Sayfa 20 / 35 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon
Toplam 511 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fethers Avatarı

Gerçek Adı
    YAKUP
    Son Giriş
    24.04-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende 3 yaşında sol bacakta var. Ama bu aralar kilo yüzünden biraz yürümek yoruyor onun dışında hayatımdan çok memnunum. Çevremdeki geri zekalıları görünce Yarabbim sana binlerce şükür aklıma özür vermemişin bi bacaktan bişi olmaz diyorum.

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 3 yaşımda sol bacak 13 yaşımda sağ bacak şimdi tekerlekli sandalyedeyim halime şükür ediyorum gerçekten aklıma sağlık...

black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Cigdemy Mesajı Gör
    2.5 yaşında çocuk felci virüsü bedenime girmiş ve sağ bacakta hasar bırakmış
    (Sağ alt polio sekel)
    Aksayarak yürüyorum, bir de bacağım güzsüz olduğu için elimle dizime destek olmam gerekiyor yürürken.
    Başka kimse var mııı?
    benimkinin aynısı bir yürüşün var bende cocuk felci geçirmişim ama ucundan geçmiş gitmiş pek etkilememiş cocukluğumda gördüğüm tedavilerden sonra diz üstüne basarak yürümeye başladım ..

Üye
    adil korkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    mk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende daha bebekken yanlış ine tedavisinden dolayı her iki ayaktan polio sekeliyim. pek çok arkadaş yinede herşeye rağmen ayakta öyle veya böyle yürüyebiliyor ben hiç ayağa bile kalkamıyorum ancak oturarak afedersiniz ördek yürüyüşüyle gidebiliyorum. biraz geniş ayakabıyla eller sayesinde ayaklarımı ileri geri getirebiliyorum tekelekli sandelye ve resimde görüldüğü gibi birde motosiklet kulanıyorum ama hiçte şikayetçi değilim yüce mevlam kime neyi layık görürse onu verir beterin beteri var. herkese selamlar.

İYİKİ VARSINIZ

Üye
    papatyamm Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30 yaşındayım. 6 aylık bebekken bulmuş beni. sol taraf polio sekeli. sağ tarafta kalça çıkığı varmış bu sene öğrendim. bebekken olmuş. ameliyat şart. uzun yürüme cihazı kullanıyorum. 2 senedir vücudumu tanıyamıyorum. sol tarafım sürekli zayıflıyo kemikler dahil. yüzüm bile farklı. kıyafet bulamıyorum istediğimi giyemiyorum şekil bozukluğundan dolayı. sağ ayağımdada münüsküs, kas patlaması, çatlak, kıkırdak erimesi v.s v.s var. yük hep sağ tarafta olduğundan oda iflas ediyor. (aynı zamanda sağ bacakta kısalık ta var)

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    16

+1 polio sedan hdi

Üye
    mask Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar
    benide listeye ekleyin..her iki altta polio sekeli yazıyo aldıgım raporda..ama şükürler olsun vuruşlarım zayıf olsada teknigim Daniel Guiza'dan iyi..yeterki top ayagıma gelsin

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 6 aylikken gecirmisim, sag bacak 14 cm kisa, sol bacakta geriye kacma var, cift koltuk degnegi kullaniyorum.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım sağ alt polio sekeli

Üye
    merovenj Avatarı

Gerçek Adı
    Alp
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaslar
    Ben de araniza yeni katilanlardanim.Bu basliga yazi yazan butun arkadaslarin yazilarini zevkle okudum ve ictenlikle samimiyetinizi paylastim.Benim hikayem 6 aylikken doktorumun yanlis teshisi neticesiyle basliyor sonucunda ise cogunluktan farkli olarak felc sol bacak ve koluma isabet ediyor.Lise 2 ye kadar ailemin yogun cabalariyla rehabilite oldum ve o doneme kadar sol bacak digerine gore 6 cm kisa ve zayif(arti olarak bacakta gerilme mevcuttu),sol kolumsa digerine gore sadece omuzdan zayifti.Yogun israrlarim sonucu ailem ameliyat olmama razi oldu ve dizimden bacak germe(acma) operasyonu gecirdim ve bu sayede bacagim 3 cm uzadi.Sol koluma gelince yillardir egzersiz yapiyorum bu sayede iki kolum guc olarak birbirine esit olsa da zayiflik baki kaldi.Sanirim bazi arkadaslara gore biraz sansliyim cunku bu zamana kadar degnek ve yurume aparatlari kullanmadim bunu da yogun rehabilitasyona ve aileme borcluyum.Ne trajiktir ki kutsal meslegine saygisi olmayan bazi doktorlarimiz butun umutlarimizi elimizden alirken meslegine asik bazi doktorlarimiz da umutlarimizi geri veriyor...
    Son olarak da yillardir cocuk felci uzerine ve kok hucre tedavisi uzerine arastirma yapiyorum ama ne yazik ki elimde yeterli bilgi mevcut degil.Sizden ricam bilgisi olaniniz varsa kok hucre tedavisinin biz cocuk felcliler uzerinde uygulanip uygulanmadigi.Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Hayallerinizin gerceklesmesi dilegiyle...

Üye
    ilknur_66 Avatarı

Son Giriş
    08.08-2009
    Saat
    23:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 2 yaşındayken çocuk felci geçirdim.Sağ bacakta sakatlık kaldı.Şimdi 42 yaşındayım.Bu hastalıkla ilgilenen doktor ve ya hastane adı bilen var mı?Lütfen cevap yazın...Teşekkürler...

Üye
    sakar Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    13:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de burdayım.sag bacakta 5 cm kısalık var.diger yorumları da okudum.
    medikalciler sevinsin.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam bende polio sekeliyim sağ ayakta incelik ve 5 cm kısalık var

Üye
    denizlili Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize çok geçmiş aolsun acil şifaler aynı durum bende de var sol ayagım da 3.5 cm kısalık ve yürürken elimle destek yapmak durumundayım. ama buradan takip ettiğim bir tedavi yöntemini paylaşan arkadaşlar var ve izmir dokuz eylülde istanbul hacattepe çapa tıp fakiltesinde bununla ilgili amaliyatların oldugunu biliyorum. ben yaptırmadım ama istanbulda prof. dr mehmet kocaoğluna muayene olmuştum o da amaliyatla düzelebilecegimi söylemişti ama olmadım yine tarsusda ömer sayar amaliyatla düzelecegimi söylemesine ragmen bu amaliyatları olmadım. son dönemde izmir dokuz eylülden hasan havıtçıoğlu ile ilgili haberleri inceliyorum o da bu konuda uzaman bir doktor gibi gözüküyor. içinizde bu doktorlardan birine amaliyat olana var ise ve bizlerle paylaşırsa çok seviniriz. görüşmek dilegiyle saygıyla kalın hepinize çok geçmiş olsun açil şifalar diliyorum.
    mail adresim kenyavalisi@hotmail.com buradan da iletişime geçebiliriz arkadaşlar

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    30.03-2016
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben 9 aylıken geçirmişim bu badireyi sag ayakta kalıntıları var.benım dikkatimi çeken hasar gören hep sağ bacak.ilginç geldi bana sağ bacagı etkilemesinin bi nedenimi var acaba

Sayfa 20 / 35 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon

Başlığın Etiketleri