Sayfa 12 / 29 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 424 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    levent_ceylan_66 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende

Üye
    levent_ceylan_66 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende küçük yaşta kalça cukugundan sakat kaldım kısacası dr yüzünden 2 yıl önce amaliyat oldum ve bende platin enfeksiyonu cıktı 2 amaliyat ve 3 kerede ilaç tedavi gördüm ama kesilmedi intahabım bana önerebilecegini konular varsa acıgım beni bu dertten kurtarın nasipse 4 ay sonra cocugum olacak o zaman kadar iyileşmek istiyorum şindiden tesekkürler.?

Üye
    levent_ceylan_66 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nükleer_başlıklı_kız Mesajı Gör
    yok ama küçükken annem fark etmeseydi bendede kalça çıkıklığı olacaktı demir takmışlar iki bacağıma 3 yaşnda yürümeye başlamışım
    slm arkadaş nasılsın adım levent arkadaş olmak isterim seninle cvb bek

Üye
    papatya_34 Avatarı

Gerçek Adı
    papatya
    Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim iki kalçamda çıkık. sol kalçamdan protez ameliyatı oldum. şimdi daha iyiyim ağrılardan kurtuldum. Sağ kalçamada takılacak protez ama ne kadar geç olursa o kadar iyi tabi. bastonlada gezebiliyorum.

Üye
    dil_hun Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    T /E
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    29

arkadaşlar benimde tek taraflı kalça çıkıklığım var.

Üye
    sahin197alasahin Avatarı

Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kalça çıkığı var. Gelde tededavi et!!!

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    08.07-2016
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de de doğuşatan sol kalça çıkığı var. ama bebekken alçıda kalmışım 9 ay. yani biraz düzeltilmiş ama tam düzgün yürümüyorum

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende kalça çıkığı değilde kırığı var ama sonuç itibarıyle kalçam yerinde yok yani leğen kemiğim alındı..bi kaç ay sonra protez takılacak yuvanın yerine şimdi 4 platin var..cümlemize geçmişler olsun...

Üye
    VUSLAT Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.10-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede doğım anında oluşan çift taraflı kalça çıkıklığı var bende yalnız değilmişim demekki

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar; benim ailemde ve bende (anneannem, kuzenim, ablam, annem ve ben) var. Sanırım bizdeki genetik olsa gerek. Ben sizden bi eksim daha var malesef kifoskolyoz da var. Kısaca bende yok yok.... Ama kalça çıkığı belli bile değil ağrı felan da yapmıyor. Lakin kifoskolyoz beni yedi bitirdi. 21 yaşındayım ama 71 yaşındaki gibi bir beden var. Ağrılar vs. Hiç bitmiyor. Ancak yakın bi süre içinde allah'ın izniyle ameliyat olup kurtulacağım... Herkese çok geçmiş olsun. Arkadaşlar herşeye rağmen hayat muhteşem...

Üye
    efecan05 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2009
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akadaşlar ben radyoloji teknisyeniyim. Günde 10 larca kalça protezi filmi çekiyoruz. Kayseri de Prof.Dr. Ali Baktır isminde bir ort. mütehassısı var. Hastaların birçoğu şehir dışından geliyor. Gayette memnunlar. Antalya, Antep,Ankara,İst, Niğde,Adana,Urfa vb. şehirlerden hatta yurtdışından gelenlere şahidim. Hastalar internette araştırdık geldik diyorlar.

Komiğinize gidebilir ama,Prof Ali Baktır da doğuştan çift taraflı kalça çıkığı mevcut. Kendisini kalça çıkığına adamış diyebilirim. Dilerseniz internetten arayın bakın.
    Allah hepinize iyilik versin.....

Üye
    poem Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    17:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    GLY Avatarı

Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar. sizlere belki yardımcı olur diye ben de kendi hikayemi anlatmak istiyorum. kırk yaşındayım ve bende de her iki kalçada doğuştan kalça çıkığı var. yürümeye geç başlamışım ve aksayarak. üç yaşıma geldiğim zaman doktorlar yüzdeyüz tedavi ederiz demelerine rağmen babamın annesi ve babası maalesef tedaviye karşı çıkıyolar, babamda onların sözünden çıkamıyor. ben altı yaşıma geldiğim zaman artık babam karşı çıksalarda onları dinlemeyip benim tedavi olmam için elinden geleni yapıyor ama artık çok geç. ilk ameliyatımı 1976 senesinde sağ bacaktan oluyorum. kalçaya ve dizlere takılan geçici çiviler, göğüsten ayak parmaklarına kadar alçı içinde geçen günler, sonrasında alçının çıkarılması, günlerce oturma aşamasına gelme sonrasında günlerce ayağa kalkmama, sonra biraz biraz ayakta durma, en nihayetinde yürümeye başladığında hiç bişeyin değişmemiş olması. ikinci ameliyatı 1977 senesinde sol bacaktan oluyorum ve ben ilkokul bire gidiyorum.yine aynı aşamalar, annem beni sırtında okula götürüp getiriyor. üçüncü ameliyat 1978 yılında sağ bacağa ve ben ilkokul ikiye gidiyorum, yine aynı şeyler ve ben yine annemin sırtında okula gidip geliyorum. sonuç belki eskisinden daha kötü. daha önce yapabildiğim şeyleri yapamıyorum. mesela çömelmek gibi. bunun yanında daha başka hareket kısıtlılığı. doktorlar artık yapılabilecek!!! birşey olmadığını söyleyerek öylece bıraktılar. bana kalan hareket kısıtlılığı ve aksama. buna rağmen normal insanların yaptığı herşeyi yaptım yapabildiğim kadar. yapamadığım çok az şey içimde ukde kalmıştır. çevremdeki insanlarda bunu bana hiçbir zaman hissettirmemişlerdir. ne zamanki otuz yaşlarını geçtim ağrılar oluşmaya, varolan hareket kısıtlılığı dahada artmaya başladı. 2004 senesinde gittiğim doktorların hepsi ameliyat olmam gerektiğini ileride yürüyememe riskinin olduğunu ama ameliyatı ne kadar geç yaptırırsam daha iyi olacağını söylediler. çünkü protezlerin on-onbeş sene gibi ömrü varmış. ancak 2007 yılında ameliyat olmaya karar verebildim. tavsiye üzerine cerrahpaşa hastenesi doktorlarından diz ve kalça çıkığı konularında uzman prof.dr.nejat güney' e muayene oldum. diğer doktorların söylediği aynı şeyleri söyledi. mutlaka ameliyat olup protez taktırmam gerektiği, ileride yürüyememe riski olduğu vb. söylediği iki farklı şey oldu.birincisi çocukken geçirmiş olduğum ameliyatların kalça kemiği ve kasları mahvettiği ve bundan dolayı iyileşme sürecinin uzun olacağı, iyileşme oranının istediğimiz gibi olamayabileceği. ikincisi ameliyatı ertelemenin gereksiz olduğu, eğer şimdi olursam ileriki yaşlardaki iyileşme sürecindekinden daha iyi toparlanabileceğim. söylediği en önemli şey ağrılarımın geçecek olması. bu arada protezlerin ömrü yirmi-yirmibeş yıla çıkmıştı. eylül 2007' de sol bacağa, aralık 2007' de sağ bacağa protez takıldı. ayrıca sol bacaktaki bir buçuk santim kısalık giderildi. gerçekten de bütün ağrılarım geçti.bacaktaki ağrılar yanında belimdeki ağrılarda geçti. daha önceki olan hareket kısıtlılıkları azaldı. ameliyatlar sonrasında iki bastonla yürümeye başlamıştım. ağustos 2008' de bastonlardan bir tanesini atıp tek bastonla yürümeye, mart 2009' da da o bastonuda atıp artık bastonsuz yürümeye başladım. halen iyileşme sürecindeyim. kasları kuvvetlendirmek için spor yapıyorum. kaslar daha istediğim gibi kuvvetlenmedi.aksama halen var ama ameliyat öncesine göre çok daha iyi durumdayım. bakalım haziran başında kontrole gideceğim. ve bastonsuz olarak. doktor durumum hakkında ne diyecek merak ediyorum. ameliyat olmaktan pişman değilim. ameliyata karar verme süreci çok sancılı. karar vermek kolay değil. burda doktor da çok önemli. doktorumdan çok memnunum. hikayem biraz uzun oldu. başınızı ağrıtmış olabilirim. kusuruma bakmazsınız artık. benim durumumda olanlar için yardımcı olur dileğiyle... herkese çok geçmiş olsun.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Acıl sıfalar arkdaslar..

Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benimde sağ bacağımda kalça çıkıklığı var 23 yaşındayım 9 yaşında bir defaya mahsus ameliyat oldum.ayağımdaki aksalığında geçeceği söylendi ama bu yaşıma kadar geçemdi. Ağrı ve hareket noktasında hiçbir sorunum yok ama aksamamı sorun ediyorum. gittiğim bir doktor ayağımda 1,5cmlik bir kısalık olduğunu söyledi bir doktor da yok öyle birşey ayağında bir kısalık falan yok dedi. hala ayağımda kısalık varmı bilmiyorum ama benim merak ettiğim kısılık sorunum yoksa platin ameliyatı olursam bu aksama geçer mi? ağrın yoksa platin ameliyatı olma gibi öneriler geleceğini biliyorum ama ben yinede platin amaliyatıyla aksamamın gecip geçmeyeceğini merak ediyorum nihayetinde er yada geç yaşadığım sürece bu platin ameliyatıyla da karşılaşacam. soruma cvp verirseniz çok sevinirim.ALLAH herkese hayırlısıyla şifa versin....

Sayfa 12 / 29 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon