Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 171 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nzsu Avatarı

Gerçek Adı
    nazsu
    Son Giriş
    24.07-2015
    Saat
    19:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar..benım 4 yasında ki kızımda serebral palsi hastası...kendisinin metobolik rahatsızlıgı var..alllah hepimizin yardımcısı olsun...umarım kızımda dahil bütün herkes saglıklı mutlu bır yasam sürerler...

Üye
    robroy_19 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    03:42
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, benim 7 yaşında doğumda oksijensiz kalmaktan dolayı fiziksel ve zihinsel engelli olan bir oğlum var.
    Şu konuda bilgisi olan var mı: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ya-doktor.html

Üye
    akdeniz_erkegi Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani ayağının ucuna basarak yürüyen elini sınırlı kullanan(motor evrelemede 4. basamakta veya daha aşağıda olan ) arkadaşlar yaşadığınız zorlukları yazar mısınız .?

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

2012 Yılından itibaren eylül ayının ilk salı günü “World CP Day” (Dünya Cerebral Palsy Günü) olarak ilan edildi.

Üye
    cline Avatarı

Son Giriş
    07.08-2014
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    İçmimarlik yüksek lisans öğrencisiyim. Tez konusu olarak CP hastalığının mekansal sorunları (dünyada, Türkiyede, kamu alanları ve sosyal alanlar, Konut alanı) ve bunların üzerine getirilmiş çözümler ve çözüm önerileri üzerine.
    Sizlerin bu konuda söylemek istediği çok şey olacağını düşünüyorum. Benim bir yeğenim de var o da CP hastası onunla da konuşuyoruz. Bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim:

CP hastalığının mekansal sorunları ve çözümler [Araştırma]

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kök hücreden haber yok değil mi ?

Üye
    Berzah Avatarı

Son Giriş
    09.02-2013
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Ben kendimi bildim bileli bazı sağlık problemlerım var ama düzenli olarak bır hastaneye gıtmedım hiç. Ben bebekkene menenjit gecirmisim iki ay fılan hastanede kalmısım. Çocuklugumla ilgili oalrak da sürekli ateşimin çıktıgnı hatırlıyorum bir kerede havale geçirmişim . Acaba soruarımı yazarsam benım gıbı olan ve teşhis koyulan var mı içinizde merak ediyorum.
    Benim öncelikle konusma sorunum var özellikle de yeni biriyle tanıstıgımda çok heyecanlanıyorum sankı aglayacakmıs gıbı konusuyorum ve yuzumde hafıf kasılmalar oluyor bunu hıssedıyorum ve daha beter oluyor. Boynumda da hafif sağa doğru bir egrılık var. En büyük sorunumda ellerimin titremesi ince işleri yapamadıgım gıbı normal işlerimi bıle yaparkene zorlanıyorum . mesela bir bardagı tutup da rahat rahat çay ıcemıyorum topluluk içinde birsey yıyıp ıcmemeye gayret edıyorum .
    Neden böyleyım bılmıyorum ama bır çıkış yolu vardır dıye düşünüyorum . Ne yapacagım nerden ne arastıracagım bılmıyorum . Özellıkle spastık miyim değil miyim onu da bılmıyorum arastırmalarıma göre spastık oluyorum galıba . Arkadaslarımlayken bıraz rahat oluyorum ama mutlaka bı maraz çıkıyor. Bunun bir tedavısı yok mudur bu arada 22 yaşındayım . Böyle yaşamak çok zor Allah kımsenın basına vermesın

Üye
    BÜŞRA BULUT Avatarı

Gerçek Adı
    BÜŞRA BULUT
    Son Giriş
    10.08-2014
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba inanır mısınız sizin bahsettiğiniz bu sağlık sorunlarının aynısını bende yaşıyorum çok zor bir durum olduğunu bilirim muhtemelen sizde spastiksiniz Bende 24 yaşımdayım bizde dünyaya engelim le birlikte geldik bazen beni çileden çıkartıyor ama idare ediyoruz benim konuşmamda bozuk herkes anlamıyor bunun için insanlara kızıyorum ama bazende anlamadıkları kendi açılarından iyi oluyor. insanların yanında bende rahat hareket edemem hatta bazen bir şey yemem içmem bile ama onlar gittikten sonra kendime ziyafet veririm canım bu durum bizimle hep gider ama bol bol fizik yapmamız lazım çok büyük faydası oluyor

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A_GEYiK;
    A_geyik çok pozitifsin. hayran kaldım valla. Botoks olayına gelince bende boynumdaki kasılmalar için yaptırmayı düşünüyorum .
    Sen yaptırdın mı ? Aslında doktora güveniyorumda yine de ne biliyim biraz korkuyorum galiba : )
    Faydası gerçekten oluyormu merak ediyorum ...

