Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ademaltay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2010
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    walla benden size tavsiye sakın ameliyat olmadan önce ameliyat görüntülerini izlemeyin yoksa vazgeçersiniz demedi demeyin ama ameliyat olmak en süperi geciktirmeye gelmez :wink:

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar, ben daha yeni üye oldum. Ben de kifoskolyoz hastasıyım,

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar.....
    Sanırım ben yolun sonuna gelmek üzereyim.Doktorlarımla ve anestezi uzmanıyla görüşmelerim sonucu 160derece olan skolyoz ameliyatımda %37 lik nefesle büyük risklerim varmış.

Ameliyat anında değil ama ameliyat sonrasında kendim nefes alamazsam, solunum cihazına bağlı kalıp belkide aylarca yoğun bakımda kalabilirmişim.
    Benim sorunum, omurilik kemiğim akciğerlerin genişlemesini engellediği için nefes açma çalışmalarıylada gidererilebilecek düzeyde değil malesef ve bu durumda bir seçim yapmam gerekiyordu, ya bekleyerek yıllar geçtikçe oluşabilecek kötü sonuçları beklemek yada ameliyata herşeyi göze alıp girmek ve en azından iyileşebilme lasılığını denemek olacak.

Kötü oluşabilecek şeyler tabiki var ama beleyerek günden güne kötü hale gelmektense, ameliyatla iyi/kötü sonuca vamak daha iyi diye düşünerek bu ameliyata karar verdim.
    Kasım yada en geç aralık gibi bu ameliyatımı olucam çok zor günler bekliyor biliyorum ama doktorlarımla,sevdiklerimle ve içimdeki gizli güçle aşmaya çalışıcam.

Bu gibi sorunları olan ve iyileşen ameliyattan çok iyi çıkan ve hayatını çok iyi devam ettirenler varmış,umarım bnlardan biride ben olucam.

Buna benzer sorunlarla karşılaşp ameliyat olan arkadaşlar varsa yada bu konuda bildikleri varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Sağlıcakla kalın.

Üye
    nazlı çiçek çiğdem Avatarı

Son Giriş
    19.12-2007
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende skolyoz hastasıyım 4 senedir derecesini bilmiyorum hiç ameliyat olmadım şu son 1 aya kadar hiç hissetmezdim agrı yapmazdı artık hissediyorum napıcamı bilmiyorum birazda belli tabi buda moral bozuklugu strest üzüntü yapıyo ayrıca ben kas hastasıyım bu skolyoz kkas hastası oldugum için boyumun kısa olmasından gerceklesti omirilik uzayıp boy uzamayınca haliyle egildi bunu kalça çıkıklıgından ameliyat olup alçıdan çıktıktan sonra farkettik o zaman filim çektirip doktora göstermiştik daha baslangıç ilerde bakarız demişti ondan sonrada daha gitmedim görüldüğü gibi bende yok yok kas hastalıgı,skolyoz,kalça çıkıgı verdikçe veriyo rabbim bazen katlanmak tasımak çok agır zor geliyo kas hastası oldugum için bu skolyoz ameliyatını yaparlarmı yapmazlarmı bilinmez ameliyatta kasları toplamak zor oluyomuş kalçalarımda öyle olmuşş zaten suanda annem olmamı istemiyo çünkü skolyoz ameliyatı olursam şimdiki giibi ailem beni kucagına rahat alamazmış acırmış dışarı uzaga tek gidemiyorum ama evde çok şükür degneklerle her işimi görebiliyorum annem yönünden düşününce oda haklı bi nevi ama ben olmak istiyorum çokkkkkk geç olmadan bu arada yasım 22 ben bide bu ameliyatı olunca boy uzadını duydum en çokta ondan olmak istiyorum ne kadar dogru bilmiyorum çoştum bu gece neyim varsa yoksa yazdım sizlerle paylaşmak çok güzel rahatlatıyo insanı eger söylemek istedikleriniz tavsiyeleriniz desteginiz varsa olursa sevinirim sizlerle mutluyum seviyorum sizleri

bu arada gulcan umarım inş o ameliyattan çıkar ve kurtulursun inş yogun bakıma gerek kalmaz korkma banada ona benzer bişi demişlerdi kas hastası oldum için cigerler saglıklıydı ama narkozu kaldırmaz çıkamaya bilir çıkarsada yogun bakım gereke bilir şart dediler ameliyata girdim 2 kalçadan 10 saatte çıktım ameliyattan çıktıktan sonra yogun bakıma aldılar ama gayet kendimde ve saglıklıydım o bakımdan yinede tedbir diye aldılar yogun bakıma o gece cok sıkılmıştım orda herkes baygın bi ben uyanıgım bakıyorum o gece sabah olmak bilmedi hiç uyuyamadım sabahleyin odama çıkardılar yani onların dediği olmadı yogun bakımlık halimde olmadı şükür inş seninde olmaz

ufffff ne uzun yazdım çoştum bu gece ben umarım vakit ayırıp okursunuz :roll: ops: :wink:

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çiğdemcim çok sağol.Yazını tabiki okuruz hemde zevk alarak çünkü yaşanmışlık ve tecrübe var yazında.
    Canım sanırım bu zorlukları aşmak için önce inanmak lazım ve ben inanıyorumki bu zorluğu aşıcam

İlgine tşk ederim.

