Sayfa 12 / 22 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destinycim Avatarı

Son Giriş
    08.05-2008
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    prof.dr EROL YALNIZ trakya üniversitesi t1p fakültesi ortapedi ve travmatoloji anabilim dal1 öretim üyesi
    bende dadece hafif bi ç1k1nt1 kald1 o da sanirim hastaliin seyrinden en son ameliyatta dondourdular kemii ve suan iyiyim

arkadasklar soylemek istediim birsey var lütfen kulaktan dolma seylerle hareket etmeyin gerekirse dokror doktor gezin ama bilincsizce hareket etmeyin bu çok basit bi hastalik deil ameliyat olmaktan da sakin korkmayin eger sakincasi yoksa o kadar korkulacak birsey deil inanain bu hastalikta ameliyat olmak eger sakincasi yoksa dünyanin en güzel seyi

Üye
    aLone_FatosS Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    18:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanmıyorum aynen ßende 7 kez oldum şuandada az ßir çıkıntılık var ki oda dondurdular ilerki yıllarda dahada aza inceni söledir bende marmara üniversitesi hastanesinde oldum doktorum selim yalçın iyi ßirisidr ßi kere hastalarıyla konuşması sıcaklıqı yetiyp öle ßir samimiyet veriyoki elinden ölüme qitceni ßilsen yinede qüvenip qidiyosun çok seviyorum ve 4 -4lük ßir doktor tavsiyede ediyorum alaha şükürki ben de 4 senedir platin sorunsuz ßir şekilde duruyor avantajım ameliyatı 12 yaşında olmaya ßaşlamam 16 yaşındaym 17me qircem şuan durumu daha kötü olanlar vardır ama sabredin kışın sonundaqi baharı Allah sizede yaşatıyor çok qeçmiş olsun

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    17:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE SKOLYOZ HAASTASIYIM ARTIK 10 AY OLUYO AMELYAT OLALI BEN İZMİR DOKUZ EYLÜLDE OLDUM DR Mİ BENDE COK SEVİYORUM AMELİYATTA DR YE GÜVEN COK ÖNEMLİ BENDE COK GÜVENDİM SÜKÜR İYİYİM 25 PLATİNLE GECİNİP GİDİYORUZ İŞTE PLATİNLERİNİ ALDIRANLAR VARMI ACEP BURADA BENNİM BASLARINI KESECEKLER PLATİNLERİN GENE İLK AMELİYAT KADAR ZOR OLUYOMU?

Üye
    destinycim Avatarı

Son Giriş
    08.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de platin vardi 24 tane nemde ayni operasyou geçirdim korkulacak bisey yok inanain

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben de skolyoz amelıyatı oldum 9 yıldır duruyor sorunum yok.başları falan kesılmedı benim.dıştan belli degil.nasıl oluyor da başları kesiliyor onu anlamadım.tekrar amelıyat mı ediyorlar sizi?

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    17:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewt tekrar ameliyat ediyolar benim dıstan belli oluyo onun için herkese acil şifalar

Üye
    sss Avatarı

Gerçek Adı
    ssy
    Son Giriş
    18.07-2012
    Saat
    02:20
    Yaşadığı Yer
    aydınlık
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende bir sklyoz hastasıyım...ben şu anda 19 yaşıındaym.ve ameliyat olmaya karar verdim.çünkü ağrıları başladı..ve çok belli olmaya başladı...size sorum şu...acaba yaşımın ilerlemiş olması nedeni ile ameliyatın yapılıp yapılmamasına karar veriliyormu...yani kısaca şunu sormak istiyorum...19 yaşındaki bir hasta ameliyat olabilirmi???cevaplarınızı ve ilginizi bekliyorum!!! ops: 8)

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sss
    arkadaşlar bende bir sklyoz hastasıyım...ben şu anda 19 yaşıındaym.ve ameliyat olmaya karar verdim.çünkü ağrıları başladı..ve çok belli olmaya başladı...size sorum şu...acaba yaşımın ilerlemiş olması nedeni ile ameliyatın yapılıp yapılmamasına karar veriliyormu...yani kısaca şunu sormak istiyorum...19 yaşındaki bir hasta ameliyat olabilirmi???cevaplarınızı ve ilginizi bekliyorum!!! ops: 8)
    Ameliyatta yaş tabiki önemli ama öncelikle önemli olan skolyozunun durumu.
    Ben 24 yaşındayım ve ekimde eğer bir sorun olmazsa ameliyat olucam.

Yapman gereken sadece doğru doktoru bulabilmek sss.

Üye
    denizince Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben açıklamıştım ama.bu amelatın tehlikesi ileri yaşlarda oluşan sorunlardır.önemli olanlardan biri kemiğin kaynamasıdır eğer kaynamış ise amelayat zorluğu vardır.tehlikesi daha çoktur.diğeri ise bilinen ağrılar.ben ameleyattan hiç korkmadım 8kere oldum artık şimdi korkmaya baladım.yani anlayacağınız aynlış ameleyatla dahada kötü olabilirim diye ama şuan ağrısıda var.benim%70 bir eğrilik var zor olduğunu sölüyorlar.hacettepede ortopedide doc.dr.ahmet alanay
    dır.sizin araştırmanızı eğer doktorlar para istiyorsanız vermenizi isterim bu zamana kadar hatalardan biride özel muayeneye gitmedimi için düzgün tedavi etmediler...neyse daha sonra gene yazacam..soruları olan yazabilir......