ßirtan;
    Aynen katılıyorum arkadaşımın yazdıklarına.Çok doğru hepsi... Ben biraz geç kaldım bunları yapmakta ama artık yapıyorum : )

Bence kök hücre için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bende çok araştırmıştım. Ama uygun bir yer bulamadım. bir yer bulmuştum aslında ama hiçbir güven vermediler . O yüzden çok çok iyi ve çok uzman birisi olması lazım gerçekten bunun için.

Şuana kadar ben bulamadım. Bulursan bir yer ya da duyarsan bizimlede paylaşır mısın.

Genelde sorunlarımız aynı.. kimimizde biraz daha fazla etkili kimimizda daha az. Ama sonuçta hepimiz sıkıntılar yaşıyoruz.

Arkadaşlar sorun şu ki hastalığımızla ilgili kesin bişiler yok. Ne uzman bir doktor var nede ilgili birileri . Çoğu insan anlamıyor. Ne yapılması gerektiğini bilmiyor. İlaçlar kullanıyoruz. Herkes kullanıoyr mu iblmiyorum ama benim kullandığım bir ilaç var. ellerimin titrememesinin azalması ve gece uyumak için

Sizlerinde kullanmış olduğu ilaçlar var mı ? Ya da önerebileceğiniz doktorlar. Faydası olan bir merkez... bence bunları yazalım. Birbirimizle paylaşalım ...
    En önmeli şey iblinmezlik zaten...

Üye
    ardademir Avatarı

Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    03:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben siteye yeni üye oldum 7 yaşındaki oğlum cp hastası ve 1 ay önce ameliyat oldu 4 gün önce de alçıları çıkarıldı bakalım bundan sonraki adımlarımız nasıl olacak hepimize allah kolaylık versin diyorum

Üye
    gokhan199 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Demiral
    Son Giriş
    10.02-2013
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar ben 18 yaşındayken bii baş ağrısı sonunda serebral ataksi hastası oldum KONUŞMAM ve YÜRÜMEM bozuldu Ben çok doktora gittim her tedaviyi denedim olmadı ama hastalıktan acısı sonradan çektiğin sıkıntılar ama zamanla kabulleniyosun

Üye
    cline Avatarı

Son Giriş
    07.08-2014
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar forumun başka bir konu başlığı altında belirtiğim gibi Üniversite tezim için araştırma yapıyorum. Bununla ilgili sizlerin görüşleri benim için çok önemli. Site Yöneticisi arkadaş çok ilgilendi yardımcı oldu.Kendisine teşekkür ederim. Sizlerin hazırladığım anketi doldurmasına ihtiyacım var. CP hastalarının mekansal sorunlarına çözüm olması ile yazdığım tezimde gerçek görüşlerin önemi çok büyük. Bu da sizlerin katıları ile gerçekleşebilir.
    Ekteki linkte bulunan anketi doldurup bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ayrıca bu konuda görüş bildiren arkadaşlar da oldu onlara da çok teşekkür ederim.

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=5ee6662d7b7c4d0a84358 4193720239c&param1=482

Üye
    ertürkhan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cp olupta h sınıfı ehliyete sahip olan varmı? varsa ehliyet raporunu nasıl aldınız? ehliyet sınavında yanınıza yardımcı öğretmen verdilermi? araç aldınızmı? araçı hangi şartlarda aldınız? teşekkürler.

Üye
    deniz54 Avatarı

Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel bi noktaya temas etmişsin..bizlerin ehliyet işi biraz sıkıntılı çünkü

Üye
    Bestami Avatarı

Gerçek Adı
    bestami
    Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    17:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben de sağ kolumdaki kasılma için botoxu düşünüyorum yaşım 36. öyle aşırı bir kasılma yok aslında, ancak yaşam standardını fevkalede etkiliyor.
    forumda başka botox yaptırıp fayda gören var mı ,
    ne sıklıkla yaptırılıyor,
    bir uygulama kaç ay idare ediyor,
    sgk karşılıyor mu,
    bu kasılmalara iyi gelecek başka yöntemler var mıdır
    bir de bunu her hastane yapmıyor nerelerde yaptırabilirim

Evet arkadaşlar bu konuda sizlerin fikirlerine ihtiyacım var
    İstirham ediyorum tecrübenizden istifade etmemize fırsat verin

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon