Sayfa 20 / 21 İlkİlk ... 10161718192021 SonSon
Toplam 310 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rufai Avatarı

Son Giriş
    15.08-2013
    Saat
    00:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende musküler distrofi hastasıyım yaş ilerledikçe hastalıkta artıyor

Üye
    can.38. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba...Arkadaşlar ben müsküler distrofi kas hastasıyım. Bu platform'da benim gibi kimler var? Tüm zorluklara rağmen yaşantınız nasıl devam ediyor? Neler yapa biliyoruz? Neler yapamıyoruz? Yaşama sevincimizi nasıl devam ettirebiliriz? Tüm bu konuları detaylı bir şekilde siz ve diğer kas hastası arkadaşlarla bu form'da paylaşmak ve tanışmak isterim.Hatta sizi arkadaş listeme eklemek isterim,Tabi siz izin verirseniz. Hepinize sağlık,mutluluk,huzur ve kolaylık dolu günler dilerim...

Selamlar, Bu platform'da bir çok kas hastası arkadaşımız var biliyorum, profillerine bakıyorum ama hiç kimse'den ses,soluk yok. Çok'mu yorgun ve halsiz düştünüz? Biliyorum çok zor ve ağır bir hastalıkla savaşıyoruz, lütfen kendinizi bırakmayın. Sorunlarınızı ve isteklerinizi dile getirin, paylaşımlar yapın, arkadaşlıklar kurun,ama sakın ve sakın pes etmeyin. Hepinize saygı ve sevgilerimi gönderiyorum...

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EDMD - Emery–Dreifuss muscular dystrophy benimkide 20 yıla yakındır birlikte yaşıyoruz

Üye
    jes Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    ......
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende muscular dystrophy hastasiyim. Kas hastaligim 16 yasindayken basladi. simdi 24 yasimdayim yuruyebiliyorum. yurtdisindada ilaci yada tedavisi yok bu hastaligin. insallah hastaligim ilerde ilerlemez.

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar bende bursa tıp fakültesinde 4 yıldan berı tedavı goruyorum.kas gucsuzlugum 2008 de basladı yanı 18 yasında.bastan onemsemedım snra 2010 yılında bursa tıp fakultesıne gttım.ck degerlerım 16 bin cıktı proksimal kas gucsuzlugu dendı.klinikte yattım hatta kan dgerlerım cok arttıgı ıcın plazmaferez oldum kanımdakı antıkorlar degıstı beyaz hucreler.kortızon kullandım ımuran kullandım.doktorlar genetık degıl dedıler.bağışıklık sıstemı yuzundenmıs ya bi grıpten yada bi ilactan etkılenmıs olmus dedıler ben 17 yasımda sıvılce ıcın cok agır bı ılac kullanmıstım ondan olabılır dedıler.2010 yılında kas bıyopsısı oldum dosyalarım karısmıs cok terslıkler yasadım kasta bı hastalık var dedıler ama cesıdını ozel boya olmadıgı ıcın yapmamıslar ıste kızdım snra gecen sene tekrar bıyopsı oldum bıyopsıde muskuler dıstrofı yazıyodu doktorlar hayır bu patolojı hatası dedıler napıcam bılmıyorum ailende varmı dedıler yok dedım hıc kımsede yok bıde en sonunda genetıgın mutasyona ugramıs olabılır dedıler.kafam allak bullak oldu.okadar ılac kullandım bagısıklık sıstemını baskılamak ıcın ama banamısın demedı ılaclar kortızonda daha kotu oldum tekerleklı sandalyeye dustum saclarımı tarayamadım kortızonu kestıler.sımdı metatokrast kullanıyorum hıc bı yan etkısı yok ayaktayım cok sukur kollarım ıyı saglam.ama çömelıp kalkamıyorum merdıven cıkamıyorum.bu belirsiz mahvedıyo benı

Üye
    ONE MINUTE Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ZELİHA,,senin durumunda aynı eski türk
    filmlerindeki gibi olmuş hani dosyalar falan karışmış ,, RABBİM hepimize sağlık şifa versin inş.

