Sayfa 4 / 22 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar bendede skolyoz var ve ben küçükken düşme sonucu oldu
    bende bunun yanı sıra friedrich ataksiside var sanılıyor bunu özetlersek (denge kaybı)
    ben bu skolyozun bir rahatsızlıgını duymadım şimdiye kadar doktora sordum yaşlılardada var dedi pek önemli degil dedi
    bende diger hastalıgımdan dolayı pek önemsemedim
    sizlere sorum olacak bu skolyoz dende kaybına yol açarmı veya ayakta duramama ve ne gibi sorunlar yarattıgını ögrenmek istiyorum.
    cvp larınızı bekliyorum teşekkürler

Üye
    unhappyboy16 Avatarı

Son Giriş
    01.04-2014
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de warım

Üye
    serkan can kaya Avatarı

Son Giriş
    11.02-2007
    Saat
    11:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben normal bir durus bozuklugu sanirdim ama degilmis...sanirim bendeki de kifoz gibi bisey...zamanla artan bir sirt agrsi var...önceleri ben sadece ders calismaktan falan diye düsünmüstüm ama sanirim simdi nefes alirkende zorlaninca vakanin ayri bir seyir takip ettigini anladim...mesela sunu sorcam hani bu sirt agrisi cok genel biseyde "nefes alip verirken böyle derin derin nefes alma ihtiyaci hissediyormusunuz.sanki benimki cok ileri degil diye düsünüyorum ama derin bi nefes alirken sirtimda bir batma hissediyorum...

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öne doğru baskıdan dolayı ve vucut yorulduğundan dolayı nefes almada problemler oluyor. Bende en ufak bişeyde sık sık hızlı nefes alma ihtiyacı duyarım

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb Serkan skolyoz olup olmadığını anlamanın en kolay yolu yüz üstü sadece belden eğilerek eller ayaklara değecek şekilde boyunda öne eğik durursun ve bir kişide omurilik gidiş çizgizine bakar eğer düz değilde bir eğim varsa (bu rahatlıkla omurilik üzerinden parmak kaydırarak farkedilir)skolyozsundur.

Sağlıcakla kalın.

Üye
    serkan can kaya Avatarı

Son Giriş
    11.02-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb Serkan skolyoz olup olmadığını anlamanın en kolay yolu yüz üstü sadece belden eğilerek eller ayaklara değecek şekilde boyunda öne eğik durursun ve bir kişide omurilik gidiş çizgizine bakar eğer düz değilde bir eğim varsa (bu rahatlıkla omurilik üzerinden parmak kaydırarak farkedilir)skolyozsundur.

Sağlıcakla kalın.

...MRB

...tesekkür ederim...skolyoz degilim galibada muhtemelen kifoz cünkü ben öne egimliyim...dik durmayim derken iste...

...ya ben simdi böyle nasil desem bilmem ki.dedim ya normalde hani yogunluktan ve stresten sebep diye düsündügüm sirt agrilari ve derin nefes alma ihtiyaci meger farkli bir sebeptenmis...cünkü simdi askerlik icin izin almistim dolaysiyla bu problemlerin devamini gerekli kilcak bir yogunlugum yok.yani öne egimli bir durusum oldugunu biliyodum ama bunun kifoz oludugunu ve söz konusu sikayetlere sebebiyet verdigini hic aklima gelmedi.sadece fiziksel bir durus bozuklugu oldugu icin simdiye kadarda hic cierrehi müdahale düsünmedim...neysae iste böyle

...merak ettgim bu halde olupta yani kifoz olupta askerlik yapmis olan varmi aramizda...ne gibi bir sorun olabiliyor mesela korse kullanabilirmiyiz askerde de...simdi ameliyat falanda olamam kisa vadede bütün planlarim altüst olur...ya nasip artik..:-)

Üye
    passione34 Avatarı

Son Giriş
    04.02-2007
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni kim ameliyat etti acaba sorabilirmiyim.gidip vurucam da)

