Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 19 / 26 İlkİlk ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 271-285 arasındakiler
Kalça Çıkığı olan kim var?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

satı basak

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba herkese.
    ben bu kalça çıkığı konusunda en şanslı olanlardan biriyim sanırım.şuan 30 yaşındayım.iki çocuk annesiyim.1 yaşındayken kalça çıkıklığım farkedilmiş ve ankara hacettepede ameliyat geçirmişim.şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım.şuan gayet sağlıklıyım.ne ağrım var ne aksamam.allah herkese şifa versin.

fgn

mrb benim de doğuştan tek taraflı kalça çıkığım var bundan 23 yaşındayım ve kendimi bildim bileli hastanelerdeyiimm mlsf ayaklarımda da dönüklük vardıı dönüklük için dr gittiğim de kalça çıkığım olduğunu söylemediller bana dönüklüğü için iki tane ameliyat geçirdim sonra yürümem de bir değişiklik olmayınca dr biz onu fark edememişiz gibi saçma bir cümle kurdu ve 40 yaşından önce ameliyat önermedi sizin 1999 yılında gittm dediğinis dr dikkatimi çekti acaba mümkünse bana onunla ilgili bilgi verebilir misiniz 40 yaşına kadar beklemek istemiyorum bir umut iştee şimdiden tşk ederimm

mrb benim de doğuştan tek taraflı kalça çıkığım var ayağım da 2 cm kısalıkla berabr dönüktü ayaklarımm 4 yıl önce ameliyat olmak için hastaneye gittiğim de drlar bana iyileşceğimi söylediler 2 defa ameliyat oldum ewet yamukluklar bir nebze olsun geçmişti ama yürümüm de bir değişiklik olmadı bunu dr a sorduğumusdaysa şöyle komik bir cvpla karşılaştık ayaklarına odaklandığımıs için biz onu farkedememişiz halbuki 3 mtre ilerden de farkedilirim bu ilginçti ameliyat içinn erken dediler 40 yaşından önce önermiyolar ama 40ıma daha çok var o kadar beklemek istemiyorumm şuan 23 yaşındayım eğer benim gibi bu yaşlarda ameliyat olmuş ve faydasını görmüş arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyoruumm şimdiden tşk ederimm

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

zehirliyaprak

herkese geçmiş olsun...

Halit_54

selam cümleten benim her iki kalcamda cıkıklık var bende 33 yasındayım gecmis yaslarda yani 20 yaslarda agrım yoktu fazla yürüdügüm zaman oluyodu uzun yolda yoruluyodum simdi ise 10 dakka ayakta durdumu agrılarım baslıyo doktora gittim dedi biz böyle ameliyatları önerdigimiz yas 40-45 arası dedi Allah kolaylık versin agrısıda kötü oluyo tüm hasta olan arkadaslara gecmis olsun diyorum ama sükür halimize diyorum genede neleri var...

yurdagul;
    yurdagül bendede ciftr taraflı kalca cıkıklıgı var agrımda yas ilerledikce arttı yahu o nasıl doktor kemik olacak yerinde degilse sende sorun yok der analamadım bende 20 yasındatyken topallasam bile ayagım pek agrımıyodu ama suan 33 yasındayım 10 -15 dakka yürüdümü agrım baslıyo sen baska doktora daha görün cünkü kalca cıkıgı bu kendi yuvasında degilse baska yerde yuva yapar oda kemigi cürütür..saygılar

birde su sorun var sakat raporu alacam iki traflı kalca cıkıklıgı var bende heyete girdim adam diyo direk ameliyat sen ameliyat olursun dedi bana..ama doktor diyo bu hastalıklardaki ameliyatları biz ne kadar gec olursan okadar iyidir dedi mesela 40-45 yas arası gelde bu heyetteki adama anlat nitekim bende kızdım rapor almadan cıktım

birde su sorun var sakat raporu alacam iki traflı kalca cıkıklıgı var bende heyete girdim adam diyo direk ameliyat sen ameliyat olursun dedi bana..ama doktor diyo bu hastalıklardaki ameliyatları biz ne kadar gec olursan okadar iyidir dedi mesela 40-45 yas arası gelde bu heyetteki adama anlat nitekim bende kızdım rapor almadan cıktım