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet one mınute)cok kısmetsizim ama napalı allah herkese acil şifa versin belki kas hastalıgınında tedavisi cıkar rabbim büyük

Üye
    can.38. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,müsküler distrofi doğuştan gelen genetik bir hastalık.Bu hastalığın bir çok isim ve tanısı var. Doktorlar tam olarak tanı koyamıyorlar maalesef, genel olarak MD diyorlar. Ben 6 yaşında bunu fark ettim,ama yavaş,yavaş ilerliyor ve kaldırmaz ediyor,tekerlekli sandalyeye bağımlı ediyor.Ben küçükken hareketli olduğum için biraz bu hastalığın ilerlemesini geciktirdim, şuan artık maalesef karşı koyamıyorum. Bence bu hastalığın en büyük ilacı moral hareketli ve neşeli yaşamak ve tabiki inanç ve dua.Burada ailelere çok iş düşüyor,aile sabır ve öz veri içinde engelliye destek olmak zorunda.Ben bu hastalığı anlatacak kelime bulmakta zorlanıyorum,ancak bunu yaşayanlar bilir.Bizim yapmamız gereken yılmadan,usanmadan hayata bağlanmak. Denizin dibindeki yosunları göremeye biliriz ama dağları seyrede biliriz.Yeter'ki hayatı ve birbirimizi sevelim.Hepinize sağlık,mutluluk,huzur dolu günler dilerim.

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolay degıl can..benımde hastalıgım gerılemıyo gercı tanıyı koyduramadım bı turlu allah sabır versın hepımıze

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabır.......sabır........sabır......tevekkül

Üye
    yemre Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet var benim ailmede vaer benden baska iki abimde var babamdada vardı

Üye
    kasap_sadik Avatarı

Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yemre abilerinde geç mi fark edilmiş..
    Erken fark edildiyse bile bile lades olmuş biraz senin olay.. Allah herkese şifalar versin..

ben 35 yaşımdayım bastonla yavaş yavaş yürüyorum..
    Yaşama sevincinizi kaybetmeyin.. Hareketsiz kalmayın...

sevgiler

Üye
    ankaralı2015 Avatarı

Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,
    ben md hastası değilim ama beden bizim bedenimiz bu bedende oluşacak her terlü hasar bizim yaşamımızı ,ruhsal durumumuzu şekillendiriyor,yani dert aynı dert sadece yeri farklı o kadar,hepinize geçmiş olsun diliyorum allah acil şifasımızı versin hepimizin

Üye
    can.38. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba MD kas hastası kimler var hem tanışalım hem de sorun ve problemlerimizi dile getirelim...Ayrıca diğer kas hastası arkadaşları da bu başlık altın da davet ediyorum...

Üye
    -Kenan- Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    16.03-2014
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle hepinize selamlar. İnşAllah hepimiz sağlığımıza en kısa sürede kavuşuruz.

Ben yeni üye oldum henüz, daha önceleri olmadım pek üstüne düşmedim hastalığımın bir umut bu noktalara geleceğimi düşünmemiştim.

Yaşım 22, 6-7 yaşlarımda belirdi hastalık ve Müsküler Distrofi tanısı kondu şuan yürümede dahil bir çok yeteneğimi kaybetmiş bulunmaktayım. Bir bardak suyumu dahi kaldırmakta zorlanıyorum. Sanırım hastalığın son safhalarına gelmiş bulunmaktayım. 10 yılım hastanede geçti fakat hiçbir gelişme olmadı, ama umut bitmez. Pek çok hadis'te de söylendiği gibi her hastalığın bir tedavisi vardır, lakin zaman durmadan akıyor ve pek çok şeyleri kaybediyoruz o yüzden ne kadar çabuk bulunursa tedavisi o kadar iyi olur kanaatindeyim. Hepimize acil şifalar dilerim umarım bir an önce istediğimiz hayatlara ulaşırız.

Facebook, kullanmaktayım isteyenler arkadaşlık isteği gönderebilirler. " Facebook, link'im. https://www.facebook.com/profile.php?id=100001524438665 "

Sayfa 20 / 21 İlkİlk ... 10161718192021 SonSon