Üye
    sinem_ay Avatarı

Son Giriş
    27.08-2008
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de bir kifoz engelliyim kifoz hakkında bazı bilgiler galiba size yanlış aktarılmakta.Kifoz öncelikle zaman içinde ilerleme gösteren bir hastalıktır.Yani ameliyatla illerlemesi durdurulmadığı sürece sırtınızdaki o eğrilik gün geçtikçe dahada fazlalaşacaktır ve bu fazlalaşma artıkça ağrılarınız ve solunum sorununuz artacaktır.Kifozda ameliyat iki türlüdür.
    1-Kifozun ilerlemesi durdurulmak için bu ameliyatın yapılması gerekmektedir ve her kifozlunun ilerki hayatında daha fazla sorun yaşamaması için olması gereken bir ameliyattır.Bu ameliyatta tehlikelidir ama her kifozlunun olması gerekmektedir.
    2-Diğer ameliyat ise kifozdan meydana gelen eğriliğin düzeltilmesine yöneliktir.Ve çok risklidir.%50-%50 şansı vardır.Ya ameliyat başarılı geçer o eğrilik düzelir yada ameliyat başarısız geçer feçli olarak yatalak kalırsınız.Ve bu ameliyata kırma yöntemi diyorlar doktorlar.Kişi 18 en fazla 20 yaşını geçti ise zaten ameliyat yapmıyorlar doktorlar çünkü ameliyatın başarısız geçmesi ve kişinin felçli kalması %90 olarak değerlendiriyorlar.Ankara numune hastanesinde aynı kifoz olan bir kız 16 yaşında diğeri erkek 15 yaşında aynı gün ameliyata girdi kızın ameliyatı başarısız geçti ve felçli olarak artık yatalak kaldı erkek çocuğunun ameliyatı ise başarılı geçti ve belkemiğindeki eğrilik düzeltildi.

Üye
    bigosso Avatarı

Son Giriş
    05.02-2007
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

ben yaklaşık 15 yıl önce skolyoz ameliyatı oldum. O zaman küçüktüm ve ameliyat lafını duyunca inanılmaz korkmuştum, uzun süre korse de kullandım. Benim Skolyozum çok ileri bir dereceydi ve ameliyat olmama gibib ir seçim şansım yoktu.
    Ben sanırım bu konuda şanslılardan biriyim, bu konunun en iyi uzmanını buldu o dönemde ailem. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu
    Dünya çapında bu konunun uzmanı olan 3 kişiden biri. Ben ameliyatımı Çapa'da oldum, platinim de takıldı, şu ana kadar bir daha herhangi bir rahatsızlık yaşamadım Allaha şükür.
    Sizlere de kendisini tavsiye ederim.
    Benim ameliyat olduğum dönemde Florence Nithingale hastanesindeydi ama emekli sandığı vasıtasıyla ben ameliyatımı Çapa'da oldum.
    Hepinize sağlıklı günler dilerim

Üye
    sinem_ay Avatarı

Son Giriş
    27.08-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 13 yaşındayken ameliyat oldum ve çokta başarılı geçti ameliyatım. Prof.Dr.Savaş Ağaoğlunun yapmış olduğu ameliyatla bendeki kifozun ilerlemesi durduruldu.1 yıl alçıda kaldım ondan sonraki 1 yıl çelik korse kullandım.Ameliyat öncesi solunum sorunum vardı ama ameliyattan bir kaç yıl sonra solunum sorunum kalmadı.sadece uzun yola yürüken ve yokuş çıkarken solunum sorunum oluyor sadece hızlı nefes alıyırum o sıralar onun haricinde çokta iyiyim şuan akciğer tahlillerinde sonuç temiz çıkıyor.