NiLay Korkut

MERHABA arkadaşlar
    bende 2 yaşında ateşli hastalıktan hastaneye goturmus aılemm onun oncesınde ıkı abcagımda rahat kullandıgımı soyluyorlarr
    ateslı hastalık ıcın gıttıgımz devlet hastanesınde doğuştan ıkı kalça çıkık dedılerrr
    biz bunun uzerıne ısparda egırdır dunya kemık hastanesıne gıttık amelıyat surecım orda basladı kalcamda fömür başı diye bı bolum yokmus sol bacagmda bu olanagı baardılar fakat yanlıs odktor seçımınden dolayıı sağ bacagımda 3 cm kısalk dızımde donma ve zorluklar basladı 15 sene sureklı ıspartyaa gıdıp geldık fıızk tedavı amelıyatlar operasyonlar hıc bıtmedı yanı kısacası cocuklugum gıttı elımden orda yapılan son emelıyattan sonra kemıklerının gelısımı durunca oda 20 yasında duruyormus ozmn gelın son emelıyatını olsun dedılerr suan tam 20 yasındayım sag kalcam hafıften hıssetırıyor kendını artık zorluk vermeye basladı ozel bı gıda fırmasında danışmanım işime ara vermek zorunda kaldım halıyle sıgortamda durdu babamın sıgortasına gecebılmem ıcın bu ayın sonunu beklıyorum

arkadaşlarr herkzın hayatı gıbı benımde hayatım engellerle doluyduy cogunu zamanla cogunuda cevremdekı arkadaslarımla aştım sayılır gulumsemek cok onemlı gulebıldıgın kadar engellerı aşabılıyosun yanında annen ve baban olduktan sonra enggeller acı vermıyor

bildıgınz uzman alanında gelişmiş ortapedi doktoru varmı nerde olursa olsun onemlı degıl yeterkı alanında uzman olsun sonucta bu bır hayattt evlenmek ıcın amelıyat olmayı beklıyorum

herkeze huzurlu gunlerr..

gülcan1984

Benim de doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığım var. Bu güne kadar herhangi bir cerrahi müdahale geçirmedim.İleriki yaşlarda protez amaliyatı olmam gerekecek. dr amilyatı gec olmamı ıstedı bu konuda ne kadar gec olursam benım ıcın o kadar ıyı oldunu soyle dı bu konuyu deyınen arkadasıma sonsuz teskur ederım iyigünler

kthy78

Merhaba!Bu akşam gördüm bu siteyi.Bende de Doğuştan kalça çıkıklığı var.Küçükken Eğirdir'de ameliyat oldum ama durumumda değişiklik olmadı.Geçen yıla gelene kadar gayet normaldi yaşamım.Ama iki yıldır ara ara ağrılarım oluyor.Herkes gibi bana da 40 yaşından önce ameliyat önermiyor doktorlar.Hele biri senin kalça kemiğin çok küçük kalmış sana kalça protezi olmaz dedi.Sürünürsün dedi.Gözüm öyle çok korktu ki anlatamam.Ben ayakkabı yaptırmaya karar verdim.Acaba ayakkabı yapılınca ağrılar azalır mı?Ya da şu an dayanabildiğim bu ağrılarım artacak mı?Belli bir yaşa gelmiş olup da hayatını eskisi gibi normal şekilde sürdürebilen var mı merak ediyorum.Çünkü geçen hergün yürüyemeyeceğim günler yaklaşıyor mu kaygısı oluşturuyor bende.Bu konuda aydınlatırsanız aynı derdi yaşayanlar sevinirim.

Arkadaşlar kalça çıkıklığı olup da anne olanlar da var.Çocuğunuzda da aynı sorun oluştu mu?Hamilelik süreciniz nasıl geçti?Doğumdan sonra yürüyüşünüzde farklılıklar oldu mu?Yazar ve paylaşırsanız sevinirim.

dilek deniz

kalça çıkığı anne olmaya engel değil. benim 2 çocuğum var ve hamileyken sadece bol bol dinlenmek gerek. ömür boyu fazla kilo almadan yaşamak gerek diye biliyorum. bana bu hastalığın çocuklarda da olabileceğini söylemişlerdi, bu yüzden özellikle bebekken çok iyi bakıldı,bir şey çıkmadı çok şükür.
    Zaten doğumdan sonra ilk muayenede kalça çıkığına da bakılıyor ve eğer bir sorun varsa 2 bez bağlamayı öneriyorlar. yani çocuk bezini iki tane üstüste bağlıyorsun,kalça yerine otursun diye. Eskiden yani bizim gibi bir grup insan var ki kalça çıkığını ömür boyu çekiyoruz, eskiden geç farkediliyormuş ve bu hastalıkta önemli olan erken farketmek.şimdi böyle bir hastalık yok artık adı bile değişmiş gelişimsel kalça çıkığı olmuş.
    yani kısacası korkma ve kaygılama bu konuda. Allah yardımcın olsun

kthy78

Teşekkür ederim Dilek Deniz Hanım.Bana da hamileleik sürecinin çok zor geçtiği ve çocuklarımda da olabileceği söylendiği için endişelrim var.İçime su serptiniz.Peki hamilelikten önceki kadar rahat yürüyebiliyormusunuz?Yani hamilelikten sonra yürümeniz bozuldu mu?Yanıtlarnız sevinirim.

dilek deniz

Hamilelikten sonra yürüyüşümde hiç bir değişiklik olmadı. Ama 30 yaşını geçtikten sonra ağrılarım arttı ve yürümem bozuldu. Hamilelikle ilgisi ytok ama yaşla ilgisi var YÜRÜME DEĞİŞİKLİĞİNİN.