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar, bende yaklaşık olarak 15 yıllık kifoskolyoz hastasıyım. yaşım 26 ve şimdiye kadar görünüşüm dışında herhangi bir sorun yaşamadım. ama son zamanlarda bel ağrılarım başladı, doktorum şimdi olmasa bile ilerde ameliyat olmamın gerekebileceğini söylüyor. benim derecem %80.miş.
    aslında ben ameliyat olmak istemiyorum, felç riski olduğunu bildiğimden korkuyorum açıkçası. yaklaşık 1 ay sonra istanbul'a bir arkadaşımın yanına gideceğim kısmetse, gitmişken bu konuda uzman bir doktorla görüşmek istiyorum. daha yeniyeni bu konuda araştırma yapmaya başladım hangi uzman daha iyi bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum, tşk...

Üye
    tuana Avatarı

Son Giriş
    03.02-2009
    Saat
    15:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bende sızın gıbı kıfoskolyoz hastasıyım dogustanmıs ama 4 yasına kadar ortaya cıkmamıs kucuk yastan berı tedavı oldum ama bı sonuc alamadım bu gercekle yasamaya alıstım

Üye
    egeuni84 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar yazılanları okudum ben galiba durumu en iyi gözkenlerden biriyim yani sağlıklı yaşam konusunda su an için estetik acıdan bakılacak olursa cok da estetik oldugunu söyleyemem fakat solunum problemim yok, cok cabuk yorulmuyorum,ağrılarım ya da uyuşmalarım yok,herkese cok geçmiş olsun diler sağlıklar dlerim.

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM ARKADAŞLAR,
    SEVİLLA'YA:
    MERHABA, MESAJLARI OKUYORUMDA, AMELİYAT OLDUĞUNU BELİRTMİŞSİN, BENDE KİFOSKOLYOZ HASTASIYIM. BENDE ŞİMDİYE KADAR KORKTUĞUM İÇİN AMELİYATTAN UZAK DURDUM AMA ŞİMDİLERDE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. YAKIN TARİHTE İSTANBULA GİTMEK İSTİYORUM. BANA TAVSİYEN NEDİR, EĞER İMKANIN VARSA CEVAP YAZABİLİR MİSİN? TŞK...

Üye
    ışığım Avatarı

Son Giriş
    17.01-2008
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MALATYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba bu siteye yeni üye oldum aranıza katılmak gerçekten çok güzel bende skolyoz hastasıyım yaklaşık4 sene oldu şuan 19 yaşındayım skolyozum 45 derece basit bi kaç hareketten başka bi şey yapmadım mesajlarınızı okuduğum kadarıyla benden daha tecrübelisiniz sizce bu saatten sonra korse gibi tedavilerin faydası olurmu?ameliyatı en son ihtimal olarak düşünüyorum bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim tşk

Üye
    ışığım Avatarı

Son Giriş
    17.01-2008
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MALATYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba bu sieye yeni üye oldum aranıza katılmak gerçekten çok güzel bende skolyoz hastasıyım yaklaşık 4sene oldu şuan 19 yaşındayım skolyozum 45 derece basit bi kaç hareketten başka bişey yapmadım msjlarınızı okuduğum kadariyla benden daha tecrübelisiniz sizce bu saatten sonra korse gibi tedavilerin faydası olurmu?ameliyatı en son ihtimal olarak düşünüyorum bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim tşk

Üye
    HOROZKENTLİ Avatarı

Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    14:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba ben siteye yeni üyeoldum.bende de skolyoz varmış. 1,5 ay önce ögrendim.fazla kiloluydum,ilk zamanlar rahatsızlıgımı,kiloya bagladım.30 kıloya yakın verdim.su an derecesini bilmiyorum. doktor ameliyat dedi.24 yaşındayım.hangi doktor?hangi hastane?yardımcı olursanız sevinirim...

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm hasan bey öncelikle geçmiş olsun.
    bende küçük yaşlardan itibaren kifoskolyoz hastasıyım, 1993 yılında ailem benim için epey uğraştı, ozamanlar uzmanlar ameliyatın büyük risk taşıdığı gerekçesiyle önermediler ve 12 yaşındaydım. 2 yıl öncesine kadar bi daha bu konuyla ilgili olarak doktora gitmedim. 2 yıl önce izmir 9 eylül üniversitesinde dr.emin alıcı'ya gittim 2 dk.lık muayeneden sonra böyle yaşamaya alışmamı ve kesinlik ameliyat olmamam gerektiğini söyledi... bende alıştım zaten...

ben kendi çapımda yaptığım araştırmalarıma göre ençok dr ünsal domaniç'in adını duydum. bildiğim kadarıyla istanbul tıp fakültesindeymiş. ikinci isim olarak da dr. emre acaroğlu. hatta yakın bir tarihte bende dr. ünsal beye muayene olmayı düşünüyorum.
    sağlığım açısından şimdi olmasa bile ilerde ameliyat şart olabilirmiş.
    umarım yardımcı olabilmişimdir. iyi günler

Üye
    HOROZKENTLİ Avatarı

Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    14:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deniztrendy tesekkür ederim...bu konuyla ilgili konuşulacak çok sey var ama; arkadaşlarımız bu bölüme pek sık uğramıyorlar,gördüğüm kadarıyla. tekrar sağol. aklıma bişey takıldığında seni tekrar rahatsız ederim...

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pek sık uğramıyorlar değil Hasan Bey.
    Aslında ben hergün bakıyorum yazılanlara ama hep aynı şeyleri yazmaya gerek yok.
    Skolyozla ilgili yazıların tümünü okursanız birçok doktor ismi verilmiş ve birçok skolyoz hastasıda yaşam hikayesini anlatmış.
    Tamamını okursanız zaten sorularınıza mutlaka yanıt bulacaksınız tabi yine aklınıza takılan bişey olursa paylaşalım ama hep aynı şeyleri yazmayalım

Sağlıcakla kalın

Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon

LinkBacks (?)