Sayfa 31 / 35 İlkİlk ... 21272829303132333435 SonSon
Toplam 511 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eryıldız72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Yıldız
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Kaynarca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    internetten post polio sendromu diye aratırsan mutlaka benim bloğada ulaşırsın orada gerekli bilgiler var

Üye
    shaman Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

76 doğumluyum sol altta polio sekeli kaynaklı sıkıntım var. 80-90 kg civarındayım genelde. Sağ kalçada şiddetli ağrılarım başladı. şimdi sağ kalçadan başlayan ağrı dizkapağına kadar alttan iniyor. Dizkapağı bölgesindede hareket sorunu yaşıyorum. Artık kolay yürüyemiyorum. Neredeyse ayağa kalkamaz duruma geldim. Ortopedi ve Beyin cerrahi doktorlarına gittim ağrı kesicilerle geri döndüm.

Benzer rahatsızlık yaşayan varmı?Osteoartriti kanısı tam konulmadı .. doktorlar bu bu kadar ağrı yapmamalı protez için çok erken felan diyorlar. Sorun sadece kireçlenme kaynaklı mıdır.. Daha önce bu tip bir şikayeti olan var mı acaba?

Noltrex isimli ilaç hakkında bir fikriniz var mı

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalığımızdan % 40 oran alan varmı,bir türlü alıp vergi indiriminden yararlanamadık..en son tek değnek aldım yanıma,yinde % 36 aldımm.önce % 40 raporum var 2012 de,aynı hastane vermişti.şimdi kafam karışık nereye başvuracağım bilmiyorum.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bende Polio sekeli'yim (Çocuk felci) 1970 doğumluyum ve 7 aylıkken bu hastalığa yakalandım. Sağ bacak kalçadan itibaren tamamen zayıf, dizime elimi bırakmadan hiçmi hiç yürüyemiyorum. Ancak sağ elden tek koltuk değneği kullanıyorum. Sakatlık oranım ise %50 çalışıyorum, vergi indirimim var.
    Buradan herkese geçmiş olsun diyorum.

Üye
    eryıldız72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Yıldız
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Kaynarca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun şikayetlerinle ilgili olarak nöromusküler polikliniğine baş vurmanda fayda var polio sekeli geçirenler uzun zaman sonra tekrar felç geçiriyor adı POST POLİO SENDROMU gerçi türkiyede doktorların çoğu hastalığı bilmiyor ama sen yinede bi görün nörolojinin alt bölümlerinden biri birde mümkünse emg çektir sonucu bildirirsen sevinirim kamuoyu oluşturma çalışmalarımız var

Üye
    ukde Avatarı

Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam aybalam sıtede gezınırken senın mesajını okudum bende senın gıbı poli sekelı hastasıyım ömer sayar ın senı amelıyat ettını yazmıssın onun için sana yazma geregını duydum çünkü bende 1996 da ömer sayar tarafından amelıyat edıldım sag bılegımde şiddetli agrı nedenıyle gıtmıştım bana çok basıt bır amelıyat dedı ve malesef o amelıyat benı çok kötu durumlara düşürdü degneksız gıttıgım hastaneden degneklerle ayrıldım ve 17 yıldır bırakamadım bana son soyledıgı dizindekı sınırler ölmüş yapacak tek şey dizi dondurmak bunu kabul etmedım .şuan ist dyım ve gıttıgım her doktor ömer sayar ismını duyunca yüz ifadelerı degısıyor bana soyledıklerı baska doktor bulamadın mı oluyo .sen gerçekten memnunmusun ömer beyden nasıl bır amelıyat oldun bana bıraz anlatabılırmısn çünku bır karar asamasındayım baska bır doktor amelıyat önerdi dizi kırıp tersaçı vereceklermiş, cevabını beklıyorum şimdıden tşk ederım ..

Üye
    ahmet_ilizarov Avatarı

Son Giriş
    01.04-2014
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çocuk felcindeki kısalıga baglı uzatma ameliyatları yapılmaktadır. sag bacagımdaki 6 cm kısalık için adana ortopedia has.kemik uzatma(ilizarov) ameliyatı oldum.28 yaşındayım kemik uzaması bitmiş sertleşmesini bekliyoruz.şu an ayagımda 10 ay boyunca kalan eksternal fiksatör dedikleri diz altı yuvarlak cihaz var.her bir cm uzaması kemik yapısına baglı olarak degişmekle birlikte ortalama 1.5-2 aydır.benim gibi çocuk felcligine baglı kısalıklarda süre biraz uzayabilir.uzatma işlemini özellikle prof.doktorlardan yana seçin.tabi devlet has.profesör doktor fazla bulunmadıgı için özel hastanelere biraz keseyi açmanıza baglıdır.ameliyattan sonra ayaga kalkarak koltuk degnegiyle yürütülüp banyo dahil her şeyinizi yapabilirsiniz.

Üye
    postpolio Avatarı

Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kırmızı gül
    ben de sizin gibi 6 aylıkken nçocuk felci geçirmişim. sağ bacağımda sekeli kalmış. 15 yıl önce ilk ağrılarım başladı. doktorlar normaldir dediler. 8 seneden beridir de ağrılarım gittikçe arttı. post polio teşhisi kondu. doktorum ilgileniyor ancak sizden de öğrenebileceklerim olduğunu düşünüyorum. teşekkürler

Üye
    SeMPaTiC Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sizler gibi polio sekeliyim. 1 yaşındayken olmuş sağ ayağımı kullanamıyorum

Üye
    LÜ'LÜ VEL MERCAN Avatarı

Gerçek Adı
    mercan
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    agaçlıköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar.Bende 8 aylıkken çocuk felci geçirmişim.sol ayakda kalça ve diz bölgesinde hasar bırakmış.sol ayağımda hafif aksamam vardı.ameliyat filan olmadım hiç.30 yaşından sonra kısalık arttı.ağrılarım başladı.10 seneye yakındır ağrılarım gittikçe arttı.günlük hayatımı etkilemeye başladı.her işimi kendim yaparken artık baya zorlanıyorum.aşırı halsizlik ve yorgunluk var.çok doktora gitim ama dediğiniz gibi çogu doktor anlamıyor.işe gidip gelirken baston kullanıyorum.En son Adanada Balcalı ün.hastanesine gitim fizik bölümüne.bir ay fizik tedavi gördüm.çok faydasını gördüm ama eve gelince yine eski halime döndüm.ağır iş yapmayacaksın dediler.ilaç önermediler.çünkü etkisi olmaz dedi doktor.hepinize geçmiş olsun.Alah şifa versin.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende sağ ayak polio sekeliyim, 4 cm kısalık var.özel ortopedi ayakkabı giyiyorum,normal insanlar gibi düz yrüyorum.evin içinde de ortopedi terlik giyiyorum.
    % 40 rapor alıp vergi inidiriminden yararlandım ve emekli oldum.darısı tüm arkadaşların başına...bu ayak kısalığı konusunda tuğrul berkel hoca dan başkası hikaye.beni küçükkken ayağa o kaldırdı.çok eski bir doktor.şimdi ki doktorlar bu eski hastalığı anlamıyorlar.

Üye
    Engin ÖZEN Avatarı

Gerçek Adı
    Engin ÖZEN
    Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    Amasya/Merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de sağ üst extremite de var doğum hatası yuzunden hemşire saolsun 1-0 başlattı maçı

Üye
    hakan0101 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende koltuk değnekleri kullanıyorum.sağ ayağım sola göre biraz daha güçlü

Üye
    vyazan Avatarı

Gerçek Adı
    Veysel
    Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

benimde her iki alt extremimde polio sekeli mevcut iki adet uzun yürüme cihazı ve bastonlar ile yürüyebiliyorum. tedavi için bayağı gezdik ama sonuç hepinizin bildiği gibi tedavisi yok, zaten bu saatten sonra olsa ne olur pek takmıyorum. hayat işte devam edip gidiyoruz.

Üye
    nurgul37 Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    9 aylıkken geçirdiğim ateşli havale sonucu sol bacağım felçli kalmış.Sol bacağım 6 cm kısa.9 yasında ne olduğunu hala anlayamadığım bir ameliyat geçirdim,ayağımın sallanmaması için yapılmış,bana da dondurma ameliyatı önermişlerdi,ailem kabul etmediği için olmadı.13 yasına kadar uzun yürüme cihazı kullandım.Annemin vefatıyla hastanenin ortopedi ile ilişiğim kesildi.30 yaşından sonra hastanenin diğer bölümlerine mecburi iniş yapmak zorunda kaldım13 yaşından sonra ortopedik ayakkabı kullanmadığım için boyun kaslarım aşırı gerilmiş ve kulak çınlaması,baş dönmesi,dengesizlik görmede problemlerim dolayısıyla devamlı acillerdeydim.İşten ayrılmak zorunda kaldım.Allah sonumuzu hayır eylesin,şifalar versin.

Başlığın Etiketleri