Islık

Beni ameliyat eden doktor hastalık yoktur hasta vardır gibi bir söz etmişti her hastalık her insanın bünyesinde farklı seyredermiş.Kalça çıkıklığının da her insana verdiği rahatsızlık farklı olabiliyor.Bazı insanlar ağrısız bu rahatsızlıkla uzun yıllar yaşantısını sürdürürken bazı insanlarda genç yaşlarda ağrılar başlıyabiliyor. Ameliyat zorunlu olabiliyor protezin ömrü de değişebiliyor.O yüzden en doğru kararı doktorunuz verecektir hatta tek bir doktorla yetinmeyip bir kaç doktorla görüşüp fikirlerini almanızda fayda olduğunu düşünüyorum.Hepinize sağlıklı ağrısız günler dilerim.

remzi71 allah yardımcınız olsun

CEREN;

bende 39 yaşında iki taraflı kalça çıkıgı olan biriyim. Bende yaşım küçükken ameliyat olmam için çok ısrar ettiler.İlkokulda iken aynı sınıfda ameliyat olan bir arkadaşım. peşpeşe iki sene ameliyat oldu peşpeşe. iki sene sonra geldiginde çocuk gittiginden daha kötü durumdaydı. Özellikle bu olay benim ameliyat olmamı engelledi. ailem her bu konuyu açtıgında ısrarla ve aglayarak reddettim. Onlarda kıyamadılar. şükür 39 yaşımdayım hala dogru dürüst bir agrım yok. tabiki aksıyorum ama hep saglam insanlar ne iş yapıyosa o işlerde çalıştım.zaten inşaatçıyım kendim.tabiki birazda kendimi kolluyorum.ve kendimi çok fazla zorlamamaya gayret ediyorum. şimdilik durumumdan memnunum şükür.tek sıkıntım özür oranlarının düşmesi. ilerleyen yaşlarda sıkıntı olusa ne yaparım bilmiyorum. herkese geçmiş olsun. hayırlı günler.

wolkie

bende de çift taraflı kalça çıkığı var sağ taraf daha problemli ve sağ bacakta yaklaşık 3 cm kısalık var, askerlikten muafım çocuk yaşlardan beri tedavi oldum ama bu kadar oldu. şu anda anda ağrım yok ama ilerde oacakmış ve protez gerekecekmiş iş bulmakta problem rapor için başvuracağım açıkcası şu andada onun için araştırmaya başladım ama gerekli oranı çıkar mı ya da bizim için oran kaç onu bile bilmiyorum araştırmaya başlıyorum herkese geçmiş olsun...

guzgulleri

uzun zamandır siteye girmemiştim bende de çift taraflı kalça çıkığı var 45 yaşındayım şimdilik ağrım yok ama uzun süre ayakta duramıyorum ve fazla yürüyemiyorum bu arada kilom da fazla geçenlerde bir tv kanalında prof.dr.fahri erdoğan çıkmıştı kalça ve diz protezleri konusunda uzmanmış bu doktora ameliyat olan arkadaş var mı ya da bu doktor veya tavsiye edebileceğiniz başka bir uzman hakkında bilgisi olan varsa lütfen bilgi verirse sevinirim ben yakın zamanda protez olmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler

çiçek3

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Bende 41 yaşında çift taraflı kalça çıkığım var. Son bir yıl ağrılarım dayanılmaz olmaya başlamıştı. Ve ameliyat olmaya karar verdim. Benim ameliyatımı Prof. Dr Fahri Erdoğan yaptı. Hemde iki kalçayı da aynı anda. Ameliyat olalı 2,5 ay oldu. Çok şükür şu anda kalça ağrılarımdan eser kalmadı. Çift bastonla rahat yürüyebiliyorum. Benim tek sıkıntım ayaklarımın altının çok feci şekilde batma ve yanma hissi gibi olan acılarım. Bunun da sebebi kalçaların yerine oturtulmasıyla oluşan 4 cm lik bacaklarımın uzamasından dolayı oluşan sinir gerginliği. Bu acıların 2 ayda da geçebileceği 8 aydada geçebileceği bende sabırla bekliyorum bu acılarımın geçmesini. Ben Fahri beyden çok memnun kaldım gerek hastasına yaklaşımı gerekse ameliyat sonrası ilgisi çok iyi.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 19 / 26 İlkİlk ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye