Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba seda
    bana da hiç bir zararı yok şu anda sigara kullandığım halde ciğerlerim sapasağlam ve hiç bir muayenede ve testlerde akciğerlerimde bir problem çıkmıyor.haftaya ameliyata gireceğim.bana da garanti vermiyor doktorum sadece şans olayı olduğunu söyledi.birde bana söylediği birşey var bu beni çok etkiledi.kendini alçıya bile alsan eğilme devam edecek dedi.bende korkuyordum ama artık korkmuyorum.her türlüsü bizim için bir kumar.ben iyi olabileceğim bir ihtimali seçerek ameliyata karar verdim.
    hatta temmuz ayının başında felç geçiriyorum sandım kollarım ve bacaklarım uyuştu.hastaneye kaldırıldım.yapılan muayeneler ve tetkikler sonucunda skolyozumun beni etkilemediği sadece psikolojik olarak etkilendiğim ortaya çıktı.5 aydır psikolojik destek alıyorum bu konuda şuan hiç bir ağrım ve sızım yok.gücümün üstünde bile ağır işler yapıyorum yinede banamısın demiyorum hiç bir yerim ağrımıyor.
    birde beni ümitlendiren bir konu bu yıl skolyoz ameliyatı geçiren bir kişiyle yüz yüze görüşmem oldu.kadın gayet sağlıklı.kaldıki 20 yıl önceki teknolojiyle ameliyata girmiş ben bu riske girmeliyiz diye düşünüyorum.yine de herkesin kararı kendisine umarım hepimiz doğru kararımızı veririz.

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında bana cesaret veriyosun,dediğn gibi her türlüsü bizim için kumar,bazen herseye sırf bu yüzden kızıyorum.bununla yaşamak kemdimle barışık olmak falan hepsi bir yere kadar.dğru karar doğru zamanda verilmeliydi,durum bu noktaya gldiğine göre bu sorunu kafada bitirmek gerekiyo.

Allah yardımcın olsun sıra birgün banada gelicek,umarım hersey yolunda gider ve ikinci süper taze bi hayata başlarsın,dularım seninle olucak

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim seda.
    bak bir şeyler daha anlatacağım.geçen yıl bu aylarda halamların tanıdığı bir kız ameliyat oldu.ben kızı görmedim ama ameliyattan sonra telefonda görüştüm uzun uzun.kıza yüzde 2 şans vermişler ve kamburluğu çok fazlaymış.nerdeyse iki kat yürüyormuş.eğriliği de yüzde 96 dı.kız birkaç ay sonra işine başladı ve bu yılda evlenmiş.
    geçtiğimiz haftada çok yakın bir akrabamız ameliyat oldu onunda sırtında eğrilik başlamış ve çok fazla ilerideymiş.bugün kızıyla konuştum durumunun çok iyi olduğunu söyledi.onada platin takmışlar ve bu kadın 50 nin üzerinde bir yaşta.
    ve aynı hastanede 45 yaşında bir adam ameliat olmuş ve adamda sapasağlam.hatta bu gün halam adamı ve kadını gördü.ikisininde çok iyi olduğunu söyledi.
    allah seninde yardımcın olsun canım moralini bozmaya gerek yok.her karanlık gecenin bir sabahı vardır.ve herşey bizim için zaten.

Üye
    ilksena Avatarı

Son Giriş
    21.03-2007
    Saat
    11:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım size, ben ameliyat olduğumda 17 yaşındaydım ve şimdi 31 yaşındayım.Ameliyattan korkmayın; bilmiyorum benim doktorum bana çok güzel destek olmuştu ve benim zaten hiçbir şikayetim yoktu, ne vücudumda şekil bozukluğu vardı ne de başka bir problem.İleride yaşayabileceğim sağlık problemlerini dr anlatınca biz ameliyata karar verdik.Tamam benim ameliyat olduğum hastanede de olumsuzluklar yaşayan arkadaşlar vardı ama ben orada kalırken narkozu kaldıramadığı için ameliyata alınamayan ve bu yüzden çok üzgün insanlar gördüm. Yine söylüyorum hayat risklerle dolu ama sağlıklı yaşama ihtimaliniz varken neden şansınızı denemiyorsunuz anlamıyorum. Detaylarla ilgili merak ettikleriniz varsa herşeyi anlatabilirim.

