama düzelme olmadı ilk başta iyi gidiyor yuva oluşmaya başlandı dendi fakat bandaj çıkınca gelişme durmuş şimdide tam yuva oluşmadığı için aralıkta ameliyat edecek deniliyor önce sağ bacak yapılacak 2 ay alci olacak dedi doktor birde kritik olan genetik se tekrarlar dedi durum bu çok küçük ve korkuyorum ne okulum kaldı ne iş yeri yurdu terkettik sürekli ankaraya gelip gidiyoruz düzelir mi acaba bacakta kısalma falan olupta defalarca ameliyat fikri çok korkutuyor sizlerin yazdıklarını görünce aklım çıkıyor Allah yardımcımız olsun ölü gibiyim zaten bitmiş durumdayım düzelir mi kızım

Üye
    b.g. Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese sağlıklı günler dilerim. Alanyada ikamet ediyorum. Sonradan K.ç. Var sağ kalçada. Sol dizde ve sağ kalçada muazzam ağrı ve hareket neredeyse bitmek üzere. Artık üZerine basamıyorum. Bir hayli de kilo aldım ve bu ağrıdan ve hareket kısıtlılığından kurtarmak istiyorum. Kalçamdan katır kutur acayip sesler geliyor. Baltalimanı hastanesinde ameliyat olan var mı aranızda. Ameliyat sonrası kaç ay gerekiyor iyileşme için.

Üye
    ahmetkartal63 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun arkadaşlar İstanbul da sayın hacı kutlu doktor var gerçekten çok iyi ben ameliyat oldum allah a şükür ler olsun iyiyim

Sayfa 28 / 29 İlkİlk ... 18242526272829 SonSon