Sayfa 25 / 35 İlkİlk ... 15212223242526272829 ... SonSon
Toplam 511 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sagopa Avatarı

Gerçek Adı
    zeki koç
    Son Giriş
    22.10-2011
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    bursa/emek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar bende polio sekeliyim şekil bozukluğu ve alt extremite bozukluğu bende bu hastalığa 7 yaşında yakalandım

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evt.bende 1 yaşında bu hastalıgı gecirenlerdenim sol bacagım 4 cm kısa zayıf malesef güç te yok.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar polio sekeli çocuk felci ancak post polio sekel değil sendrom çocuk felci geçiren hastaların bir kısmında yıllar sonra çıkabilen sekel bırakmayan ancak sendrom yaratan bir rahatsızlık. Hepinize geçmiş olsun dileklerimle yanlış anlamayın düzeltmek istedim. Sevgilerimle...

Üye
    _sila_ Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    g.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 3 aylıkken geçirdim çoçuk felcini sag elim ve sol ayagımda hasar bıraktı.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varımmm şükür bişi kullanmadan yürüyorum

Üye
    memet_78 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet atlı
    Son Giriş
    26.09-2010
    Saat
    23:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de sağ bacağımda polio sekeli var ama ne zaman beni vurdu bilmiyorum,sadece çok küçükken oldugunu biliyorum,evde kardeşler arasında rahatsızlığım konuşulması yasaktı,kalabalık bir aile ve hiç okumamış dünyadan bii haber anne babadan dolayı tedavide olamadım,maddi durumunda büyük ölçüde etkisi vardı tabi,aradan yıllar geçti,yinede kimse konuşmaz neden oldugunu anlatmazlar,anne babama neden olduğumu şimdi sordugumda mahçup ve üzgün br ifade ile bakınmakta,sessiz ve kısa cevaplar vermekteler..beni vuran sadece eğitimsizlikti,polio sekelide eğitimsizliğin ödülüydü,bazen isyan ediyor,bazen kendimden daha kötülerini gördükçe şükür ediyorum,yürürken ayağım aksıyor,koltuk değneği yada cihaz kullanmıyorum,toplum içinde tanıtıcı lakapların takılmasından nefret ediyorum,velhasıl bu hastalığı sevmiyorum,sanırım oda beni sevmiyor,son zamanlarda iyiden iyiye rahatsız etmeye başladı,tepkisini gösteriyor herhaldaha yazacak çok şey var...şimdlik bu kadar.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    28

Polio 'nun eğitimsiz aileyle çok alakası yok arkadaşım , ailene kırgınlık duyma sakın.
    Anne -babam eğitimli , polio aşısı da olmuşum . Ama virüs geldi buldu beni , aşıya rağmen ... Gitmediğimiz doktor kalmadı , tedavi gördüm ama ortez ve kanedyenle ancak ayaktayım

Üye
    memet_78 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet atlı
    Son Giriş
    26.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimki ailemden dolayı,çnükü hiçbir zaman doktora götürülmedim,ne rahatsızlıgım nede sonraki evrelerde konrole bile götürülmedim,takdiri ilahi denilip geçildii..benim komşunun eşinin yapmış oldugu yanlış iğneden dolayı oldu...

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım kimsenin ailesi heleki annesi böyle olmasını istemez.İnan senin ve benim böyle olmamız ailelen dahil herkesi derinden yaralıyo ama yapacak bişey yok hala bazı zamanlar yanlız kaldıgım zaman neden ben diye soruyorum.Çocuklugumuza değinmeyelim bile çünkü 0-18 yaşımız felaketti benim.( isyan isyan )Yaş 30 oldu ama komplekslerim hala devam ediyo ama ben bunu min. düzeyde tutmaya çalışıyorum yoksam kafaya takarsam felaketim olacagını biliyorum.

Üye
    memet_78 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet atlı
    Son Giriş
    26.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimki aileen dolayı yanlış anlaşılmasın,bilerek yaptılar diye birşey söylemedim,kii en çok üzülenler onlar oldugunu biliyorum,demek istedigin aileden dolayı derken,onların konu hakkında pek bilgilerinin olmayışı,o dönemlerde herşeyi takdiri ilahi diye yorumlamalarından dolayıdır..doğuyu az çok bilirsiniz batıl inançları hayli fazladır...

Üye
    fatma sağdıç Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım 1 5 yaşındayken yakalanmışım ama ailemin büyük cabaları ile bu güne geldim tek deynekle idare ediyorum allaha şükür..

Üye
    MURSEL Avatarı

Gerçek Adı
    Mürsel
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım
    yaş 36 benimde hastalığımın tıbbı adı bu galiba yeni öğreniyorum, bildim bileli (yürümeye başladığımdan beri böyle) Eğer bu ise, Kalça çıkığı ve sağ ayak 5cm kısa... Buna rağmen, karate, futboll,basbek, masa tenisi, yani aklınıza ne kadar spor varsa hepsini doyarak yaptım, Emekli oldum ve ozel şirkette çalışıyorum, hayattan zevk alıyorum, tadını çıkartıyorum, hiç aklıma bile gelmiyor.
    Hepinizin mutlu olması dileğiyle

Üye
    biulent Avatarı

Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    03:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar bende poliosekeliyim yanliz benim ki sol koldan ,ben 4 sene once ameliyat oldum ve cok memnunm beni ameliyat eden doktr bilmiyom alt extremitlerde basrili olur mu ama gene arastirin dr.omer sayar tarsus

merhaba oncelikle verdiniz bilgiler icin size tesekur ederim.Dr richard i solemniz beni baya bilgilendrdi cunku bu konuda uzman birini bulmak cok zor ben kucuklugumden beri bu hastaligi cekiyrum yanliz benimki sol koldan ve 19 yasinda ameliyat oldum ameliyattan once sol kolum hic kalkmiyodu simdi kafamin hizasina kadar kaldirabiliyrum ama kolum hala zayif bende gelistrmek icin baya cabaladim bu bahsetginiz post poliomyelitis sindromu varsa benim fazla kasmama gerkiyo .umarim yanlis anlammsimdir bilgileriniz icin tekrar teskurler

Üye
    leyla-cimen Avatarı

Gerçek Adı
    Leyla
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım, allaha çok şükür iyiyim

Üye
    ziley Avatarı

Gerçek Adı
    yeliz şahin şen
    Son Giriş
    22.11-2010
    Saat
    13:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben 34 yaşındayım 6 aylıkken çocuk felci geçirdim.Şuandaki durumum sol bacağımda diz kapağımın altındaki bir damarın felç olduğu söyleniyor bu yüzden sol baldırımda zayıflık ve yürürken aksamam var bu yaşıma kadar hiç bir konuda engelim olmadığı için ciddiye alıp doktorlara tedavi ettirme gibi bir düşüncem olmadı.Ehliyet alırken sağlık raporu alırken bir prof. senin ayağın düzelir kullanamadığım düz vites arabayı bile kullanabilirsin demesiyle ve ileride menopoz döneminde ayağında dahada zayıflayacağını ve bazı hareketlerimin kısıtlanacağını söyleyince ciddiye aldım ve doktorlara görünmeye karar verdim şimdi ye kadar 2 doktora göründüm ve ameliyat olabileceğimi söylediler ama açıkcası korkuyorum neler yaşayacağımı tam bilemediğim için halen doktor araştırması yapıp karar verme aşamasındayım. yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim

Sayfa 25 / 35 İlkİlk ... 15212223242526272829 ... SonSon

Başlığın Etiketleri