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sultancım olursa benimki çapada olucak,prof dan yana bir endişemde yok, bu konuda tam süper.Dediğm gibi ben korkularımı yenmeye çalışıyorum.
    Bu arada seniniki Kifoz mu (kamburluk) yoksa skolyozmu (sağ-sola kayma) onu merak ettim,benimki kifoz grubunda öne doğru eğiliyorum çok azda skolyozum varmış.kendinle ilgili beni bilgilendirirsen sevinirim..
    Benimde ameliyat olupta iyileşen yakınlarım var.Sadece korkuyorum işte gözümde canlanıyo bide bu konuyu çok araştırdım nasıl yapıldığına dair.
    seninki baltalimanında olucaktı değilmi,tarih ne zaman?

İLKSENA bu arada sen nerde oldun ve dr kimdi?

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba seda benimki skolyoz ve eğrilik derecemdeyüzde 86 da.evet baltalimanında olacağım.bi aksilik çıkmazsa bu salı hastaneye yatacağım perşembe yada cuma günüde ameliyat olacağım

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hımm anladım,aynı hastalığım faklı versiyonlarını yaşıyoruz yani.Neden salı erken değilmi.Mesala beni olucağım gün çağırdı.ama seninki özel ya o yüzdendir belki

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok baltalimanı özel hastane değil devlet hastanesi.orada öyle salı günleri yatış işlemleri yapıyorlar ve bi kaç gün öncesinde yatırıyorlar.

Üye
    ilksena Avatarı

Son Giriş
    21.03-2007
    Saat
    11:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sedacım ben Çapa da ameliyat oldum, Doktorum Ünsal Domaniç ti. Tavsiye ederim.

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben ameliyat olsam mı olmasam mı karar veremiyorum zaten..iyice kafam karışıyor..tamam olmayacağım diyorum.bu sefer yazılanları bi okuyorum,olsam mı ki diyorum..neyse ben yine yazdığım gibi,o bekleme süresine devam edicem..yazmıştım ya hani..bi daa tanıtmıcam kendimi.kusura bakmayın valla.okuyuverin :wink: hayırlısı olsun hakkımızda..dua edelim...

Üye
    heaven Avatarı

Son Giriş
    06.04-2007
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 2000 yılında skolyoz ameliyatı oldum ankara numune hastanesinde doktorum ali biçimoğlu ydu..şuan sağlığım çok ii.. ameliyat olmayan olmaya korkan arkadaşlar acele edin geç olmadan sağlığınıza kavuşun çok riskli ama ilerde ameliyat olmazsanız çok büyük sorun bence nelerini gördüm..korkmayın herşey daha güzel olabilir
    ben herkesin ameliyat olmasını istiyorum bu hastalıktan çok kişide var üzülüyorum allah herkese şifa versin ama birazda kendi eliimizde herşey unutmayalım

Üye
    nevzatekiz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2007
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben bu dernege yeni üye oldum arkadaş olmak istiyorum bende de skolyoz hastalıgı var 51 derece olmuş yazın ameliyat olacagım 8 senedir doktorlara gidiyorum çok kararsızım kimin yapacagından bana yardımcı olurmusunuz

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben sevilay ben 23yaşındayım ve aralıkta ameliyat oldum şuan bi sorun yok iim kontrolüm var mayısta umarım ii çıkar ve en önemlisi şuan işteyim ve çalışıyorum ameliyatımı ist.ünv.çapada oldum doktorum Prof.ünsal domaniç kendisiçok ii bir doktor ameliyat olacaklar biraz cesaret diyorum korkmayın ameliyattan sonra nie bukadar strese girdim dieksiniz ben öyle dedimde

Üye
    heaven Avatarı

Son Giriş
    06.04-2007
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nevzatekiz sana doktorumu tavsiye edebilirim gerçekten başarılı bi doktor ankara numune hastanesinde ortapedi bölümünde ali biçimoğlu sosyal güvencen varsa senin için daha iyi olur çok fazla masrafa girmeden iyi olabilirsin kararsız olma geç kalmadıysan mutlaka olmalısın kendine iyi bak...

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilksena
    Sedacım ben Çapa da ameliyat oldum, Doktorum Ünsal Domaniç ti. Tavsiye ederim.
    bende ona gittim gerçekten çok tatlı bi adam,sonrada cüney sarş a gittim gene çapada prof ve arkadaşlar zaten, onun daha iyi olduğunu duydum .ameliyatınla ilgili ben bilgilendirirsen çok sevinirim

Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon

LinkBacks (?)