Üye
    sevdanur Avatarı

Son Giriş
    25.07-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba, ben 25 yaşında skolyoz hastasıyım ve hastalığımı öğreneli iki yıl oldu, bunun için büyük şehirlerde ortopedi doktorlarına falan gitmedim, derecesinin bile ne olduğunu bilmiyorum, sadece internetten falan takip ediyor bilgi almaya çalışıyorum, burdaki doktor bana korse kullanmamı söyledi ama çok zor oldu kullanamadım, ameliyat olabilirmiyim diye sorduğumda çok riskli felç kalma ihtimalin var dedi. Hemen gittim ortopedik yatak aldım, oturup kalkmama dikkat ediyorum, eskisi gibi ağır kaldırmıyorum. Çoğu insan skolyoz olduğumu fark edemiyor ama ben çok üzülüyorum, nadiren ağrılarım oluyor ama ben en çok görüntü bozukluğu yarattığı için üzülüyorum. Bu konuda banada mesajlar yazarsanız sevinirim. Sevgiyle kalın..

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sevdanur
    Madem çok belli olmuyor henüz başındayken iyi bir ortapedi doktoruna gitmeni öneririm.Sen herşeyine dikkat etsende omuriliğin eğime meyilli olduğu için sen onu sadece dikkat ederek önleyemezsin.
    korsenide kullanmıyorsan ilerlemesi daha rahat olacaktır.
    Bence zaman kaybetmeden ve herşey geç olmadan doktora gitmelisin.

Sğlıcakla kal.

Üye
    yelizcevik89 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2009
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ergenlik dönemi sonuna kadar amelyat en saglıklı şekilde yapılıo bu dönemden sonraki bozukluklara ameliyatla bile olsa geç kalınmış oluo :!:

Üye
    Carpe Noctem Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    02:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İhmal ettiğim ancak mr'larda hep rapor edilen bulgularımdan biri de skolyoz.

Derecesini vs bilmiyorum. Ancak şu an için hafif skolyoz gözlenmekte. Bende skolyoza yol açan ise marfan sendromu. (Bağ doku rahatsızlığı, fibrillinin düzgün sentezlenememesi nedeniyle tüm vücudun normalden daha esnek ve daha az dirençli oluşu)

Sürekli mri çektirmem gereken sistemik rahatsızlıklarım olduğu için ilerleme olursa yakalanacağını düşünüyorum. Dolayısıyla da ortapedi uzmanına gitmedim. Umarım ilerlemez ve ona da ayrıca ilgi göstermek zorunda kalmam.

Hepinize sağlıklı günler dileklerimle.

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE SKOLYOZ AMELİYATI OLDUM BUNDAN BEİ YIL ÖNCE.ON YIL SIRTIMDA PLATİNLERLE YAŞADIM VE DAHA SONRA VÜCUDUM KABUL ETMEMEYE BAŞLADI VE KABARCIKLAR OLUŞMUŞ SIRTIMDA,PLATİNLER BATMAYA BAŞLAMIŞTI,HEMEN ÇIKARDILAR VE ŞİMDİ DAHA İYYİM,AMA KABUL ETMEK LAZIMKİ GERÇEKTEN ZOR BİR AMELİYAT.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Üye
    betülll Avatarı

Son Giriş
    26.08-2007
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    :arrow: azmi HAMZAOĞLUNA AMELİYAT OLUCAM DÜNYADA 1 NUMARA O, 16 YAŞINDAN BÜYÜKLERİ AMELİYAT YAPMIYOR BURADAN DUYURULUR AMA SİZ YİNE Bİ SORUN... :!: :roll: DAHA BİR SÜRÜ ŞEY YAZACAKTIM SKOLYOZ İLE İLGİLİ ÇOK ŞEY BİLİYORUM AMA KLAVYE BOZUK YAZAMIYORUM...HER SKOLYOZUN AZMİ HAMZA OĞLUNA GİTMESİNİ KESİNLİKLE ÖNERİRİM BAKIN BU UYARIMI DİKKATE ALIN BEN ERKEN GİTMEDİĞİM İÇİN , ÇOOK PİŞMANIM GİTSEYDİM ŞİMDİ AMELİYAT OLMADAN KURTULCAKTIM...BAKIN ÖNERYORUM DEMİYORUM KESİNLİKLE GİDİN DİYORUM.KENDİNİZİ GARANTİYE ALIN...SAĞLIĞINIZ HERŞEYDEN ÖNEMLİ!...ADAMIN BÜTÜN YAPTIĞI AMELİYATLAR İYİ GEÇİYOR.BEN BİLİYORUM BANA GÜVENİN...MSN ADRESİM YAZIYOO SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM

Sayfa 12 / 22 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon

LinkBacks (?)