Üye
    serkan can kaya Avatarı

Son Giriş
    11.02-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

...ya arkadaslar öncelikli olarak tabiiki cok tesekkür ederim konuya olan ilginiz ve cevaplarinizdan ötürü ama...iste bu cevaplarla birlikte sadece artan ilgi degil ayni zamanda kendi endisem de artti...yani bu egim omirlikte olan gercektende sürekli olarak artacak mi?...sinem bu konuda bisey sorcam sana msn adresin varsa beni ekleyebilirmisin kayasc@yahoo.com

Üye
    şeyda güneş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bende skolyozum tanışmak ve muhabbet etmek istiyorum

Üye
    gencfb07 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede var duchaneye bağlı doktor hiç bişey demiyo ama 4 yıl önce yoğun bakımdayken doktor ilerde ameliyat gerekebilir dedi başka doktora

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar.ben de skolyozum.idyopatik skolyoz.yani nedeni bilinmeyen.14 yasımda farkettik.ameliyat dediler bütün doktorlar.cesaret edemedik.şimdi 28 yaşındayım.gecen sene prof dr yücel tümere gittim.bu konuda çok iyi olduğunu duydum bi çok kişiden.bana güwen werdi açıkçası.rahatlattı epey.bendeki eğilim 75 derece şimdi.doktor istersen hemen ameliyat olabilecek durumdasın ama bence 2 sene bekleyip bi gözlemleyelim dedi.çünkü omurga kendi içinde bi denge sağlamış.hareketlerime de engel olmuyo.çok yorulunca ağrılarım oluyo tabi.dısarıdan da ben söylemedikce pek farketmiyolar.biraz da dar giymemeye çalışıyorum tabi :wink: bakalım yaz sonunda tekrar gidicem.doktor ameliyat derse de olmayı düşünüyorum ama emin de değilim tam olarak.bazıları memnun bazıları değil.doktorum bu konuda en iyi ameliyatın istanbuldaki florance nigthngele (doğru mu yazdım yaaa.neyse :wink: )hastanesinde yapıldığını söyledi..işte böyle..azmi hamzaoğluyu ben de duydum.çok iyimiş gerçekten..benim hikayem de böyle..son günlerde sabah uyanınca soltarafımda,kolumda we bacağımda uyuşma oluyo.o şimdilerde kafama takılıyo.onun dışında kafama takılan çok şey war tabi.ilerler mi ne olur ilerde,hiç bilmiyorum..ben yine duygularımı paylaşırım sizinle.ohoo sizi buldum ya artık tamam başınızı şişiririm :wink: arkadaslarımla da paylaşıyorum ama sonucta onlar bu hastalığı yaşamadıkları için çok da bilemezler..görüşmek üzere tekrar

Üye
    sinem_ay Avatarı

Son Giriş
    27.08-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zele1453 ve şeyda güneş sizede geçmiş olsun.
    gencfb07 arkadaşım evet bazan bir doktorun dediğine güvenmemek gerekiyor.
    ben 13 yaşında ameliyat olmadan önce Adana Balcalı Hastanesinde doktorlar karar verdiler beni ameliyat yapacaklardı ameliyatı 3 defa yapacaklardı.3 üncü ameliyattan sonra askıya alacakları ve 3 ayda askıda kalacaktım.Yani başım ve ayaklarımdan bağlı bir şekilde askıda kalacaakmışım tabi bu nasıl olacaksa babamla benim bu askıya alma işi kafamıza yatmadı ameliyattan bir gün önce biz hastaneden bir bahaneyle ayrıldık.Bir tanıdığımız bize Prof.Dr.Savaş Ağaoğlunu tasiye etti ve ona giitik film,tahlil felan derken bize Adanadaki doktorun anlattığı 3 ameliyatı ve askıya alma işinden bahsetti babam.Dr. anlattıklarımızı duyunca açtı ağzını yumdu gözünü derler ya o misal o doktorlardan için söylendi. Meğerse eğer ben o ameliyatları olursam ameliyat masasından bile kalkamazmışım sonuç ameliyatlardan sonra felçli olmandan başka bir işe yaramazdı dedi doktor.Savaş Ağaoğlu hastalığın ilerlemesini önleyecek ameliyatı yaptı bana çok şükür şimdi iyiyim.Çok şükür ayaktayım ve kendi işimi kendim rahatlıkla görebiliyorum.Bazan bir kaç doktora gidip bir kaç doktorun ayrı ayrı söylediklerini dinlemek her zaman daha faydalıdır.

Sayfa 4 / 22 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

LinkBacks (?)